PDA

Arată versiune întreagă : Romania vs. Netherlands/Olanda live

sorin
09.10.2007, 17:43
Desi s-a mai postat pe topicul Euro 2008, avand in vedere importanta partidei de fotbal dintre <st1:country-regi&#111;n w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">Romania</st1:place></st1:country-regi&#111;n> si Olanda din preliminariile Euro 2008 si interesul ridicat pentru a se putea viziona in direct, am deschis acest topic temporar, pe care-l voi sterge dupa meci.
Deci, pentru cei din diaspora care nu au alte posibilitati de a vedea acest meci in direct, il puteti vedea in direct pe internet, sau mai taziu in reluare, daca din diverse motive nu-l puteti vedea in direct. Meciul are loc pe 13 octombrie 2007 si se joaca la Constanta.

Pentru detalii, click aici (http://euro2008.jumptv.com/romania.html?&amp;ref=P_B_Europe_www.romanian-portal.com_100307&amp;utm_source=www.romanian-portal.com&amp;utm_medium=PaidAdv&amp;utm_c&#111;ntent=Euro2008 _round3&amp;utm_campaign=Europe_Euro2008_round3-100307)

sorin
10.10.2007, 16:17
se incumeta cineva la pronosticuri? desi imi doresc nespus sa castige ai nostri, eu merg pe 1-1, dar m-as bucura sa nu am dreptate si sa fie 2-1

georgianul
10.10.2007, 16:33
fiindun constanteansi cunoscind importanta meciului cred ca un 3-1 e suficient ptr. nationala noastra sa-si asigure primul loc in grupa si ptr. a le mai da putin peste nasul olandezilor care nu sunt chiar de temut avind in vedere cu ce echipa a venit la Constanta ! deci ...HAI ROMANIA !!!

pepeer2
11.10.2007, 10:08
Meci egal si cred ca un 0-0 e susicient pentru ambele echipe sa se califice

11.10.2007, 11:20
un meci egal ar fi echivalent cu calificarea Olandei si a doua s-ar decide intre noi si fratii castraveti.

Trebuie sa jucam la victorie, altfel calificarea se va decide in Bulgaria.

Eu as juca asa:

-------Lobont,---------
P Marin, Goian, Tamas, Rat
------Chivu-----------
Banel, Dica, Codrea
------Mutu-------
------D Nicolae.--

In avantajul nostru ar fi:

1. terenul propriu. Si la COnstanta e un teren ce nu prea le place olandezilor...au spus ca parca ar fi in Albania.smileys/smiley1.gif
2. la olandezi nu joaca piese importante: Vad der Sar, Sneijder, Melchiot, Kuyt si van Persie. Dar au destui jucatori capabili sa ii suplineasca.

3.echipa nationala e sudata si are 11 meciuri fara infrangere. Precedenta infrangere in meciuri oficiale a fost impotriva Olandei. Deci avem o revansa de luat.

4. Olanda in ciuda valorilor individuale ale jucatorilor inca nu convinge ca joc de echipa.

In avantajul Olandei ar fi doar faptul ca au o gramada de jucatori de valoare.

Deci ACUM ORI NICIODATA. E cel mai important meci al anului.

Pronostic 2-1 pentru Romania.

Forza tricolori!!!

lordul
11.10.2007, 14:02
bate olanda la un gol diferenta : 1-0 sau 2-1 .

11.10.2007, 14:34
Nu ne bate Olanda deloc, in cel mai rau caz facem egal. Mutu va marcacel putino data.. http://www.youtube.com/watch?v=Q7yNSHBRuBo

http://www.youtube.com/watch?v=U_FmZRqamfo

sorin
11.10.2007, 14:50
frumoase filmulete nj-ule. sa dea Domnu sa bage mutulica macar o boaba si la batavi smileys/smiley2.gif ii batemsi facem un chef pe cinste aici pe forum smileys/smiley36.gif

11.10.2007, 15:06
I'm ready!!! smileys/smiley36.gif

http://i42.photobucket.com/albums/e321/claudiunj/heineken-case.jpg

sorin
11.10.2007, 15:10
deci ii batem si dupa aia le bem si berea? sau o dam pe bere belgiana sau ceheasca? smileys/smiley36.gif

11.10.2007, 15:21
Haha chiar n-am realizat ca sarbatoream cu berea lorsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif..ca si cum ei ar sarbatori cu tuicasmileys/smiley1.gif..le bem si berea trecem si pe la felinarele rosii, ii batem peste totsmileys/smiley4.gif

lordul
11.10.2007, 17:00
Lui Piturca ii este frica de olandezi . Joaca cu 7 aparatori !! Eu va spun ca meciul e deja pierdut psihologic. Tot asa s-a comportat si in meciul preliminar cu olanda pt CM 2006 , pierdut la 0-2 .

http://www.evz.ro/article.php?artid=326291

11.10.2007, 18:31
Dupa cate am vazut vrea sa joace cu 4 portari ..asta e. Piturca a picat la nationala ca o spalare a pacatelor oricum el nu are de a face cu o eventuala calificare ..nu mi se pare cu nimic mai bun ca un antrenor de duzina gen Andone. Calificarea e ajucatorilor ce numai suporta sa fie batjocoriti.... nu a lui Piturca. Iar despre orgoliul domnului Piturca mai bine nu vorbesc ..Cine e la nationala nu e pe valoare acum ci pe ..altceva...doar lui Mutu si Lui Lobont si la inca vreo2 nu are ce sa le faca.

tot ii batem le da Mutu 3smileys/smiley43.gif

micuta
11.10.2007, 21:44
smileys/smiley1.gifun scor final ar fi de 3-1

ionn
12.10.2007, 13:55
bah baieti,

io am incredere in astia de pe la nationala si mai ales ca van der saar cica e accidentat tare cred ca da mutu una si se gata 1-0 pentru ai nostri.................doamne ajuta

ionn
12.10.2007, 13:59
apropo,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
as vrea sa aduc in discutie problemele de la casele de bilete cu biletele care s-au epuizat in ............10 minutesmileys/smiley17.gif..............
frumos coane sandule,lupescule si restu de pe acolo..............

missy
12.10.2007, 22:46
1-0 ptr Romania SAU..EGALsmileys/smiley32.gifAVEM ECHIPA,NU ALTCEVA!

13.10.2007, 06:35
Live Romania - Olanda gratis

Sper sa nu mai stergi mesajul draga administrator si nu fac nici o reclama.Dac si acum stegi chiar esti un nerusinat si un tigan!

editat de sorin: solarisport a fost suspendat pentru expresii de genul acesta

sorin
13.10.2007, 09:59
solarisport, nu sterg mesajul doar pentru a lasa si pe altii sa vada cat de bine crescut esti. asta nu te scuteste totusi de suspendare de pe forum smileys/smiley2.gif

p.s. erau cel putin 7-8 linkuri pe care sa se vada meciul, asa ca ....

wolv4hill
13.10.2007, 11:21
hehe. Romania Wins 1-0 !smileys/smiley4.gif

Bravo baieti! Bravo Romania! smileys/smiley4.gif

sorin
13.10.2007, 13:20
victorie istorica, de fapt prima victorie impotriva echipei olandei. doar o minune ne mai poate opri de la turneul final euro 2008. daca bulgarii se impiedica in albania, putem merge cu rezervele la sofia, evental chiar cu echipa mare sa-i umilim si sa le scoatem fotbalul din cap.

kastravetski, go home smileys/smiley36.gif

sauzimdebine
13.10.2007, 13:40
Victorie istorica, fiind prima in fata portocalei mecanice, dar, vai, suntem varza, castraveti fiind altii. Nu avem echipa cu care sa mergem la nici un turneu final. Mai bine am sta acasa. Este primul meci al nationalei, de la cel cu Cehia, pe care-l urmaresc in totalitate si in direct. Am dat vina cat de mult am putut pe gradinarul de serviciu de la tvr1 pentru uratenia de o vedeam pe ecran dar in final am recunoscut ... nu jucam nimic. Incalcit, cu foarte multe greseli, fara scanteie si lipsiti de vlaga, am scapat si cu ajutorul norocului am invins marea echipa a Olandei. Dar cum fotbalul, care se joaca pe goluri, are memorie scurta, iar peste o luna, un an sau zece nimeni nu-si va mai aminti de uratenia jocului, doar rezultatul contand, Bravo Romania!

sorin
13.10.2007, 14:18
sauzimdebine, esti sigur ca am vazut acelasi meci? nu uita ca nu am jucat cu orice echipa si s-a jucat economic, pentru cele 3 puncte, nu pentru spectacol smileys/smiley2.gifapropo de noroc, nu uita ca olanda a castigat ultimul meci in albania in minutul 90+3, si inca unul inaintea acestuia prin minutul 85, tot cu 1-0.

sauzimdebine
13.10.2007, 15:02
sorin, am vazut acelasi meci, in prizma unor criterii diferite. Am reliefat importanta si valoarea rezultatului, fara a ma entuziasma, in schimb, de jocul incalcit, lipsit de vigoare, plin de pase la adversar, practicat de ai nostri. Nu lipsa spectacolului cu multe goluri ale unui amical era ceea ce am denumit joc urat, ci lipsa oricarei faze care sa implice mai mult de doua pase intre jucatorii echipei noastre. Ca rezultatul este unul istoric si determinant in ecuatia calificarii am aratat. Dar asta nu ma opreste sa vad ca nu avem ce vedea la jocul alor nostri. Cat despre noroc ... cel mai mare noroc al nostru a fost ca din varii motive nici olandezii nu au stralucit. Dar cum am mai spus rezultatul ramane, asa ca Hai Romania!

sorin
13.10.2007, 15:37
sauzimdebine, eu inca inclin sa cred ca baietii merita laude din plin. cand am jucat si mai bine si am pierdut pe mana arbitrilor (vezi danemarca - romania 2-2 pentru euro 2004), pe cine a incalzit jocul nostru bun, daca am stat acasa? sau meciurile de groaza cu norvegia cand am stat iar acasa pentru ca arbitrii au avut grija sa ne lasepe langa carutacu penalty-uri inventate? aminteste-ti si meciul de la rotterdam, tot cu olanda cand am jucat mai bine ca ei, dar s-a terminat egal. eu zic ca ar trebui sa fim multumiti ca Dumnezeu si-a mai intors fata si spre noi, ca prea am suferitin acesti 8 ani.

bravo romania! ne vedem la turneul final. smileys/smiley1.gif