PDA

Arată versiune întreagă : Care mergeti la Euro 2008?

shogunelu
27.01.2008, 19:42
Mai sunt 131 de zile pana la Campionatul European de Fotbal. Unii ar zice ca vom avea trei meciuri imposibile, eu zic ca vom avea trei meciuri frumoase. Deci, care veniti la Euro?

light
27.01.2008, 23:07
In primul rind nu-s microbist. Dar chiar daca-as fi, nu cred ca as cheltui peste 1000 euro/pers, doar pt cele 3 meciuri. Ca sa nu spun ca ai nevoie de cel putin 11 nopti, si la ora asta nu prea mai gasesti cazare, chiar daca esti dispus sa cheltui 150 euro/noapte. Plus zborul. Chiar daca ai cumpare un pachet zbor+hotel, care costa cam $3000, tot treci de $6000-7000. Daca inmultesti cu 2, ai bani berechet de o vacanta de lux cam oriunde, fara strasul securitatii, fara aglomeratie, si cu riscul de a nu vedea nimic.

shogunelu
28.01.2008, 04:36
Ma rog, ma rog, nu e o noutate ca femeile ne inteleg mai greu pe noi barbatii, atunci cand vine vorba de sport. smileys/smiley36.gifAcuma, eu inteleg light ca nu-ti place fotbalul, da' nici sa nu speriem microbistii, ca nu-i dracu' atat de negru.

Biletele sunt peste 1000 Eu daca n-ai ce face si le iei de pe internet, de la agentii. Daca le iei direct de la Federatia Romana de Fotbal, sunt 80 Eu bucata plus 10 Eu taxa de administrare, plus vreo 14 lei costuri de expeditie, asa ca nu-i mare scofala. Dar nu poti cumpara decat daca ai pasaport romanesc.

Daca nu vrei sa cheltui mult pe cazare, poti sta foarte bine intr-o pensiune in Austria sau Germania, costurile sunt foarte rezonabile. Eu voi sta fie in Frankfurt(gratis, la pensiunea unui prieten), fie in Zurich, dar oricum pretul nu depaseste 100 Eu pe noapte. E drept ca din Frankfurt sunt vreo 300 de km, dar la ce sosele sunt acolo, distanta asta e floare la ureche.

Sigur, nu e ieftin, te costa de persoana vreo 2000 Eu toate angaralele, pe langa care trebuie sa mai ai la tine 1-2 mii de cheltuiala, dar eu cred ca merita. Nimic nu se compara cu doua saptamani petrecute cu 10-12 prieteni(cum mergem noi), sa vezi meciurile cu cele mai tari echipe din lume, sa te plimbi si sa stai seara la caterinca prin superbele carciumioare din Austria si Elvetia.

Eu unul, de-abia astept! smileys/smiley63.gif

sorin
28.01.2008, 04:41
Daca le iei direct de la Federatia Romana de Fotbal, sunt 80 Eu bucata plus 10 Eu taxa de administrare, plus vreo 14 lei costuri de expeditie, asa ca nu-i mare scofala. Dar nu poti cumpara decat daca ai pasaport romanesc.
da, da, sigur o sa iei bilete de la federatie. ia-mi si mie la pretul asta si iti fac o cinste mare. probabil nu esti in tema cu manariile federatiei.

shogunelu
28.01.2008, 04:59
Sorine, poate sa se inscrie oricine la federatie, sunt sanse destul de mari sa prinzi bilete, cu atat mai mult cu cat acum trebuie platite imediat ce le comanzi.

Eu sigur o sa iau. smileys/smiley2.gif

sorin
28.01.2008, 05:14
Citat:
<I style="mso-bidi-font-style: normal">

shogunelu
28.01.2008, 05:26
O sa-ti para rau, sorine! smileys/smiley4.gif

28.01.2008, 12:43
Nimic nu se compara cu doua saptamani petrecute cu 10-12 prieteni(cum mergem noi), sa vezi meciurile cu cele mai tari echipe din lume, sa te plimbi si sa stai seara la caterinca prin superbele carciumioare din Austria si Elvetia.

