PDA

Arată versiune întreagă : Schimbarea vizei J1(student travel).Cum?

cgseven
17.04.2005, 22:40
Trebuie sa ajung in uSA, cu Student Travel cu viza J1.Am doua oferte de munca una pentru New York(bazata pe tips-uri...25$/shift)si una pt, Ohio( 6$/ora)..care ar fii mai buna?& nbsp;& nbsp;& nbsp; Daca doresc sa raman in USA,ce trebuie sa fac ,cel mai curand,pt. a intra in legalitate.....am inteles ca dovada unui act,cum ar fii carnetul de conducere,ma ajuta,chiar daca dupa 3 luni,cat e viza,nu am schimbat-o in alta de mai lunga durata.Daca am carnet ,aici in RO,ce trebuie sa fac sa-l obtin in USA?&n bsp;&n bsp;&n bsp;&n bsp; Este o posibilitate pt. schimbarea vizei..inscrierea la un colegiu?....ce trebuie sa fac pentru asta? Cat costa?....momentan sunt la master in limba franceza,dar sper sa raman , totusi, in USA.

Ma puteti ajuta cu ceva informatii?Multumesc

ginnie
21.04.2005, 05:46
salut ... si eu suntintr-o situatie similara cu a ta .... adica tot cu j1 tot pe 3 luni s.a m.d.

alinorlando( un tiptare de treaba )mi-a spus si mie cum sta treaba pe acolo , faza cu facultatile .... ca sa iti schimbi statutul din j1 in f1 dureaza cam 6 luni... si e greu ....

citeste topicul la scoala in SUA , acolo mi-a raspuns si mie mai pe larg ....

God help us !!!!smileys/smiley1.gif

cgseven
21.04.2005, 08:14
...all!