PDA

Arată versiune întreagă : detalii finale - DCS ...

intarsia
13.04.2005, 21:50
intrebare 1: fisierul cu dcs-ul continedoua pagini cu diverse informatii (chiar la inceput). trebuiesc si acestea printate si atasate sau doar cele 4 pagini care se completeaza sunt suficiente?

intreabre 2: dcs-ul se poate printa fata-verso sau o pagina pe foaie?

intrebare 3: copiile legalizate si traducerile se capseaza sau se prind cu o agrafa? cum e de preferat?

multumesc, florin.

sorin
14.04.2005, 03:11
Vezi instructiuni de completare de la A la Z aici:

http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=117 (http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=1170&PN=1) 0&PN=1

ovex
14.04.2005, 03:26
1.Primele doua pagini sunt doar cu informatii,acesta nu se trimit la Viena,se trimit doar urmatoarele 4 deci cele care includ informatiile.

2.Pe fiecare foaie se printeaza o pagina.

3.Eu cred ca nu e necesara nici capsarea nici prinderea lor cu agrafa,doar asezarea lor sa fie,hai sa zicem civilizata,adica orice copie legalizata sa fie imediat urmata de traducerea ei si asta pentru o buna desfasurare a cercetarii dosarului si o usoara parcurgere a documentatiei trimise.

Roxa
18.04.2005, 05:11
La Viena trimitei formularele nu si instructiunile de completare ale acestora.

Formularele le prindeti in agrafa si imediat dupa acestea asezati documentele in ordinea informatiilor care va sint cerute in formulare:
1. Identitate
2. Starea civila
3. Educatie
4. Experienta de munca
5. Prieten/Ruda in Quebec
6. Capacitate financiara
7. Chitanta de plata a procesarii dosarului

Fotografiile le puneti intr-un plic, iar plicul il puneti inaintea formularelor. Pe fiecare fotografie va scrieti numele, incepind cu numele de familie si data nasterii. Pe plicul continind fotografiile scrieti acelasi lucru.

Regards,

ovex
18.04.2005, 06:05
Formularele le prindeti in agrafa si imediat dupa acestea asezati documentele in ordinea informatiilor care va sint cerute in formulare:
1. Identitate
2. Starea civila
3. Educatie
4. Experienta de munca
5. Prieten/Ruda in Quebec
6. Capacitate financiara
7. Chitanta de plata a procesarii dosarului
Regards,

Daca ai citi intradevar site-ul guvernului din Quebec,ai vedea ca se specifica clar sa se evite indosarierea,agrafarea sau capsarea documentelor.Dar tu sti mai bine!Ai pregatire,asa cum ai zis?Nu se vede! Restul am scris si eu si mai ales Sorin,deci iar trebuie sa-ti citim pe ecran adresa de contact.Mai mult de asta ai scris,nu?