Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 456
Rezultate 51 la 60 din 60

Subiect: intrebare

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.665
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Ninu. Vezi post
    Acu nu vad dece ai plinge....ca nu esti pe aici...ori crezi ca de acolo stii ce-i mai bine aici ?
    Pe Lebada o inteleg..ca ea-i aici da pe tine sincer nu....si trebuie sa pricepeti odata ca PSD-ul era singura sansa pentru oamenii saraci din RO..pe care nu-i intereseaza circul..ii intereseaza sa aibe ce pune pe masa....Ma repet..( din pacate ) pe timpul guvernarii lui ILIESCU aveam 700.000 lei vechi pensie si piinea era 5.000 lei noi. acum am 140 lei noi si piinea este 3 lei...sa ma ierti divo da eu dupa asta ma ghidez..ca nu stiu la revolutie citi au dorit sa poata culege capsuni in Spania...eu cred ca ce-i mai multi au vrut doar sa aibe ce minca si caldura in case...in timpul regimului ILIESCU banii imi ajungeau sa pot duce o viata decenta..acum in lunile cu cheltuieli suplimentare cum ar fi Paşte şi Crăciun..intotdeauna renunt a plati lumina si telefonul..deoarece daca le-as plati nu mi-ar mai ramine bani pt alimente... eu zic ca e gresit sa judeci un sistem dupa idei preconcepute si nu dupa fapte....ca asa gindesc destui români s-a vazut....E frumos sa stai intr-o tara care iti ofera bunastare si confort material si apoi sa emiti judecati de valoare...dar e de prost gust.
    Si asta este tot o opinie?Sau..asta este din inteligenta populara?Stii..am impresia ca se revine la obsedanta intrebare :ce ai facut in ultimii 5 ani si refrenul"nu ai mancat salam cu soia' readaptat!Poate daca voi avea timp astazi, o sa iti explic de ce si cum PSD-ul impreuna cu Bunicutza au fost cancerul Romaniei pos-revolutionare! Pana atunci...nu cred ca e cazul sa judeci cine si cum are dreptul sa isi exprime opiniile despre Romania pe un forum romano-american! Am facut cu siguranta mai multe pentru Romania..decat au facut ...altii!
    Just my 2 cents!

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    08.10.2008
    Locație
    .
    Posturi
    326
    Putere Rep
    0

Implicit

divo..eu nu intru in polemica cu tine..ne-am pierde vremea de pomana amindoi...ori ce mi-ai spune despre PSD...nu ma va face sa-mi schimb parerea, pentru mine sint ce-i mai buni la fel cum sint pentru majoritatea celor ce au votat in RO ...cred ca asta spune destule...si face ca ori ce comentariu sa fie lipsit de sens...nu ti-am interzis nici tie nici nimanui sa aiba opinii..dar ai fost singura care ai zis ca e RUSINEEEE ca romania e rosie....cred ca asta nu e o opinie e un stigmat..si atunci am crezut ca o sa fi recunoscatoare ca te trezesc la realitate..deoarece s-ar putea sa-ti fi pierdut simtul realitatii ( deci vroiam sa-ti fac un lucru bun) stiu si eu ca acest forum e romano-american...si nu am interzis nimanui sa nu scrie..doar am dat o replica.. si nu am zis nici ca nu ai facut nimic pentru ŢARĂ...fiecare facem cite ceva pentru tara...insa e ciudat...sa-ti spuna cineva de peste mari si tari ce sa faci in localitatea ta...cind el de fapt nu stie ce e in ea....cu acestea am spus ce am avut de spus si punct...mai mult despre subiect nu discut...
    Ultima modificare făcută de Ninu.; 01.12.2008 la 11:29.

Data înscrierii
    29.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    1.686
    Putere Rep
    22

Implicit

dar ai fost singura care ai zis ca e RUSINEEEE ca romania e rosie
    Mai sunt si eu.

Da este o rusine ca multi "patrioti" au votat cu Geoana, Mitrea, Nastase, Voiculescu, Oprisan, etc.

PSD a scazut fata de 2004 deci in nici un caz nu a castigat, a castigat dreapta care acum numai PNL+PDL au mai mult de 50%. Deci tara e galben-portocaliu in nici un caz rosu. In sfarsit oamenii au inceput sa isi dea seama ca o crestere economica sanatoasa nu poate fi facuta cu PSD.

2004
    Uniunea Naţională PSD + PUR : 37.16%
    Alianţa Dreptate şi Adevăr PNL - PD : 31.71%

In sfarsit dreapta are o majoritate chiar fara UDMR, asa ca tara nu este nici pe departe rosie, iar in diaspora PSD a obtinut 15% un pic mai mult decat UDMR.

Apropo numai al doilea rand a fost opinie, restul sunt adevaruri incontestabile care se pot verifica pe pagina Biroului Electoral Central.
    Ultima modificare făcută de Sherlock; 01.12.2008 la 11:48.

Data înscrierii
    08.10.2008
    Locație
    .
    Posturi
    326
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de godrimartis Vezi post
    Mai sunt si eu.

