PDA

Arată versiune întreagă : Primul picnic pe anul 2005

sorin
04.04.2005, 11:27
Pentru ca vremea buna s-ar parea ca nu se va lasa prea mult asteptata, propun sa incepem discutiile si pregatirile pentru primul picnic pe anul 2005. Din experientele anterioare, consider ca Busse Woods - Schaumburg unde au fost organizate picnicurile de anul trecutreprezinta un loc foarte bun, dar orice alta propunere este binevenita.
Cred ca o id

Vlad
04.04.2005, 11:36
Eu sunt de acord cu data de 2 mai,duminica de pasti.Locatia e buna.

Ce ziceti?

sorin
04.04.2005, 14:14
Vlad, cu duminica ai nimerit-o, cu data nu. Duminica este 1 Mai :)

Vlad
04.04.2005, 17:02
oops......smileys/smiley59.gif..... :-w

sorin
05.04.2005, 10:07
Bineinteles ca ne aducem biberoanele ca doar n-om sta pe uscat.

evelyn
05.04.2005, 11:27
OK Guys

Am stat si eu umpic pe margine, si iata ca v-ati apucat de organizari de picnicurismileys/smiley17.gif. Am fost luata la raspundere, ca de ce nu am nici un comentariu .........

Soooooo, suna bine; mai ales daca tine si vremea cu noi ( dupa cum se vede e OKsmileys/smiley20.gif) dar va las pe voi, Sorine si Vlad cu organizarile si cu alte chestii din astea ptr. ca eu nu ma pricep, si stau foarte prost cu organizarea de evenimente.

PS Sorine avem noi un prieten comun care le are cu chestiile astea si care se implica, nu gluma.....smileys/smiley15.gif

sorin
05.04.2005, 11:55
Yup, ai dreptate. Poate ar fi bine sa-i trimiti linkul acestui topic smileys/smiley2.gif

sorin
09.04.2005, 01:45
O chestie care mi-a scapat: propun ca ora de incepere ora 13:00 (1:00 PM) ca sa aiba lumea timp sa mearga dimineata la biserica la slujba de Pasti. Bineinteles ca vine cine poate si cand poate, ora propusa este doar cu caracter informativ. smileys/smiley1.gif

Vlad
09.04.2005, 02:41
Domnul Steven Bonica ne-a propus sa facem un articol despre acest picnic,pe care il v-a publica in urmatoarele 2 numere din "Romanian Tribune".Se ofera cineva sa-l conceapa??

sorin
09.04.2005, 02:57
Pai tu nu vrei sa-ti incerci talentele literare? smileys/smiley1.gifIntreab-o si pe Carmen de la RTS daca nu se ofera ca stiu ca-i placea sa scrie articole. Era si aici pe forum activa pe vremuri.

sorin
13.04.2005, 07:40
Carmen, da-mi te rog numarul de telefon de la Administratia parcului sa sun pentru permis pentru picnic. Tu ar trebui sa-l stii ca ai vorbit anul trecut smileys/smiley1.gif

carmens
15.04.2005, 09:36
Permitul pentru picnic a fost cumparat de Round Table Society NFP.

Rog pe participanti cindajung la picnic, in limita posibilitatilor, sa donaze 1$ sau jumatate$ sau cit poate fiecare, ca sa acoperim cheltuielie de Permit.

Aici este harta Busse Woods in Schaumburg (Elk Grove Village) si traseul in galben catre locul unde ne vom aduna in duminica pastelor, 1 Mai 2005:
http://groups.yahoo.com/groups/RomaniansChicago

sorin
15.04.2005, 09:41
Mersi Carmen!! smileys/smiley20.gif

carmens
15.04.2005, 10:13
Picnic PERMIT subject to Rules and Regulations:
The sale of Refreshments, Intoxicating Beverages and the use of Gambling Devices is strictly probihited. Amplified sound is probihited unless a Special Permit has been issued

1. This permit is valid for the picnic/event of the applicant/organization named on the front side of this form and is restricted to an attendance no greater than that listed on the permit. This permit is non-transferable, or assignable, and non-refundable. Any attempted transference or attendance violation will void the permit and will subject the applicant to subsequent fines and penalties. A maximum of two picnic/event permits per year per applicant/organization is allowed.
2. Falsification of information or violation of any rules, regulations or ordinances of the Forest Preserve District Picnic Policies and Procedures will result in the denial and/or revocation of the picnic permit and/or the closing of your event and the denial of future permits for you and your organization.
3. The Forest Preserve District is closed to all visitors after SUNSET. Night picnics are not permitted. Glass beverage containers are not permitted on the Forest Preserve District property.
4. The District request that you or a representantive of your group, be present at the grove with no later than 9:00am the date of your picnic/event. The District cannot quarantee the availability of tables, potable water, shelters or other amenities not naturally found in the preserves.
5. The sale of alcoholic beverages in any form is prohibit.
6. Before leaving, you must extinguish all fires; collect all your paper debris, bottles and trash and deposit them in the appropriate containers.
7. Picnics/events that are advertised to the public at large are prohibited unless the number of attendees to the picnic/event can be reasonably determined and the District's land and facilities allocated to said picnic/event is sufficient to accommodate the anticipated number of attendees. The Forest Preserve District must approve any planned advertising.
8. Any pre-event or day of your picnic/event assistance or general information may be obtained by contacting the division superintendent's office designated on the front side of this permit.
9. Please call 911 to settle disputes and/or discrepancies at the picnic site if they occur.
10. All ordinances and regulations in effect of the Forest Preserve District must be observed and the instructions of its representatives obeyed. Please note that the consuption of alcohol upon or within 50 feet of any roadway, parking area or entranceway is prohibit. No admission fees or charges may be levied.
</script>

sorin
15.04.2005, 13:46
Iata harta cu locul unde se tine picnicul. Noi avem rezervat nr. 25, unde am fost si anul trecut si care e foarte aproape de lac.

http://img.photobucket.com/albums/v709/sorinp/BusseWoods.jpg

sorin
24.04.2005, 06:40
Vine cineva din zona Skokie - Evanston care are doua locuri libere in masina pentru o familie de 2 persoane care nu are mijloc de transport? Daca da, lasati un mesaj aici sau trimiteti-mi PM sau email va rog.

Mersi!

sorin
02.05.2005, 03:26
Vremea proasta de dimineata (frig si averse de ploaie) a speriat pe foarte multi care-si anuntasera participarea la picnic. Din fericire, dupa amiaza chiar daca a fost innorat si destul de frig, conditiile au fost acceptabile pentru un picnic. Au fost in jur de 50 de persoane care au venit pana la urma si care au stat pana seara tarziu. Sper ca toti cei prezenti s-au simtit bine si multumim pe acesta cale si celor care au facut mici donatii in contul pentru Mihaita (s-au strans la picnic $137 plus o promisiune de un cec de $100 din partea ziarului Romanian Tribune.)
Meritul principal pentru colectarea acestei sume mici dar binevenite, ii apartine Evelynei care a mers din om in om impartind afisele cu Mihaita si rugand pe fiecare sa doneze cat poate. smileys/smiley32.gif

carmens
02.05.2005, 08:16
Vreau sa multumesc prin aceasta cale tuturor participantilor la picnicul de Pasti.
Impotriva vremii ne-insorite ne-am adunat cam vreo 40 de persoane.
Mai intii am bauttot wiskey-ullui Sorinca sa ne incalzim :):):) pe urma am ciocnit ouale rosii, am facut o masa mare ca in familie unde fiecare aasezat ce-a adus - o multime de gustari bune! pe urma am trecut la gratare, mititeii au iesit super - retetae de pe forumul asta!!! S-a jucat fotbal, s-a cintat la orga si vocal, am avut si muzica romaneasca la cd din masina care s-a auzit foarte bine... copii s-au jucat cu mingea si zmeurasi zburatori... A fost frumos!

In alta ordine de idei am reusit sa adunam $117 in cash si $100 in promisiune de check pentru cazul lui Mihaita. MULTUMIM din suflet tuturor celor care au donat.
Celor care s-au infricosat de vreme si au stat acasa... nu pot decit sa le zic sic-sic!

La picnic ne-am petrecut cu totii ca intr-o familie mare si adevarata! Asta e minunat si sper ca fiecare care a participat sa se mindreasca cu asta!

Sper sa ne vedem cu totii la urmatorul picnic, in Iunie 2005 de Ziua Copilului!!!

Adevarat A'Nviat!

Carmen Sauciuc

sorin
02.05.2005, 09:15
Carmen, am uitat sa-ti multumesc pentru ajutorul dat la strangerea de fonduri umanitare.

orest
02.05.2005, 14:24
Salutare tuturor!

Vrem sa multumim (si sa-i felicitam)pe organizatori.Ne-am bucuratsa va cunoastem, si, desi vremea nu a prea tinut cu noi,ne-am simtit foarte bine. Cu siguranta vom raspunde "Prezent" si la urmatoarele iesiri... tinem legatura... Numai bine!

Orest si Irina

evelyn
02.05.2005, 14:35
Bine ati venit printre noi, Orest si Irinasmileys/smiley32.gif

Intradevar, vremea nu a cam tinut cu noi, dar datorita lui Sorin, si incapatanarii lui (ptr. care-i multumim) , totul a iesit OK, si am sarbatorit Sfintele Paste impreuna .

Cu ocazia asta am avut placerea sa va intalnim si pe voi, si sa ne facem noi cunostinte.....

Va doresc numai bine, si cu siguranta ne vom mai intalnii

PS.Salutari Irinei