PDA

Arată versiune întreagă : alimentatie santoasa

Ana Tofan
12.04.2005, 06:12
Pentru ca tot ma stresseaza faptul ca am cam pus cateva kile bune pe mine de cand cu un anumit tratament ,mi-am propus sa vorbesc despre asa ceva.Cel mai rau e ca nu ma pot abtine de la dulciuri si paine,insa dieta cea mai sanatoasa ar fi cea vegetariana.Vreo 3 ani nu am mancat carne de loc si am slabit vreo 13 kilograme,incat nici nu imi venea sa cred.Incapeam in hainele vechi pe care nu le mai purtasem de ani de zile.Poate imi vine o toana si renunt total la carne. Pot sa spun ca in acea perioada ma simteam mult mai bine,aveam chiar si incredere in mine.Tare greu e sa fii supraponderal.Voi acolo in U.S. si Canada,mancati mancare gatita sau va tenteaza mult fast-foodurile.Personal cred ca nu sunt sanatoase,desi din cand in cand am mai apelat la asa ceva. Dar de acum gata..

dorianos
12.04.2005, 06:46
Eu cred ca si carnea e sanatoasa...diferite feluri de carne contin multa proteina. Cel mai bine e sa maninci si carne si legume, dar orice maninci sa maninci in moderatie si sa faci exercitiu. Pina la urma, pentru gretutate... matematica e destul de simpla... trebuie sa maninci mai putine calorii decit folosesti daca vrei sa pierzi kg....Dar e mai usor de zis decit de facut cu toate dulciurile care sint greu de rezistat... smileys/smiley81.gif