Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: sauzimdebine

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit sauzimdebine

10 puncte penalizare (la 50 de puncte urmeaza suspendarea) pe o perioada de 6 luni, pentru comentarea deciziilor administrative.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

inca 20 puncte penalizare (total 30, la 50 de puncte urmeaza suspendarea) pe o perioada de 6 luni, pentru comentarea deciziilor administrative.

la urmatorul caz similar va urma si suspendarea. nu se mai poate in halul asta si mai am si alte treburi pe forumul asta decat sa pierd ore intregi sa-i raspund lui sauzimdebine

mai jos, mesajul de pe topicul de aberatii:
    ===================================
    De la sauzimdebine citire:

In primul rand cere sa nu i se mute mesajele la aberatii:

Catre stimata administratie a forumului
    Citat Postat în original de sauzimdebine Vezi post
    Rog a nu se muta nici un mesaj la off-topic. Eu, facand parte din alt "network", nu doresc pacea sociala pe forum. Toate mesajele de aici isi au rostul lor si eliminarea unora nu ar face decat sa ameteasca cititorul.
    Vorbim despre manipularea spiritului de turma, de aceea oricat de pe langa subiect ar parea un mesaj sau altul, toate, dar absolut toate-si au rostul lor in sustinerea discutiilor in acest context.
    Multumesc,

Apoi e foarte intrigat ca exista locuri unde mesajele nu sunt mutate:
    Dupa cum am spus in cererea mea, desi par pe langa subiect, toate mesajele au legatura cu el. Si dupa cate am vazut asa a fost. Sorin, iubitor de forumisti cum este, si atunci ca si alta data, nu a mutat mesajele si nici nu a dat sanctiunile de se meritau.

Apoi din nou acuzatii
    fifi, tu tot nu ai inteles ca in cazul tau regulamentul nu se aplica. Sau si daca se aplica nu se schimba nimic? Tu chiar crezi ca Nenea Iancu a inventat toate chestiunile acestea? Te inseli. Sunt franturi de viata mioritica adevarata.

Apoi trece la capitolul ironii:
    E de plans ... dar daca asa e ordinul ... toata lumea la ras .

apoi invinuieste administratia ca nu o folosit un citat/quote pentru a pastra mesaje care-l intereseaza, in cazul ca cineva a sters sau editat propria postare:
    PS, daca administratia ar fi cat de cat alaturi de forumisti nu ar mai lasa unele mesaje sa evadeze de pe aici. Eu inca mai caut mesajul lui Ady-shor, acela in care ma facea cu ou si cu otet pentru ca i-as fi tinut partea lui pergamon fara sa fac acelasi lucru si cu el. .

si aici:
    Dupa cum se poate vedea eu unul facusem dinainte exact ceea ce Ady-shor reprosa ca nu as fi facut. Cu disparitia/evadarea mesajului Ady-shorului eu am ramas atarnand in neant cu raspuinsul meu. .

Urmat bineinteles de sfaturi parintesti despre cum trebuie administrat forumul, ceea ce e echivalent cu protestele la masurile luate, plus ca dupa atata timp pana si adresa web o stalceste :
    Cam asa merg lucrurile pe romaina-portal, toti suntem egali, unii fiind un pic mai egali decat noi.

Stiu Sorine, o sa apari din nou cu vechile sloganuri, ca ... bla, bla, bla, dar pana nu procedezi cu toata lumea la fel, vei fi atentionat ca nu faci bine.

Concluzia: sauzimdebine este foarte oropsit pe acest forum si datorita acestui fapt el trebuie sa fie Gica Contra, sa comenteze tot timpul modul in care moderez/administrez, sa deschida topice special pentru a arata cat tare manipulez lumea pe aici sis a arate cum el este cel discriminate, pe cand altii sunt tinuti in palme.

