Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 14 din 14

Subiect: Sunt In US ca Turist La Intrare

Data înscrierii
    12.05.2008
    Locație
    United States
    Posturi
    7
    Putere Rep
    0

Implicit

Light Iti Multumesc Dinou</span>

Guest

Implicit

Mircea cu stampila pe passam rezolvat-o , cat despre factura..orice ai face si oricat ai reduce trebuie sa o platesti daca ai de gand sa stai. Eu, non negociator fiind, sper ca vei reusii sa nu simti ca se profita de tine. La acest lucru americanii suntcei mai buni.

Data înscrierii
    16.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    2.127
    Putere Rep
    15

Implicit

Claudiu, in ce sens se profita?[img]smileys/smiley5.gif[/img] Eu cred ca tu esti home sick. [img]smileys/smiley44.gif[/img] Te intreb pt ca nu vreau sa-l buimacim pe Mircea. El are nevoie de ajutor acum. Eu pot sa garantez ca se poate negocia, si sa stii ca nu-ti doresc sa devii negoicator, dar inca nu stii de ce esti in stare. [img]smileys/smiley2.gif[/img]Nevoia te invata. Cert e ca serviciile medicale sint criminal de scumpe, dar nu cred ca te poti plinge de calitatea serviciilor.
    Nu sunt avocat, mesajele postate reprezinta doar o parere personala si in nici-un caz nu trebuiesc tratate ca sfat legal.

Data înscrierii
    16.12.2007
    Locație
    US
    Posturi
    134
    Putere Rep
    12

Implicit

hey Sorin,

"myhi, vad ca la profilul tau scrie ca esti in franta. cum de le stii asa bine pe astea din state? treaba cu prietena care evita sa mearga in california pentru ca nu a platit o amenda, m-a facut sa zambesc. crezi ca i-au lipit afise pe toti stalpii si toata lumea e cu ochii pe ea pentru o amenda? sunt alte metode pentru ca unchiul sam sa-ti ia banii. " [img]smileys/smiley1.gif[/img]

mda, profilul meu zice ca sunt in Franta... inca mai 'ispaseam' pe-acolo cand am creat profilul. acuma sunt in CA - doar pentru o vreme. nu mai locuiesc de fapt nicaieri, sunt intre tari - pana ma vad cu H1 ala in pasaport, cand imi voi schimba probabil oficial locatia.treaba cu prietena - asta e ceea ce mi-a spus ea... nu voiam sa zic ca chiar au oprit-o astia pe strada ca n-ar fi platit ! [img]smileys/smiley1.gif[/img]sau afise... eu n-am vazut niciunul.

poate ca sunt si spitale gratuite... insa eu nu stiu niciunul. o sa ma uit cu siguranta mai in detaliu daca va fi cazul.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Subiecte similare

1. Intrare Canada
    De galushca77 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 21.08.2009, 06:31
  2. intrare noua
    De în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 37
    Ultimul post: 11.07.2008, 17:08
  3. turist intrare prin washington?
    De ayrton4ever în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 08.06.2008, 03:58
  4. prima intrare ca imigrant
    De claudia_vz în forumul Nou veniti in America/SUA/Statele Unite-Ghidul incepatorului
    Răspunsuri: 12
    Ultimul post: 26.02.2007, 01:54
  5. daca am viza b1/b2 si am o intrare-iesire
    De timi204 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 28.06.2005, 03:15

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •