PDA

Arată versiune întreagă : Picaturi de Lacrimi Dulci......

nicoletamihaela
23.04.2008, 14:01
Lacrimi dulci….

O lacrima a curs,
P-obrazul umed.,

23.04.2008, 16:10
Multumesc Nico-si eu te iubesc.

nicoletamihaela
25.04.2008, 13:51
SUFLET Mort…

Aseara am citit plumb,
Si era negru,
Si era greu….
Aseara am citi plumb,

Loniia
26.04.2008, 06:38
Nicoleta nu esti inima pustie ,iar te joci cu noismileys/smiley85.gif ,randurile tale o dovedesc...versurile dedicate mamei tale ce bine se potrivesc Doamne, de ce nu raman mamele asa cum le stiam ? a mea mi-a placut intotdeauna asa "apriga" ,simteam ca imi da putere forta ei.

Paste Fericit !

27.04.2008, 11:41
Pentru Nicoleta:

http://i304.photobucket.com/albums/nn178/sufletsolar/Paste2008016mic.jpg

Hrisots a Inviat!

27.04.2008, 11:56
Data viitoare va fi o poza mai mica, da? Scuze !

nicoletamihaela
29.04.2008, 07:27
Intai vreau sa va multumesc fetelor si sa ma iertati ca nu am raspuns prompt,dar sarbatorile dau bataie de cap orcarei gospodine...

Lonia...Aparentele sunt inselatoare...Trecutul nu are legatura cu prezentul,si trecutul nu trebuie uitat....Inca imi iubesc trecutul sufletului meu....smileys/smiley2.gif

Multumesc de urari si Hristos a Inviat !!

Sufletel....M-ai dat gata cu ouale tale ca sunt superbe..Trebuie sa recunosc ca ale mele,nu numai ca mi-au dat bataie de cap la vopsit,dar vopseaua fuse si de la vecini nostri din Ungaria,si ma pacalii cum nu se poate anul acesta..Mai bine ramaneam la vopseaua noastra locala....In schimb cozonacii au fost mortali..Pentru kilograme si pentru fete...

Hristos a Inviat ,Suflet_solar !

ps...revin cu ceva poezii,dar mai tine si de muza...

29.04.2008, 11:15
nicoletamihaela:In schimb cozonacii au fost mortali..
ps...revin cu ceva poezii, dar mai tine si de muza...

Pana iti vine inspiratia la poezii(si iti doresc succes!) poate ne arati cozonacii. S-ar asorta cu ouale;), ce crezi?

29.04.2008, 15:32
Nico, nu fi modesta pentru eu stiu ca faci cei mai buni cozonaci, scrii cele mai frumoase poezii si inrosesti cel mai bine ouale(de Pasti-sa nu se inteleaga altceva)

Parerea mea!

nicoletamihaela
30.04.2008, 04:42
Azi….

Azi am iesit din casa,
Prima oara,

nicoletamihaela
25.05.2008, 13:44
Abisul…

Eram abisul infinit,
Cand te-am zarit,

Strang pumnul,
Si ridic spre cer,

26.05.2008, 11:50
Ce frumoasa poezia Nico-te iubescsmileys/smiley27.gif

nicoletamihaela
19.10.2008, 13:16
ATAT…

Atat de aproape,
Si totusi,
Atat de-ndepartat,
Imi pare-o vesnicie,

nicoletamihaela
19.10.2008, 13:18
Ce am eu?

Nimic mai mult,
Decat o inima,un gand…
O dragoste si dorul mut…

Eu am iertare si durere,
Am libertate si putere,

nicoletamihaela
24.10.2008, 15:46
Iubiri,impliniri mereu…

El inger si Ea muritoare,
Jurara pe vecie,
Ca nimeni nu va sta in cale,
Ce in destin le scrie…

mirela_delia
31.10.2008, 05:11
Sa gasim...iubirea...
Unde este ea?
Are ea menirea
Sa-aduca fericirea?

Pe unde a ratacit
Unde s-a mai dus
Oare s-a pitit
Sau nu-i de gasit?

E intr-o gradina
Sau e printre stele
Ploaie sau grindina...
E-n visele mele?

Vise multe-n soapte
Sau e luna plina?
Si o chem in noapte
S-aduca lumina?

E lumina dulce
Intuneric mare
Lumina straluce
Din zare in zare...

Dulce si amar
Sa traiesti iubirea
N-ar fi in zadar
Sa simti fericirea...
(Iubirea)

nicoletamihaela
31.10.2008, 18:56
Vrajitoarea cea rea...

In gandul tau meschin,
Femeie de nimic,
Incerci sa faci un chin,

Si punct...

mirela_delia
02.11.2008, 10:46
AZI ,MAINE ,MEREU.....
'Ador când am curajul să fiu puternică, dar ador mai mult momentele în care am curajul să recunosc că sunt slabă!

Ador când găsesc în mine putere de a ierta, dar mai mult ador momentele în care am curajul să recunosc că mie nu mi-am oferit iertare!

Ador când reuşesc să-i fac pe cei din jur să se simta iubiţi, dar mai mult ador momentele în care am curajul să recunosc că nu mă simt iubită!

Ador când sunt gata să mă lupt cu Goliaţii fiecărei zile, dar mai mult ador momentele în care am curajul să recunosc că mi-e frică!

Ador când mă simt stăpână pe situaţie, dar mai mult ador momentele în care am curajul să recunosc că am eşuat!

Ador să fiu apreciată, dar mai mult ador momentele în care am curajul să recunosc că nu am niciun merit.'

nicoletamihaela
08.11.2008, 19:18
Nesomn

]

Comprima timpul,
Tu somn dorit,
Si las sa iasa chinul,
Din trupul ostoit....

nicoletamihaela
16.01.2009, 17:06
Tu mare..

Tu mare zbuciumata,
In iarna ce dureaza,
Pe maluri inghetate,
Privirea ce-ti cuprinde...

Suflet_solar
18.01.2009, 21:15
Eu una ii multumesc pentru incurajarea lui Suflet Solar....Ea mi-a deschis ochii ca sufletul artistului poate bate in pieptul oricui...Conteaza doar sa ai curaj...acela este om intreg ,cel care are curaj sa faca lucruri in viata de care nu se credea capabil,sau nu indraznea sa le faca....,

Nico draga, nu stiam ca am eu insami partea mea de "vina" pt ca stau acum cu grija sa vad cand mai postezi tu versuri in topic si-i musai sa le citesc! Glumesc desigur, dar sincer spun, nu stiam ca am facut ce-ai spus tu.:-$

Toate versurile tale au un farmec anume, incerci sa-ti pui amprenta personala in ele si e minunat. Mie mi-au placut in mod deosebit poezioarele "Ce am eu?" si "Trairi".
Iti doresc mult succes in continuare! :)

nicoletamihaela
19.01.2009, 16:02
Nico draga, nu stiam ca am eu insami partea mea de "vina" pt ca stau acum cu grija sa vad cand mai postezi tu versuri in topic si-i musai sa le citesc! Glumesc desigur, dar sincer spun, nu stiam ca am facut ce-ai spus tu.:-$

Toate versurile tale au un farmec anume, incerci sa-ti pui amprenta personala in ele si e minunat. Mie mi-au placut in mod deosebit poezioarele "Ce am eu?" si "Trairi".
Iti doresc mult succes in continuare! :)

Stii Suflet_solar...Eu stiu o vorba veche..tu chiar poti sa imi spui cine a spus-o...
"Dumnezeu nu face minuni intamplatoare,ci face prin oameni"...
Ma bucur ca iti plac,si intr-o oarecare masura poti fi mandra de mine...
Cu toata dragostea..
Nicoleta...

mirela_delia
26.01.2009, 05:50
"Dumnezeu nu face minuni intamplatoare,ci face prin oameni"...
Ai dreptate Nico,este atat de minunat sa simti asta ,incat lacrimile iti vin asa,din senin,mereu si mereu ,doar la gandul ca Dumnezeu ti-a atins sufletul prin alte suflete.

clark29
24.05.2009, 17:47
Azur apus...

In vorbe de azur se-mpleticesc,

Nuante bleu ciel de amagire,

fifi
14.06.2009, 12:03
...’Nainte de sarutul mort..
Nicoleta

Nicoleta, de ce scrii de pe contul lui clark29 şi nu încerci să te loghezi pe contul tău, au trecut deja 3 luni de la suspendarea ta şi sunt sigură că Sorin deja a deblocat contul.

clark29
14.06.2009, 14:55
Nicoleta, de ce scrii de pe contul lui clark29 şi nu încerci să te loghezi pe contul tău, au trecut deja 3 luni de la suspendarea ta şi sunt sigură că Sorin deja a deblocat contul.

Nicoleta considera ca mai bine sa-i duceti dorul decit sa-i duceti grija iar cind crede ca are ceva de transmis o sa transmita prin mine iar eu voi semna in subsol pentru a nu iesi vreo confuzie!

fifi
14.06.2009, 17:00
Nicoleta considera ca mai bine sa-i duceti dorul decit sa-i duceti grija iar cind crede ca are ceva de transmis o sa transmita prin mine iar eu voi semna in subsol pentru a nu iesi vreo confuzie!

clark29, cu tot respectul apreciez intervenţia ta dar eu mă adresam Nicoletei, nu ţie.

clark29
14.06.2009, 18:27
fifi, am inteles ca trilema ta a fost elucidata-sau nu?
Daca nu, continuam discutia pina la intelegerea totala a situatiei din partea ta.Multumesc!

fifi
14.06.2009, 18:39
fifi, am inteles ca trilema ta a fost elucidata-sau nu?
Daca nu, continuam discutia pina la intelegerea totala a situatiei din partea ta.Multumesc!

„geeezăs”, nu am nici o dilemă, nicidecum "trilemă", ce-o mai fi şi aia..., take it easy, clark29, am vrut doar să-ntind o mână de ajutor, nicidecum nu m-am gândit c-o să-mi fie muşcată.

clark29
14.06.2009, 20:29
„geeezăs”, nu am nici o dilemă, nicidecum "trilemă", ce-o mai fi şi aia..., take it easy, clark29, am vrut doar să-ntind o mână de ajutor, nicidecum nu m-am gândit c-o să-mi fie muşcată.

TRILÉMĂ, trileme, s.f. (Rar) Situaţie care pune trei alternative, dintre care trebuie aleasă numai una. – Din germ. Trilemma.
Sursa: DEX '98 |

PS-Trebuie sa fii pregatita ca atunci cind intinzi o mana(de ajutor- in cazul tau) sa nu te astepti intotdeauna la pupaturi! Oricum eu nu am avut intentia sa te musc de nicaieri dar daca se intimpla sa musc o fac direct la jugulara(nu e cazul tau)
Multumiri pentru bunele intentii!

angeline
15.06.2009, 06:48
cind...are ceva de transmis o sa transmita prin mine iar eu voi semna in subsol pentru a nu iesi vreo confuzie!

Trecand in fuga peste ultimele curiozitati si replici era cat pe ce sa vars o lacrima de comedia situatiei foru mistice create si impusa.

Mi-am dat seama ca eu nu as permite nici unui barbat sa ma substituie, nici macar in viata virtuala.

Cat despre semnaturi si confuziunile personalitatilor posibile in timp si spatiu, intradevar :

"In lipsa prostiei inteligenta ar parea banala"

http://i18.photobucket.com/albums/b112/angeline_pap/Einst.gif

clark29
15.06.2009, 09:31
Trecand in fuga peste ultimele curiozitati si replici era cat pe ce sa vars o lacrima de comedia situatiei foru mistice create si impusa.

Mi-am dat seama ca eu nu as permite nici unui barbat sa ma substituie, nici macar in viata virtuala.

Cat despre semnaturi si confuziunile personalitatilor posibile in timp si spatiu, intradevar :

"In lipsa prostiei inteligenta ar parea banala"

http://i18.photobucket.com/albums/b112/angeline_pap/Einst.gif

angeline, esti rautacioasa ca de obicei. Iti raspund prin doua proverbe:
1."A dog dies from too much walking, a fool from worrying about other's business."
2."Defend me, Lord, from my friends, because from enemies I can defend myself"
PS1-Prostia poate fi si pitoreasca in Romania mereu surprinzatoare!
PS2-Eu aici pun punct discutiei si cred ca ar fi bine ca Sorin sa ne mute la aberatii pentru ca asta e un topic de poezie

angeline
15.06.2009, 10:50
angeline, esti rautacioasa ca de obicei. Iti raspund prin doua proverbe:
1."A dog dies from too much walking, a fool from worrying about other's business."
2."Defend me, Lord, from my friends, because from enemies I can defend myself"
PS-Prostia poate fi si pitoreasca in Romania mereu surprinzatoare!

Vezi clark ?! Sa ma ierti ca renunt la 29 din comoditate, nu din rautate.
Faptul ca as fi rautacioasa sper ca este o perceptie personala a ta, fara alte interventii. Dar precizarea "ca de obicei" mi se pare putin mai mult decat realitatea.
Ai dreptul sa te exprimi conform regulamentului aidoma oracarui forumist pe orice topic,, inclusiv impresiile referitoare la forumisti indiferent de nuanta lor. (vezi ex. topicul lui fifi ce-ti place sau nu, la un forumist/a)
Este clar ca lumina zilei, pe mine nu-i musai sa ma iubesti si nici sa ma respecti in mod deosebit.
Daca exista o umbra de simpatie normala si naturala este OK. Daca din contra, nu am sa vars nici o lacrima dulce.

Totusi, de dragul sinceritatii, coleagitatii oneste pe forum, te rog sa imi demonstrezi concret si promit pe cuvantul meu de forumist ca imi dau tot interesul sa inteleg si sa accept daca am gresit, cu conditia sa imi explici logic, rational, de unde deduci tu ca eu sunt rautacioasa, si mai ales ca de-obicei.

Am scris ca eu nu as permite nici un barbat in virtutea oricaror calitati ale unui barbat sa ma substituie. Fie ca este vorba de exprimare sau semnatura.
Ca s-a ajuns la acest paradox forumistic inseamna ca administratia accepta aceasta situatie si este perfect OK.

Repet, eu sustineam ca nu mi-as permite sa recurg la o subtituire fata de mine, de respectiva persoana care ar face-o in locul meu, fata de forumisti.

In fine, poate gresesc cu principiile mele legate de felul meu de a fi dar se pare ca nu numai eu am sesizat paradoxul situatiei create, de a scrie doi forumisti de pe un singur cont. Cel putin a scrie un forumist de pe mai multe conturi s-a decis ca este impotriva regulamentului.

Raspunsurile in engleza le poti pastra pentru tine in continuare pentru ca recunosc in fata marii adunari forumistice ca nu stiu engleza de doi lei. Poate intr-o zi de dragul tau, de dragul forumistilor am sa invat.

ps din pacate prostia nu are limite geografice si pacat ca ea nu doare pentru ca atunci cu siguranta, multi s-ar feri de ea.
ps 1 mi-as dori sa intelegi si sa ma crezi ca nu vreau si nu am nici un interes sa fiu rautacioasa cu tine si nu merita sa versi nici o lacrima pentru ca "viata este frumoasa !"

http://i18.photobucket.com/albums/b112/angeline_pap/Spin4.gif

sorin
15.06.2009, 11:08
In fine, poate gresesc cu principiile mele legate de felul meu de a fi dar se pare ca nu numai eu am sesizat paradoxul situatiei create, de a scrie doi forumisti de pe un singur cont. Cel putin a scrie un forumist de pe mai multe conturi s-a decis ca este impotriva regulamentului.
Aici ma vad nevoit sa intervin, pentru ca fraza e de genul “bati saua sa priceapa calul”. Cum ai ajuns tu angeline la concluzia ca doi forumisti scriu de pe acelasi cont? Stii tu ceva care eu nu stiu, in afara de faptul ca eu pot vedea IP-ul celui care a scris?

angeline
15.06.2009, 11:22
Aici ma vad nevoit sa intervin, pentru ca fraza e de genul “bati saua sa priceapa calul”. Cum ai ajuns tu angeline la concluzia ca doi forumisti scriu de pe acelasi cont? Stii tu ceva care eu nu stiu, in afara de faptul ca eu pot vedea IP-ul celui care a scris?

Incerc sa ma gandesc logic fara sa bat pe nimeni si nimic ca, orice idee, poze, poezii, impresii, mesaje postate sub un nickname anume ales la inscriere pe forum chiar daca este tastata/te de o alta terta persoana, postarile nicoletamihaela semnate sau nesemnate ca Nicoleta pe diferite topice forumistice apartin ei, cele care apar sub nick-name-ul clark 29 nesemnate Nicoleta sunt ale lui clark29 . Daca doi forumisti folosesc acelasi nickname sau cum s-o numi este acceptat, personal nu ma deranjeaza in nici un fel.
In rest, nu stiu nimic mai mult.

sorin
15.06.2009, 11:33
Incerc sa ma gandesc logic fara sa bat pe nimeni si nimic ca, orice idee, poze, poezii, impresii, mesaje postate sub un nick-name anume ales la inscriere pe forum chiar daca este tastata/te de o alta terta persoana, postarile nicoletamihaela semnate ca Nicoleta pe diferite topice forumistice apartin ei, cele care apar sub nick-name-ul clark 29 nesemnate Nicoleta sunt ale lui clark29 . Daca doi forumisti folosesc acelasi nickname sau cum s-o numi este acceptat, personal nu ma deranjeaza in nici un fel.
In rest, nu stiu nimic mai mult.
Nota: Postarile mele pe acest topic sunt neutre, doar pentru a lamuri regulamentul de postare

Prin “a scrie doua persoane de pe acelasi cont”, eu inteleg ca acele doua persoane sa scrie de pe doua computere diferite, din localitati, eventual tari diferite, ceea ce nu se accepta si duce implicit la suspendarea contului.
A scrie o persoana in numele altei persoane, cu acordul acelei persoane, adica de fapt postarea de mesaje din partea altcuiva, nu reprezinta o incalcare a regulamentului si oricine poate transmite oricate mesaje de la oricate persoane. Chiar, apropo, daca mai stii ceva de nicksson, transmite-ne un mesaj din partea lui, ca-mi lipsesc poantele lui haioase. :)

angeline
15.06.2009, 12:22
Nota: Postarile mele pe acest topic sunt neutre, doar pentru a lamuri regulamentul de postare

Prin “a scrie doua persoane de pe acelasi cont”, eu inteleg ca acele doua persoane sa scrie de pe doua computere diferite, din localitati, eventual tari diferite, ceea ce nu se accepta si duce implicit la suspendarea contului.
A scrie o persoana in numele altei persoane, cu acordul acelei persoane, adica de fapt postarea de mesaje din partea altcuiva, nu reprezinta o incalcare a regulamentului si oricine poate transmite oricate mesaje de la oricate persoane. Chiar, apropo, daca mai stii ceva de nicksson, transmite-ne un mesaj din partea lui, ca-mi lipsesc poantele lui haioase. :)

Am inteles Sorin traducerea situatiei.

Si eu am rugat pe fifi la un moment dat, pe cand eram suspendata iar forumistii mi-au transmis mesaje sa scrie un raspuns cin partea mea ca semn de respect, sa multumesc.
Ma gandeam ca daca suspendarea Nicoletei s-a incheiat, simplu ar fi fost sa scrie oricare forumist de pe propiu nickname. In fine. Fiecare este liber sa scrie ce doreste si cum doreste. Perfect de-acord.

Intradevar Sorin, poantele lui Nicksson, felul lui de-a fi, de-a se exprima este deosebit. Unic.
Imposibil sa nu-ti lipseasca cand nu-ti mai este prin preajma.
Promit sa ii transmit ca va este dor de el.

ps Imi permit o adaugare. Observ ca ii sunt vizibile adresele de corespondenta Yahoo si ICQ.

clark29
26.06.2009, 13:27
Si azi si maine...

clark29
11.07.2009, 14:50
MA UIT LA TINE...

Ma uit la tine suflet drag,

Cum somnul iti mangaie fata,

La zambetul ce iti rasare,

Si cum respiri usor si sacadat...

Ma uit la tine suflet drag,

Esti omul meu cel drag,