Daca da, atunci propunerile mele initiale sunt urmatoarele:

1. Daca ai deschis un nou subiect de discutie (topic), esti considerat co-proprietarul acelui topic si poti cere printre altele inchiderea lui, sau mai mult chiar, propun tuturor forumistilor ca sa-mi trimita PM ori decate ori va fi nevoie pentru a muta la off-topic mesajele care sunt in afara subiectului. In noul format al forumului, poti puncta exact care mesaje sa fie mutate de pe topicul respectiv, deoarece acestea sunt numerotate in ordinea postarii, incepand cu cifra 1. Deasemeni, nu uita sa trimiti linkul catre topicul respectiv.

2. Unul din scopurile esentiale ale acestui forum este acela de avea discutii civilizate. In acest sens, daca mie imi scapa nesanctionate unele “iesiri in decor” din partea unor forumisti/forumiste, va rog sa folositi butonul “report” (arata ca un semn de circulatie triunghiular), adica faceti click pe el si apoi explicati ce si cum, apoi apasati pe “send report”. Daca vor fi primite minimum doua plangeri din partea a doi forumisti(e) diferiti(e) intr-o perioada de 24 de ore, comportamentul celui/celei vizat(e) va fi analizat si se va acorda un “cartonas”, adica o penalizare, mai mare sau mai mica, dupa caz. Aceste penalizari vor fi acordate si se vor cumula daca e cazul, direct pe contul forumistilor vizati si vor putea fi oricand vazute facand click pe numele forumistului(ei) si apoi “view public profile”, apoi pe “infractions”.
Avand in vedere posibilitatile pe care mi le da acest nou forum, toate acestea fiind contabilizate in conturile forumistilor, probabil ca voi desfiinta sub-forumurile de avertismente si suspendari.

Multumesc anticipat pentru ajutorul acordat in moderarea acestui forum!