Da este o rusine ca multi "patrioti" au votat cu Geoana, Mitrea, Nastase, Voiculescu, Oprisan, etc.
    Ai dreptate....ei saracii palesc pe linga Videanu si Doamna UDREA...si nu ar fi meritat sa se inscrie in campanie alaturi de asa persoane..dar si-au calcat pe suflet de dragul Ţării asteia oropsite.

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.665
    Putere Rep
    10

Implicit

Ai dreptate....ei saracii palesc pe linga Videanu si Doamna UDREA...si nu ar fi meritat sa se inscrie in campanie alaturi de asa persoane..dar si-au calcat pe suflet de dragul Ţării asteia oropsite.
    Ce tara oropsita?Cum poate sa fie o tara oropsita?Ce tot vorbiti prostii?
    Tot ceea ce se intampla intr-o tara este facut de oameni!Nu am auzit oameni care sa se planga mai mult decat romanii! Ba ca nu ne da guvernul,ba ca "muntii nostri aur poarta si noi cersim din poarta in poarta", ba ca "miorita laie,laie bucalaie",ba ca virgula"capul plecat sabia nu-l taie"..si exemplele pot continua!Pai atata timp cat oamenii nu vor invata ca trebuie sa lupte in viata ,nu sa astepte totul de la altii, nu va fi bine in tara!Si pana atunci optiunea va fi evidenta:comunisti rosii sau comunisti portocalii!

Data înscrierii
    23.10.2008
    Posturi
    29
    Putere Rep
    0

Implicit Alegerile 2008 s-au terminat

Sorin Ioan Udroiu multumeste celor care l-au votat
    Sorin Ioan Udroiu ureaza tuturor Sarbatori Fericite, La multi ani 2009

MULTUMESC CELOR CARE M-AU VOTAT

Multumesc celor cu care am scris proiectul program,
    sunt ideile, gadurile si dorintele noastre simple pentru
    o lume mai buna.
    Multumesc celor care m-au urmarit prin forumuri, bloguri, etc.
    mi- au citit ideile si m –au inteles, m-au corectat.
    Multumesc celor care au sunat inainte si dupa alegeri sa ma incurajeze, am fost mut de emotie.
    Multumesc celor care mi-au facut reclama gratuit sau aproape gratuit.
    Multumesc celor care m-au descurcat in itele internetului.
    Ati fost echipa mea, grupul meu de interese.
    Eu am castigat enorm, mai mult decat un prieten
    si foarte multi simpatizanti numai ai mei.
    A fost o mare experinta, asa a fost sa fie.
    Raman “Aici pentru voi”.

Va urez

Sarbatori Fericite
    La multi ani 2009
    Multumesc tuturor
    Sorin Ioan Udroiu

Ps. multumesc si pentru invitatia de a veni in vizita

http://sorinudroiu.ablog.ro
    http://sorinioanudroiu.eublog.ro

www.sorinioanudroiu.info

Acesta nu e un spam , ci un mesaj de multumire

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.665
    Putere Rep
    10

Implicit

Eu iti multumesc ca ai postat mesajul de mai sus! Asta este mentalitatea de invingator:ai reusit continua, nu ai reusit continua! Intr-o zi vei reusi, sunt sigura!Eu personal iti doresc multa bafta in tot ceea ce faci!
    Si tie d-le candidat Craciun fericit si un An Nou mai bun!

P.S. Daca ti-a facut placere compania noastra, poate o sa ne mai vizitezi din cand in cand!

Data înscrierii
    23.10.2008
    Posturi
    29
    Putere Rep
    0

Implicit

buna seara sau buna ziua

ce mai faceti? va pregatiti de alegeri?

am intrat prin forumuri mai rar sau mai des, dar acum
    am o rugaminte poate ma ajuta un forumist mai cu experienta, acum 2 ani un forumist m a intrebat daca ii pot trimite pentru scoala romaneasca din SUA niste carti,
    problema e ca nu mai gasesc forumul si nu stiu cum sa procedez, daca aveti vreo idee multumesc anticipat

Data înscrierii
    23.10.2008
    Posturi
    29
    Putere Rep
    0

Implicit

LA MULTI ANI 2011

pentru toata lumea

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Parca am facut conluzia inainte, ca nu conteaza cine e ales in romania, ca toti fura pe rupte. Unii mai mult ca altii.
    Si daca poporul e fericit sa voteze pentru un hot mai mare sau mai mic, sa le fie de bine, ca tot mai rau o vor duce.
    Pina ce securistii/comunistii nu sint bagati la 2 metri sub pamint, ei nu au de ce sa se opreasca cu furtul. Si pina
    banii furati nu sint adusi inapoi la popor, de unde sa o duca populatia mai bine ? Din imprumuturi temporare de la EU ?

Fiecare are o parere, si asta-i parerea mea. Ce-am vazut anul trecut in Ro, era jalnic.
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 456

Subiecte similare

1. Intrebare
    De în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 05.02.2008, 12:07
  2. intrebare intrebare j1
    De adinak în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 04.12.2007, 07:44
  3. o intrebare plz..........
    De catty în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 01.12.2007, 22:52
  4. intrebare
    De lorelici în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 24.07.2006, 01:54
  5. intrebare
    De lola21 în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 23.06.2006, 19:00

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •