Noul forum permite printre altele si modificarea numelor forumistilor, sau contopirea/fuzionarea (“merge” in engleza) a doua conturi separate. Va spun asta pentru ca au fost unele cazuri in trecut cand unii forumisti si-au creat conturi noi daca-si uitau parolele, in loc sa incerce sa si-o reseteze. In cazul in care nu aveau adresa de email inclusa in contul de pe forum, nu aveau cum sa-si reseteze parolele, ceea ce e valabil si astazi, parola se poate reseta numai daca aveti adaugata o adresa de email VALIDA la care sa puteti primi o parola temporara pe care o puteti apoi reseta.

Aceasta a fost o mica introducere, iar acum vreau sa va spun cum as putea ajuta pe cei interesati:

1. Daca ai avut un cont vechi pe forum si ai fost nevoit sa-ti faci altul din diverse motive (de ex. toni42 nu avea adresa corecta si nu si-a putut reseta parola, facandu-si contul toni2.0), pot sa-ti transfer postarile din ambele conturi, in doar unul din ele (de ex. am cumulate toate mesajele lui toni42 cu toni2.0 in contul vechi toni42 si l-am sters pe toni2.0), pastrandu-ti astfel numele initial si vechimea pe forum.

2. Daca din motive similare celor enumerate mai sus ai fost nevoit(a) sa-ti faci un cont identic, dar urmat de 2, 3, etc., iti pot redenumi acest cont (daca e cazul si fuzionand doua conturi) fara sa mai aiba acea cifra aditionala (de ex. opium_female2 poate deveni pur si simplu opium_female).

Cei interesati, sa-mi trimita PM si daca cererile sunt reale, voi face astfel de schimbari. NUMAI in cele 2 situatii de mai sus voi face astfel de schimbari, nu in cazuri de genul “nu-mi mai place sa fiu bula, vreau sa ma cheme gigel

Una din conditiile necesare (dar nu intotdeauna suficienta) va fi ca cel/cea ce va cere fuzionarea a 2 sau mai multe conturi, sa stie adresele de email de pe fiecare cont, pentru ca fara aceasta informatie obligatorie, nu voi face astfel de modificari. Posibil de asemeni sa apelez si la alte metode de identificare.

P.S. La punctele 1 si 2 am dat exemple reale de pe forum, pentru a ma face mai bine inteles.