Niste balerine nu luati cu voi?smileys/smiley1.gif

light
28.01.2008, 12:56
Spune-mi shogunelu', iti lasi tu afacerea de-aici si te duci la campionat? Daca mai pui la socoteala cit cheltui ca sa vii inapoi.... Si mie-mi place fotbalul, dar nu atit incit sa ma prosteasca. smileys/smiley36.gif

Claudiu, balerinele si consumatia-s din partea circiumelor..smileys/smiley2.gif

shogunelu
28.01.2008, 14:22
Mersi frumos de "compliment", light. De prost gust, dar asta e. Parerea mea, daca nu ai nimic interesant cu ce sa participi la subiectul topicului si tot incerci sa tragi discutia in alte zone, mai bine lasa-ne.

light
28.01.2008, 23:00
Shogunelu', tu faci parte dintre cei ce se simt cu musca pe caciula mereu. Iar nu suporti ca altii sa aiba o alta parere? Ce complimet vezi? Ai spus ca tu te descurci cu o fractiune din cheltuieli. Te-am contrazis?

Eu ti-am spus cit m-ar costa pe mine, si iti repet: ar trebui sa-mi pierd mintile sa cheltuii banii aia pe asa ceva.

Cit despre lasat, pe cine? Ca din cite vad, nimeni nu-i in echipa ta. Tu nu poti privi adevarul in fata?

sorin
29.01.2008, 00:05
light, fara suparare, dar cred ca esti un pic off topic. hai sa discutam de fotbal aici si de turneul final euro 2008. smileys/smiley2.gif

light
29.01.2008, 12:27
sorine, poti sa ma penalizezi daca vrei. smileys/smiley75.gifMa crezi ori nu, nu m-ai suparat. Mi-amexprimat oopinie dictata de bunul simt, si daca asta-i costul, fie si asa. smileys/smiley1.gif

sauzimdebine
29.01.2008, 12:58
A picat cum nu se putea mai prost campionatul asta. Tocmai cand o sa-mi ridic cei doi pereti ai colibei din insule. Dar daca stau bine si ma gandesc, nu tin nici cu Italia, nici cu Olanda, asa ca, fie ca merg, fie ca nu, nu pierd mare lucru. Distractie placuta celor de mergeti.

shogunelu
29.01.2008, 15:01
Dom'le, cam subtire pe aici cu participantii la 2008! smileys/smiley36.gifEi, nu-i nimic, mai au timp sa apara.

Parerea mea e ca anul asta e super misto locatia. Cel putin din punctul meu de vedere. Nu am fost in Elvetia pana acum, dar totdeauna am vrut sa o vizitez, nu prea cred ca e cineva care nu-si doreste. In plus, Austria si Germania sunt la doi pasi, ce sa-ti doresti mai mult?Pauzele dintre meciuri sunt perfecte, cate patru zile. Ai timp berechet sa te plimbi, sa vizitezi, sa-ti faci un program tihnit.

Meciurile vor fi grele, fara indoiala. Dar macar jucam cu cele mai galonate echipe din lume. Si daca pierdem (ceea ce probabil ca se va intampla), macar pierdem la cei mai buni. Nu cred ca as fi fost mai incantat daca jucam cu Austria si Elvetia, sa zicem, chit ca astfel treceam mai departe. In final, este inca un hop pt nationala noastra, inca o buna ocazie de a incerca sa se sudeze o echipa de o calitate pe care, din pacate, nu o mai avem de la CM din SUA. Ce echipa am putut avea atunci...De ce n-am putea avea una iara?

Ma cunosc de peste 20 de ani, din lumea sportiva, cu multi dintre componentii Generatiei de Aur a fotbalului romanesc si mai vorbesc uneori cu baietii, exista o tristete reala a lor vizavi de neputinta nationalei actuale de a se ridica macar la nivelul lor. E mare pacat ca la ora asta Mutu e singurul fotbalist care efectiv poate face diferenta in teren, in rest...liniste...Avem nevoie sa jucam in competitii de inalt nivel, cum e cea care vine, numai asa cred ca ne putem cali, inchega o echipa mai puternica.

29.01.2008, 20:03
Shogunelu daca gasesc pe cineva sa-mi faca AOS pt Euro vin sigursmileys/smiley36.gif, dar in viitorul apropiat am alte prioritati. Plus ca, vorba Angiei14, Campionatele Europene nu prea ma excita, total, dar la un Campionat Mondial voi ajunge cu siguranta.Pe langa asta, sperca se va mai organiza in USA si ca se va califica siRomania chiar atunci, ca sa fie cat mai perfect.

