PDA

Arată versiune întreagă : Coltul microbistilor

Pagini : [1] 2

lordul
07.10.2007, 10:07
Deschid un nou topic , in carene putem"rafui" intre noi, dinamovisti, stelisti, rapidisti, etc, indiferent de echipa . Discutati despreorice doritivoi din trecutul soccerul romanesc si international ... Acesta e coltul virtual al microbistilor din Cismigiu ..

07.10.2007, 12:00
Mie imi place sa vorbim despre Steaua...dar merg pe topicul Champions League.

lordul
07.10.2007, 13:20
Mie imi place sa vorbim despre Steaua...dar merg pe topicul Champions League.

Ady, pe topicul de Liga Campionilor unde vrei sa mai vorbesti, nu se mai poate , ca ne-a dat deja afara de acolo. De aia , am deschis acest nou topic , ca sa ne putem "rafui" aici.... Pina una alta , uita-te pe filmuletul de mai jos

Cum i-am umilit pe ceausei in 1989 , la ei acasa , in ghena ...http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

steaua v DINAMO 0-3 in 1989

http://www.youtube.com/watch?v=EPLAxzkzUfs

07.10.2007, 15:43
ia d'aci un Dinamo-Steaua 0-3 umilinta in groapa de gunoi a capitalei la echipa militienilor si securistilor, locul unde se aduna maidanezii.smileys/smiley36.gif

http://www.youtube.com/watch?v=R2ezAMRSra8

dar ti-am spus ca urmatorul nostru meci e cu Sevilla pe cand potaile joaca cu marea echipa pandurii din tg jiu. Dupa valoare, deh

07.10.2007, 15:56
mai ia d-aci din marile meciuri europene facute de dinamo

KR Reykjavik (Isl) - Dinamo Bucuresti (Rom) 2-0/2-1

islandeziierau pescari, bucatari samd...iar cainii profesionisti, cum altfel

Oamenii trebuie sa stie si cate ceva in istoria clubului dinamo:

Dinamo a calcat pe cadavrul Unirii Tricolor
Al doilea club dintr-un clasament all time al echipelor de fotbal din tara noastra, Dinamo Bucuresti, a luat fiinta din porunca autoritatilor sovietice, care aveau nevoie de un omolog roman al gruparilor Ministerului de Interne din URSS. Dinamo, echipa militiei, a aparut la 14 mai 1948. Pentru crearea acestei grupari, generalii au calcat pe cadavrele altor doua echipe: Unirea Tricolor Obor si Ciocanul Bucuresti. Cei mai buni fotbalisti de la aceste grupari au fost strinsi intr-o prima echipa, iar restul au fost trimisi in Divizia B, sub titulatura Dinamo B. Dinamo A a debutat in Divizia A in campionatul 1948-1949, pe care l-a terminat pe locul opt. Incepind din 1951, Dinamo incepe sa-si impuna legea in competitia interna. In ciuda aparentelor, fotbalul romanesc pierduse teren pe plan international. Regresul, provocat de imixtiunile politice in sport, avea sa aiba consecinte incalculabile pe termen lung. Din cauza izolationismului care ne fusese impus, echipele au pierdut contactul cu Occidentul. Vreme de 25 de ani, din 1945 pina in 1970, fotbalul autohton avea sa dispara de pe scena internationala.

Adversarii ciinilor rosii erau amenintati cu puscaria
Ministrul de interne din anii 80, Tudor Postelnicu, era dispus sa ajute prin orice mijloace Dinamo pentru a reusi detronarea stelistilor. In consecinta, echipa a beneficiat, in acei ani, de sprijinul militiei si Securitatii. Adversarii erau obligati sa se predea fara lupta.
Asupra cluburilor se exercitau presiuni fantastice. Cu mult inainte ca Dinamo sa ajunga intr-un oras, incepeau sa sune telefoanele de amenintare. Jucatorii, antrenorii, conducatorii de club, prim-secretarii de partid si celelalte oficialitati locale erau avertizati ca un eventual accident va atrage destituiri pe linie politica si anchete din partea militiei.

Dinamovistii au desfiintat Gheata de Aur
Trofeele interne fiind un obiectiv imposibil de realizat, dinamovistii au fost nevoiti sa se multumeasca doar cu tinte internationale. In paralel cu rezultatele notabile din Cupa Cupelor, ros-albii au apelat la o inselaciune pentru a cistiga Gheata de Aur. Prestigioasa distinctie, acordata anual de France Football celui mai prolific marcator din campionatele europene, a fost cistigata de Camataru si Mateut in urma unor falsuri de pomina. Adversarii din campionat erau obligati nu numai sa se lase invinsi, dar sa se dea si la o parte din calea atacantilor dinamovisti alesi pentru a iesi golgeteri. Povestea era de notorietate, iar galeriile rivale se intreceau in refrene batjocoritoare. Au facut epoca versurile din 1987 ale rapidistilor: - Camataru Rodion nu e gheata, ci soson si - Camataru, hai pe noi, sa ne dai si golul doi!. Camataru a inscris 44 de goluri in editia 86-87, iar Mateut a recidivat cu 43 de goluri in editia 88-89, stirnind nenumarate ironii in tara si revolta in strainatate, unde revista franceza a decis sa desfiinteze Gheata de Aur.

PS mai tinem minte scorurile date de dinamo gen 4-3 5-4 ca sa castige camataru gheata de aur...si antrenor era "imaculatul" mircea lucescu.

07.10.2007, 18:53
AdyC tu il ai pe fix fratemiu.. Numai spune "groapa de gunoi a capitalei" ...ca n-avem noi stadion ca al vostru ..e partea a doua, dar noijucam in centru, in inima Bucurestiului, in inima tarii nu poti sa numesti asta groapa de gunoi..pe cand voi sunteti vecini cu trifoiul si cu porumbul. Poate peste100 de ani va avea si Dinamo stadion si cand va avea..pai va avea si locatie! "Ghena" banuiesc ca iti dai seama ca e o parodie ce vine de la Ghencea si nici eu nici Lordul nu avem drepturile de autor..

pe candpotaile joaca cu..

De copy & paste am gasi si noi dar mai bine lasa cred ca ai copiat din agenda frustratului de Jackie Ionescu

07.10.2007, 19:15
Eu personal am admis ca Steaua e cea mai titrata echipa romaneasca, cele mai bune rezultate in Europa, stadion mai frumos, etc ..dar vreau sa aud si de la tine un lucru ca vad ca stii despre Dinamo mai multe decat mine.

Nefiind loc de manevre, aranjamente s.a.m.d ...spune-mi despre statistica meciurilor directe intre Steaua si Dinamo! Suntem in fata si la victorii si la goluri marcate?

Auhd,Auhd,Auhd???

SUNTEM!

07.10.2007, 19:23
haide bre ca stadionul Steaua nici nu se compara cu groapa de gunoi. Cand se punea problema sa jcuati in UCL alergati din colt in colt dupa stadion....se milogeau chiar si la gigi becali sa le dea stadionul Steaua pentru eventualele meciuri in liga. Dar nu a fost cazul...ca pana acum NICIODATA nu ati jucat in UCL.

Sincer nu ma intereseaza competitia interna. De ce? pentru ca sunt multe aranjamente. Valoarea unei echipe se vede in Europa. Se poate sa fi castigat dinamo mai multe meciuri nu stiu exact si nici nu ma intereseaza...daca sunt meciuri precum cel celebru cu corpodean al 12-lea jucator al lui dinamo.

Cupa Campionilor Europeni a luat-o Steaua in 1986...adica a fost cea mai buna echipa din Europa. E cea mai titrata echipa a fotbalului romanesc. Dar istoria e istorie sa speram ca ne vom prinde macar locul 3 pentru UEFA. Dupa cum Sevilla trece printr-o pasa proasta si ea e posibil sa frigem curca la ei acasa

07.10.2007, 19:55
Bre eu sunt mai mic ca matale asa ca nu e necesar sa mi te adresezi cu "bre". Despre stadion vorbeste cum doresti e alegerea ta..dar nimeni nu s-a milogit la Gigi ca sa joace pe Ghencea..sa fim seriosi. Nu Becali se batea cu pumnul in piept ca el lasa pe Dinamo sa joace acolo (cu speranta sa mai castige ceva voturi)? Daca se califica Dinamo ce nu putea sa joace pe Lia Manoliu? Aiurea.

Da Dinamo nu a jucat NICIODATA in UCL dar cu ajutorul lui Zenga poate luam campionatul si jucam direct la anul ...poate ti se va destrama visul..speram ..n-avem nimic de pierdut.

Sincer ai dreptate ca nu te intereseaza competitia interna pt ca sunt multe aranjamente..pai ai vazut ce gol a dat Steaua la Mioveni in min 92? Primeste Iacob pasa in careu ...preia si toata apararea Daciei se opreste mirata!! Dureaza 2 secunde sa proceseze pana preia Iacob si si-o face pe poarta! ..Douda gandeste ca poate mai face o letcaie cand iese la pensie jucand prin filme si decide sa isi bage mainile in buzunare si sa mearga pe langa Iacob sa se asigure ca da gol!

Dude! e penibil

Cat despre Steaua sa prinda locul 3 ..sa dea Dumnezeu dar faci pariu cu mine pe $1,000 ca termina pe 4?

lordul
07.10.2007, 20:28
Champions League de astazi este urmasa de drept a Cupei Campionilor . Echipele care au cistigat trofee in Cupa Campionilor , sint omologate de UEFA ca cistigatoare in ... Liga Campionilor de azi. Exemplu : real madrid , ac milan , bayern munich , etc. Asa ca , putem spune ca si Dinamo a participat in competitia Cupa/Liga Campionilor ... E aceeasi competitie Adrian e..

07.10.2007, 20:42
Nu e ma, ei spun ca daca s-a modificat numele si formatul e mai smecherie ce joaca ei ca fapt divers si stiu ca nu sunt singurul care gandeste asa ...in UCL ar trebui sa joace numai campioanele. Sa se dea o sansa tuturor si sa se diversifice fotbalul mai mult. Dar deh banul vorbeste.

lordul
08.10.2007, 04:30
Doi stelisti fac o cintare linga masina lui Jiji ....

http://www.youtube.com/watch?v=oBLPz1HTLn0

08.10.2007, 04:52
Champions League de astazi este urmasa de drept a Cupei Campionilor . Echipele care au cistigat trofee in Cupa Campionilor , sint omologate de UEFA ca cistigatoare in ... Liga Campionilor de azi. Exemplu : real madrid , ac milan , bayern munich , etc. Asa ca , putem spune ca si Dinamo a participat in competitia Cupa/Liga Campionilor ... E aceeasi competitie Adrian e..

@Lordule, din pacate e diferita competitia UCL de CCE. Alt format, cel cu grupe...si participa echipe mai multe din campionate mai puternice. E facilitat accesul echipelor care au spus ceva in Europa...prin sistemul capilor de serii. De aia dinamo a jucat cu Lazio o echipa mai buna...pentru ca dinamo e outsiderul. Steaua a jucat cu Bate o echipa mai slaba..pentru ca a fost cap de serie.

De aia participa Spania si Anglia cu 4-5 echipe ca au campionate puternice si se tine cont si de coeficientul de tara.

dinamo a dovedit ca nu e in stare sa treaca de tururile preliminare. La anul campioana Romaniei participa direct in UCL...poate acum dinamo sa joace...cand e vorba de pomana...sa vezi ce incepe borcea sa care banutii la antrenori.

Eu vreau ca Steaua sa joace tururi preliminare...asa face antrenament pentru grupele UCL. In price caz e cam greu sa ne batem cu granzii Europei.

PS faza cu acel copil pozat cu caciula stelei nu o inteleg. De ce trebuie sa radem de copii strazii? daca merg si eu la Bucuresti si ii dau bani unui copil sa se pozeze cu caciula lui dinamoo face... nu e nimic de ras in asta.e de plans ca Romania are astfel de copii.

pepeer2
08.10.2007, 06:25
iata o statistica unde steaua va e net superioara:

steaua -23 campionate dinamo -18

-20 cupa ro. -12

-5 supercupe ro. -1

Steaua 104 meciuri neinvinsa si 6 titluri consecutiveintre anii 93 -98

Dar cit de penibil a fost cind dinamo sa chinuit cu miovani in "groapa cu gunoi" si au scos un egal chinuit in minutul 90??? sau ce penibil cind vasluiulva scos fotbalul din cap in aceeasi groapa. Bine va definit jiji becali ,dinamo e echipa - miau, miau, miau. Din iarna cel putin 4-5 jucatorivor pleca de la dinamo si daca voi o sa prindeti locul 4 sa va declarati multumiti.Mai aveti si vise urite sa cistigati campionatul. Cine va mai ajuta ca actionarii vor banii inapoi si regreta deja investitiile din vara ,iar mitca dragomir sa lamurit cu voi si va spus pa anul asta . Deci va fi al-3-lea an consecutiv cind borcea va plinge ca steaua merge in c.l.

pepeer2
09.10.2007, 05:26
Si iata ca Rednic a semnat cu rapid, si abia astept sa vad cum va face pe 10 noiembrie rapiduletul zdrente in groapa. Deja cred ca am fost prea indulgent cind am pronosticat locul 4 pt. dinamo. Daca prindeti un intertoto tot e bine.

lordul
19.10.2007, 06:35
Nu mai intra nici un stelist pe aici? Au dat bir cu fugitii ? Ca de rapidisti , nici nu mai vorbesc .... nici unu' , nici unu' ????

sorin
19.10.2007, 07:03
Nu mai intra nici un stelist pe aici ?

ce te face sa crezi ca pepeer2, care a scris doua mesaje inaintea ta este dinamovist? http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

19.10.2007, 09:12
Nu mai intra nici un stelist pe aici ? Au dat bir cu fugitii ? Ca de rapidisti , nici nu mai vorbesc .... nici unu' , nici unu' ????

dupa superba calificare la EURO nu mai avem chef de liga lui mitica.

Ar fi de adaugat ca dinamo (cu "d"mic)are meci greu la Eurogalacticii din Tg Jiu, cu Pandurii

Steaua se pregateste de urmatorul meci in Liga Campionilor cu una dintre cele mai bune echipe din lume, Sevilla.

Deci ce vrei sa comentam? Formatia lui Pandurii sau pe a Sevilla? Joaca sau nu Kanoute? Iti place Dani Alves? Ahh stai asa ca pe tine te intereseaza daca joca alde Popete, Vancea sau VintilescuPoate esti bun sa ne oferi cateva stiri despre acest meci important pentru caini.

19.10.2007, 10:40
mie discutia asta mi s-a parut ca nu duce nicaieri si de aceea m-am oprit. Fiecare avem echipa noastra si niciodata n-o sa picam de-acord, si nici nu suntem acolo, avem doar in suflet.

lordul
19.10.2007, 10:49
AdyC , daca as fi stelist , mi-ar fi jena sa maiamintesc de "prezenta" stelei ( "s" fara majuscule) in editiaCL din acest an . Toata lumea stie ca ati ajuns sa fiti inscrisi in CL doar pentru ca ati cumparat meciurile ( Gigi a declarat ca aplatit 2 milioane ca steaua sa invinge smileys/smiley36.gif) si nicidecum pe valoare. Toata lumea a auzit si a citit declaratiile lui Gigi , mai putin UEFA .... smileys/smiley2.gif. Cred ca daca ar sti si uefa , ati fi imediat scosi din CL smileys/smiley36.gif...

http://stiri.acasa.ro/images/stiri/format1/DinamoBucuresti.jpg

19.10.2007, 11:36
@Lordule, e clara caSteaua e singura echipa romaneasca ce joaca in cupele europene, acum in octombirie. De regula din primul tur ies muraturile de echipe...smileys/smiley36.gif

Pai daca Steaua e asa proasta precum zici cum sunt celelalte scoase de Elsfborg(sincer acum am auit prima oara de galacticii astia), niste anonimi din Suedia sau codasii din Germania.

A[propo de valoare...zici tu caCFR care a fost umilita de ciprioti chiar pe teren propriu (CFR -Anorthosis 1-3) sa fie in fata stelei in campionat? Atunci scuza-ma dar mai bine vorbim de box sau de popice.smileys/smiley36.gif

La anul campioana Romaniei o sa joace automat in UCL asta datorita Stelei care an de an a jucat in primavara europeana. E singura sansa pentru dinamo...

BTW urmatorul meci al Stelei e in Champions League cu Sevilla. voi jucati la Tg Jiu. Fiecare dupa valoare.

Eu cred ca voi o sa va mai antrenati inca vreo 10 ani pentru UCL...noi jucam ACUM. Uita-te marti ca o sa facem un meci mare la Sevilla.

Nu te mai lua dupa jj becali ca el spune multe.

pepeer2
19.10.2007, 15:52
Dinamo si valoarea

Dinamo - Gloria Bistrita 0-1 Dinamo - Vaslui 0-2 Dinamo -Miovani 1-1 Dinamo - Elfsborg 1-2 Dinamo -Lazio 1-3

Au reusit un egal chinuit cu echipe satelit Mioveni dar in retur le vor lua 3 puncte ca doar vor sa joace moca in c.l. pe meritele si rezultatele Stelei. Si toata lumea stie ca Iasul, unirea urziceni si mioveni vor da puncte lui dinamo.smileys/smiley36.gif Pai cine vreti voi sa mearga in c.l. cind am avut o campioana dinamo care nici macar in uefa nu s-a califcat ( alta dovada ca au valoare) cu4 echipe in uefa si nici una nu a mers in grupe.

lordul
19.10.2007, 18:40
Pepeer2 si AdyC , haideti baieti , nu mai ocoliti raspunsul :)) Ideea mea era f. clara : steaua e in CL datorita faptului ca Gigi a cumparat meciurile . Ati furat locul lui CFR Cluj , altfel jucati in intertoto -:))). Aici e cheia , nu o intoarceti ca la ploiesti , cu ce-a facut Dinamo in campionat , anul acesta . V-am umilit patronul in "Groapa" , si-a pus de git fularul lui Dinamo si facea ca spartanii , cit il tinea gura smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif. Ati fost UMILITI , va rog , nu mai plingeti .... Uite , dau 12 beri la fiecare daca steaua baga un singur gol la Sevilla smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif( nu am pretentia sa cistige , ci doar sa inscrie un gol , indiferent de rezultat ... :))))) Dar in CL nu mai merge sa cistigati cumparind meciuri smileys/smiley36.gifsmileys/smiley2.gif

20.10.2007, 04:13
@Lordule, iti inchipui ca jiji becali i-a mituit pe rednic, borcea si jucatorii dinamovisti ca sa joace corect. Aplatit ca pentru caini ciobanesti niste maidanezi. smileys/smiley36.gif

Si ce penibili CFR Cj daca au luat bataie de la caini cu un gol in care cristea parca a inchis ochii..poate poate o rata. Asta cand in groapa anul trecut castigau toti amarastenii precum Vasluiul samd. Pai astia vroiai tu sa joace in Champions League? Li s-a vazut valoarea fiind umiliti de ciprioti.

CFR Cj ca si dinamo dealtfel au aranjat o gramada de meciuri numai ca o fac mai discret. jiji v-a platit ca sa jucati corect in meciul ala. smileys/smiley4.gif

pepeer2
20.10.2007, 06:47
Steaua e in C.L. pentru ca a batut in meciul direct de la Cluj. Dupa acel meci au avut un program lejer. Si daca e vorba de umilinta dinamo sa umilit luind banii lui Jiji. smileys/smiley36.gifToata echipa a beneficiat de banii lui Jiji , deci cine se vinde pe bani se umileste nu cine pune un fular la git sau striga hai dinamo.Dar nu numai ca ati luat banii lui Jiji cu 2 miini dar umilinta dinamovistilor a ajuns pina la a se certa ca unii au luat mai mult ca altii smileys/smiley36.gif.Rednic si Borcea au luat mai mult decit cei care muncesc in teren si de aici si certuri si raceala intre jucatori si antrenor s.a.m.d. Deci in concluie locul stelei in C.L.e un loc muncit cu exceptia banilor dati lui dinamo. Dar nici dinamo nu s-a calificat in c.l. sau uefa tot ca nu au putut cumpara meciuri,ca de valoare nici nu se poate discutasmileys/smiley36.gif

lordul
20.10.2007, 08:25
jiji v-a platit ca sa jucati corect in meciul ala. smileys/smiley4.gif

Vedeti ca ati ajuns la mina noastra ?? Ati mituit si v-ati umilit la noi sa-i batem pe CFR Cluj ... smileys/smiley36.gif Facea Gigi ca toti spartanii smileys/smiley32.gifha ha ha! Bine macar ca recunoasteti ca ati platit echipe iin stinga si in dreapta smileys/smiley2.gif. Si cu golul promis ca-l veti inscrie la Sevilla , mai e valabila oferta ?? :)))))))))

20.10.2007, 11:27
@Lordule, au jucat pentru bani dinamovistii in meciul ala nu pentru Steaua sau jiji.

S-a dus cu spiritul de dinamovist...pentra bani isi vand si zgardele...si tu zici ca e de fala asta?smileys/smiley36.gif

Repet, gigel i-a platit pe catelusi sa joace cinstit...asta nu e mita.smileys/smiley18.gif

pepeer2
20.10.2007, 14:22
Aici e o grseala de interpretare, nu jiji sau steaua sa umilit dind bani dinamovistilor, ci aia care au primit sint milogi sisi-au minjit miinile. Normal dinamo batea pe cfr cluj fara probleme dar daca nu au demnitate si onoare au acceptat banii adversarei si sau injosit.smileys/smiley19.gif

lordul
20.10.2007, 18:06
Oricum , valoarea dintre steaua si Dinamo s-a vazut pe teren , in meciurile directe . steaua a fost zdrobita cu 4-2 in ghenasmileys/smiley36.gif Daca eram in locul lui Borcea , va luam si banii si dadeam si meciul lui CFR Cluj ( nu cu 1-0 , ci cu 3-0 pentru clujeni) , doar ca sa va duceti in intertoto , acolo unde va este locul. Locul in CL l-ati luat pe banii lui Gigi , si nu dupa valoarea de peteren ... Abia astept meciul de miercuri cu Sevilla ... Hai Sevilla !smileys/smiley36.gif

21.10.2007, 04:49
valoarea se vede acum in cupele europene, fara un arbitru ca acel corpodean, omul de casa al lui dinamo.

am putea sa incetam aceste polemici pentru ca noi stelistii nu consideram pe dinamo a fi un oponent de seama. Rivalii nostri sunt in Europa unde an de an jucam la nivel inalt. Pentru voi, da, Steaua e cea mai buna echipa cu care jucati an de an si asteptati cu nerabdare meciurile cu noi...noi avem de jucat cu echipele de top ale Europei.

Voi ne priviti la TV cum jucam in UCL. Asa e ca doare? smileys/smiley36.gifSi de va fi sa luam bataie luam de la una dintre cele mai bune echipe din lume... nu de la niste anoonimi suedezi care v-au umilit in groapa de gunoaie.

pepeer2
21.10.2007, 06:55
Nu uita ca ati batutin ghencea dupa 18 ani, iar steauaera cu efectiv subtire dupa meciurile din c.l. De asta va bucurati voi ca ati batut dupa 18 ani. Daca locul stelei e in intertoto , a lui dinamo unde e?! Voi nici acolo nu sinteti in stere sa jucati, mai bateti si voi pe la pandurii, ca pe cfr cluj nu ati putut, si se va duce cfr in liga anul asta. Si voi daca pretindeti ca aveti valoare de ce nu jucati in europa? Sinteti vai de "steaua" voastra dar tari in a critica pe altii, nu ati putut bate o echipa de schiori, carev-au batut in groapa cu gunoaie.smileys/smiley36.gifToata lumea se intreaba cu cine a "cazut" dinamo in c.l.?;Raspuns;" a cazut cu taromul"smileys/smiley36.gif

pepeer2
21.10.2007, 07:32
Si la pandurii, corpodean le-a dat 3 puncte la catelusii astia care fac -miau ,miau ,miausmileys/smiley36.gifDeclaratia lui Borcea "O echipa mare cistiga si cind joaca prost" smileys/smiley32.gifTurcu de la dinamo " ne-am atins obiectivul" corpodean sa traiasca.

21.10.2007, 08:02
pai au inceput alde borcea s abage banii in arbitri. Vor locul 1 care le asigura participarea automata in UCL. Ca altfel cu meciuri eliminatorii si lupta corecta corecta in meciuri preliminare NU SUNT IN STARE!

Numai cumparand arbitrii, gen corpodean pot sa acceada in UCL anul acesta. Si acel loc e datorita participarii Stelei in cupele europene in ultimii cinci ani. RUSINE dINAMO!

21.10.2007, 22:42
pepeer2 tu siguresti dinGhenceasmileys/smiley36.gif

AdyC ma distreaza peste masura cand vorbeste de fotbal.

Nu vorbiti de Corpodean ci mai bine vorbiti de (0-3).. 2-4 scor final ar fi trebuit sa fie 2-5 dar arbitru STRAIN a anulat golul perfect valabil al lui Danciulescu.Orice echipa preferata am aveaar trebuii sa fim oameni sisa avem puterea de a recunoaste adevarul. Unii din pacate nu pot ..fiecare arepropriile limite.Dinamo a fost mereu echipa de moral si tocmai de aceea am avut si multe accidente. Steaua toata viata a fost mai tupeista a avut jucatori gen Lacatus, Ilie Dumitrescu, Banel Nicolita...astia se duc cu tupeu si la Real Madrid in sala de trofee si le fura cupele.smileys/smiley36.gif

Bine ca nu v-am prins intr-o zicaasta de ex. ca va dadeam 10.. sau daca nu 10 macar un 2-1 cu ajutorul lui Corpodean ...este ca zambiti dragutii de voi ..bravo

http://www.youtube.com/watch?v=K90Qx6it1VI&mode=related& (http://www.youtube.com/watch?v=K90Qx6it1VI&mode=related&search) amp; amp; amp;search=

Anyways abia astept sa va batem din nou in Ghenceasmileys/smiley4.gif

pepeer2
22.10.2007, 06:15
Nu prea o sa mai aiba cu cine bate dinamo in ghencea ca deja se pregateste despartirea de Lobont, Radu Stefan, Pulhac si Niculescu.Se vor recupera banii investiti pentru a accede in c.l., dar cum nu are valoare dinamo de o asemenea competitie, actionarii mai vor si banii inapoi, ca de profit nici vorba. Asa e cind investesti in nonvaloarea dinamo, blochezi banii 2-3 ani si pleci cu coada intre picioare.smileys/smiley36.gif. Cind o luati pe coaja de la alte echipe taceti milc, dar va bucurati si voi ca ati batut steaua dupa 18 ani.Mare performanta smileys/smiley36.gif. Stai sa vezi ce va incinge Rapidul cu Rednic anul astasmileys/smiley32.gif Asta numesti tu moralitate la dinamo, minjirea miinilor si vinzarea sufletelor pt. banii lui jiji becali!!!!!!! Ha, ha, ha. Si care adevar trebuie recunoscut, ca steaua e in fata lui dinamo la trofee si in tara si in europa.Da avem puterea de a recunoaste si de a ne mindri cu echipa de fotbal STEAUA,ca e unica in Romania si greu de egalat de oricine.smileys/smiley32.gif

lordul
22.10.2007, 18:45
va bucurati si voi ca ati batut steaua dupa 18 ani

Am mai batut-o de mai multe ori , sau trebuie sa va duceti mai intii pe siteurile de statistici pentru a va convinge ca vorbiti in necunostinta de cauza ????:)))))

Stai sa vezi ce va incinge Rapidul cu Rednic anul astasmileys/smiley32.gif

Hai mai bine sa vedem ce va incinge Sevilla ..... 3-0 va dau spaniolii , abia stept :))))))))))))

Asta numesti tu moralitate la dinamo, minjirea miinilor si vinzarea sufletelor pt. banii lui jiji becali!!!!!!! Ha, ha, ha

Voi sinteti prea rau plasati sa dati lectii de moralitate . Gigi alearga dupa jucatorii de alte cluburi , sa-i mituiasca , sa trinteasca meciurile , ca sa iasa steloaia campioana smileys/smiley36.gif

steaua e in fata lui dinamo la trofee in tara . Da avem puterea de a recunoaste si de a ne mindri cu echipa de fotbal STEAUA,ca e unica in Romania si greu de egalat de oricine.smileys/smiley32.gif

Te cred ca e in fata lui Dinamo la trofee , ca doar ati fost echipa Odiosului si a lui Valentin care aranja meciruile sa iesiti campioni. Cupa Romaniei din 88 cum ati cistigat-o ? Cu generealii din MApN ?:))))))) hahaha. Ceauseii .....ceauseii ...smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

23.10.2007, 01:32
@Lordule, ati castigat cu corpodean la tg jiu. Asta dupa ce tg jiu v-a dominat si a dat 2-3 bare.

dinamo era echipa militiei si a securitatii. Sefu' era postelnicu, acel monument de prostie, seful militienilor. valentin ceausescu are doar "vina" de a fi fost fiul impuscatului dar altfel fizician fiind n-a fost implicat in lucruri odioase ca postelnicu. militia ca si securitatea erau aparatele de represiune ale comunistilor...si toti militienii cotizau la dinamo si erau suporterii lor.

Da, noi jucam in UEFA CHAMPIONS LEAGUE, azi!!! voi unde jucati? inliga lui mitica. SI voi puteati juca in UCL numai ca in Europa cu Lazio nu v-a arbitrat corpodean. D'aia nu jucati si voi in UCL.smileys/smiley1.gif

pepeer2
23.10.2007, 06:19
Lordule faci afirmatii gratuite; in primul rind odiosul nu a avut nici un fel de legetura cu fotbalul, in al-2-lea rind Vlentin s-a implicat in scoaterea echipei de pe teren in "88 pentru ca arbitrul a anulat un gol perfect valabil Selei. De faptaarbitrulera subpapucul secu si a militiai si fluera la ordin de aia s-a indignat lumea fotbalului din acea vreme. Siapoi dupa revolutie Seaua a renuntat la trofeu in favoarea lui dinamo.

In perioada Viorel Paunescu Seaua a cistigat 6 campionate consecutive anii 92-98, nu imi aduc aminte prin ce divizie juca dinamo de nu a contat in fotbalul romanesc atitea anismileys/smiley36.gifNu mai erau nici generali nici ceausei era numai "VALOARE" Insamna ca sinteti putini naivi daca voi credeti in tot ce spune jiji.El declara la misto ii plateste pe ziaristi sa scrie ce spune el " pentru derutarea adversarului".smileys/smiley32.gif3-0 ne dau spaniolii ????!!!! Ai uitat cit v-a dat lazio si schiorii aia din danemarca ( cum i-o fi chemind oare pe alde noapte polara aia ) de te bucuri asa smileys/smiley19.gif"Tremurati ca ciinele la injectie" de invidie si ura ca Steaua joaca in c.l. si voimiau ,miau ,miau pe la pandurii cu Corpodean. Cica acum dupa scandalul cu banii lui jiji suporterii nu mai scandeaza " Hai Dinamo ci Haidi mamo"smileys/smiley36.gif

bogdan178
23.10.2007, 07:58
SAl

Remarc pe aici citiva intepati care daca vad meciurile pe Tvr si antena se cred mare suporteri si cunoscatori.Sint atitea de zis ca nici nu stiu cu ce sa incep ...o sa incep cu inceputul ...Nu conteaza ce face cine face ce blaturi se fac ..si inainte de 89 se cistiga la comanda si se realizau performante ...A tin cu Dinamo trebuie spus de la inceput si sint la nivel de ....deplasari internationale ....si din 36 etape pe an pierd cam 6 ..cred ca am 8-10 ani de cind nu am mai pierdut un meci cu steaua live.

Gigi becali e exact taranul pe care il merita steaua...si cu el rindurile suporterilor din ghencea se subtiaza cu fiecare an ....Steaua si-a format majoritatea adeptilor atunci in 86 ...Si poate in ani 90 cind au mers in liga ...Si ca fapt divers ca tot se lauda cu coeficientul ala care il realizeaza ...tot ei l-au facut praf atunci in ani 90 ca jucau din oficiu si ii bateau toti .Cind discuti cu un suporter stelist atunci cind nu mai are ce sa zica ...spune ...da ma dar noi am cistigat cupa campionilor in 86 ......si cu asta masta ...insa daca se stie ...steaua din ziua de azi nu mai are nici o legatura cu steaua din 86 ...nimic nici palmares nici nume nici emblema ...doar daca nu le-au rascumparat.

Gigi se duce cu valizele de bani la alti numai pentru a juca corect ??? ciudat lucru ca nu e greu ca atunci cind le duce pt a motiva anumite echipe impotriva rivalilor directi sa nu le mai duca si una separat pentru meciul direct intre steaua si acea echipa.

remarci ca steaua a facut ....si dinamo daca juca cetatenii aia pe care ia intilnit steaua in preliminarii ...dar nu are rost ...

Mi-ar placea sa fiti la meci cu steaua si sa vina meme si sa va dea un pumn ..sa mai fiti si cu sotia ...v-ar scoate steaua pe gura ...sau ca , acum citiva ani cind bodygurzi au intrat in galerie si i-au batut pe aia sau tot acum citiva ani cind suporterul ala a intrat pe stadion si l-au calcat oamenii lu gigi pe cap...la steaua e dictatura si numai aia care nu au calcat pe stadion sint asa de creduli.

istoria stelei incepe in 86 ...ca pina atunci nu existati ...noroc cu familia conducatoare....Dinamo in 90 era in pragul desfiintari ca era echipa militiei ...pe cind steaua ...cu toate ca armata la inceput a tras la greu era pe culmile gloriei...De victoria ce sa mai vb.

Eu sint dintre aia care nu tin cu echipele romanesti nici in liga nici uefa nici in amicale nicaeri ...tin doar cu dinamo ...iar echipa romaniei e doar o echipa pt mine ...tin in meciurile lor cu altii dar nu sufar ca nu cistiga sau se califica la nu stiu ce turneu ...sint Si anti hagi ...dupa mine cel mai mare taran care stia sa dea cu piciorul bine in minge dar nu stia sa lege 2 vorbe.Ca echipa nationala a mers in opinia mea nasol in ultimi ani e vb si ca se cheama o gramada de amatori de la steaua ..radoi vesnicul fin care nu va fi vindut niciodata care a jucat pe multe posturi ...mai tre sa joace atacant si portar si le are pe toate la activ.... banel ..care fuge haotic ...un florentin petre al stelei mai negru si mai ratangiu ...ovidiu petre ...care nu vad rostul lui ...nu spun ca ar trebui sa cheme de la dinamo rapid etc etc ...dar sa mai incerce si cu altii ...am uitat ....mda mah goian ne-a calificat stiu ..nu suport familia asta ...mai ales ca din cauza lu frasu am pierdut un campionat acum 3 ani parca in meciu cu rapid cind a pierdut mingea in ultimul minut si ne-au egalat aia.

In seara asta tin cu sevillia ..nu cred ca gigi va pune juma de milion de euro pe steaua ..pt ca e un taran care se lauda ..cum sa mai laudat si anu trecut ca da 100.000 la jucatori si le-a dat 20 sau 30 ...raspunsul ...cica asa ca sa ii motivez.

Am fost la Tg jiu ...si a fost blat ???? smileys/smiley4.gifce penibil ...si aia au dat bare la blat ca nu au vrut sa dea in poarta ...inseamna ca sint prost ca ma duc pe stadion smileys/smiley4.gif...putin imi pasa<<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

23.10.2007, 08:47
dinamo a fost echipa militiei si a securitatii. Era condusa de generalii aia mafioti gen postelnicu care era seful lor. Vrei sa spui ca astia n-au tras la revolutie, mai bogdanele? atunci degeaba locuiesti acolo. Acum daca mai zici ca militienii si securistii au fost mielusei atunci e clara ca ai tangente cu sistemulsmileys/smiley36.gif

santajau jucatorii altor echipe ca le deschid dosar penal. Pana aici mergeau ca sa castige. N-au cum sa aiba performantele stelei pentru ca echipa noastra a castigat cel mai important trofeu european. Acum vrei sa zici ca la Sevill acu barcelona a fost mana lui ceausescu de n-a intrat mingea nici la penalty-uri? ce o mai dati cu norocul nostru pana in finala in 1986. Am batut atunci Barca, care e la fel ca acum una dintre echipele de top ale europei. I-am batut la ei acasa in Spania si i-am umilit...pentru ca n-au fost in stare nici din 4 penalty-uri sa ne dea gol.

Dinamo n-a jucat NICIODATA in UCL nici macar acum cand sunt deschise portile euroei si au destule investii la echipa.

Eu ca stelist nu urasc dinamo ca n-am de ce. Ar insemna sa urasc jumatate din echipele ligii lui mitica...ce mi-e dinamo ce mi-e sportul studentesc sau tractoru' valeni. smileys/smiley36.gif

23.10.2007, 08:48
De ce i-o fi aratat Andone lu' Ceausescu ce i-a aratat?smileys/smiley36.gif..daca era asa nevinovat. In perioada de care amintesti nu-ti fa griji ca Dinamo juca in divizia A(niciodata n-a fost in divizia Bsmileys/smiley2.gif)doar ca ne zbateam intre locurile 3-8 pt ca era Vasile Ianul, un nume care nici nu merita rostit, care ne vindea si pielea de pe noi daca putea ..iar la voi era Paunescu care avea bani multi ..avea Lido, Intercontinentalul.. ehe ce mafie era. Voi aveati jucatori ca Adrian Ilie, Filipescu, Rosu, Reghemkampf ..iar noi jucam cu Leo Grozavu, Daniel Florea, Daniel Timofteiar ca rezerve aveam pe Giani Kirita care avea 19 ani si era in armata. Nu-i nici o rusine mie nu mi-e greu sa recunosc si mergeam pe stadion la fiecare meci sitraiam bucurii simplecand bateam pe Otelul si U Craiova care erau mai sus in clasamentdecat noi atunci.

Cum spunea Tigrutz in fotbal boeria e cu randul si v-a venit si voua randul sa gustati din amar cand a dat Paunescu de "greu" erati pe locurile 7-12 , erau temeri de retrogradare si de nu va lua ciobanul nu va vedeam bine. Va dadea FCM Bacau 5-1 in Ghencea va mai aduceti aminte? Va mai aduceti aminte cand va umilea Petrolul Ploiesti pe unde va prindea? ehe lupii galbeni fratii nostrismileys/smiley4.gifUnde erati atunci toti stelistii? mi-aduc aminte ca la nici unul nu va mai placea fotbalul..la bine cu totii la greu nici unul. De blaturi toata viata ati tipat hotul cand tocmai voi sunteti sefi mai ales acum... plangea Piturca cu lacrimi de crocodil ca Dinamo face blaturi si de aia nu are el performante la Steaua si cand v-am batut in Stefan cel Mare 18 mii de oameni i-au strigat "Piturca opreste blatul!!" si "Piturca baga-l pe fitu!"smileys/smiley36.gifde aia are el ce are cu Dinamo cu freza aia pe mijloc a lui:).

Lasati ce spune Gigi ca stim cu totii ..derutarea adversarilor auzi ..mai si aplauzismileys/smiley36.gif..bravo.

Invidie si ura ca Steaua joaca in UCL ..unde? mie nu mi-e ciuda prieteni, v-am urat si bafta desi voi va bucurati cand ia Dinamo bataie. O sa vina timpul sa jucam si noi. Daca ma bucur vreodata cand va bate vreo echipa in Europa e din cauza oamenilor ca voi, sa mai vedeti si voi cum e ca umilinta n-a omorat pe nimeni.

Dar hai sa vedem ce face cea mai nemaipomenita echipa romaneasca in seara asta. Becali joaca cu Surdu titularsmileys/smiley1.gif..ii trebuia un Mutu in atac

PS. Pt ce s-a amanat meciul cu Gloria Buzau cand putea sa va dea direct 3 puncte, pt ce atata teatru?smileys/smiley1.gif

23.10.2007, 08:51
andone? i-a aratat ce are el mai de pret.

Andone, dinu, rednic si alti cotonogari de la dinamo(dinamo era renumita pentru ruperea picioarelor adversarilor) ei bine sunt vinovati de scoaterea din viata sportiva a lui Dobrin si Balaci. N-ai ce sa ceri unor militieni ...stiau sa bata si pe teren.

23.10.2007, 09:10
Ca fundas trebuie sa fii tare pe picioare si sa ai intrari barbatesti prietene ca altfel nu faci fata. Ce Gica Popescu nu intra dur la minge sa-l stieatacantii adversi de frica?Lacatus?Dar de Radoi cu intrarile lui de karate ce parere ai? De ce pt el nu exista eliminari si suspendari? Mai ziceti de Mitica ca e cu Dinamo ...pai nu stiti inseamna ca Mitica toata viata a fost si va fi stelist si v-a tinut in brate pana cand s-a saturat sa-l balacareasca Gigi si de atunci se duce si el in deplasari cu Dinamo mai prinde un sprit, un chef ..pe gratis. Profitor a fost profitor va ramane toata viata, dar nu ne ajuta cu nimic. Radoi sa zica mersi ca nu e unu' mai nebun in divizia A sa-i bage o gheata in gura sa-l desfigureze pe viata si atat. orice ai spune se vede numai ura pt Dinamoin posturile tale despre fotbal, ura ce-ti intuneca mintea si nu poti fi obiectiv

23.10.2007, 09:22
NO S**T !!! are Sevilla 2-0 pai haide ma ce faceti? reculegeti-va ce dracu. what's wrong with you?smileys/smiley36.gif

pepeer2
23.10.2007, 09:56
Nu jucam cu pandurii si nici corpodean nu e arbitru ,mai avem si noi ghinion nu ca altiismileys/smiley36.gif

pepeer2
23.10.2007, 10:00
Nu uraste nimeni pe dinamo ,insa nu sintem de acord cu suporteri ca voi care o ridicati in slavi pe nedrept. mai tare era secu si militia decit armata in trecut si tot Steaua a fost mai valoroasa si in tara si afara. asa cade nonvaloarea dinamo e vorba nu de a uri echipa dinamo

23.10.2007, 10:10
bine ma lasa-ne vezi ca a dat ovidiu petre gol .....atat a facut toata viatasmileys/smiley36.gif

23.10.2007, 10:48
hai ca s-a terminat chinul.. ce ti-e si cu echipele astea mari in min 5 avea 1-0 min 17 ..2-0. Daca te uiti la scor sunteti mandri de voi ca n-ati luat bataie rau dar pt ce sa-si consume aia energia cu voi cand ii asteapta meciuri mult mai importante. fotbalul e economicos in ziua de azi si fiecare sprint costa multi bani. eh cum n-a fost sa "frigeti curca" smileys/smiley36.gif..ne vedem in Ghencea sa va omoram si noi putin.

pepeer2
23.10.2007, 10:55
pai nu ati "fript voi curca'" cu aia din danemarca ca stiau ca nu aveti prea multi bani de sprinturi prin cupa uefasmileys/smiley36.gif

23.10.2007, 10:56
Nu jucam cu pandurii si nici corpodean nu e arbitru ,mai avem si noi ghinion nu ca altiismileys/smiley36.gif

asa e am jucat cu una dintre cele mai bune echipe din lume.

dinamovistii se uita la noi...de vreo cati ani se tot antreneaza pentru ce jucam noi ACUM?

batem pe slavia acasa si mai ciupim punct(e) de la sevilla acsa sau de ce nu la arsenal si mergem in UEFA.

nu poti sa te ciompari cu granzii europei cand salariul lui Alves face cat toata echipa Stelei. Noi ne bucuram ca fraierii ca dau englezii 10 milioane pe Goian si dupa aia avem si pretentia sa ii batem. Oricum facem performanta an de an si suntem cel mai galonat club de fotbal romanesc.

