PDA

Arată versiune întreagă : S-o ajutam pe Mirela

Pagini : 1 [2]

Sherlock
19.08.2009, 13:35
nu am nimic cu tine Godri..omul nu mai poate sa glumeasca..?

aaa....ok.....pun pusca inapoi in curea. :)

marian42
19.08.2009, 13:36
... un atac de autocritica? era si timpul! :d:

In loc sa te spargi in figuri, chipurile subtilitati ironice, mai bine ai incerca sa raspunzi la o intrebare simpla: pe ce dracului va bazati acuzele asupra Mirelei?

Bai baiatule, faptul ca femeia asta a beneficiat de ajutorul catorva oameni, ti-a pricinuit o criza de fiere?

aramis_13
19.08.2009, 13:37
Cand dai peste un ... marginit, zici sa-l ierte Dumnezeu, ca doar n-au fost toti prin zona, cand s-a-mpartit mintea, insa cand vezi cum staruie de-a-mboulea-n capatzoshenie, nu-ti ramane decat s-azvarli a lehamite din mana si s-adaugi:
- Du-te, vere, si cauta-l pe tac-tu al lu' tac-tu mare, ca numai ala te mai poate lumina...

pe aici nu obisnuim sa folosim astfel de expresii, care se penalizeaza. te-ai "racorit", dar primesti 10 puncte.
yeah, right! asta e chiar simpatică.
da' dacă nu citeşti printre rânduri, asta e, mi-am încasat-o. sper totuşi ca godrimartis (şi alţii) să înţeleagă.

cum ziceam: yeah, right!

aramis_13
19.08.2009, 13:45
....
Mon cher, io moderez doar ciorbele, sosurile, gratarele si uneori cate un sufleu sau un sote de ficatei, atat.
...

poate onor stimabilul administrator se gândeşte să îşi pună atunci un (alt) moderator ...

Felicity
19.08.2009, 14:20
daca iti doresti un dialog cu mine, va trebui - insist: va trebui - sa renunti la grosolaniile din exprimare.
nu numai ca nu ma impresioneaza deloc- dimpotriva! - dar eu nu am nici anticorpii necesari pentru a-ti neutraliza vulgaritatile si... nu vreau sa risc.

multumiri,
anticipate, multe si in toate culorile curcubeului...

Felicity

angeline
19.08.2009, 14:58
da' cine s-a ostenit pentr-un telefon?

Ce vrei sa "spui" cu asta ?
Am sunat de mai multe ori.
http://i18.photobucket.com/albums/b112/angeline_pap/HairLong.gif

sorin
19.08.2009, 15:26
daca am dat o sanctiune gresita, se datoreste semnalizarii defectuoase a "tusierului", eu fiind in vacanta si neavand timp sa despic firul in patru. 10 puncte e ok, daca stai cuminte, caci deciziile luate nu se mai retrag :)

FidelKatzo
20.08.2009, 01:30
http://img.photobucket.com/albums/v235/SmileyMags/Jobs/36_18_1.gif

Am promis ca voi reveni cu noi informatii despre Mirela.
Azi a avut loc o interventie chirurgicala la un picior (dupa cate am inteles) pentru efecturea examenului numit coronografie, examen ce a necesitat o pregatire in prealabil prin tratament medicamentos sub supraveghere medicala, de cand va scrisesem.
Examenul coronografic are ca scop vizualizarea arterelor coronare pentru diagnosticarea bolii.
Examenul consta in injectarea in arterele coronare a unei substante de contrast si filmarea acestora in timpul contractiilor cardiace, sub raze X.
Scopul examenului a fost stabilirea gradului de necesitate si urgenta a unei alte interventii chirurgicale, de inlocuire a valvei aortice.
La momentul cand am vorbit cu Mirela desi era dupa o interventie, surprinzator era bine dispusa, si chiar se simtea bine, multumita.
Ea va trebui sa stea 24 de ore nemiscata, dupa cate am inteles ar avea o tija, care va trebui extrasa, urmand saptamana viitoare sa fie operata propiuzis, in interventia mai complexa de inlocuire a valvei aortice.
Am transmis mesajul dorit de kiddy in numele lui si al forumistilor iar Mirela la randul ei a tinut sa va transmita multumiri pentru ca existati, multa sanatate, si cat de curand sa poata sa cunoasca live 10-15-20, cat de multe fetze foru mistice, sa cunoasca oameni care i-au fost alaturi, cu toate ca nu ia cunoscut initial personal.