Cel mai probabil nu vom iesi din grupa dar cine stie ..as vrea sa mearga mai departeRomania si Olanda dar probabil va iesi tocmai pe dossmileys/smiley36.gif. Mutu e cheia pt noi.

30.01.2008, 02:33
eu as fi mers dar nu ma mai pasioneaza asa tare fotbalul. Am devenit NBA fan. Sunt meciuri mai dese si mai spectaculoase ca sa nu mai spun ca sunt in homecourtul nostru de aici.

E o performanta ca s-a calificat Romania la Euro. Daca ia un punct in grupa aceea va fi o alta performanta.

shogunelu
30.01.2008, 18:35
De excitat, nici pe mine nu ma excita sa ma duc la meciuri de-ale lui FC Avantul Prabusirea, dar daca joaca nationala noastra, atunci se schimba calimera...

Partea cea mai frumoasa e ca toti care mergem acolo, nu ne facem foarte mari iluzii, ne asteptam sa pierdem, stim doar sigur ca vom vedea niste meciuri frumoase. Dar cum mingea este rotunda si orice este posibil, ar fi super tare sa avem vreo surpriza frumoasa!

Oricum ar fi, e tare frumos sa fii cu inca 7-8000 de romani de-ai tai, imbracati toti in culorile noastre, sustinandu-i pe baieti.

shogunelu
31.01.2008, 05:04
Uite ce zice Adi Mutu: http://www.antena3.ro/sport/Mutu-Sper-ca-Romania-sa-explodez (http://www.antena3.ro/sport/Mutu-Sper-ca-Romania-sa-explodeze-la-EURO-2008_25006_ext.html) e-la-EURO-2008_25006_ext.html

Ar fi tare sa aiba dreptate!

31.01.2008, 20:04
Ce dulce ar fii sa batem Italia!!smileys/smiley36.gif

shogunelu
01.02.2008, 04:38
Italia nu prea cred sa o putem bate, dar pe olandezi i-am batut, ii mai putem bate o data. Pana la urma nici o echipa nu e de nebatut, ramane doar de vazut cat de bine o sa ne prezentam noi. Eu am incredere in Piti, cred ca e cel mai potrivit selectioner. Daca vom avea macar o victorie, o sa fie o explozie de bucurie pe strazile Romaniei!

divo
01.02.2008, 05:56
Eee..surprize s-au mai vazut!!!Sa nu uitam Grecia ..caruia nimeni nu-i dadea nici o sansa...! Daca mai tin bine minte..cota la casele de pariuri era undeva la vreo 140-150(pentru castigarea campionatului)!!Am pariat inainte de inceperea campionatului pe greci..si am avut noroc! Doar ca pusesem o suma simbolica..! smileys/smiley36.gif Asa ca... poate.. poate..si Romania sa faca o surpriza ..! Speranta moare ultima!smileys/smiley2.gif

01.02.2008, 21:53
Italia nu prea cred sa o putem bate, dar pe olandezi i-am batut, ii mai putem bate o data. Pana la urma nici o echipa nu e de nebatut, ramane doar de vazut cat de bine o sa ne prezentam noi. Eu am incredere in Piti, cred ca e cel mai potrivit selectioner. Daca vom avea macar o victorie, o sa fie o explozie de bucurie pe strazile Romaniei!

Lumea crede ca daca am batut Olanda odata cu un gol norocos o batem mereu...nu in fiecare zi e ziua de Craciun siposibilsa ne scoata fotbalul din cap cu prima ocazie. Ce tine de cald cat de cat e egalul ala care ne da o speranta de a juca fotbal atata tot.

Eu am incredere in Piti, cred ca e cel mai potrivit selectioner. Tu sigur glumestismileys/smiley36.gifPiti e norocos ca antrenor cum a fost si cajucator se loveste norocul de el valoarea lui s-a vazut la Steaua nu cand lucreaza cu cei mai buni fotbalisti ai Romaniei. In cazul asta oricine ar avea rezultate numai Hagi nu. Trebuie sa recunosc ca selectia dansului pt amicalul cu Israel pare ceva mai realista. Poate da Dumnezeu si isimai deschide si el ochii pana atunci daca tot nu putem spera la altceva mai bun.

shogunelu
02.02.2008, 05:48
Da chiar, ca bine zici de greci, Divo, am si uitat de ei. Cine naiba le dadea vreo sansa?! Si au servit o surpriza cat casa. Inspiratie ai avut la pariu, da' trebuia sa pui si tu mai mult...smileys/smiley4.gif

Nu glumesc deloc, Claudiu, in privinta lui Piti. Omul stie incontestabil fotbal, stie sa puna o echipa in teren si daca mai are si bulan, ce mai vrei mai mult? Face norocul mai mult decat orice altceva, de multe ori.

