PDA

Arată versiune întreagă : Colete Dallas Romania?

adinam
30.12.2007, 04:58
Cunosteti cumva, o modalitate mai ieftina e a trimite niste colete din Dallas spre Romania?

Merci mult

myhi
01.01.2008, 07:30
Buna,

incearca la posta 'normala' din Dallas - mai ales, este un 'main post office', undeva pe I75, deschis non-stop.

Pregatesti o cutie, pui etichetele amandoua pe 'capacul' cutiei, iar acolo la posta ei ti-o cantaresc si iti spun cat ai de platit. Mai trebe sa dai si o declaratie despre ce contine cutia, si in ce valoare. Daca dai de un angajat mai minutios, se prea poate sa-ti si deschida cutia sa vada. Mie preturile mi s-au parut rezonabile... Incearca si tu!

Inca ceva... sper ca stii de taxfree shoping - texasul e unul din putinele state care da taxele inapoi cand mai iesi din US (de exemplu, daca faci o excursie in RO). Asta doar daca te intereseaza.

CRISS
15.01.2008, 09:05
< =text/>_popupControl();</>
la posta costa enorm....eu am trimis un pachet prin pocaiti......pachetul a ajuns la timp, fara probleme....i l-au dus fratelui meu pana la usa....

uite adresa s nr. de tel al persoanei care colecteaza pachetele. Cristina www.cristinabeldean.com (http://www.cristinabeldean.com)

Dna Poera (cell: 214-714-5621)

6609 Fairfield Rd,
Rowlett, TX 75089

Coltele trebuie sa aiba minimum 40 pounds

adinam
05.02.2008, 05:15
Multumesc mult,

prietenii mei au luat legatura cu persoana respectiva si au trimis coletul . Sunt foarte multumiti si eu iti multumesc in numele lor