ps sadica, am transmis si mesajul tau dar vezi sa nu plangi ca nu ii/iti mai zic nimic (si asta nu-i banc chiar daca este vineri)

de ce ne mai framantam atata ? avem o persoana care o cunoaste pe Mirela si a tinut tot timpul legatura cu ea..daca poate cineva sa raspunda intrebarilor voastre, cred ca Angeline este cea mai indreptatita..

aramis_13
20.08.2009, 04:53
daca am dat o sanctiune gresita, se datoreste semnalizarii defectuoase a "tusierului", eu fiind in vacanta si neavand timp sa despic firul in patru. ... :)

trimite-l la şcolarizare. da' nu la liga lu' mitică.

livia
20.08.2009, 11:09
In anuntul ei gaseai telefonul, adresa, si din actele medicale la fel, totul.

Vezi nitel prima postare, eu la acel anunt ma refer. Eu nu vad acolo decat o adresa de e-mail, un telefon mobil si conturile deschise la banca. In opinia mea, nimic palpabil.
http://umanitar.uv.ro/pg001.html

Vad ca pe alte forumururi a dat mai multe date, cine stia la vremea aceea de ele?

D-asta zic, Liviuto: e mai usor s-arunce lumea cu vorbe grele, sa dea cu noroi, da' cine s-a ostenit pentr-un telefon? Intreaba-i p-aia care o acuza de inselatorie, pe ce isi bazeaza afirmatia? Iti spun eu de pe acum, pe un singur fapt: ca a postat cererea de ajutor pe mai multe forunuri.
Sa ma tai ori sa ma-mpusti, io tot nu pot pricepe ce-i rau aici.

In fine, tu zici ca nu-i nimic rau in toata povestea, ca simplu spectator la ce am citit pana acum, eu zic ca in momentul in care vezi exact aceeasi poveste cum impresioneaza oameni in mai multe locuri, prin care ciugule ceva craitari de ici-colo, isi pierde din credibilitate, orice mi-ai spune tu, eu asa vad lucrurile.

Pe scurt, sa zicem ca initial totul a fost real legat de veniturile ei, dupa ce a incasat X suma dintr-un loc iar apoi vezi ca in al doilea a mai incasat Y suma dar in nici-unul din cele 2 locuri (cine stie in total cate au fost?) nu pomeneste de sumele incasate din celelalte locuri nu-ti ridica un semn de intrebare? Mie da.

Ca a postat cererea de ajutor pe mai multe forumuri, nu este asta buba, ca a incasat cu exact aceeasi poveste bani din mai multe locuri te las pe tine sa judeci. Acum nu ma refer doar la ajutorul cerut initial ci cum a decurs mai departe toata tarasenia, identica pe ambele siteuri.

Nu stiu cum sa calific treaba asta, ca e inselatorie sau nu dar mie una nu-mi inspira incredere.

livia
20.08.2009, 11:15
Ce vrei sa "spui" cu asta ?
Am sunat de mai multe ori.

Pot sa te intreb care este parerea ta in legatura cu acest caz? Eu m-am dat cu parerea pe aici ca simplu spectator, poate tu, cunoscand mai in amanunt cazul ne poti oferi mai multe date.

fifi
20.08.2009, 17:39
daca am dat o sanctiune gresita, se datoreste semnalizarii defectuoase a "tusierului", eu fiind in vacanta si neavand timp sa despic firul in patru. 10 puncte e ok, daca stai cuminte, caci deciziile luate nu se mai retrag :)
şi tu şi „tuşierul” sunteţi oameni, Sorine, iar oamenii mai greşesc, mai ales când se grăbesc. Tu ne-ai spus tot timpul să numărăm până la 10 înainte de a scrie ceva de care ne vă părea rău apoi. Mie mi-ar părea rău să se facă ramsai atât de „cuminte” încât să nu-i mai vină să scrie sau şi mai rău, să se supere şi să plece de pe aici, de când a venit mi-a părut o persoană destul de inteligentă şi cu mult bun simţ.