Macar sa iesim noi din grupe pe noroc! smileys/smiley36.gif

shogunelu
10.02.2008, 09:29
In sfarsit, dupa lupte seculare care au durat doua zile, m-am inscris si mi-am platit biletele pt Euro! smileys/smiley61.gif Super moca, 270 euro pt cele trei meciuri ale Romaniei. Se pare ca s-au inscris foarte multi, dar de platit au platit mult mai putini, alea 5000 de bilete disponibile au fost doar cu putin depasite, asa ca la tragerea la sorti aproape toata lumea va lua bilete.

De acum urmeaza rezolvarea cazarii, sper sa rezolvam in Zurich. Oricum, lucrurile sunt pe curs! smileys/smiley63.gif

10.02.2008, 20:17
Bravo Shogunelule si distractie placuta asa o fi cu biletele stii cum e romanul mult cu gura putin cu fapta. Chiar ma gandeam azi printre multe altele ca numai stiu unde mi-am pus steagul romanesc [In caz ca ne vorobliga astia sa-l fluturam]

shogunelu
10.02.2008, 20:38
Multam de urari, Claudiu! Sunt convins ca o sa fie misto de tot. Saracii romanii ar veni ei multi, dar multi sunt blocati de costuri...smileys/smiley117.gif Oricum, vor fi mult mai multi romani decat cei 8-10.000 care vor veni cu bilete luate din tara. Vor veni romanasii nostrii cu bilete luate de la ei din Elvetia, Germania, Austria, Italia, Spania, etc.

Noi avem un steag de 40 mp smileys/smiley103.gif, al unui prieten de-al nostru avocat. A vazut steagul asta multe campionate. smileys/smiley4.gif

sorin
11.02.2008, 00:38
da, da, sigur o sa iei bilete de la federatie. ia........... probabil nu esti in tema cu manariile federatiei.

am zis-o de mult, dar tu inca mai crezi in mos craciun shogunele smileys/smiley36.gif

mergi pe linkul de mai jos, citeste si apoi sa ne spui ce fel de email ai primit (iti da frf bilete ori nu), apoi sa-ti faci planuri serioase. vezi aici:

http://www.prosport.ro/articole/frf-a-folosit-un-soft-nelice ntiat-la-extragerea-biletelor/76942 (http://www.prosport.ro/articole/frf-a-folosit-un-soft-nelicentiat-la-extragerea-biletelor/76942)

shogunelu
11.02.2008, 05:09
Ei, ce sa fac si io sorinele, sunt mai mic si mai prost asa...Cred in Mos Craciun, in Zana cea Buna(rau) si alte personaje mai mult sau mai putin legendare. Nu putem fi toti asa de maturi si intelepti.

A, era sa uit, probabil ca oi fi stiind eu de ce zic ca am biletele. Imi cer mii de scuze ca nu va fac o informare completa.

sorin
11.02.2008, 06:09
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">shogunelu[/B], ironiile exagerate combinate cu suparari gratuite, nu-si au rostul, asa ca las-o mai moale. banuiesc ca am voie sa-mi spun parerea si sa postez aici ce spun altii despre frf, nu-i asa? nu am de unde sa stiu mai mult decat citesc din ziare, pentru ca neincercand sa cumpar bilete, nu am primit email nici ca am fost ales printre norocosii care pot sa cumpere, nici ca nu sunt.

shogunelu
11.02.2008, 11:48
am zis-o de mult, dar tu inca mai crezi in mos craciun shogunele smileys/smiley36.gif

mergi pe linkul de mai jos, citeste si apoi sa ne spui ce fel de email ai primit (iti da frf bilete ori nu), apoi sa-ti faci planuri serioase. vezi aici:

http://www.prosport.ro/articole/frf-a-folosit-un-soft-nelice ntiat-la-extragerea-biletelor/76942 (http://www.prosport.ro/articole/frf-a-folosit-un-soft-nelicentiat-la-extragerea-biletelor/76942)

Pai, atunci sorinele, daca tot aduci vorba de ironie, ia uite cine era ironic putintel mai devreme. Daca sunt luat peste picior, se asteapta cineva sa raspund altfel? Nu mai zic de faptul ca-mi dai sfaturi pe ton sarcastic, sfaturi pe care nu-mi aduc aminte sa le fi cerut si nici ca-mi folosesc la ceva.

