PDA

Arată versiune întreagă : Cum vreti raspunsuri teste inteligenta?

sorin
13.04.2005, 05:08
Mi se pare foarte interesanta initiative unor forumisti de a posta teste de inteligenta pe forum. Pentru ca sunt discutii pro si contra in ceea ce priveste afisarea rezultatelor acestor teste, am propus acest sondaj in care ii rog pe toti cei interesati sa voteze.
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Reguli de baza[/B] in ceea ce priveste aceste teste:

<LI class=Ms&#111;normal style="MARGIN: 0in 0in 0pt; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list .5in">Cine posteaza testul, va primi raspunsurile pe PM sau email de la cei care doresc sa raspunda.
<LI class=Ms&#111;normal style="MARGIN: 0in 0in 0pt; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list .5in">Cine posteaza testul si deci primeste raspunsurile, va anunta public pe forum pe cei care au dat raspunsurile corecte dupa expirarea timpului de asteptare.
<LI class=Ms&#111;normal style="MARGIN: 0in 0in 0pt; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list .5in">Cine posteaza testul va anunta pe topicul respectiv raspunsul corect la expirarea perioadei de asteptare.</LI>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Intrebare[/B]: Credeti ca ar prezenta interes sa acordam cate un punct pentru fiecare raspuns corect si sa facem un clasament pe care sa-l actualizam dupa fiecare test incheiat?

angela
13.04.2005, 07:22
Eu am votat cu 3 zile, mi s-a parut mai mult decat suficient. Fiecare e liber sa isi exprime parereasmileys/smiley2.gif

Iar pentru ideea cu concursul la fiecare raspuns corect dam fiecarui forumist 1000 puncte, ne vom juca " Vrei sa fii milionar?" smileys/smiley36.gif, si pana or sa ajunga la milion le creste barbasmileys/smiley36.gif

sorin
13.04.2005, 07:26
Ideea e ca unii poate nu intra 2-3 zile pe forum si poate au nevoie de mai mult timp. Hmm, cam putine voturi...nici macar initiatorii primelor teste si nici premiantii nu au votat inca, avand in vedere ca-s doar 3 voturi.

1 punct, 1000 de puncte, nu conteaza. Eu am propus initial punctul....greu cu trei zerouri taiate smileys/smiley36.gif

angela
13.04.2005, 07:30
1000 puncte = 1 punct greusmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

agora
13.04.2005, 08:00
Inca nu a dat lumea pe aici iar sondajul are doar cateva ore de cand e postat asa ca, cred ca mai e vreme sa avem ceva rezultate concludente.

Poate o fi cazul sa facem un sondaj asupra sondajului si sa vedem cat timp tinem "urna de votare" deschisa? Glumesc!smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

sorin
13.04.2005, 08:07
Cred ca luni putem numara voturile si sa luam o hotarare. Voi ce spuneti?

agora
13.04.2005, 08:25
Depinde, depinde... depinde de multe... nu stiu ce intentii aveti voi dar eu zic sa o tinem deschisa pana iese cum trebuiesmileys/smiley92.gif

Am fost suficient de ambiguu?!? Glumesc, era doar o mostra deformulare tipica pentru "cugetatorul" roman!smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Cred ca pana luni e bine.smileys/smiley76.gif

13.04.2005, 08:45
Si ce nu se mai putem sa post alte teste noi pina nu se afiseaza rezultatul la testul precedent?http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley5.gif

sorin
13.04.2005, 08:58
Ba da, testele pot rula in paralel.

christianT
14.04.2005, 14:46
Am votat 3 zile, dar la coeficientul meu de inteligenta putea foarte bine sa fie si 50 de ani, pentruca oricum chestiile astea sunt mult prea dificile pentru mine. Eu... cu radicali (si numai de ordinul 2...Doamne fereste de mai mare),.. inmultiri (dar fara prea multe zecimale) adunare, impartire...si cam astea. smileys/smiley5.gif

sorin
14.04.2005, 15:08
Cristi, eu zic sa nu cazi pe panta autocriticii. Incearca sa culegi numai ce-ti convine din ce se vehiculeaza pe forum smileys/smiley2.gif

christianT
14.04.2005, 15:54
Sorine, crede-ma ca mie imi face bine sa rad de mine insumi. Sa-mi trag picioare in fund de unul singur cum s-ar zice.smileys/smiley5.gif

tonita
14.04.2005, 22:48
Christian esti autoagresiv ! Sti ca cine nu se iubeste pe sine nu poate iubi pe altii ? Nu, asta nu ee o pledoarie pentru egoism.

Si e evident pentru toata lumea ca esti inteligent si sensibil. Ram

Pisoi
07.03.2006, 08:07
...am votat 7 zilesmileys/smiley4.gif...da, da, unii mai pleaca in vacante pe ici pe colosmileys/smiley2.gif...prin Jamaica, Romania etc, si poate nu au acces la internetsmileys/smiley36.gif