PDA

Arată versiune întreagă : best fares to europe

myhi
10.01.2008, 00:22
sunt inscrisa pe ceva site-uri de trimit oferte de bilete, si am primit de la unii (airfarewatchdog.com) recent ceva oferte grozave; se pare ca pana la sfarsitul lui martie, se gasesc preturi super pentru Europa (de genul Dallas-Frankfurt, $420). mie mi se par cool... vedeti si voi, daca va intereseaza.

nu stiu exact de ce, in aprilie preturile sunt duble.

Rainschild2007
10.01.2008, 01:42
Probabil ca in aprilie preturile se dubleaza din cauza Sarbatorilor de Paste...

myhi
10.01.2008, 03:33
din ce-am vazut eu, anul asta Pastele (catolic?!) pica pe 24 martie... adica, asa scrie in agenda mea, fabricata in UK smileys/smiley1.gif

GNChicago
10.01.2008, 06:49
Myhi, pretul mentionat e pentru "one way' ori round trip.

Calendarul orthodox 2008 editat de ROEA-OCA indica Pastele pe 27 Aprilie 2008.

light
10.01.2008, 12:21
Preturile-s round-trip, dar sint fara nici un fel de taxe. Pe cind le adaugi pe toate, ajungi la cel putin incodata atit.

myhi
10.01.2008, 19:08
Hm... e drept ca nu am rezervat niciodata prin astia, dar uite ce zice:

"Frankfurt, Germany $415 RT * Sat. night min. stay, Nonstop flights, Includes all taxes, Late fall-winter travel (LH, UA) "

Unde: * Unadvertised - can be dropped at any time.

RT = round trip

light
11.01.2008, 00:00
Ok, deci nu numai ca pretul poate fi schimbat oricind, dar vezi ca ai "Sat. night min. stay". Deci pot pune pariu ca biletul de avion e "pachet" cu cazarea la hotel. De ce crezi tu ca trebuie sa-i suni? Daca esti curioasa poti incerca, atita vreme cit nu le dai CC info, nu ai nimic de pierdut. Dar, vezi sa nu functioneze ca unele din agentiile romanesti de-aici, care-ti cer intii CC info, si abia apoi iti spun pretul. Ar mai fi si varianta ca datele nu-s ferme, te anunta ei cu 2 zile inainte de plecare.

myhi
11.01.2008, 02:08
Nu, nu am intentia sa-i sun... mie doar mi s-au parut ok ofertele. Am zis sa le mai vada si altii; eu pana acuma nu am calatorit in/din US sub $1000, si, pe banii mei, mi-ar place sa profit de o asemenea oferta.