Nu caut in nici un fel sa ma contrazic cu tine, dar ai devenit usor tendentios si daca altora le scapa nuantele, mie nu-miscapa.Imi pare rau ca nu sunt un subiect bun de ironizat si dascalit.

De buna seama ca poti sa-ti exprimi parerile, ca doar e forumul tau. Mai mult chiar, poti sa ti le exprimi numai tu, de vreme ce te irit asa de tare, eu pot sa ma lipsesc sa mai postez.

sauzimdebine
11.02.2008, 12:47
... A, era sa uit, probabil ca oi fi stiind eu de ce zic ca am biletele. Imi cer mii de scuze ca nu va fac o informare completa.

Nici nu trebuie. Mi-a spus Adrian ca-ti da bilete. Asa ca se stie. Sa-ti fie excursia presarata doar cu bucurii.

Cat despre plecatul de pe aici ... pai in ultima vreme nu prea ai mai fost distractiv, asa ca ... ori pleci, ori ramai, cam tot acelasi lucru se va intampla.

shogunelu
11.02.2008, 14:17
Ete fleosc, mai sauzimdebine, te cheama cumva sorin?

sorin
11.02.2008, 14:26
toate ziarele scriu de scandalul biletelor si de faptul ca inca nu s-au primit emailurile care confirma sau infirma intrarea in posesia biletelor, dar shogunelu stia deja chiar dinainte de tragerea la sorti ca el are sigur biletele, ceea ce denota faptul ca face parte din cei alesi. daca i se atrage atentia ca asta scrie in ziare, este foarte revoltat si sare la beregata celor care indraznesc sa spuna ca e posibil ca macar 1% sa nu fie asa cum spune el. eu unul prefer sa ignor astfel de persoane si asta voi face. cat despre "aciditate", suport doar pana la o anumita limita, asa ca aviz amatorilor.

in legatura cu "eu pot sa ma lipsesc sa mai postez", asta e problema ta.

Ete fleosc, mai sauzimdebine, te cheama cumva sorin?

vezi ca paharul e aproape plin si mai urmeaza 1-2 picaturi sa dea pe afara, daca te mai dai cocos si vrei sa-ti arati "muschii" fata de mine.

editat 02/12/08: inca o dovada ca ziarele scriu (deci nu e scos de mine) ca inca nu au primit toti emailul cu pricina. cum de au stiut unii cu cateva zile in urma ca au fost selectati, nu stiu. iata linkul:

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/394448/Serverul-F RF-atacat-de-fani/ (http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/394448/Serverul-FRF-atacat-de-fani/)

shogunelu
12.02.2008, 18:37
Daca mi-e ingaduit, o sa postez si eu un email pe care l-am primit astazi, 02 12 2008, ora 12:45 AM :

In urma tragerii la sorti din data de 11 februarie 2008 CNP-ul dvs. a fost extras pentru urmatoarele meciuri :

<TABLE><T>
<T>
<TR>
<TD>
<H3>2 bilet(e) ( categoria 2 ) x Romania - Franta</H3>
<H3>2 bilet(e) ( categoria 2 ) x Italia - Romania</H3>
<H3>2 bilet(e) ( categoria 2 ) x Olanda - Romania</H3></TD></TR></T></T></TABLE>

Daca sunteti de acord cu mentinerea rezervarii conform tragerii la sorti va rugam sa apasati butonul da.
Daca nu sunteti de acord va rugam sa apasati butonul NU, iar banii va vor fi returnati conform regulamentului