23.10.2007, 11:15
pai nu ati "fript voi curca'" cu aia din danemarca ca stiau ca nu aveti prea multi bani de sprinturi prin cupa uefasmileys/smiley36.gif Expresia sa nu crezi ca-mi apartine mie, ci lui AdyC iar de aia din cupa uefa eu unul nu-s suparat deloc ...pai cine mai avea chef dupa dezamagirea cu Lazio..eu unul nu...iar cu Lazio trebuie sa-ti reamintesc ca i-am condus cu 1-0 si la ei si la noi? iar prima repriza de la Bucuresti a fost printre cel mai perfect fotbal din cate s-au vazut in fotbalul romanesc pana acum ? Sa nu aiba Lazio o ocazie 45 de minute? ...un sut pe poarta macar? Ca la pauza si-au adus jucatorii aminte ca i-a facut Rednic la bani asta nu e problema "Dinamo" e problema intre 4-5 mercenari. Niculescu mi-e preferat si-l "iert" si pt asta pt ca a facut prea multe pt Dinamo, dar la meciul ala a intrat si a fost pieton parca a jucat in ciuda. Nu caut scuze dar sper sa intelegeti si voi unele adevaruri pt care noi suporteri nu avem vreo vina. Cat despre echipa voasta nu-mi vin in minte decat Dica si Goian in rest sunteti praf. Ce s-a intamplat cu premonitiile alea periculoasa in care se nastea o mare echipa a Stelei? smileys/smiley36.gif

Hai sa nu ne prabusim de ras, multa bafta in continuare dar daca luati vreun punct mare minune.

23.10.2007, 11:21
ah si hai sa terminam odata cu treaba asta cine din pricina cui joaca in Europa. Anul asta ati jucat in UCL din cauza ca v-a ajutat Dinamo cu sau fara bani si PUNCT! Daca la anul jucam noi sa spuneti copiilor vostri ca e din cauza ca Steaua a facut puncte in Europa nu noua! si noi am facut destule puncte de-a lungul istorie sa ne meritam si noi locul macar un an. Si voi v-ati ajutat destul in trecut de punctele obtinute de noi!

pepeer2
23.10.2007, 11:52
Poate pe la popice ati facut voi puncte ca la fotbal si Rapid a facut mai mult ca dinamosmileys/smiley36.gifCe scuza puierila, tocmai la pauza si-au adus jucatorii aminte de minarelile lui Rednic, si in meciul cu Lazio.Tocmai comentariile voastre va duc spre ridicol, si ma intreb uneori ce se intimpla daca va calificati in c.l. Dar ce bine e ca nu va calificati smileys/smiley32.gifsau poate peste vreo 10 ani pe "punctele acumulate de voi de-a lungul istoriei" Dar are cumva si geografia vreun merit in acumularile mentionate , ca ati jucat si voi prin Europasmileys/smiley36.gif

23.10.2007, 13:50
Eu rad glumesc dar cand vad ca am de-a face cu nimeni...smileys/smiley36.gif

Scuza puerila? ..ti-am zis doar ca nu caut scuze. Voi cititi oare ce scriem si noi sau numai ce scrieti voi? Puncte mai multe ca voi am facut la orice in afara de fotbal,nu numai la popice..oricand oriunde la orice ora smileys/smiley1.gif..dar tu esti din Ghencea si nu stii.

Comentariile noastre duc spre ridicol? Fa-mi si mie o favoare si spune-mi si mie ce am spus asa ridicol. Tu te uiti la tine??smileys/smiley1.gif

prea bine ca nu ne calificam? nah ce pretenii sa ai..si daca ne calificam spune-ne si noua ce s-ar intampla? Cand luati vreun punct in grupa asta let me knowsmileys/smiley36.gif, iar de Rapid daca spui ca a facut mai multe puncte ca Dinamo tre sa te fi nascut in 2005 mai baiatule ca altfelesti PARALEL sau cu rea intentie bineinteles..

Hai la revedere si tie si numai bine

24.10.2007, 03:51
Ce scuza puierila, tocmai la pauza si-au adus jucatorii aminte de minarelile lui Rednic, si in meciul cu Lazio.

suporterii dinamovisti cad in ridicaol la fel ca si cei repidisti. Ei niciodata nu pot pierde pe teren un meci...doar numai prin aranjamente in afara terenului pot pierde...chiar si cu lazio. Ridicol.

La Lazio acasa au facut 1-1 desi Lazio juca in 10 oameni si parca italienii au ratat si un penalty. Erau la inceput de jocuri in sezon, campioatul lor nu incepuse la acea data pe cand dinamo jucase deja cateva meciuri.

La elfborg au invins cu 1-0 dupa ce fusesera umiliti in groapa. Insa suedezii au ratat o gramada de ocazii si noroc cu Lobont ca a facut minuni. Trebuia sa se termine minim 3-1 pentru anonimii suedezi.

Asta e valoarea lui Dinamo in europa. Aduca NULA.

Noi avem probleme cu berbecali care se creede antrenor. Ne-a furat echipa crezand ca si el va fi iubit la fel ca Steaua. Wrong...95% dintre suporterii Steua il urasc si abia asteptam sa il vedem dus.

lordul
24.10.2007, 14:31
La Lazio acasa au facut 1-1 desi Lazio juca in 10 oameni si parca italienii au ratat si un penalty. Erau la inceput de jocuri in sezon, campioatul lor nu incepuse la acea data pe cand dinamo jucase deja cateva meciuri

1. Uite d'aia imi place mie sa discut online cu fanii lu' steaua , ca "este" smart guys smileys/smiley1.gifsi au gasit repede raspunsul la "de ce-a facut Dinamo 1-1 in deplasare la lazio" smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif. Parca ati fi niste personaje din operele lui Caragiale smileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gif

2. Sa dea Domnu' al de Sus , sa ramina Becali patronla steaua,inca 5 ani de acu' incolo ... smileys/smiley36.gif Daca nu, las' ca vine Netoiu si va cumpara echipa , sau poate preferati pe Giovani Becali ? :))

24.10.2007, 15:44
1. Uite d'aia imi place mie sa discut online cu fanii lu' steaua , ca "este" smart guys smileys/smiley1.gif ..si mie la felsmileys/smiley36.gif

Sa dea Domnu' al de Sus , sa ramina Becali patronla steaua,inca 5 ani de acu' incolo ... smileys/smiley36.gif :)) Gresit.. Becali n-o sa ramana 5 ani ci toata viata... nu e nimeni sa-i ia locul. O sa-si bata joc de ei o viata intreaga ..si bine macar ca noi avem LIBERTATE..voi stiti cei aia?smileys/smiley36.gifneah! ..nici nu te apuca sa scrii ca-ti da MM un pumn de nu te vezismileys/smiley36.gifsau daca esti maimulti chemam pe Zmarandescu cu baietiismileys/smiley36.gif

pepeer2
25.10.2007, 12:15
Sigur ca da voi aveti cea mai multa LIBERTATE de a juca in liga lui mitica ca prin europa va e ingradita de neputinta. Ati mai luat 3 puncte si la farul ,tot arbitrul sa traiasca si o sa va mindtiti nespus daca o sa jucati in c.l. cu furaciunile care le facetismileys/smiley36.gifHaidi mamo.

pepeer2
25.10.2007, 13:08
Ce declara Dan Alexa fost jucator la dinamo vis a vis de arbitri: " Au fost jocuri in caremiau ,miau miau erau "impinsi" sa cistige" Si uite cum iese adevarul la iveala si cum fac unii puncte in campionatul lui miticasmileys/smiley4.gifHadi-mamo in c.l.

bogdan178
26.10.2007, 07:20
SAl

iar s-au pierdut mesaje ???

bye

sorin
26.10.2007, 08:36
da, din pacate s-au pierdut cateva.

lordul
26.10.2007, 11:49
cu furaciunile care le facetismileys/smiley36.gifHaidi mamo.

Care "furaciuni" , tata ? Pai daca furam meciuri , nu era Dinamo pe primul loc ? Si cind am facut egaluri si pierdut meciuri acasa , e tot pentru ca am "furat" :lol: Ura impotrivalui Dinamo, chiar v-a luat si simtul realitatii ? Jiji al vostru se lauda public , in toate ziarele , cum cumpara meciurile , ca e "smecher" :))) Cine umbla cu cioara vopsita in Romania : Dinamo sau voi ??? :))))

pepeer2
26.10.2007, 14:24
Dar la panurii si la farul ce ati facu?smileys/smiley36.gifCine e director general la FRF nu un fost dinamovis Ionut Lupescu si va da arbitri care va favorizeza. Daca nu ati pututsa va calificati anul asta niciunde ca sinteti zero barat umblati cu furaciuni pote terminati pe primul loc sa jucati moca in c.l. pe munca altora.Iata ce spune Marian Iancu: "administratia e mai una ca echipa de fotbal" si de fapt ei cistiga meciurile. Pai tata daca nu aveti valoare ati inceput deja furaciunilesa terminati pe primul loc. Cooperativa "MILITIA'"a inceput sa functioneze la turatie maima. HADI-MAMO in c. l. ca e loc mare pe munca altora.smileys/smiley36.gif

26.10.2007, 18:09
adevarul e ca fotbalul din romania e la pamant. Doar Steaua merge in cupele europene si acolo pana acum cu 0 puncte. Dezastruos.

Noroc ca ne mai scoatem cu echipa nationala dar de acolo cativa joaca la echipe mari din Europa. Cat timp cluburile romanesti nu investesc sa isi tina vedetele si dau ce e mai bun in afara liga lui mitica devine din ce in ce mai mititica.

pai ce fotbal joaca Sevilla sau Arsenal fata de noi. La noi jiji becali care ca si ceausescu se crede atotstiutor face el echipa. Un cioban care se crede antrenor si culmea jucand in Liga Campionilor. Ne facem de ras cu asemenea patroni. 95% suporterii stelisti suntem impotriva berbecului si au inceput boicoturile. Trebuie sa plece de la echipa si o va face pana la urma. Ne-a furat clubul si isi bate joc defostele glorii steliste, de suporteri, de fotbalisti culmea spunand ca este credincios.

27.10.2007, 05:16
Mai pepper vad ca Ady a inceput sa-si revina tu ce faci?smileys/smiley36.gifte-ai ofticat rau sa numai traiesc..cred la golul nostru cu Felinaru' Constanta (satelitul Stelei) din min '85 ..oho ce sperati voi la un egal ...da' zi sincer ca ti-a placut golulsmileys/smiley36.gif..piesa rara a dat-o Cristea prea fin!

Cat despre stirea ce vad m-am rupt de ras maaaaasmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifv-a batut "U" Cluj ...ma dar mare echipa sunteti ma smileys/smiley36.gif echipa de UCL pretene si uite stire aici:

<A class=external_link href="http://www.stelisti.ro/stiri/481/in-incaierare-un-suporter-al-stelei-a-fost-azvarlit-in-lacul-chios.htm" target="_blank">

sauzimdebine
27.10.2007, 05:30
Sunteti de ras. Si unii si altii.smileys/smiley36.gif

pepeer2
27.10.2007, 05:31
Daca tusihaidi- mamo va idenificati cu manelele nu mai e nimic de spus.Infringerea de la Cluj e un semn de protest la adresa patronului-antrenor jiji, si ar fi bine sa o tina baietii din infringere in infringere poate scapam de"monumentul asta de prostie jiji", dupa care vom reveni la normalsmileys/smiley32.gifDar nu va faceti iluzii ca nu jucati voi in c. l.anul asta ca a mai venit rindul si la altii. Dealde miau, miau, miau sa convins toata lumea de ce sint in stare si fara sa fiti impinsi de la spate sinteti pe nicaeri. Haidi-mamo si cooperativa "MILITIA"smileys/smiley36.gif

sorin
27.10.2007, 05:33
parerea mea este ca s-a inceput actiunea "debarcarea lui beeerbecali" smileys/smiley36.gif

steaua sucks in clipa de fata, iar dinamo...sucks too. fara suparare, dar ambele echipe sunt vai de capul lor. cantariti totul inainte de a spune ceva, prin prisma rezultatelor europene de anul asta, nu mocirla din liga 1 care este plina de aranjamente pro dinamo, steaua si rapid. lasati orgoliile deoparte si incercati sa ganditi limpede. nu mai visati cai verzi pe pereti, ca echipele-s toate de kk si nu merita sa ne faca de rusine prin europa.

27.10.2007, 06:15
Daca tusihaidi- mamo va idenificati cu manelele nu mai e nimic de spus. Ca sa pricepi ca am glumit cu maneaua care am pus-o [prima in viata mea:)(ma asteptam la reactia tasmileys/smiley36.gif)]du-te si vezi ca tocmai ti-am dedicat ceva pe topicul de dedicatii muzicale, ceva ce n-o saintelegi tu niciodatasmileys/smiley36.gif

Cat despre cat de praf e fotbalul romanesc la ora actuala eu v-am spus de mai demult ca dacaliderul Ligii 1 a fost umilit de Artamiswhatever Famagusta din Cipru..s-a camterminat ..eh lasa sa speram ca iese Piti campion europeansmileys/smiley36.gif

lordul
28.10.2007, 07:43
"U' Cluj vs steaua 2-1 smileys/smiley32.gif

HaHaHa !!! - I luv it !!!! smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Asta da , "echipa" de CL :)))

CLAUDIU , merci pentru linkul de la YouTube, e SUPERRRRR ! :))))

sorin
04.11.2007, 16:04
in ultimele 3 etape, dinamo a pierdut 6 puncte in 3 egaluri, steaua 6 puncte in 2 infrangeri, iar rapid au pierdut si eu vreo 5 parca, asa ca nu prea vad cu ce va puteti lauda ceicare v-ati dat cocosi maisus smileys/smiley2.gif

provincia zbarnie, granzii sunt la pamant. asta asa, ca sa nu va mai certati dinamovistii cu stelistii. smileys/smiley1.gif

04.11.2007, 19:32
Daca nu se dau pe brazda repede, repede..Steaua si Dinamo sa se multumeascasa joace incupa UEFA la anul. Este praf toti dom'le

Dinamo fara Moti zici ca joaca fara portar, desi Lobont e magistral.Radu Stefan ala e pafarist rau de la o vremevad se viseaza cine nu e la 20 de ani. Niculescu l-a secat Diana de tot credsmileys/smiley36.gifnoroc ca mai stie Danciulescu cateodata ca si Bratu alearga dar nu stie incotro de multe ori.

La Steaua imi place Zapata dar in ultima vreme mai nimeni. Bine astia nu au avut echipa nici anul trecut sa zici ca s-a intamplat o mare transformare ca la Dinamo. Pe Badoi ala de ce l-o fi luat Gigi ma ? ..pacat de el ca e fotbalist bun si sta numai in tribuna isi bat joc de el.

Rapidu' e Rapidu' ..Zotta, Copos astia smileys/smiley36.gif

CFR-ul fluiera cum facea Dinamo anul trecut, nu i-a bagat lumea-n seama dar ei ..mutu... pamantul si deja ma tem sa nu fie prea tarziu(pt Dinamosmileys/smiley1.gif) sa-i mai prinda. Poli Timisoara mi-a placut ieri, ce goluri!!! Craiova la fel a jucat exceptional prima repriza dupa cate am inteles desi n-am vazut meciul. Urziceniul parerea mea ca se va pierde ca si Vasluiul, iar Rapiduletu' merge inainte ..toata viata singuri impotriva tuturorsmileys/smiley36.gif Titlul se va decide intre CFR Cluj, Rapid, Dinamo, Steaua, Poli T. dupa parerea mea iar ordinea am facut-o dupa cum cred eu ca au sanse.

In fotbalul romanescla ora actuala jucatorii suntca si clasele sociale nu se tine cont de mandrie, performanta,etc..

Cei indestulati si cu burta plina si tot ce-si doresc de abia le mai vine sa mearga pe jos.

Clasa medie are cat sa poata sa munceasca tinzand spre mai bine.

Cei saraci cu burta goala n-au energie sa munceasca.

La granzi asta e problema ..au prea multi jucatori mai mult decat realizati financiar si la mentalitatea romaneasca atatle trebuie. Nu le pasa de nimic altceva decat de bani! de-as fi Borcea i-as pune sa aduca3 mii de acasa de fes pt fiecare punct pierdut sa vezi atunci cine ar mai pierde puncte.

Tot pariez 1 dolar ca ia Dinamo campionatul smileys/smiley36.gif si cine o pune mana la iarna pe Liubinkovia ala cred c-o sa faca treaba daca l-o da Porumboiu.

lordul
21.11.2007, 02:05
"zici bine Lordule dar lasa astea hai zi ce faci te pregatesti de derby?http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gifm-as repatriaSambata pt vreo 2 ore" (Claudiu)

Iti raspund pe topicul asta , ca acolo sint off topic . Batem simbata , ce putem face altceva ?smileys/smiley17.gif Sau in orice mai rau caz , facem meci nul in ghena cu ei .. Am gasit un site unde poti urmari live scorurile din toata europe la ligi nationale , etc

http://www.soccerstand.com

sorin
21.11.2007, 03:25
deja acest meci steaua - dinamo a devenit unul al frustrarii, un meci care eventual poate contribui decisiv la stabilirea castigatoarei...locului 3 in cel mai bun cazsmileys/smiley2.gif

pepeer2
23.11.2007, 18:02
Mai e putin si incepe derby-ul suferintei, ca de, locul 1 si 2 in campionat sint amanetate si ocupate deja.E clar cine merge in c.l. anul viitor si cine isi umple visteria cu parai. Si asa cum am pronosticat Rapid i-a ingropat pe mieunatori chiar in groapa cu gunoismileys/smiley32.gifSa vedem daca ii face si Steaua, si nu mai joaca aia nici prin intertoto, sau pote fi invers . Sa vedem care e mai tare. Hai Steauasmileys/smiley32.gif

bogdan178
23.11.2007, 18:54
<DIV>SAl</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>E ora 8.38 sint treaz de la 7.45 ma invirt prin casa dau drumul la pc bag prodigy ...hotride si intru pe net ...azi e ziua care ma obsedeaza de 2 ori cel putin pe an. nu de frica nu de emotie nu de rusine ...doar de imprevizibil ...cum va fii azi cu cine ne vom mai bate ...ei pe noi sau noi pe ei (oameni) unde ne intilnim ...azi e ziua meciului cu Steaua. Nu pot spune ca de rezultat nu imi pasa dar e trecut pe locul 2 in asemenea zile ...Vreau sa ma vad in stadion inconjurat de 30.000 de spurcatii care urla impotriva echipei mele favorite ...asa vrea cumva daca s-ar putea militia sa nu existe si ei sa vina peste noi cei 1000 sau 2 de caini (nu spartani ca asta e o timpenie). Acum o saptamina eram in bulgaria ...si acum in voi fii pe Ghencea ...fata in fata cu rivalii cu jucatorii stelei cei pe care de mic am invatat sa ii urasc ....si asta fac ii urasc ...putin imi pasa pe ce loc e dinamo daca bate steaua si nu retrogradeaza sint multumit...suporteri sint multumiti numai cu locul 1 numai cu cupe europene ....mie putin imi pasa nu conteaza cu cine joaca ma duc oriunde pot dupa ei la vaslui la Tm la CJ la Craiova etc.</DIV>
<DIV>Va las sa va pregatiti cu bere si cu popcorn ca sa vizionati marele meci ....</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>P.S. O teorie auzita ...CFR ar merge bine ...cica pt ca sint marea majoritate arbitri din ardeal in A ...n-am verificat daca e adevarat citi sint insa ca mi-a fost lene</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>bye</DIV>

23.11.2007, 19:56
sa vedeti ce bataitava damsmileys/smiley36.gifmai ai putintica rabdare peeper.

shogunelu
23.11.2007, 20:14
CAINE pana la moarte!Hau,hau,hau! smileys/smiley36.gif

pepeer2
23.11.2007, 22:29
Mai recent ciinii pina la moarte fac ;miau ,miau ,miausmileys/smiley36.gif

pepeer2
24.11.2007, 02:28
"Marele derby" a inceput pe stada intre suporterii ambelor echipe si jandarmi, cum se va sfirsi numai ei stiu. Gurile rele spun ca e posibil ca meciul sa fie aminat, ca la gradul de civilizatie a unora asa se intimpla, incaerari, declaratii belicoase. Mai recent si borcea a incetat sa mai plinga, dupa meciul cu Rapid sta in perfuziismileys/smiley36.gif Ce se va intimpla cu el dupa meciul cu Steaua??!!

pepeer2
24.11.2007, 08:05
Steaua - haidimamo 1-0 goooolll Neagasmileys/smiley32.gif

smileys/smiley32.gif

pepeer2
24.11.2007, 08:36
Steaua - haidimamo 1-0 scor final. Deja borcea e la reanimare iar "mieunatorii" se gindesc la retrogradaresmileys/smiley36.gif Forta Steaua! iata valoare miau miau miau sint iar la valesmileys/smiley32.gif

24.11.2007, 09:14
Ete na ati castigat si voi printr-un gol aiurea si gata sa vezi valoaresmileys/smiley36.gif

L-au pacalit pe saracu' Blay ca la el in tara lui nu cred ca a jucat 21 cand era copilsmileys/smiley1.gifNoroc cu faza aia can-a mai dat si Neaga un gol din juniorat ..si nici nu cred ca mai dadea.

Acum este 40-34 pt Dinamo la victorii in meciurile directe...maiaveti..oricum n-o sa ne egalati niciodatasmileys/smiley2.gif

pepeer2
24.11.2007, 09:52
Nu ati avut nici macar o faza de gol in 94 de minutesmileys/smiley19.gifCe bucurii puerile 40 -34 in favoarea lui haidimamo, dar prin ce cupa jucati anul asta ca intertoto e ocupata.Dar haimamo cind va egala performantele Stelei in campionat si Europa???!!!! Tot niciodatasmileys/smiley2.gifMiua , miau miau

24.11.2007, 10:40
peeper ma plictisestismileys/smiley36.gif

decat sa joace in cupele europene cum au facut-o anul asta(cu exceptia primelor 3 reprize cu Lazio), imi convine mai bine sa stea naiba acasa. vezi ca ti-am pus doua dedicatii la topicul de dedicatii muzicalesmileys/smiley36.gif

pepeer2
24.11.2007, 10:58
Ai inceput si tu sa " plingi" ca borceasmileys/smiley36.gif. Nu eu te plictisesc ci adevarul pe care nu-l poti suporta despre echipa ta de mianatori fara valoare. Nu te ingrijora prea tare ca oricum hadimamo vor sta multi ani acasa ca "Europa e o palarie prea mare 'pt eismileys/smiley36.gifmiau miau miau. Daca deja campionatul intern a devenit inccesibil ,si mai recen Zenga a demisionat, o sa va bateti cu uta si unuv. cluj pt. retrogradare. Nu ma intereseaza dedicatii muzicale de la frustrati ca tine. Miau ,miau miau

24.11.2007, 11:37
peeper daca am vre-o anume frustrare pot sa te asigur ca nu e de la fotbal.

Nu plang si nici Borcea nu plange stai calm in cel mai rau caz isi stinge trabucul pe fetzele stelistilorcum a facut cuMM Stoica. Nu adevarul ma plictisesteci tu, pt ca esti intr-un fel in care nu pot sa spun aicismileys/smiley36.gif..crede-ma pe cuvant cand iti spun. Hai pa!!

pepeer2
24.11.2007, 12:02
Daca tot esti un fan you tube dedica-mi ceva de genul Dinamo - Rapid 0-2 sau mai recent Steaua- dinamo 1-0. si lista poate continua.Dupa meciul din Ghencea a plins borcea, si daca tot nu suporti adevarul du-te si scrie pe ale forumuri si exprima-ti parerea liber ca pe acolo se poate. Nu am nici o indoiala ce epitete super mi-ai dedica daca ti-ar permite regulamentul si administratorii. Initiatorul topicului a spus ca aici e" coltul virtual al microbistilor din Cismigiu" si daca tu nu poti sa sustii un dialog civilizat nu raspunde sau nu citi ce spun eu. In postarile mele nu atac persoane sau forumisti ci exclusiv echipa de mieunatori hadimamo.Ceea ce nu intelegi tu in frustrarea ta e ca si eu pot sa am aceleasi sentimente vis a vis de tine dar nu le etalez pe forum din respect pentru mine. Miau miau miau

24.11.2007, 20:10
Stai amice in banca ta ca nu te-a jignit si atacat nimeni, m-ai facut frustrat mai sus si acum tu te dai victima, tipic.Ai postat 36 de mesaje pe aici dintre care 30 cu "miau miau miau" in ele si vii sa-mi spui mie sa ma duc pe alt forum ca nu-s in stare sa sustin un dialog civilizat.Bravoma mai ai frati ca tine?N-am nimic cu tine, numai bine iti doresc. hai numai ma baga in seama te rog .

pepeer2
25.11.2007, 04:14
Un gest mai putin obisnuit in fotbalul romanesc, Cristi Balaj isi recunoaste greseala, dar cine il pune la colt, tot cei care au facut blaturi in trecut, Steaua, haidimamo, si Rapid.smileys/smiley36.gifRapid a clacat cu UTA,haidimamo nu se mai zareste prin clasament, Vaslui si Urziceni lupta pt. uefa, rindurile se cam string in top 3. Sa vedem cine va avea cistig de cauza pina la final.

pepeer2
25.11.2007, 06:42
De la lume adunate: Vasile Turcu actionar dinamo "La sfirsitul meciului cu Steaua, borcea a izbucnit in lacrimi,- mi-a fost mila de el cind l-am vazut"

Un suporter anonim "borcea a trimis 2 tiruri cu butelii lui Banel ca sa nu joace in derby"smileys/smiley32.gif

Fanii Stelei "Visati imnul Ligii in Stefan cel Mare, dar tot Stefan Banica se aude in difuzoare"

Jiji Berbecali despre borcea " Te incearca 2 sentimente; sa-l iei la misto si unul de mila" smileys/smiley36.gif

Un fan haidimamo ; "Sa vina militia cu ciinele rosu sa antreneze in Stefan cel Mare"

lordul
25.11.2007, 07:36
Peeper ,

pina acum , nu te-am vazut pe topicul de sport , vreme de 2 saptamini. Stiu ca ai fost in plinsete , ai facut siroaie de lacrimi , si iti era rusine sa mai scrii ceva smileys/smiley36.gif, dar acum crezi ca ai scapat de noi , sau ca te-am uitat ?smileys/smiley2.gif Eu zic ca esti cam obosit , ia-ti pastilutele si du-te la culcare , si nu uita ca inainte sa adormi sa asculti in mp3 , inregistrarea cu Congresul 12 al Pecere , unde taticul vostru Ceausescu va da indicatii pretioase smileys/smiley36.gif... Sinteti jalnici , daca nu era Ceausescu , nu existati. Nu degeaba v-a botezat lumea ca "ceauseii" (copiii lui ceasca ) smileys/smiley4.gif

Eu ma bucur ca Becali e la voi , si ma rog sa mai ramina inca 20 de ani la club , sa va distruga cu totul smileys/smiley36.gif, sinteti blestemati , ati furat Cupa Romaniei din 1988 , sinteti rusinea Romaniei .smileys/smiley32.gif

pepeer2
25.11.2007, 08:10
Mai, tataie asi vrea sincer sa pot plinge ca sa pot si eu " sa va pling de mila, si in special echipa de fotbal haidimamo". Cit priveste medicina alopata nu am incredere in ea de cind ma stiuasa ca iti sugerez sa cauti retete pt. echipa ta de suflet, ca sinteti in suferinta mare. Iti apreciez sincer atitudinea pozitivaca nu ma ignori, si insistenta cu care imi raspunzi antisubiect, si chiar daca ma "ameninti" ca nu voi scapa de voi,canalizeaza-ti eforturie de a nu mai amesteca coada vacii cu stampila primariei. De la meciul pe care l-a pierdut Steaua cu univ. Cluj,si cind te bucurai ca un copil , nu te-ai mai sinchisit sa scrii ceva pe aici. De exemplu cum ati pierdut in "groapa cu gunoaie" cu Rapid smileys/smiley36.gifGrea umilinta sa va bata acasa chiar fostul antrenor al lui haidimamo,si acum mai recent Steaua. Ei cam cine crezi matale ca varsa siroaie de lacrimi???!!!Miau, miau, miau

pepeer2
25.11.2007, 09:03
Haidimamo, si-a tras super antrenor,Talnar care afirma ca gaseste el antidotul pt. redresarea echipei.smileys/smiley36.gifIata ce spune un fan hadimamo "Cine il lauda pe Talnar poate au uitat ca de numele lui se leaga cea mai mare rusine din istoria lui dinamo si anume UMILINTA din partida cu pescarii finlandezi". E clar ca alde noapte polara astia cum va prind cum va umilesc, vezi mai recent cu Elfsborgsmileys/smiley32.gif miau miau miau

lordul
25.11.2007, 09:17
miau miau miau

Fecior, daca esti pisica si miorlai , vezi cadulaii te prind din urma si te musca , de se zbirleste parul pe "matale" . Altceva chiar nu esti capabil decit sa scrii "miau, miau" ?smileys/smiley2.gif Eu stiu ca voi la steloaia aveti ceva probleme cu capu' , dar jiji v-a molipsit bineeee de toooot smileys/smiley4.gif Schimbati-va numele in FC STINA BUCURESTI ... beeeeeeeeeee !!smileys/smiley36.gif

Uite si un pronostic pentru meciul de marti, ca sa nu te mai agiti atita : steloaia - slavia 1-1 sau 1-2 ....smileys/smiley36.gif

pepeer2
25.11.2007, 09:44
Am sa incerc sa dau un pronostic pentru etapa viitoare

Pandurii- Gloria Bistrita -1x , si daca zvonurile se confirma si Irinel Columbeanu investeste la Pandurii ,va face o echipa buna.

Gloria Buzau - Steaua - 2 e clar ca nu poate Steaua pierde meciul, toti stim de ce.

Unirea Urziceni- Dacia Mioveni - 1

Rapid -Vaslui - 1 meci usor pr. Rapid si nu pot pierde 3 puncte.

Dinamo - UTA - 1x2 ambele echipe sintin cadere libera mai ales astia alde miau miau miau

Ceahlaul - Craiova 1x

Poli Iasi - Otelul 1x normal e un x dar sa vedem

Farul - Poli Timisoara -x2

CFR Cluj - Univ.Cluj- 1,poate in retur e de x2 dar acum nu e loc decit de 1 solist

pepeer2
25.11.2007, 10:10
Pai breee, tataie, tocmai aici e cuiul lui Pepelea in "miau, miau, miau" si voi fani hadimamo va intepati rau in elsmileys/smiley36.gifTe oftici rau de tot tataie ca " dulaii" de care amintesti sau transformat in mieunatori asa ca nu te ingrijora ca nu au cum sa ma prinda.In legatura cu deductiile matale de o finete mai rar intinlita ca " voi astia de la steloaia aveti ceva probleme cu capu", nu am ce comenta ci te las sa dezvolti subiectul ca se pare ca ai pregatire in domeniu.smileys/smiley32.gif Multumesc pt. pronostic insa sper ca e total gresit,siincearca un pronostic pt. miau miau miau , in ce cupa vor juca anul viitor numai in cazul ca nu retrogradati cu Talnar la timona.smileys/smiley36.gif

pepeer2
29.11.2007, 07:00
Mai claudiu- miau miau miau am sa-ti trimit un tir cu hirtie igienica sa te stergi la gura ca prea "vorbesti" porcos.smileys/smiley36.gifAsa cum am anticipat nu esti in stare sa duci un dialog civilizat ca "esti fugit de acasa de mic copil"smileys/smiley36.gifLa capitolul educatie esti zero barat, si dacavezi ca te ignor nu stiu de ce te bagi in seama cu mine.Iti raspund din dorinta de ati spune "mai dute pe la scoala ca ai mari carente in educatie"smileys/smiley19.gif

pepeer2
30.11.2007, 01:06
"Bun" meci a facut Steaua, in ritmul asta vor juca in intrtoto cu dinamo tete a tete. smileys/smiley36.gifEsec pe toate fronturile pt. jiji, politica, fotbal siparca vad ca-l da afara si pe Lacatus.Sint tare curios ce declara dupa meci. Stai sa vezi si sa te minunezi cite ineptii mai scoate din elsmileys/smiley36.gif

sorin
30.11.2007, 02:01
sa vedem ce pateste bunica, cel care a dat gol stelei, din greseala, in prelungirismileys/smiley36.gif
ca in filmele cu tampiti. si dinamo si steaua au facut egal cu satelitii proprii. dupa ce ca-s slabi, mai dau si prin gropi. smileys/smiley80.gif

lordul
30.11.2007, 03:46
Sint gata sa pariez ca Bunicuta va fi data afara de la Buzau smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif steaua e atit de slaba ca nu mai e in stare sa cistige nici meciurile aranjatesmileys/smiley36.gif, insa Bunica e surda si n-a auzit asta .... Pepeeeeeeere2, du-te cu jalba-n protap la castelul lui Jiji si cere-i sa va schimbe oficial numele clubului din steloaia in lanterna sau stina bucurestismileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

sorin
30.11.2007, 04:15
lordule, lasa ca nici cu voi nu mi-e rusine. ma refer la egalul cu mioveniul smileys/smiley36.gif

lordul
30.11.2007, 04:48
lordule, lasa ca nici cu voi nu mi-e rusine. ma refer la egalul cu mioveniul smileys/smiley36.gif

Sorine , egalul ala a fost macar realizat pe corect , asta a fost valoarea echipelorsmileys/smiley36.gif, dar ceauseii nu-s in stare sa cistige nici macar meciurile aranjate !!smileys/smiley17.gif Cascadorii risului ...................................

pepeer2
30.11.2007, 09:07
Lordule "stina"Bucurestipote fi un loc pastoral , un mediu de afaceri s.a.m.d. dar iata cum suna "F.C. MIAU,MIAU, MIAUBUCURESI" locatie "groapa cu gunoaie" din Stefan cel Maresmileys/smiley36.gifCine se aduna in groapa cu gunoaie ciinii si pisicile. Miau, miau, miau. Cit despre fotbal inclin sa cred ca in Romania la nivel de club e un amatorismcras,care va mai dura multi ani. Mai curind, cred ca la Buzau nu a fost aranjat meciul pentru a mazili jiji pe careva, sa asteptam reactiile luismileys/smiley36.gif

pepeer2
30.11.2007, 11:16
Turcu, actionar la dimamo " daca nu batem UTA,inseamna ca nu sintem dinamo si trebuie sa ne schimbam numele"Prima dataau fost militieni cu simbrie (caralii, curcani s.a.m.d.)si lumea spunea"Lacatus si cu Piturca si cu 9 pui de curca au batut 11 curcani, inginfati si plini de bani" Apoi au devenit "ciinii rosii" si nu se putea un nume mai sugestiv pt. groapa cu gunoaie din Stefan cel Mare.Si" Lacatus si 11 miei au batut 11 catei"smileys/smiley36.gif Acum cel mai potrivit nume ,daca e vorba de schimbare, e f.c. miau, miau ,miauBucuresti. De vreo 2 ani mieunatorii nu si-au platit datoria la apa si gaz,si in "groapa cu gunoaie curg datoriile suroaie"smileys/smiley32.gifCit priveste Mioveni lordule ati egalat cu noroc in minutul 90, ca asa a vrut colonelul secu Netoiu, care vrea sa revina la mieunatori din iarna.

pepeer2
30.11.2007, 13:21
O stire trsnet: Patronul jucator de la Sanatatea Cluj e "doctor de ciini" si vrea sa le aplice o injectie letala "maidanezilor rosii" sa nu mai poata sa zica nici miau miau miausmileys/smiley36.gif

pepeer2
02.12.2007, 12:47
UEFA, cerceteaza 15 partide de fotbal care sint banuite de aranjamente, puse la cale de "mafia pariurilor"smileys/smiley36.gifSint convins ca nu vor gasi nici o dovada. Un meci pe care eu il vad blat si nimeni nu va putea demonsta ca e asa ,e partida Unirea Urziceni-Dacia Mioveni. Baietii"destepti" stiu safaca bani si la cota 12 cit a avut mioveni la victorie, unii au facut bani adevarati.Dan Petrescu : "Trebuia sa vina si prima infringere acasa ,dar nu stiam cind".Tocmai declaratia asta ma face sa cred ca a fost o surpriza aranjata intr-ungrup mic de oameni.smileys/smiley32.gif

pepeer2
03.12.2007, 08:39
In sfirsit a mai batut si Steaua, din autogol, dar tot e bine ca la programul asta infernal pe care il are e echipa varza.smileys/smiley36.gifMa surprinde cum un oficial (prim ministru ) al Albaniei poate sa faca asa o declaratie ca, meciul cu Romania a fost blat. Trebuie sa ai dovezi clare pt. o asemenea declaratie.

bogdan178
06.12.2007, 06:30
SAl

ce handicapati pot fii uni care ridica o echipa in slavi in comparatie cu alta tot din Romania ..iar cind ies in europa mereu an de an acelasi format lipsit de substanta care duce inevitabil la acelasi deznodamint ..traiti din amintirile STelei din 86 ....daca sinteti asa mari stelisti cautati sau poate stiti ce adversari de second hand au avut atunci ...si au cistigat cupa in 9 meciuri ...azi numai 6 meciuri joci pina ajungi in liga. 9 meciuri din care doar unu in care au avut ardversar de calibru ...si s-au baricadat in poarta. Anul asta la steaua se tragea sa se treaca cl putin de grupe .....si nu s-au calificat nici in uefa ....au exact patronul care ii merita si ii reprezinta ...ma bucur ca el este patronul stelei ..un om cu care te poti mandrii.... degeaba se fac comparatii cu turcu cu borcea cu mama lu stefan cel mare ....gigi e prostul satului bah .... stiti vb aia gigi e pe 1 la prostie ...pina la locu 10 e gol apoi vin Borcea si turcu sau invers cum doriti. Piturca tot cheama la nationala numai din partea stelei de parca ar putea sa ii faca pe aia sa joace mai bine decit o sti adica departe de fotbal ....da da si ala care a dat cu olanda ...e handicapat saracu si el si frasu.

Mie scirba de suporteri astia cica mari si adevarati din fata TV de la 0 sau de la 1.

STeaua ..o echipa unde un patron fara cultura si minte face ce vrea el :)) si cu jucatorii si cu suporterii ..daca comenteaza cineva ii rupe dintii ...va aratati viteji pe forum si la intrare in stadion stati cuminti si incolonati ca daca faceti scandal poate nu va mai lasa BGS sa intrati ...toti taranii din romania cred ca tin cu steaua ...

Restu vb pe stadion cind ne intilnim sa ne spargem capetele ...la propiu

P.S. cite torte au avut cainii ...si lu-au bagat peste BGS militie si jandarmerie

P.S.1 toti taranii -n romania asculta scooter maria

P.S.2 si cind te gindesti ca gigi in loc de scooter a vrut sa bage muzica religioasa .............de ....at sinteti de ...at

bye

lordul
06.12.2007, 12:39
UNIREA URZICENI vs steaua 2-0

in Cupa Romaniei ....

Nu pot spune decit SUPEEEEERRRRRR !smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

PS : pe unde umbla stelistii nostri , s-au ascuns si pling ?smileys/smiley32.gif

RUSINICA MAREEEEEE

pepeer2
06.12.2007, 15:24
Inca nu ati citit declaratiile jupinului jiji ca nu-l intereseaza cupa smileys/smiley36.gifAsa o fi cum spune el, si daca se tine de promisiune si baga 20 milioane de dolari in jucatori,am sa-mi schimb un pic parerea despre el.smileys/smiley36.gif

06.12.2007, 19:56
Lordule mai ramane de sperat ca nu termina in campionat pe loc de UEFA sa vezi rassmileys/smiley36.gifdar baga gigi bani nu in jucatori cat in tot returul ..o sa faca Steaua puncte intr-o etapa cat altii in sapte, ca si in anii trecuti,o problema ar fii ca s-a redus numarul echipelor care accepta sa se intoarca cu spatele, insa totusi sunt destuleee cat sa nu fie un campionat corect. Arbitrajele insa vor fi interesante, autogolurile si alte aleasmileys/smiley36.gif

07.12.2007, 03:33
dar dinamo pe ce loc o sa termine? E adevarat ca Steaua e in criza dar cu toate astea v-am batut ce-i drept la noi acasa. Si participam si UCL...si astea repet intr-un an de criza profunda.

Cand doi ce cearta...cfr cj castiga. O sa se faca de ras in Europa avand in vedere ca au fostumiliti de famagusta

Noi nu avem fotbal. Fotbalistii sunt overrated din cauza presei care castiga bani buni de pe urma propagarii unui fenomen sportiv. Mie imi place mai mult NBA-ul...

Cu toate astea Steaua e cea mai titrata echipa romaneasca. Despre antrenor...ce sa zic lucescu nici macar uefa nu prinde intr-o grupa mai usoara ca a stelei...si cu un buget de jfe milioane de euro. Pai asta e cel mai titrat antrenor roman?

bogdan178
07.12.2007, 08:59
SAl

as fii preferat ca dinamo sa joace 2 tururi de liga cu echipe naspa ...decit cu lazio ...adica sa aiba si ei bulanul stelei ...chiar si 3 tururi ...dar asta e steaua e echipa cea mai bulanoasa din romania ...si anu trecut cind era pe val sa nu uitam ca arbitru ia ajutat cu dinamo kiev parca anulindule la aia un gol . Gigi daca baga bani in steaua baga doar cu vb nu cu cash ..... daca ar baga citi bani se lauda el in steaua ...sa ia citiva jucatori de 4-5 milioane de euro si sa dea salarii de peste 500-1 milion ...nu sa se laude ca ii da lu radoi nu stiu cite sute de mii ... adica lu finasu ...mare scula sa ii zica lu ala ia 700.000 sa vada fraieri si da-mi inapoi 500.000 ...daca te uiti la steaua in afara de dica ...si goian nu cred ca ai vreo valoare ..cu semnul de intrebare la dica ...pt ca si el vine de la pitesti ca si mutu dar mutu e la fiorentina iar el a ramas tot la steaua de aici si diferenta de valoare..... Ce vise are gigi sa ceara zeci de milioane de euro pe jucatori ...ma mir ca pe restu din Liga 1 ii doare gura sa spuna si ei sume.

Deja vb cu ...lasa bah ca noi in 86 am luat cupa campionilor ...care la multi sa transformat in LIGA odata cu trecerea anilor ...a inceput sa se estompeze au trecut peste 20 de ani ....peste inca 20 ..cea mai mare parte a suporterilor ..nici nu erau nascuti atunci.

Si inca ceva ca uitasem ...ce patron fanfaron .... le promitea o suma de bani atunci cu valencia ca daca bat le da 100.000 euro parca ..si dupa ce iau batut pe aia le-a dat 20.000 dolari ...si cica ..am zis asta sa ii motivez ...iar ultima oara le-a promis 150.000 euro si surpriza ......le-a dat 150.000 dolari si impozabili ...Ca borcea si turcu sint si ei oligofreni putin ma intereseaza ...dar parca nu sint ca asta ...care se duce la sinistrati si baga mina in oale si maninca fara tacimuri ..ca asa ii place lui ....

bye

P.S. putin imi pasa de CFR ....e o palma data tuturor ....dinamo ca dinamo ca n-are de unde sa stie cum e in liga ...dar daca aia trec de grupe ...gigi cred ca aliniaza formatia pe teren si ii impusca cu mina lui pe stelisti de ciuda ca sa nu mai zic de (milioanele) de stelisti din tara

P.S.1 uitam ce era mai important ...ameninta cu transferuri si transfera de la Gloria Buzau

07.12.2007, 11:07
Ma credeti sau nu..vreau sa castige CFR Cluj campionatul..de ce? ..pt. ca merita! Dinamo sa termine pe 2 si sa ia si cupa eventual, si Rapid pe 3smileys/smiley4.gif. Steaua cred ca trebuie sa se odihneasca un an daca tot sunt obositi. Pe noi ne-ati batut cu un gol aiurea dar n-ati vazut ca noi cu Zenga nu jucam nimic daca aveati valoare ne umileati usor., n-am avut nici-o ocazie ..fara antrenor e jale dar o sa puna Dinu Cornel treburile la punctsmileys/smiley36.gif. Asta nu inseamna ca jucati fotbal. Noi cu aceeasi echipa anul trecut v-am dat 5 in Ghencea..adica 4 ca un gol perfect valabil ne-a fost anulat. asta atunci cand voi jucati chiar binisor:), deci la noi e problema de antrenor si multa lene, nu de valoare. M. Lucescu face si el ce poate doar nu e vre-un Rafa Benitez..pai daca nu el e cel mai titrat antrenor roman ..atunci cine e? Olaroiu? smileys/smiley36.gifUn jucator si antrenor submediocru care a terminat pe locul 3 intr-o grupa cu o Dinamo Kiev foarte slaba ..si aia cu chiu cu vai ca in meciul direct cu ei ati fost ajutati de arbitri intr-un mod josnic. Nu spuneti de egalul cu Lyon pt ca aia au jucat cu rezervele si cu copii. Iordanescu? cu o generatie de exceptie ..o echipaluata de-a gata ce puteajuca lejer finala cu Brazilia in '94 antrenata deun antrenor capabil.Poate Piturca??? yes! Piturca e omul smileys/smiley36.gifsper sa-l ia la euro si pe Fl. Dumitrusmileys/smiley36.gif.Cand Lucescu antrena pe INTER..ehe, dar acum ma rog i-a trecut vremea se joaca alt fotbalo sa-i ia locul Rednic nu va faceti griji..da da Rednic ala de care era toata lumea sigura ca nu stie sa antreneze.

Dica pleaca la iarna sau ce face? ..nu-s probleme ramaneti cu Neaga jucator foarte valoros.Nici pe sfertde valorosca Sabin Ilie, insasmileys/smiley36.gif

Goian ala e bun, pacat ca nu-i si retardul de fratesu la fel . Ne-a scos un campionat din buzunar in minutul 90 zapacitul ala.

pepeer2
07.12.2007, 21:00
I n SUA puteam juca finala cu Brazlia, daca nu aveam in poarta pe fostul militian Prunea, care a pierdut meciul cu Suedia prin gafa monumentala pe care a comis-o in prelungiri. Astia care scrieti pe aici mai informativa si apoi da-ti cu bita in balta. Vis a vis de Iordanescu are palmares pe care multi il invidiaza : Cupa campionilor ca antrenor secund si super cupa europei cu Jenei principal pe banca Stelei. Cineva egala performantele lor poate fi cel mai titrat antrenor din Romania.Pina atunci stati la rind ca se joaca fotbal non stopsmileys/smiley36.gif Astia de la miau, miau miau vor sa aduca "familia Lucescu "la ei dar marii antrenori vor sa fie indepartati Dinu si Turcu. La asa casa tot metode securiste si militienesti si mai viseaza astia la locul doismileys/smiley36.gif,Macar la Steaua e numai un zapacit ,la miau miau miau sint 6,in frunte cu borcea care a luat bacalaoreatul la 26 de ani intr-un liceudin mediu rural. Insa timpul le va rezolva pe toate si dupa vreo 10 ani mai poate spera miau,miau,miau la titlu de campioana, ca nu au bani nici antrenor jucatori de duzina ,conducere si 6 actionari care nu vor mieuna niciodata la unisonsmileys/smiley36.gifAntiforta miau miau miau,

pepeer2
07.12.2007, 21:49
Mai este putin pina incepe meciul UTA-Vaslui si voi paria 1-2 sansa dubla ,Dinamo- Buzau 1 pauza/1 final meciuri puse in baza si mai aleg 5 meciuri de la englezi si joc conditie any 3/5. Daca tine dubla de la UTA totul e bine . In tur a fost 2-2 si nu stiu daca foloseste un alt egal la vero una din ele.Le zic eu mieunatori la Dinamo dar azi pote vor fi dulai periculosi si va tine 1 puza 1 final.smileys/smiley36.gif

bogdan178
08.12.2007, 01:14
SAL

mieunatori de unde ai mai scoso si pe asta ce imi plac fatalai astia vb aia ce face omul face si maimuta :))) .Mai bine sa ai metode comuniste si de militian in fotbal decit sa tragi in populatie in 89 ...ciudat ca se judeca cei care au fost in fruntea armatei insa cei care au luat parte nu ..si se da pe militie ...pai ce aia erau comandantii militiei ... insa asa este cind vb cu marea majoritate a populatiei care minbca pe cartela si stateau la cozi cu noptile ..daca le zici ca e alba si e neagra asa e ..te cred ....de fapt cupa nu e a nimanui daca se incepe enumerarea tuturor acum care au contribuit la acea performanta ...repet echipe slabe doar fc barcelona erau puternici ...pe fondul lipsei din europa a echipelor din anglia suspendate ..fara adversari din italia franta sau germania ...si revin cupa e a lui Nicolae Ceausescu conducatorul suprem ....pt ca atunci totul era al lui ...ma mir ca nu se vb si de mama lu iordanescu si a lui ienei etc etc penibil.Gigi a ajuns zapacit .....poate da eu cred ca e prost de-a binelea si multi altii au aceasi parere insa nu cred ca se vede in liga 1 unul care sa sclaveasca angajatii sa isi bata joc de ei sa conduca prin teroare ....sau saracu ala de meme sa bata pe cineva pe stadion ...asta a facut-o prin prisma lu gigi ..care vb aia si-a luat bac pe bani.

Sint anti lucescu si toti spurcatii care evolueaza la dinamo as vrea sa ii vad ...impaiati anti danciulescu ...mi-a parut rau cind a sarit cu masina in rau si nu sa dus mai aproape de dumnezeu.

Mi-am expus parerea si asta e tot .....imi pierd timpul de pomana cu niste cetateni care vad meciurile la TV iar in cel mai bun caz citeva pe an LIVE.Care pt ei conteaza numai si numai scorul

bye

08.12.2007, 01:54
bre Bogdanele

inteleg ca matalutza nu te tragi din marea populatie care statea la cozi cu noptile si manca pe cartela. n-am nici un dubiu ca ai avut legaura cu "sistemul". Si unde ii mai faci si mielusei pe securisti si militieni. A tras si armata, e adevarat dar securistii au facut-o mai discret. Ca vroiau sa isi salveze pielea.

Revenind la fotbal, cand a luat Steaua CCE in 1986, jucatorii mai titrati erau la Dinamo. Era lucescu antrenorul nationalei...dinamovistii erau socotiti cei mai buni din tara. E o aberatie sa zici ca Ceausescu a luat CCE...pai ce el a jucat la Sevilla pe teren? Si repet cei mai titrati jucatori erau la dinamo...din sistem. Steaua avea forta de grup si individual nu aveau valoare prea mare. Se vede ca esti pe dinafara fenomenului. Lasa-ne pe noi care am vazut acel meci sa ne dam cu parerea. Tu abia aveai cativa anisori.

Ama tu esti la bucuresti inteleg si poti merge la meci. Si daca tu esti cu fularul rosu la gat si tzopai prin tribuna cu toti elevii de liceu de la liceele indutriale de mana a 2-ain timp ce strigi ..UIE si mai si latrismileys/smiley36.gifcrezi ca noi nu suntem suporteri?E adevarat ca suntem departe dar urmarim si meciurile live pa TV sau pe net. Asa eu urmaresc fenomenul NBA sport mai elevat decat fotbalul din liga lui mitica. Daca vrei te invit la o discutie despre NBA.smileys/smiley2.gif

pepeer2
08.12.2007, 06:55
Ia uite frate ce imi fac mie saracii astia de la dinamo, nu sint in stare sa dea si ei un gol pina la pauza,si eu care l-am mai dat o sansa sa-mi schimb parerea despre ei, mai pot eu sa o fac. Dupa ce i-am magulit"dulai periculosi" cotoi impiati nu sint in stare de nimic.smileys/smiley36.gif

lordul
08.12.2007, 08:59
AdyC , eu provin din marea populatie ce statea la coada , si uite ca tot cu Dinamo tineam la soccer ....smileys/smiley17.gif Iti pot spune si cum faceam nodurile la pungile de plastic legate de gard , in fata alimentarii smileys/smiley36.gif... Si ce treaba are sula cu prefectura ? Nicolae ceausescu a fost MEMBRU FONDATOR al clubului comunist CCA Bucresti , el fiind General si M.Ap.N al R.P.R (Republica Populara Romana) . Fiul sau, Valentin , tragea sforile la club , dadea ordine si lua cu japca jucatorii buni de la celelalte echipe din tara . Vrei sa-ti povestesc prin ce metode ceausiste a ajuns Hagi la Steaua ? Hagi nici nu dorea sa joace la Steaua , in principiu el dorea sa joace la Stiinta Craiova si sa fie student la ASE tot in Craiova , nicidecum la Sportul !!! Stii citi bani au pierdut Farul Constanta de pe urma plecarii lui la Steaua ? Citeste presa aparuta in 1998 sau 1999 , este un serial intreg , in detaliu , cum a ajuns Hagi la Sportul Studentesc si apoi la steaua ...smileys/smiley2.gif. La Sevilla in 86 , steaua a facut mai mult antijoc , a tras doar 2 sau 3 suturi spre poarta lui Urutti , apoi tot timpul statea cu derrierul in poarta smileys/smiley36.gif. Bafta enorma la penaltyiuri , cu suturile acelea spaniole , trase teleghidate ... Nici Barca n-a fost in apele ei in ziua aceea , aminteste-ti doar ce meci extraodinar facuse cu 2 saptamini in urma , in semifinala cu Goteborg ( revenise de la 0-3 la 3-3 si cistigase la 11 m ...) In afara de Anderlecht , ce alta echipa "mare" a avut steaua in acea editie ? honvedul de 2 centi ? sau danezii anonimi , sau pescarii finlandezi cu care s-a chinuit pina in minutul 89 , si cu care n-au reusit decit un 0-0 in ghena ? C'mon !!

sauzimdebine
08.12.2007, 09:29
Mai baietasii astia cu fotbalul, eu unul nu vreau sa va opresc din balacareala asta simpatica in care sunteti angrenati, ca-mi place, ma distreaza la culme, dar ceva tot am sa va spun. Nu este frumos sa minimalizati rezultatele oricarei echipe romanesti in planul cupelor europene. Ce importanta are ca Steaua a jucat doar n meciuri, cu echipe de mana a noua, cata vreme a castigat Cupa Campionilor Europeni. Ce importanta are ca Dinamo a pierdut in fata unui Liverpool "atotputernic" doar pentru ca Alexandru Nicolae nu a putut sari la cap cu Jan Rush. Erau acolo sus in fazele superioare ale competitiei spre care mereu tanjeam si niciodata nu reuseam sa ajungem. Nici Craiova Maxima nu a avut cine stie ce adversari pana a fost eliminata fara infrangere. Asta nu diminueaza performanta de a fi ajuns acolo unde pentru multi ani noua ne era interzis. Ca va balacariti in mocirla ligii lui Mitica, dupa cum am zis, ma distreaza, deci tineti-o tot asa. Dar sa aruncati cu noroi atunci cand nu trebuie si sa nu sustineti celelalte echipe romanesti in meciurile din Europa nu mai este demn de adevarati suporteri. Asa ceva nu fac decat cei pentru care fotbalul este un prilej si motiv de refulare a tutoror neimplinirilor personale. Si nu cred ca este cazul vostru.

PS. Copiatul lui Becali, acel miau, miau, repetat la nesfarsit, tinde sa devina obositor. Nu as vrea sa ajung sa nu ma mai distrez pe seama "balacarelii simpatice" de pe marginea terenului din cauza unor astfel de lucruri. Multumesc!

pepeer2
08.12.2007, 10:26
Tatie, Lordule toata lumea stie ca ceausescu a fost cizmar nu general, dar ma rog daca tu stii asa e treaba ta. Dar al amesteca pe nea nicu senior mereu in fotbal, cred ca e o obsesie de-a ta.smileys/smiley36.gifCit il priveste pe Valentin , in primul rind nu e fiul lui legitim , deci nu nea nicu e tatal lui biologic, in al 2lea rind implicarea lui in clubul Steaua a fost pentru a echilibra balanta ca preamulte golaneli faceau militia si secu la dinamo. Si daca tot aduci in discutie mereu acea cupa din 1988, nu recunosti faptul ca golul lui Balint din minutul 87 a fost perfect valabil, iar fluerasul nu l-a validat ca era sub presiune secu sa fluiere anti SteauaSi de aici a iesit toata tarasenia cu retragerea echipei de pe teren, ca un raspuns ca militia si secu nu e mai presus de lege.Spui tu clubul comunist CCA Bucuresti , dar caralii vostri ce erau? Inainte de a li se da table pe umeri erau inregimentati in partidul comunist si unii au facut parte din nomenclatura.Hagipote voia la Craiova, numai ca acolo nu exista ASE ci doar un institut economic sifacultatea pe care a facut-o el exista doar in Bucuresti.Deci iar dezinformezismileys/smiley36.gif, pt ca era inca la sportul STUDENTESC cind a inceput facultatea. Ca scrii ceea ce iti convine si minimalizezi meritele clubului Steaua asta ostiu de mult. Poate ca Sauzimdebine are dreptate,v-am vazut reactia la acel miau, miau, miaurepetat deliberat, si ca sa-i fac placere o sa gasesc alta formula originala,si renunt si la al plagia pe jiji.

lordul
08.12.2007, 13:44
Pepeer2 - imi pare rau sa vad ca desi esti un copil de 20 de ani , n-ai minte nici cit un pusti de 6... Mai pune mina pe o carte de istorie , si vezi ca inainte sa fie presedintele RSR ( functia de presedinte a Romaniei a fost creata in 1974) , Ceausescu a fost general in Ministerul Apararii Nationale (M.Ap.N) . Intr-adevar , a fost membru fondator al c.c.a bucuresti ( casa centrala a armatei , daca nu stiai ce inseamna). Uite-l aici si pe celalalt general , "antrenorul" iordanescu , cum il pupa undeva pe ceasca si pecereul . Iti dau si linkuri , mura-n gura ....

http://www.geocities.com/steauapcr

Valentin Ceausescu isi aminteste ca Nicolae Ceausescu a fost un simpatizant al Stelei. " Daca nu ma insel, a fost unul dintre intemeietorii CCA"

http://www.ceausescu.org/ceausescu_texts/valentin_mega_inter (http://www.ceausescu.org/ceausescu_texts/valentin_mega_interview_ro.html) view_ro.html

O stelista la mormintul idolului sau ........ (observati simbolul STEAUA imprimata pe cruce smileys/smiley36.gif)

http://image.guardian.co.uk/sys-images/Travel/Pix/gallery/2001/01/26/ceausescu.jpg

08.12.2007, 20:15
Poate ca Sauzimdebine are dreptate,v-am vazut reactia la acel miau, miau, miaurepetat deliberat, si ca sa-i fac placere o sa gasesc alta formula originala Pt ca sa-i faci placere lui sauzimdebine vezi ca existaalt topicpe aicismileys/smiley36.gif

mersi sauzim devenise mai mult decat obositor, trecuse demult hotarul sutului in c*r . reactia nu era la acel miau ci la prostie.. unii avem alergie.

