PDA

Arată versiune întreagă : Un loc ok, unde sa ma mut.

FunnKy
17.02.2008, 11:12
Salutare,

actualmente locuiesc in Gulf Shores, Alabama - un orasel frumos, insa groaznic de linistit unde e aproape imposibil sa ma distrez. Sunt venit in state de vreo 8 luni si as vrea sa mai incerc si alte zona, pentru ca nu sunt venit doar pentru bani ci si pentru ceva distractie.

Mi-ar face placere daca ati putea spune 2-3 cuvine depre zona in care locuiti, cam cati romani sunt prin zona si care sunt posibilitatile de distractie, cum e cu cazarea si joburile...

Va multumesc mult si posibil sa ne vedem daca sunteti intro zona interesanta.

septimiu
17.02.2008, 14:09
iti recomand Chicago desi locuiesc in Phoenix

FunnKy
17.02.2008, 16:13
Da si eu optez intre zona Chicago si satul Florida ... inca nu stiu incotro sa o apuc de-asta cer pareri.

In atentia celor din zona FLORIDA: as dori sa fac o excursie in orice orasel din florida, oriunde, nu conteaza. Camerele de hotel sunt destul de scumpe (cel putin500$/sapt), daca e cineva care poate sa ma gazduiasca cateva zile pentru un pret mai mic (negociabil)dati un semn.

Baiat serios, http://www.vaduva.ro/despre-mine/ - rog seriozitate.

gabi&serban
17.02.2008, 22:06
sal cri cri cri, ce faci?

bine ai venit pe forum. ar trebui sa primesti pareri si pareri doar ca, cateodata lumea descopera topicul mai greu.

dar oricum iti spun si eu parerea mea, sa nu ajungi in nordul statului FL., daca te gandeai si tu cu 2-3 saptamani mai repede aveai o camera la mine. pana una alta NY e un oras fascinant, scump la chirii dar ieftin la alte multe lucruri, dar un job fain te-ar ajuta cu toate. in miami nu as sta pt nimic in lume, am eu motivele mele. apoi eu as incerca nordul SUA, am auzit ca e o cu totul alta viata, doar ca taxele sunt mai mari ca in florida.

bafta si distractie.

wolv4hill
21.02.2008, 04:50
Eu ti-as recomanda Florida si mai precis zona Fort Lauderdale, Hollywood, Boca Raton, Delray Beach. O comunitate de romani destul de mare in zona Hollywood. Plajele sunt cele mai frumoase, zona foarte frumoasa(gandeste-te ca nu la o prea mare distanta de SE-ul Floridei exista arhipelagul Bahamas!:D). Distractia e in toi.. sigur nu ai cum sa te plictisesti acolo.
Eu anul asta vreau sa revin in Florida, dar mai la nord un pic, Pensacola pentru cateva luni apoi o sa ma mult in Delray, Boca Raton pentru o diploma ceva.
Pt noi astia mai tineri, si eu am 22.. FL e no.1 choice ;) smileys/smiley4.gif

andreeahondor
24.02.2008, 07:33
buna ..ma gandeam si eu sa ma mut in miami defapt vreau sa fac alegerea intre miami si vegas cam cum e cu munca pe acolo cat de rpd se gaseste mi alea ca as vrea sa ma mut cam prin aprilie se cam strica sezonul daca aveti vreun sfat....poate ma scoateti din dilema..ms mult

raresblaga
12.03.2008, 05:34
Daca lucrezi in hospitality Florida will be the place to be. Sunt sute de job-uri in Miami prin restaurante sau hoteluri. Miami-ul este destul de cheap comparat cu Chicago sau NY si ai parte de cele mai tari PARTY-uri din US.Poti sa inchiriezi un studio sau chiar 1 bedroom in jur de 500-700 $ pe luna ( depinde ce fel amenities you have). Daca stai in south beach nu iti trebuie masina ptr ca nu ai unde sa o parkezi si oricum totul e aproape.

Sunt de acord cu cea spus domnul , mai sus, ft lauderdale , hollywood , sunt 2 orase foarte frumoase si civilizate. Ft Lauderdale DA!, hollywood NU . Prea multi romani impresari !e ca si cum as merge din nou in ROmania si sa dau de toate prostia aia persistenta again and again and again.

Numai bine.

A.

12.03.2008, 07:00
Miami e f frumos si Ft Lauderdale, vreme frumoasa, curat. nu f scump. beaches si distractie de buna calitate.
Doar clima umeda vara si uraganele daca nu te sperie.