<H3>Sunt de acord</H3>

<TABLE><T>
<T>
<TR>
<TD>
<DIV style="PADDING-RIGHT: 7px; DISPLAY: block; PADDING-LEFT: 7px; BACKGROUND: #c83b3b; PADDING-BOTTOM: 7px; WIDTH: 180px; PADDING-TOP: 7px; TEXT-ALIGN: center">DA (http://www.biletefotbal&#111;nline.ro/c&#111;nfirm.php?rid=14805&amp;c=0EsHoWZNGDXocxDf)</DIV></TD>
<TD>
<DIV style="PADDING-RIGHT: 7px; DISPLAY: block; PADDING-LEFT: 7px; BACKGROUND: #c83b3b; PADDING-BOTTOM: 7px; WIDTH: 180px; PADDING-TOP: 7px; TEXT-ALIGN: center">NU (http://www.biletefotbal&#111;nline.ro/c&#111;nfirm.php?rid=14805&amp;nc=0EsHoWZNGDXocxDf)</DIV></TD></TR></T></T></TABLE>

Eu mai mult nu am de zis. Sanatate maxima.

12.02.2008, 19:49
Acum problema biletelor fiind rezolvata pot sa va anunt si eu ca mi-am gasit steagul si sunt pregatit. Selectia lui piti imi da fiori, sper sa nu-si adune numai de ai lui buze in buze cum ii place lui pt ca lui piti nu-i plac barbatii..prefera sa-i trimita la echipa a doua. Daca-l vad pe ovidiu petre la CE imi vine sa renunt la cetatenie..smileys/smiley36.gif

Vom bate Italia si Mutu le va da un gol sa-lmemoreze toti italienii.

sorin
13.02.2008, 00:22
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">11 Februarie 2008[/B]

A, era sa uit, probabil ca oi fi stiind eu de ce zic ca am biletele. Imi cer mii de scuze ca nu va fac o informare completa.

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">12 Februarie 2008[/B]

Daca mi-e ingaduit, o sa postez si eu un email pe care l-am primit astazi, 02 12 2008, ora 12:45 AM :
In urma tragerii la sorti din data de 11 februarie 2008 CNP-ul dvs. a fost extras pentru urmatoarele meciuri :

Ceea ce trebuia demonstrat. Abia pe 12 ai primit confirmarea. Este tocmai ce incercam sa-ti explic in timp ce faceai pe Gica contra, fara sa incerci sa intelegi mesajele mele.

sorin
16.02.2008, 03:06
da, da, sigur o sa iei bilete de la federatie. ia-mi si mie la pretul asta si iti fac o cinste mare. probabil nu esti in tema cu manariile federatiei.
s-ar parea ca temerile mele s-au confirmat. ca noutati pentru shogunelu ar fi ca trebuie sa mearga cu buletinul in Ro sa-si ia biletele. tot de pe ziarele romanesti:<B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">-------------------------------------------------------[/B]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Batjocura[/B]

Confuzia generata de distribuirea biletelor continua si dupa ce au fost extrase numele la tombola federala. Sistemul de restituire a banilor pentru fanii din strainatate este absolut hilar.

Fortati sa vina in <st1:place w:st="&#111;n">tara</st1:place>!

Site-ul oficial al Federatiei Romane de Fotbal (www.frf.ro (http://www.frf.ro/)) a anuntat ca 'restituirea sumelor platite de persoanele care au participat la tragerea la sorti din ziua de 11 februarie, dar fienu au castigat bilete, fie au obtinut un numar de bilete inferior celui al biletelor platite, va incepe la toate agentiile Raiffeisen Bank din tara,in ziua de 19 februarie'. Asta inseamna ca, dupa cum ne-a informat si Serviciul suport al Raiffeisen Bank, toti suporterii din strainatate vor trebui sa se prezinte personal cu cartea de identitate la unul din sediile bancii din Romania! Sucursalele Raiffeisen din strainatate au in comun cu banca din <st1:place w:st="&#111;n">tara</st1:place> noastra doar numele, in rest existand un management separat.

Cum sa pierzi 350 de euro

Mai pe romaneste, pare o noua metoda de a 'baga' adanc mana in buzunarele fanilor. De ce? Ce trebuie sa faca un roman stabilit la <st1:State w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">Madrid</st1:place></st1:State> care nu a castigat tichete la tombola FRF si vrea sa-si recupereze banii? Foarte simplu: pentru un bilet dus-intors de la Madrid, la categoria low-cost, suporterii vor fi obligati sa plateasca 400 de euro. La aceste cheltuieli se mai adauga cazarea la un hotel de, sa fim rezonabili, 3 stele (care costa in medie 80 de euro pe noapte), plus cheltuieli de masa si transport local,circa 70 de euro. Rezulta ca un fan care va veni din Spania ca sa-si recupereze cei aproximativ 200 de euro dati pe bilete va cheltui cel putin 550 de euro! Unde mai pui ca, oricum, banca le-a oprit comisionul de 10 euro pe fiecare bilet solicitat. Ce mai, un adevarat dezastru financiar provocat de amatorismul celor care au pus la cale 'loteria biletelor'. Daca esti din <st1:City w:st="&#111;n">Paris</st1:City>,<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