aramis_13
20.08.2009, 19:19
trebuie ceva mai mult decât atât ca să mă supăr.
oricum, am vorbit cu frate-miu şi mi-a zis că sorin e băiat fain, aşa că mergem mai departe. dacă îmi schimbă şi nick-ul, consider alea 10 puncte drept plată.

sad_rain
20.08.2009, 21:03
trebuie ceva mai mult decât atât ca să mă supăr.
oricum, am vorbit cu frate-miu şi mi-a zis că sorin e băiat fain, aşa că mergem mai departe. dacă îmi schimbă şi nick-ul, consider alea 10 puncte drept plată.

ahhhhhhhhhhhhhhhhhhh, ramsai, deci ai un frate p'acii!! cine'i, cine'i??? ne spui???

sorin
21.08.2009, 02:20
dacă îmi schimbă şi nick-ul, consider alea 10 puncte drept plată.
de ce sa ti-l schimb si in ce? am mai schimbat nick-uri, e posibil deci.

aramis_13
21.08.2009, 04:09
de ce sa ti-l schimb si in ce? am mai schimbat nick-uri, e posibil deci.

ştiu că e posibil, altcumva nu o ceream. vreau aramis

ahhhhhhhhhhhhhhhhhhh, ramsai, deci ai un frate p'acii!! cine'i, cine'i??? ne spui???

păi e frate-miu. da' el e în oraşul vânturilor, o ţâră mai la sud.

sorin
21.08.2009, 08:42
ştiu că e posibil, altcumva nu o ceream. vreau aramis
nu merge, ca numele deja exista. verifica lista cu nume inainte de a cere un altul, pentru a fi sigur ca nu exista deja.

angeline
22.08.2009, 04:29
Marian,singura persoana pe care as mai dori sa o vad de pe forum este Angeline..mai nou trebuie sa inhalez gaze de la o butelie de aragaz, asemenea Pyhtiei,ca s-o inteleg..

S-au plans multi, mai precis, mai multe, ca nu ma inteleg dar recunosc pe cuvant de forumist, nici eu nu inteleg intotdeauna tot si toate.
Pana una alta, raman la ipoteza ca este o chestiune timp si vointa. Nimic mai mult.
In ce priveste Timpul, el este de-o generozitate misterioasa, in schimb vointa,…
Se spune, si nu o spun eu, au spus altii mai intelepti decat mine,
"Când zeii vor sa ne pedepseasca, ne îndeplinesc dorintele."

Pot sa te intreb care este parerea ta in legatura cu acest caz? Eu m-am dat cu parerea pe aici ca simplu spectator, poate tu, cunoscand mai in amanunt cazul ne poti oferi mai multe date.

"Daca as fi fost Dumnezeu, mi-ar fi fost mila de inima oamenilor."
si-apoi:
"Orice sfant are un trecut, orice pacatos are un viitor".

Livia, am citit parerea ta ca simplu spectator in legatura cu mirela-delia.
Parerea mea este ca nu difera in principiu de celelalte “cereri” de ajutor.

Ce ce ma frapeaza, de-altfel se pare ca si pe alti colegi de forum, ar fi atasamentul si interesul lui marian42, de a face diferente intre un caz si altul.
In fine. C'est la vie !

sad_rain
22.08.2009, 12:42
S-au plans multi, mai precis, mai multe, ca nu ma inteleg dar recunosc pe cuvant de forumist, nici eu nu inteleg intotdeauna tot si toate.
Pana una alta, raman la ipoteza ca este o chestiune timp si vointa. Nimic mai mult.
In ce priveste Timpul, el este de-o generozitate misterioasa, in schimb vointa,…
Se spune, si nu o spun eu, au spus altii mai intelepti decat mine,
"Când zeii vor sa ne pedepseasca, ne îndeplinesc dorintele."

"Daca as fi fost Dumnezeu, mi-ar fi fost mila de inima oamenilor."
si-apoi:

Livia, am citit parerea ta ca simplu spectator in legatura cu mirela-delia.
Parerea mea este ca nu difera in principiu de celelalte “cereri” de ajutor.

