Follow RomanianPortal on Twitter       
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 23

Thread: Vreau sa plec din Romania

Default Vreau sa plec din Romania

Buna ziua si La Multi Ani!

Eu vreau sa plec din Romania. Bine o fi acasa dar sunt cam satula. Ca bine e pentru unii nu si pentru mine. Bani nu intotdeauna destui, toti trag de tine sa te intinda, ca de esti tinerica si arati mai bine decat basholdina de acasa, iar de alde Iri nu am mai gasit. Asa ca vreau sa-mi iau lumea in cap. Acum cat mai sunt tinerica si mai pot ceva. Am un prieten american, a fost de cateva ori in Romania cu ceva afaceri. Insista sa ne casatorim. Dar mie nu-mi surade ideea unei casatorii chiar acu. El este ceva mai mare decat mine si nici nu stiu exact ce si cum este situatia cu el. Ca am auzit tot felul de povesti. Poate pe aici pe forum pot gasi sfaturi de la alte fete maritate cu americani. Daca as sti ca o fi bine cu el acolo as merge. Daca nu ar fi asa roz cum zice el as mai sta sa vina ridicarea vizelor. Ce sanse sunt de aceasta posibilitate ca sa se ridice vizele. Care stie ceva sa spuna cand va fi? Ca atunci as sti eu ca pot vedea ce si cum cu el. Sau cu altu, cine poa sti. Oricum vreau sa plec. Ca simt ca nu mai pot. Multumesc.

Fai fatuta bag seama ca la tine treaba sta cam asari cu el ori cu altu,unu-n plus sau unu-n minus ce mai conteaza?Chestia e sa pleci din tara!
    De ce nu incerci tu sa pleci singurica fara sa "platesti" in vre-un fel cine stie cum un favor?Nu ai prieteni sau rude?Sa te gazduiasca?Si de ce neaparat America?!Va cuprins pe toti febra galbena:unu vrea sa plece ,altu sa se-ntoarca!Nu inteleg un lucruri ai decshid la misto topicul asta,ori...cum poti vorbii ca -ti este egal cum,si cu cine numa sa pleci si tu afara?Cati ani ai?Eu sunt sceptica in privinta ta, nu cred ca ai o asa gandire..

Default iata ca a venit si replica !

Interesant aspect si interesanta abordare Hiona!
    Personal iti voi urmari topicul cu interes si ma bucur ca l-ai deschis.

Multumesc de raspuns. Am fost sin spania sin italia si numi place nici fel. Munca multa si mai pe nimic. Asa ca o poti avea tu pe toata. Eu acu vreau in america. Este ce vrea muschiu meu acu si nu cred ca o sa ma intorci tu din drum chit cami bati obrazu ca as fi cand cu unu cand cu altu. Este obectu meu si fac cum vreau. Nu esti nici tu nici altcineva atat de sus sa spui cei drept si ce nu. Ce tu vrei sa spui co faci doar de dragoste. Hai mergi altundeva cu cantecelu asta de fata cuminte. Tot interesu poarta fesu ca dragostea vine si pleaca repede cam dupa prima impreunare. Ca tu ai plecat singurica si ai ramas brava tie. Eu vreau sa plec da nu degeaba. Inteles? Multumesc de raspuns oricum. Daca ai fi fost maritata in america ar fi fost si ma mishto, mincatiash.

Opium eu imi permit sa intervin nitel!
    Aceasta gandire exista desi este adesea imbracata altfel.
    Chiar daca nu e politically corect este mecanismul real din spatele multor povesti si Hiana l-a expus dupa parerea mea in stare pura.
    Ma rog e o parere personala v-a-v de subiect.

Quote Originally Posted by opium-female View Post
    Fai fatuta bag seama ca la tine treaba sta cam asari cu el ori cu altu,unu-n plus sau unu-n minus ce mai conteaza?Chestia e sa pleci din tara!
    De ce nu incerci tu sa pleci singurica fara sa "platesti" in vre-un fel cine stie cum un favor?Nu ai prieteni sau rude?Sa te gazduiasca?Si de ce neaparat America?!Va cuprins pe toti febra galbena:unu vrea sa plece ,altu sa se-ntoarca!Nu inteleg un lucruri ai decshid la misto topicul asta,ori...cum poti vorbii ca -ti este egal cum,si cu cine numa sa pleci si tu afara?Cati ani ai?Eu sunt sceptica in privinta ta, nu cred ca ai o asa gandire..

Quote Originally Posted by hioana View Post
    Multumesc de raspuns. Am fost sin spania sin italia si numi place nici fel. Munca multa si mai pe nimic. Asa ca o poti avea tu pe toata. Eu acu vreau in america. Este ce vrea muschiu meu acu si nu cred ca o sa ma intorci tu din drum chit cami bati obrazu ca as fi cand cu unu cand cu altu. Este obectu meu si fac cum vreau. Nu esti nici tu nici altcineva atat de sus sa spui cei drept si ce nu. Ce tu vrei sa spui co faci doar de dragoste. Hai mergi altundeva cu cantecelu asta de fata cuminte. Tot interesu poarta fesu ca dragostea vine si pleaca repede cam dupa prima impreunare. Ca tu ai plecat singurica si ai ramas brava tie. Eu vreau sa plec da nu degeaba. Inteles? Multumesc de raspuns oricum. Daca ai fi fost maritata in america ar fi fost si ma mishto, mincatiash.
    Mancami-ai da tot ce vrei tu))))))ca vad ca te tine muschiu la greu...de unde veniti smenaro atatia pe portalu asta sa faceti din el OBOR????Eu nu ti-am batut obrazu ,am spus ce am gandit fa ce vrei cu OBECT tau prea putin ma doare capu pe mine,e al tau si fa ce vrei,ma gandeam asa ca si chestie nu ma asteptam sa sari asa ca la SATRA.Haoleooo, stai nu da!!!!Sunt convinsa ca nu ai nevoie de nici un sfat ca te vad PRICEPUTA IN OBIECTUL MUNCII!!!Si hai :SCUTY MOAAAA!In rest ...inteles sa traiti!!!!))))))))))
    Last edited by opium-female; 01-14-2009 at 07:35 AM.

Quote Originally Posted by bogdan178 View Post

Astept girul expertilor in emigrare de pe forum ...sa ma corecteze ca ei stiu sa vb frumos elegant si superior ...si la sfirsit constati ca nu ti-au spus nimic.

ce job ai avut in spania si italia ce calificare ?.
    de data asta chiar ca exagerezi Bogdan..cine vine si intreaba in mod civilizat este ajutat..mai cauta si tu pe alte topice..femeia nu a pus bine problema ,este putin confuza..vrea sa stie cum se ajunge mai usor in America sau ne cere sfaturi in legatura cu obectu ei..?

si ei i-am pus intrebarile alea ... si mi-ar face mare placere sa imi raspunda

mai ales la cea cu calificare a ai avut in spania si italia ?
    prea esti curios..daca-ti puneai putin mintea la contributie iti dadeai seama ca a fost profesoara de limba romana..

Chiar nimeni pe aici maritata cu un american sa spuna cum sa fac mai bine. Ca nas vrea sa ma arunc cu capu nainte in nestinta de situatii. Cum este cu sot american. Cati bani sa faca sa fie bine. Sa aibe sau nu casa, ca inteleg ca nu toti au pe acolo. El zice ca are doua da eu pana nu vad nu cred. Zice ca are cateva magazine gen de cadouri, ca daia a venit si incoace sa caute marfa si ca face bani multi si ca sa numi fie teama ca nu trebe sa muncesc eu. Voi care sunteti maritate cu americani munciti sau stati acasa. Ca eu nas vrea sa ajung acolo si sa trebe sa ma spetesc carand marfa la rafturi sau mai stiu eu ce. Cam asta as vrea eu sa aflu. Ca cum sa ma folosesc de obect stiu si singura fara sa fiu nu stiu ce profesoara. Ca cand am fost in spania era unele de zicea ca sunt profesoare da si ele lucra tot noaptea. Eu spalam vase la un local si ele tot pe acolo prin fata la local agatau clienti. De destepte ca se stiau a intelege spaniola nu ca mine care de abia am prins cateva vorbe. Nici nam stat mult ca am vazut ca nici nu era ceva de facut bani. Doar cat sa nu mori de foame.

O femeie care e dispusa la sacrificii nici macar sexuale (doar teoretic ) dar sa arate f bine ...poate cistiga mai bine ca unul din USA
    bogdan tu chiar insisti sa faci toate topicurile praf???
    Ce sti tu despre SUA bogdanel? Ce sti tu despre femei? Amandoua le-ai vazut la televizor si incerci sa dai indicatii!?

Page 1 of 3 123 LastLast