PDA

Arată versiune întreagă : Cozonaci langa Los Angeles

19.02.2008, 12:42
Tare mult as vrea sa cumpar niste cozonaci de Paste...
Aveti idee unde as putea gasi?

divo
19.02.2008, 19:02
Incearca la magazinul romanesc de pe Los Feliz!Eu am cumparat de Craciun..si au fost buni!smileys/smiley2.gif

mango
21.02.2008, 04:50
Unde exact este acest magazin romanesc pe Los Feliz? Sint si eu interesata de cozonaci .

Pisoi
21.02.2008, 07:37
3070 Los Feliz Blvd. (est) ...de pe Fwy 5 daca vi din sud faci dreapta, daca vi din nord faci stanga ...2-3 stradute magazinul e pe dreapta.

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/100_4764.jpg

dixy2k
21.02.2008, 17:15
Mai este cineva care face cozonaci (ca acasa; fie cu nuca sau cu rahat) prin Anaheim. Au avut bakery. Daca te intereseaza in partea asta pot sa-i cer soacra-mi sa-mi dea nr de tel de la cucoana care face cozonacii. Noi cumparam de la ei de ani de zile, plus o gramada de romani de prin vale.

divo
21.02.2008, 19:19
3070 Los Feliz Blvd. Los Angeles, CA 90039

Asta e adresa exacta!smileys/smiley2.gif

O sa gasesti acolo si alte feluri de mancare romaneasca(mici, salam de Sibiu, etc).Eu zic ca se merita o excursie pana acolo.....!smileys/smiley36.gif

Pisoi
23.02.2008, 07:13
...si multe altelesmileys/smiley2.gif

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/100_4760.jpg

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/100_4761.jpg

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/100_4762.jpg

shogunelu
23.02.2008, 07:51
Ei, Pisoi, vrabia malai viseaza... smileys/smiley36.gif

divo
23.02.2008, 08:10
Shogunelule...cred ca pisoi a facut pozele..chiar acolo...la magazinul de pe Los Feliz!!!smileys/smiley36.gif

Edit:Mda..se pare ca inca nu-mi bausem ..laptele!!!smileys/smiley36.gif

kamy_kamy
28.03.2013, 12:54
Mai este cineva care face cozonaci (ca acasa; fie cu nuca sau cu rahat) prin Anaheim. Au avut bakery. Daca te intereseaza in partea asta pot sa-i cer soacra-mi sa-mi dea nr de tel de la cucoana care face cozonacii. Noi cumparam de la ei de ani de zile, plus o gramada de romani de prin vale.

Are cineva numarul de telefon al acestei persoane din Anaheim? cat despre magazinul din Los Feliz BLVD...e ok am fost eu ieri si am cumparat cozonac ...deci multumesc tuturor pentru informatie,numai ca poate daca gasesc numarul m-a ,,lipesc'' si de o pasca!

Pisoi
28.03.2013, 18:46
Are cineva numarul de telefon al acestei persoane din Anaheim? cat despre magazinul din Los Feliz BLVD...e ok am fost eu ieri si am cumparat cozonac ...deci multumesc tuturor pentru informatie,numai ca poate daca gasesc numarul m-a ,,lipesc'' si de o pasca!
...cu siguranta nu ma insel, esti noua venita in zona! ...si bine ai venit in US:hands: ...sper sa nu gresesc, esti prin Lake Elsinore, lacul in care periodic faceam escapade de weekend si dat/pescuit la crap! :d
...nu stiu exact de unde se comanda cozonaci dar ma pot interesa prin "targ" ...ce stiu este ca "delicatese" romanesti si europene/mediteraneene sunt pe la magazinasele de pe Ball Rd. Anaheim, asa ca poate consideri sa faceti o vizita p-acolo si sa fi pregatita cu buget considerabil, tentatiile de obicei depaseste socoteala de acasa! :thatsit:

p.s. ...ai postat/comunicat mai mult pe topicul relate de viza, acum ca faci parte din comunitatea diasporei romanesti nu te jena sa pui intrebari sau sa ceri info relate de SoCa! :ideea:
p.s.2 ...iti/va doresc numai bine si acomodare rapida in viata personala si mai ales in acomodarea in US:v:

kamy_kamy
17.09.2013, 03:07
MULTUMESC ...ai dreptate pe acolo...mai un crap, mai o sirena:).Am gasit cozonac, cat priveste socoteala de acasa ...nu se aplica aici, in Romania nici nu atingeam Eugeniile, aici m-a bucur de orice inghititura.
Multumesc incaodata!

Olga
24.11.2013, 00:19
Cozonac sau Beigli se mai gaseste si in alimentarile maghiare sau rusesti pe langa alte produse din europa de est pana si bomboane de salon dar si in biserici sint organizate vanzari de dulciuri inainte de sarbatori. Cauta in computer si pentru alte religii activitatile de vanzare ca sint de o bunatate rara desi multe necunoscute din bucatariile armeniene sau ucrainiene. In multe locuri se accepta si comenzi speciale.