Ce ce ma frapeaza, de-altfel se pare ca si pe alti colegi de forum, ar fi atasamentul si interesul lui marian42, de a face diferente intre un caz si altul.
In fine. C'est la vie !

angi azi iar esti ca'n faza cu burlanu'!!

ai scris atat si n-ai spus nimic..deci, cum e cu mirela??? ci cunoscut-o, te-ai conversat cu ea...lasa-ma, ca aia cu timpul si generozitatea lui misterioasa ai spus-o de nenumarate ori...si incep sa te cred pe cuvantu' de forumist (al tau!!) ..

marian42
26.08.2009, 04:30
In fine. C'est la vie !
Cherie, interese n-am nicicum in chestiunea de fata, ca n-a-mpartit Mirela banii cu mine. De atasament nu poate fi vorba, necunoscand eu persoana in cauza si nici n-am in plan.
Ca te frapeaza (un cuvant cam mare, insa nu-i nici prima si, probabil, nici ultima oara cand folosesti termeni neadecvati) opinia mea, asta tine doar de faptul ca avem pareri diferite. Tie (si nu doar) ti se pare ca Mirela a recurs la o inselatorie postand anuntul pe mai multe saituri; eu vad aici doar calcul pragmatic, care s-o asigure de strangerea sumei necesare, atata doar.

fifi
27.08.2009, 17:32
Îmi vine să râd, la o trecere rapidă peste pagina de index a forumului, din grabă am citit acest topic greşit, anume, „S-o aranjăm pe Mirela”. De fapt nu era chiar aşa greşit, aţi aranjat-o bine, sper ca acum să dormiţi mai liniştiţi nopţile, am înţeles chiar că au fost primite două telefoane anoninme de la nişte persoane „de la mii de km depărtare” la poliţia din satul ei, ca s-o dea în vileag pe escroacă, de s-au crucit bieţii oameni de ce români există răspândiţi prin lumea asta largă. Eu sunt sigură (cu o singură excepţie) că acele persoane anonime nu sunt de la noi de pe forum.

mi-e dor de elias, apropos, nu aţi mai văzut-o?

angeline
28.08.2009, 04:27
Îmi vine să râd, la o trecere rapidă peste pagina de index a forumului, din grabă am citit acest topic greşit, anume, „S-o aranjăm pe Mirela”. De fapt nu era chiar aşa greşit, aţi aranjat-o bine, sper ca acum să dormiţi mai liniştiţi nopţile, am înţeles chiar că au fost primite două telefoane anoninme de la nişte persoane „de la mii de km depărtare” la poliţia din satul ei, ca s-o dea în vileag pe escroacă, de s-au crucit bieţii oameni de ce români există răspândiţi prin lumea asta largă. Eu sunt sigură (cu o singură excepţie) că acele persoane anonime nu sunt de la noi de pe forum.

mi-e dor de elias, apropos, nu aţi mai văzut-o?

Nu ar fi prima data fifi cand citesti "gresit", interpretezi "gresit" sau scrii "gresit".
Ai omis un amanunt.
elias "s-a transformat" printr-o operatie estetica in Felicity. De fapt, de cine iti este dor ?

Ca te frapeaza (un cuvant cam mare, insa nu-i nici prima si, probabil, nici ultima oara cand folosesti termeni neadecvati) opinia mea, asta tine doar de faptul ca avem pareri diferite. Tie (si nu doar) ti se pare ca Mirela a recurs la o inselatorie postand anuntul pe mai multe saituri; eu vad aici doar calcul pragmatic, care s-o asigure de strangerea sumei necesare, atata doar.

Logic.
Pe cand citesti si binevoiesti sa raspunzi la cele scrise de mine, baga-ti in buzunar si-un subler de ultima generatie alturat unui tabel al "masuratorilor" cuvintelor sau mai bine lasa-ma in libertatea mea de exprimare cu vocabularul si stilul meu, atat timp cat este un forum public si nu privat, sub semnatura matale, nene m.

ps Sa-ti traiasca ficiorul ! S-o facut baiat mare si frumos de tot.