lordul
16.02.2008, 05:54
nu cred ca as cheltui peste 1000 euro/pers, doar pt cele 3 meciuri. Chiar daca ai cumpare un pachet zbor+hotel, care costa cam $3000, tot treci de $6000-7000. Daca inmultesti cu 2, ai bani berechet de o vacanta de lux cam oriunde

O analiza lucida a situatiei smileys/smiley32.gif
Duceti-va voi in Elvetia la Euro , ca eu ma duc en France , sa stau 10 zile la Paris ( avion + hotel 3 1/2 stars) pentru $2000 canadieni . Cit despre meciuri , daca am chef sa le vad , le vad si din Canada , sau chiar si dintr-un bistro in Paris ...
Ce bine ca Euro 2008 e in Elvetia , si toata lumea se inghesuie acolo la hoteluri , si vor fi locuri libere la preturi abordabile pentru France smileys/smiley36.gif

light
16.02.2008, 11:15
Sint convinsa ca vei vedea mai mult si mai bine meciul de oriunde Locurile vindute de FR,sint in spatele portii.

16.02.2008, 19:56
daca am chef sa le vad, le vad chiar si dintr-un bistro in Paris ...
Cel mai bine se vede la cabaretcrazy horsesmileys/smiley36.gif[I think]

lordul
17.02.2008, 02:20
Cel mai bine se vede la cabaretcrazy horsesmileys/smiley36.gif[I think]

Nu e bine acolo ca au multe pene pe ele si nu se dezbraca smileys/smiley4.gif. Mai bine ma duc intr-un bar sportiv sau intr-un bistro , ca sa vad meciurile Romaniei , decit sa-mi pierd timpul pe la C.Horse ... HAI ROMANIA !!!!!!

17.02.2008, 03:22
bre Lordule eu am trait ani buni la paris...vezi ca fetile sunt open la multe kestii pe acolo...Daca le vorbestide hugo sau voltaire le cad penele instantaneu asta daca nu nimeresti vreo romanca ca atunci trebuie sa scoti direct euroii...http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

pai tu te multumesti doar sa pe privesti cu sau fara pene? acum inecepusi sa dai inapoi..? crede-ma ca mai bine tragi tu la poarta...decat sa te uiti la altii cum o fac...smileys/smiley2.gifParerea mea.

17.02.2008, 07:43
..crede-ma ca mai bine tragi tu la poarta...decat sa te uiti la altii cum o fac...smileys/smiley2.gif.plus
Locurile vindute de FR,sint in spatele portii.

Zi sa nu iubesti federatia romana de fotbal.

sorin
19.02.2008, 10:59
s-ar parea ca sunt probleme cu recuperarea banilor pentru cei care nu au castigat la loteria biletelor:

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/792707/Cu-calcula (http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/792707/Cu-calculatorul-au-pagubit-poporul-/) torul-au-pagubit-poporul-/

ce-o fi cu shogunelu ca nu l-am mai "vazut" demult? macar sa ne spuna care e varianta lui, ca nu stiu cat adevar e in ziare si iar da cu noi de pamant.smileys/smiley1.gif

shogunelu
19.02.2008, 23:19
Shogunelu a umblat o saptamana dupa utilaje prin statele din centru si a incasat amenzi de viteza, de i-au sarit capacele! smileys/smiley36.gif

Nu stiu cum o fi cu returnarea banilor,ca eu din fericire le-am luat pt toate meciurile.Probabil ca e o noua bulibaseala tipic de-a noastra, romaneasca. Stiu ca biletele se inmaneaza pe baza de carte de identitate(asa s-a si platit), eu fie o sa fiu in tara in mai, atuncicand se vor distribui, fie voi trimite o procura speciala unui mandatat.

Locurile vandute de FRF nu sunt in spatele portii, cum spunea light, aia este peluza, sunt la tribuna a doua. As fi vrut si eu la tribunaunu, dar nu au fost bilete, asa ca-s foarte bune si astea la a doua. Cati le-ar vrea si p-astea, mama-mama!...

Mi-a dat o idee buna si Lordul, poate dam toata gasca o fuga si pe la Paris, ca tot avem timp destul, cate 4 zile intre meciuri! smileys/smiley20.gif

shogunelu
30.05.2008, 22:08
Ieri mi-au sosit biletele la Euro! smileys/smiley61.gif Pana la urma s-au achitat onorabil de sarcina livrarii lor, chit a fost tocmai aici, in State.

shogunelu
04.06.2008, 07:53
Pana la urma vad ca am ramas singurul de pe aici care merge la Euro. Mai am trei zile si am sters-o. Slava-Domnului, ca deja ma plictisisem de moarte pe-aici, abia astept sa plec.

hazel
10.06.2008, 14:13
Shogu, te-am vazut la teveu asara smileys/smiley1.gifBaai ce galerie misto am avut! nu se auzea decat Rooomania! M-am bucurat tare sa vad/aud o asa galerie romaneasca puternica.

Dar unde se discuta meciul Ro-Italia ca vreau sa imi dau cu parerea smileys/smiley4.gif

shogunelu
21.06.2008, 11:04
Bref, o super-experienta Campionatul asta European! Locatia a fost de vis. Or fi multe locuri frumoase in lume, dar pt mine personal, cum te simti in orase europene ca Munchen, Viena, Zurich, n-ai cum sa te simti nicaieri in lume. Piatete cu restaurante, cafenele, terase superbe, mancare super, atmosfera calma, tihnita, in total contrast cu atmosfera zbuhaita din State. Ce mai, o placere...

Zurich si Berna, superbe. Mai ales Zurich smileys/smiley20.gif. Imi zicea despre el un prieten din State: "O sa-ti placa, e in genul Brasovului!" smileys/smiley36.gif Ei, nici chiar asa, mai avem pana acolo. smileys/smiley36.gif

Am stat cateva zile si in Germania. Mi se parea frumoasa Germania, dar dupa 2 ani de America nu mi se mai pare asa. Mi se pare superba!! smileys/smiley36.gif Asta ca tot discutam de Germania vs America.

Atmosfera de la Campionat? SUPERBA!! Cel putin in zilele cand am jucat noi, era nemaipomenit sa vezi o mare galbena, 10-12.000 de romani in culorile noastre, ce invadasera orasul, piete, terase, peste tot. Si mai placut era sa vezi cat de civilizati erau ai nostri, curati, frumos imbracati, veseli si relaxati, lucruri remarcate cu placere si de catre gazdele elvetiene.

Intre noi fie vorba, au avut de ce sa fie bucurosi elvetienii, cel putin din parte romanilor, care nu s-au dezmintit a fi mari cheltuitori si buni turisti, asa cum se stia. Din punctul asta de vedere, compatriotii nostri care jeleau calitatea turistului roman, trebuie sa se mai gandeasca. Le-am dat clasa la multi, de data asta. Putem sta cu capul sus, nu avem nici un motiv sa ne consideram inferiori nimanui, din nici un punct de vedere.

Atmosfera de la meciul cu Italia cred ca merita 2 ani din viata!...Un stadion pe care din mii de piepturi tuna imnul Romaniei, dupa care galeria romaneasca a facut legea, e ceva ce nu poate fi descris in cuvinte...Mi se face pielea gainii si acum cand imi amintesc... Astea sunt momente unice in viata. Pacat ca nu am reusit sa invingem, ar fi fost si mai frumos.

Am lasat la urma prestatia echipei, pt ca am vazut cu totii cum a fost...In cateva locuri, ne-a inflacarat, dar in prea multe, ne-a dezamagit...Asta este, atata putem deocamdata.

Cu dus si intors, pt mine a fost o experienta extraordinara, poate nu atat prestatia echipei noastre, cat locatia, relaxarea, atmosfera unica creata de o mare de romani, veniti sa-si sustina echipa.
Sunt convins ca, cu banii cheltuiti pe deplasarea asta, puteam sa ma duc in orice croaziera, dar sunt bucuros ca n-am facut-o, sa mergi la asa o manifestare sportiva merita fiecare banut. Daca n-ar fi la dracu-n praznic, parca m-as duce la Olimpiada...smileys/smiley36.gif

</font></font>