Gata, m-am saturat sa tot pierd ore intregi sa-i dau raspunsuri detaliate, sa-I dau lui socoteala, ca simplu vizitator, despre cum sa-mi fac ordine in ograda proprie si sa fiu acuzat gratuit de mai stiu eu ce inventii. Pentru proteste repetate si atitudine vadita de anti-administratie, iti ofer o sanctiune de 20 de puncte si pe princiul neoficial 1, 2 si afara mentionat intr-o postare anterioara, urmatoarea sanctiune se va lasa cu suspendare.

Stimate sauzimdebine, dragoste cu forta nu se poate si daca nu-ti convine acest forum, nut e tine nimeni cu forta aici la munca silnica. Iti suferez sa-ti faci un forum al tau si numai al tau, sa primesti acolo pe cine vrei si sa impartasesti intelepciune cu carul.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

20 de puncte penalizare, 50 de puncte cumulat, ceea ce duce la suspendare pentru jignirea in continuare a administratiei forumului. asa cum am mai spus, legea este aceeasi pentru toti, indiferent de vechimea pe forum sau numarul de postari

Esti patetic, meschin si lipsit de orice scrupule, draga Sorin, presupun eu. Si cum presupunerile, nici chiar afirmatiile directe, despre persoane nu se mai pedepsesc pe acest forum nu vad de ce ai face-o cu mine.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

Conform ultimelor anunturi pe care le-am facut, penalizarile vor fi doar pe perioade de trei luni.
    toate punctele de penalizare ti-au expirat cu ocazia anularii suspendarii si ti le sterg.
    Daca vei mai jigni sau injura administratorul, vei primi 50 de puncte de penalizare din prima, urmat de suspendarea definitiva, fara dreptul de a mai active pe acest forum cu numele pe care-l ai acum. la fel se va intampla daca vei acumula 50 de puncte prin atacuri, jigniri, injuraturi adresate altor forumisti.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

10 puncte de penalizare (la 50 de puncte urmeaza suspendarea) pentru limbaj jignitor la adresa altor forumisti.
    nu te mai excita atat la gandul ca ai sa apuci si tu o buca de pupat. Sunt altii inaintea ta. Au apucat sa muste din ea si nu-i mai dau drumul acum.

Iar pe viitor, daca tot vrei sa-mi spui ceva, te rog lasa astfel de referiri, asa ca sa nu te bag pe unde ai fost conceput.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

20 puncte de penalizare (30 in total, la 50 de puncte urmeaza suspendarea) pentru jignirea moderatorilor.
    ... nici o problema godrimartis,........
    Nesimtit ai devenit probabil, asa pe parcurs, caci nu-mi vine a crede ca asta a fost intentia parintilor tai cand te-au educat. Asta asa de la unul de este de ultima speta. Cat despre cel fara de pantaloni, ramane cum am stabilit anterior.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

20+20 puncte de penalizare depasind astfel 50 de puncte ceea ce inseamna suspendare.
    Sorine, tu esti boland sau ce ai?
    ………………………..
    Si acum da-mi vreo penalizare ceva, ca doar de ... te-am atacat, nefiind de acord cu opinia ta, nu-i asa, zambaretule ce esti.
    ……………………….
    Referirea la farapantaloni vine cu un premiu, bravo, ai castigat.
    Citat din dexonline:
    BOLÂND adj., s. v. alienat, dement, descreierat, înnebunit, nebun, smintit, țicnit.
    BOLẤND, -Ă, bolânzi, -de, adj. (Reg.) Nebun, smintit, nerod, prost. [Var.: bolúnd, -ă adj.] – Din magh. bolond.
    Sorine, tu cum te simti in postura de manelist pierde vara mancator de siminte, dar toti voi ceilalti, indiferent din ce turma privitoare de meciuri ati face parte?

Subiecte similare

1. sauzimdebine
    De sorin în forumul Suspendari / Excluderi
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 22.10.2009, 19:38
  2. sauzimdebine
    De sauzimdebine în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 39
    Ultimul post: 28.10.2006, 02:55

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte