PDA

Arată versiune întreagă : Caut un realtor in Texas

anca_neciu
13.12.2007, 14:36
Salut!

Sunt agent de real estate in Chicago si am niste clienti romani interesati de o ferma cufacilitati pentru caiin Texas, cu scop recreativ, nu comercial. Va rog sa imi spuneti daca cunoasteti un realtor de incredere, de preferinta cu experienta in domeniu. Multumesc.

sorin
13.12.2007, 16:16
oriunde in texas? s-ar putea sa-ti pot recomanda eu pe cineva.

anca_neciu
13.12.2007, 16:39
In apropiere de o metropola. Dallas, Houston, sau Austin. As vrea ca clientul meu sa aiba posibilitatea sa aleaga din mai multe locatii, avand in vedere ca nu e familiar cu Texasul.

light
13.12.2007, 22:20
Realtor-ul poate sa-si desfasoare activitatea pe terituriul intregului stat unde are licenta. Si cum piata imobiliara nu-i chiar atit de activa, cred ca-s dispusi sa mearga oriunde, ca doar nu faca naveta zilnica.

sorin
14.12.2007, 00:29
light, stiu ca agentul imobiliar isi poate desfasura activitatea pe teritoriul intregului stat, dar nu-mi imaginez unul care sa treverseze intregultexas de cateva ori pe saptamana ca sa arate niste proprietati.smileys/smiley2.gif

anca_neciu, o sa intreb daca persoana pe care o stiu e interesata si te anunt.

anca_neciu
14.12.2007, 05:47
Nu imi imaginez ca un agent sa strabata tot Texasul pentru niste proprietati. De aceea vreau sa vorbesc cu agenti din fiecare oras, care cunosc bine pietele locale. As aprecia orice informatie.

light
14.12.2007, 10:14
eucred ca cea mai buna idee e sa lasi agentul din Texas sa lucreze cu cine stie el. Sau cel putin unul trebuie sa coordoneze actiunea, altfel zapaciti clientii.

sorin
18.12.2007, 07:35
anca_neciu, ti-am trimis informatiile pe pm.

bafta!