PDA

Arată versiune întreagă : caut Job in GA, Lawrenceville area

lala
27.03.2005, 11:46
salutare, ma numesc Andrea si sunt in cautarea unui job in GA, preferabil zona Lawrenceville, incepind cu 15 iunie 2005! Cleaning, babysitting, ingrijire persoane in virsta! Am experienta si recomandari!!! Multumesc!smileys/smiley9.gif

arizona
11.05.2005, 12:11
caut eu o femeie de pe junie 15 la ingrijit batrini in phoenix, arizona offer cazare si masa inclus

lala
16.05.2005, 06:27
multumesc mult.....dar pe mine ma intereseaza georgia:))

hope u find someone

take care

Anca.Cris.
17.05.2005, 06:30
Buna!Sunt Anca!Vreau sa vin in State printr-un program de trainning si imi trebuie job. Am terminat Facultatea de Litere si un Master in Educatie.Vreau sa stiu ce sanse sunt sa-mi gasesc ceva cat mai aproape de domeniul meu.Va multumesc.smileys/smiley17.gif

noreason
05.06.2005, 05:24
Hy,

de ce Ga?

M'i se pare tare hazliu anuntul.Chiar nu ai idee cum este in Atlanta?Lawrenceville?

Am stat 6 ani acolo si vreau sa-ti spun ca daca nu ai masina ,sorry, dar nu ai de lucru.Nu exista transport comun.Doar daca mergi sa lucrezi si sa stai in acelasi loc,live-in,ca si babysitting.

La curatenie?Aia inseamna sa vina aceea ptr. care lucrezi dupa tine,iar comunitatea ceea mai mare de romani este in Norcross.Tu ziceai ca te intereseaza Lawrenceville, sa stai banuiesc, caci de lucrat, lucrezi unde gasesti...Lawrenceville este departe de Norcross,iar tyraficul este groaznic in Atlanta.

Sorry, dar experianta ta din romania in domeniile care le-ai mentionat conteaza, dar recomandarile mai putin...

As vrea sa fiu mai optimista, dar cand ma gandesc ca mergi in Atlanta,Ga,hmm...bafta, ai mare nevoie.Poate ai noroc si dai peste ceva romani binevoitori, ceea ce este de altfel o mare minune,dar cine stie?

Bafta.

emylya
17.07.2005, 11:44
Noreason...Prin catestate ai fost in SUA? Se pare ca ai o parere tare urata despre Atlanta si nu stiu de ce.

Eu am fost prin ceva state si Georgia mi-a placut cel mai mult.

Am citit anuntul tau postat pe forum, cu cateva zile inainte de a ma muta in Atlanta si am fost tare descurajata. Odata ajunsa aici am constatat ca nu ai dreptate si realitatea este cu totul alta. Atlanta este superba.

Apropos...poate sa imi spuna cineva de ce nu este o comunitate de romani si in Georgia?

noreason
17.03.2006, 07:08
Emylya,nu am zis niciodata ca Atlanta nu este superba!!!Dimpotriva.

Dupa ce ma satur de perindat prin america , cu siguranta am sa ma mut acolo, am zis ca este greu , ca nou venit , sa te descurci , daca nu ai masina!!!Sau daca nu sti pe cineva.Ai vazut doar ca nu este transport comun, fara masina esti mort...si cine are, nu poate sa te ajute mai mult de o luna sau doua,doar ai vazut cum este traficul acolo.Am stat 5 ani in Norcross.

Comunitate de romani>???

Este foarte mare comunitatea de romani acolo,45.000.

traian@marinela
26.04.2006, 18:56
ofer de lucru la o casa de batrani masa si cazare gratuita pentru mai multe etalii sunatti la 209 5647748. Traian

sorin
27.04.2006, 01:00
Nu ai spuspentru ce stat e oferta. Dupa numarul de telefon, pare sa fie in California, nu-i asa? Sa stie lumea interesata de oferta.

Pisoi
27.04.2006, 06:06
...Merced, Central California, (intre Fresno si Stockton)smileys/smiley1.gif