PDA

Arată versiune întreagă : un sfat o parere

sushi
27.03.2005, 10:22
ziua buna

printr-un "google" am dat de forumul dumneavoastra - felicitari pt modulin care circulainformatia si in special feedback'ul de la membri.poate cineva are cunostinte sau cunoaste cazuri similare - apreciez orice reply.

de la 20 de ani am locuit in uk- dupa viza de un an din motive irelevante acum, am stat peste viza.prinserviciile unuiavocat am incercat sa-mi reglementez statul - insaHome Office echivalentul INSin UKa fost intr-un continuu colaps-backlogul fiind destul de mare si alte surprize de genul decesul avocatului si tot ce a rezultat de aici nu am asteptat o decizie in cazul meu si am decis sa ma intorc in ro in 2004 dupa o experienta de 5 ani acolo.undeva la 23 am cunoscut-o pe internet pe ea probabil ca devine deja clichee - dar e real s-a intamplat.am decis sa revin in ro - pt a incerca sa ajung in US momentul prezent 26 de ani,sa fim impreuna.

povestea e mult mai lunga si la fel de complicata- singura certitudinefind sentimentelenoastre - .

Facts:

ea romanca get beget- resident in us - coditional green card casatorita cu un cetatean american de convenienta.student universitate

eu - 26 de ani student an I -(uitasemca serviciul militar in romania esteobligatoriu- de aici student an 1) proprietati -apartament,o suma sa zicem 10.000$ in cont,necasatorit si desi cu antecedentele in imigratie in uk - nu am nici un fel de interdectie in UK pasaportul expirat intre timp inca este la ei - avand un nou pasaport eliberat in 2004 de autoritatile romane.

am aplicat pt loteria vizelor din us anul acesta - darca la orice loterie..

as avea nevoie de o parere,in caz de optez pt o viza de turist in ce mod poate influenta obtinerea vizei trecutul meu in uk?,logic ar fi sa nu mi se acorde aceasta viza - atunci daca nu as mentiona "experienta britanica" de 5 ani - pot sa realizeze ei ca am nasul mai mare decat Pinochio din cercetarile pe care le fac ei si atunci adios american dream?

apreciez orice parere.am incercat sa fiu cat mai obiectiv daca citesc mesajul mi se pare incurcat si cinic.

dar,(am citit undeva asta online)

love knows no boundary, but INS does

sushi
02.04.2005, 08:06
I do realise it is a shot in the dark,but please any1?

sorin
02.04.2005, 09:26
Cel mai bun raspuns cred ca ti-l poate da forumista noastra "observator" care e avocat. Ii gasesti aici pe forum datele de contact in caz canu ai rabdare pana iti gaseste ea mesajul si vrei sa-i trimiti un email sau sa-i dai un telefon.

Bafta!