PDA

Arată versiune întreagă : Romantismul

30.03.2005, 04:39
Ce inseamna romantismul, sa fi romantic si prin ce se manifesta?!

Va considerati romantici de ce DA de ce NU?

Duras
30.03.2005, 06:22
Se pare ca nimeni nu vrea sa-si dea cu parerea ...

Am avut dreptate , romantismul este mai puternic ca niciodata.

Asa ca baieti, cind este ziua ei sa-i cumparati o masina de spalat, o trusa de scule iar pe prima pagina din manualul instalatorului sa-i spuneti in cuvintele voastre ce mult inseamna pentru voi incao zi linga ea.

smileys/smiley35.gif

30.03.2005, 06:56
smileys/smiley32.gifBravo Duras ne-ai dat gata si ne-ai convins ca poti sa fi romantic;

dar vezi ca ii trebuie si uscator neaparatsmileys/smiley4.gif

lala
30.03.2005, 11:53
un sfat duras ....sa nu scrii ce mult inseamna inca o zi langa ea pe prima pagina a manualului instalatorului...pt ca femeile sunt destepte si nu au nevoie de asa ceva sa instaleze o masina de spalat...dar tinand cont ca sunt mai multe feluri de a fi romantic si daca ea apreciaza acest romantism "pragmatic"...ar fi romantic sa instalezi tu masina de spalat si sa faci laundry o saptamana....

mihaelaNV
30.03.2005, 18:07
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))smileys/smiley32.gif

31.03.2005, 02:44
Dupa parerea mea cel mai romantic barbat este doctorul Asaftei, stie cum sa se poarte cu femeile:

Asaftei wrote: Da, stau pe forumuri. Ca am net in office si cand mai fac o pauza, le mai raspund unor fofoloance ca tine. Si de cand ma interseaza parerea unei pasarele? Fata draga, nu fi trista, dar nu dau nici 2 bani pe ce zic femeile; Pentru mine esti doar 2 tate si 1 gaura.

esti pe ciclu fato de spui asemenea tampenii?

Sorry Mrs. Intelligence, nu sunt poponar, mi-am tras si eu fofoloanca, da' numai pentru sex si interes, deocamdata. Si ya, nu dau 2 bani pe voi, decat in weekenduri cand ma duc la agatat si apoi le aduc in flatul meu.

Asa romantic mai zic si eu, bravo pentru cine la educat!!!!smileys/smiley32.gif

31.03.2005, 04:50
Cred ca a ascultat prea mult : "B.U.G Mafia" si i sa suit la capsmileys/smiley36.gif

Latra degeaba , frustrati ca el in realitate nici nu au curajul sa miste cind apare o tipa mai binesmileys/smiley36.gif

Duras
31.03.2005, 05:02
Cuvantul "sarcasm" vine din greaca si inseamna sa sfasii carnea de pe oase cum fac fiarele salbatice sau sa scrasnesti din dinti.

In romaneste si in engleza "sarcasm" a evoluat totusi.
Draga Lala si MihaelaNV (care se pare ca isi va tine palmele in apa rece pentru o perioada de atita batut din palme) in loc sa sari imediat in apararea regnului feminin mai bine ai fi analizat cu atentie cum am spus si ce am spus.
Destul de des definesti un lucru prin a spune ceea ce nu este sau mai la obiect definesti un comportament bun prin a spune ceea ce trebuie evitat.
In ultima instanta, instalat masina de spalat si spalatul o saptamina este cum spun localnicii "common sens" si nu un exemplu de romantism. Daca asta inseamna pentru tine sa fii romantic fericit acela care este cu tine sau care va pune mina pe tine pentru ca scapa ieftin. Mai complicat o sa fie cu durerile de cap dar ceva "Tylenol" o sa se rezolve.

PS. MihaelaNV draga tie iti recomand "Neutrogena - Hand Cream". Face bine la palme.

Duras
31.03.2005, 05:09
Imi cer scuze pentru greseala.

A se citi "common sense"

http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley14.gif

lala
31.03.2005, 17:29
draga duras....nu cred sa fi mentionat undeva ce inseamna romantism pt mine, incercam doar sa ma limtez la ceea ce tu descriai k romantic....si frumos te-ai scos cu "sarcasmul"...dar desi sunt blonda sa stii ca m-am prins...poate trebuia sa pun o steluta sa te prinzi ca eram ironica in raspunsul meu, smileys/smiley2.gif

cat despre "Destul de des definesti un lucru prin a spune ceea ce nu este sau mai la obiect definesti un comportament bun prin a spune ceea ce trebuie evitat."- respect parerea dar I don`t agree, consider ca e mai instructiv un exemplu bun, si o definitie cred ca e mai folositoare cand spune ceea ce este nu ceea ce nu e.....but this is just my opinion

P.S. si chiar nu inteleg de ce ai sarit asa pe mine si pe MihaelaNV.....oricum merci de sfatul cu *"Tylenol"*

Duras
01.04.2005, 06:09
Asa este. Nu prea poti sa faci distinctie daca nu pui si o imagine care sa reprezinte tonul cu care raspunzi unui mesaj.smileys/smiley5.gif

Pace ? smileys/smiley31.gifsmileys/smiley31.gif ??

lala
01.04.2005, 16:42
smileys/smiley1.gifpace oricum a fost constructiv :)))) speram si pe viitor la discutii pasnice si roditoaresmileys/smiley1.gif

sauzimdebine
02.04.2005, 03:55
Hei Duras, tu vrei sa sapi adanc dar iti lipsesc sculele adecvate. Cu ce ai tu, nu reusesti mare lucru.