Dinamo a batut pe gloria'nbuzeu azi smileys/smiley32.gif2-0,(a fost aplaudat Bunicuta cat n-a fost toata viata luismileys/smiley36.gif)...un sentiment aiurea mi-a provocat cand am citit ce a scris Bogdan despre Danciulescu. El a marcat golul 100 azi pt Dinamo din 162 marcate de el in Liga 1per total.(nepunand la socoteala golurile din cupele europene)si unii "suporteri" isi doresc sa fi murit in acel accident.smileys/smiley80.gifsmileys/smiley6.gifo lumenebuna, ciudata, nedreapta.

Sa nu simti ca trebuie sa-mi raspunzi nici eu n-am uitat cand isi scotea tricoul spurcat cu nr.19 si n-il flutura dupa ce ne dadea gol, in Ghencea, si eu am fost acolo, dar nici chiar asa! Poate era si el mai nebun cand era mai tanar nu uita ca Dinamo(deunde plecase)n-a vrut sa-l rescumpere de la turci cand ii mergea rau pt 50 de mii daca nu ma insel ..in schimb l-a luat Steaua. L-a trimis Piturca mare antrenor la echipa a doua ca nu mai vroia sa semneze cu Steaua sicand a revenit la noi ..a indurat s-a chinuit apoi dadea gol meci de meci el ne scotea, era golgheter si tot el pleca injurat si huiduit si scuipat dar a mers mai departesi in Primavara le-a dat si lor golul ala minunat sa-l tina minte...n-a renuntat ca altii si de la mine are tot respectul. Bravo Danciule!

pepeer2
09.12.2007, 08:15
Parca are importanta ca a fost ceausescu general sau comandant suprem al armatei,ci modulcum il implici tu istoria Stelei. Deci dupa interviul lui Valentin se vede clar ca Dinamo era pata neagra in fotbalul romanesc. Ei dar sa lasam trecutul si sa revenim in actualitate. Steaua a batut azi la Piatra Neamt si isi mentine pozitia in clasament,iar visul urit al dinamovistilor ca vor termina pe locul 2 a devenit o himera.Locul 2 e a rapidului dragalasilor si daca prindeti intertoto anul asta sa ziceti merci.Va spun de acum ca in retur cu CFR, Rapid, si Steaua daca luati un punct e lucru maresmileys/smiley36.gifLocul lui dinamo e de la pozitia 5 in subsolul clasamentuluismileys/smiley32.gif

sorin
10.12.2007, 11:00
[i]Din ciclul

pepeer2
10.12.2007, 13:27
Sa speram ca vom scapa cit mai curind de jiji si reputatia Stelei nu va mai avea de suferit.Deputatul Nati Meir ofera 100 milioane de euro pe Steaua insa trebuie sa-l mai convinga pe cioban sa vinda. Nati Meir spune ca e prieten cu jiji si poatefosnetul banilor e mai tare decit ciobanul si renunta la Steaua.

sorin
10.12.2007, 13:36
100 de milioane a cam 3-4% din averea oierului. ce te face sa crezi ca va renunta la jucaria lui preferata si aducatoare de popularitate?

pepeer2
10.12.2007, 13:55
Care popularitate? ca in politica e varzasmileys/smiley36.gif, nu a avut suporterii linga el, nu e europarlamentar.Pe Steaua o duce la ruina, nu plateste salarii la nimeni, declaratii de om imbecil pe la tv. eu cred ca si-a pirdut masiv din popularitate si credibilitate. Am un presentiment ca vom scapa de el cit de curindsmileys/smiley32.gif

lordul
10.12.2007, 15:47
Domnul Becali TREBUIE sa ramina la steaua. Dinsul este sufletul clubului , fara banii lui , steaua s-ar lupta sa evite retrogradarea. Domnul Becali a investit foarte mult in club , cei care il critica si il insulta sint doar copii naivi , asa zisi suporteri "ultra" . Sa dea Dumnezeu sa ramina d-nul Becali inca 10 ani patron la club . 100 de milioane de euro reprezinta nimic , asa cum spunea si Sorin , e un procent infim din averea lui totala.

pepeer2
10.12.2007, 16:20
Mai, tataie pina nu iti dai tu cu stingul in dreptul nu te simti binesmileys/smiley36.gifDaca noi asta care il criticam pe becali sintem naivi ,cum or fi cei ca tine care-l DOMNESC si sint de acord cu limbajul de maidan pe care-l are, incultura pe care si-o etaleaza in fiecare zi s.a.m.d. Nu o sa mai stea 10 ani la Steaua, o sa vina la dinamo sa intareasca rindurile celorlalti 6 actionari si sa vezi circ in "groapa cu gunoaie" din Stefan cel Maresmileys/smiley36.gif

10.12.2007, 20:59
Becali nu va vinde Steaua prea curand, probabil niciodata nuva vinde nici pe 2-300 de milioane poate cine stie cum,dar asta ar insemna sa plece pe usa din dos si nu face el din astea. lui ii place sa... (considerati ca am pus aici audio ala cu elsmileys/smiley1.gif) si voi o faceti si va place.. Va ramane mostenire la nepotii lui cum e traditia la ciobani! asa ca beeee asta este steaua !!!smileys/smiley36.gifdar ce-l vorbiti ma atat de rau ca a facut si lucruri bune ...de ex nu credeti ca fara el romanul era putin mai plictisit in ultimii ani? cand v-a scos din retrogradare a fost bun? De fapt ce isi doreste el mult si inca nu realizeaza e ca vrea sa fie antrenor laSteauasmileys/smiley36.gifmai bine sarac si curat mai baieti. Hai Dinamo toata viata . Din nou noroc urias peBanel, Tinel, Lacatel..Arsenal are nu stiu cati accidentati si etapa viitoare are cu Chelsea ..or sa bage rezerve si copii cum a facut Lyon si o sa va infoiti ca ati facut fata ...aiurea

GNChicago
11.12.2007, 10:57
Pacat de jocul de fotbal, care e un joc extrem de frumos, iubit de toata lumea.....pacat ca au intrat unii cu galeti de bani sa cumpere, sa vinda meciuri dupa bunul plac.....

Sunt de partea FOTBALULUI, curat, cinstit, a mingii care trebuie sa ramina rotunda....dar la ora actuala intreg campionatul este afectat de coruptia unor jucatori, arbitri, factori de raspundere de la cluburi....

PACAT! PACAT! PACAT!

Unii au facut banii prea usor, dar inca nu stiu ca nu au avut cum sa invete sa fie patroni si in special oameni....

Ala nu e om care il da afara pe Zenga cu doua zile inainte de nunta omului....nu e om acela care isi bate joc de HAGI.....si exemple sunt destule.....

Nu poti face din CIOBAN......, BICI.....

lordul
11.12.2007, 12:36
nu e om acela care isi bate joc de HAGI.....si exemple sunt destule.....Nu poti face din CIOBAN......, BICI.....

Ca antrenor , hagi e NUL , zero barat. Aduceti-va aminte ca la nici o echipa n-a stat mai mult de citeva etape. Asa a fost dat afara de peste tot . Ar trebui sa se ocupe doar de hoteluri si alte businessuri , ca fotbalist pe teren era ok , insa ca antrenor , nu-l ajuta materia cenusie. Nici Maradona ( cel mai mare fotbalist al tuturor timpurilor) nu a reusit sa faca o cariera in antrenorat . La fel si regretatul DOBRIN . Acestia insa au avut bunul simt sa stea deoparte , daca au vazut ca nu pot fi antrenori. Cu Lacatus e acelasi lucru . Singurul antrenor antrenor de valoare care a trecut pe la steaua , a fost Protasov. Nici Zenga nu era cine stie ce , insa era mult mai bun ca hagi si lacatus luati impreuna .

Si nu pricep de ce este o rusine sa fii , sau sa te tragi din cioban . Am impresia ca este doar vorba de rea intentie a unor jurnalisti care propaga aceasta timpenie , insultind si pe o multime de oameni care sint ciobani de meserie. Domnul Becali trebuie sa ramina la steaua , imi pare rau ca nu si-a dat seama mai devreme , ca acolo trebuie facuta curatenie printre jucatori de 2 centi , platiti cu sutele de mii , si care sint niste nulitati . Cred ca Giovani i-a deschis ochii lui Gigi smileys/smiley2.gif. steaua apartine acum familiei Becali , si asa este f. f. bine smileys/smiley17.gif

GNChicago
11.12.2007, 13:10
Lordule, sa stii ca l-am vazut pentru prima data pe Hagi in Chicago cind era cunoscut,deja mare jucator.

Mi-a fost greu sa decid cit de mare este doar dintr-un meci sau doua.....dar recent am cumparat aproape toate meciurile in care a jucat echipa romaniei si "intimplator" hagi a fost selectionat de fiecare data......si deabia atunci mi-am dat seama ca e un "ZEU!" in fotbal.

Spun asta ca un amator cunoscator al fotbalului care de fiecare data prefera sa joace in loc sae uite....zile in care am jucat fotbal amator "zi lumina"..... un fotbal frumos fara blaturi.

Pasele de gol date de Hagisunt geniale si nu vin de la un brazilian printre brazilieni care au fotbalul in DNA...ci de la un roman de-al nostru!

Imi vine greu sa cred ca un fotbalist cu viziunea lui Hagi, nu ar fi bun antrenor, am convingerea ca ar fi avut nevoie de timp pentru a fi inteles de jucatori ptrca fotbalul e un joc deechipa si daca ciobanul se baga peste antrenor, accepta sa birfeasca antrenorul cu jucatorii in absenta antrenorului, asta nu e cinstit.

Am respect pentru orice munca depusa inclusiv cea de cioban, dar daca stii sa ciobanesti oile atunci trebuie sa faci asta nu sa faci pe antrenorul, sau sa incepi sa faci operatii pe creier....ca sa extrapolez....

Nu cred ca e cineva calificat sa-i spuna lui hagi "sa se ocupe de hoteluri"...etc.... asta o iau ca disrespect pentru un jucator caHagi.

Nu vreau sa diluez discutia si sa intru peste Dobrin sau alti jucatori...

Ceea ce se intimpla astazi in fotbalul romanesc este foarte rusinos si e pacat ptrca romania a avut si are jucatori de valoare.

Hagi cu numele lui care valoreaza milioane de dollari ar trebui sa-si faca echipa lui, stadionul lui personal....pentru ca numele lui inseamna ceva, o garantie financiara pentru orice banca.

Daca as fi acum jucator la steaua, as intra in greva din primul minut sa-i demonstrez patronului ca valoarea unei echipe consta in valoarea jucatorilor care trebuiesc tratati ca oameni nu ca animale...

Comparatia cu oile si jucatorii echipei este absolut jignitoare dar asa cum am mai spus inainte nu poti face din orice...bici...nici dintr-un cioban....nu mai trebuie sa adaug incult pentru ca se vede......

Am speranta ca se va face curatenie in tot fotbalul romanesc si unii indivizi sa fie interzisi sa fie implicati in fotbal sub orice forma!!!

sauzimdebine
11.12.2007, 14:43
Era sa scriu ceva pentru care as fi fost rastignit. Nu am sa o mai fac. Hagi ramane un foarte talentat fotbalist, cu multe sclipiri geniale, dar si cu multe neajunsuri. Primul ar fi ca de fapt Hagi a fost un mare fotbalist roman, dar nu unul dintre marii fotbalisti ai lumii. Acum, daca doriti sa-mi sariti in cap, va rog sa o faceti cu argumente ... adica Pele, Maradona, Platini, Cruiff, ...

Cat despre rezultatele de antrenor ... nu se prea vad. Si nu-i cu suparare. Fotbalisti foarte buni care sa fi ajuns si antrenori, sunt putini, foarte putini.

GNChicago
11.12.2007, 15:52
Sauzimdebine, intimplarea face sa fi gasit finala Anglia-W Germany de pe Wembley din 1966. se juca altfel....joc de domnisoare! Mai lent, previzibil incomparabil cu fotbalul de azi....de aceea e greu sa compari generatiile.....

Imi place in mod deosebit sa revad meciul romania-brazilia (2-3) in care brazilia in ultimele 15-20 minute se apara disperat sa mentina rezultatul....

Tataru a trimis vreo trei suturi bombe la vinclu sau la paianjen cum se spune.....

Pacat ca Dobrin nu a fost introdus in echipa sa se distreze cu Pele....

A FOST O CRIMA sa-l tina pe Dobrin pe bara si sa fim mintiti ca nu avea conditie fizica pentru caldura de la Guadalajara, Mexic....

Fotbalul este un joc de echipa, nu poti face mare lucru de unul singur, de aceea e greu sa compari pe Hagi cu cei mentionati mai sus.....

Un antrenor are nevoie de cel putin un an sa construiasca o echipa, un team...o strategie.....fantezie asa cum cred ca spunea Hagi...cind ajungi la 20 de metri de poarta adversa, acolo nu mai sunt reguli, ci orice se poate intimpla.... eu as compara cu un joc de sah unde posibilitatile sunt nebanuite....

sauzimdebine
11.12.2007, 16:16
Fotbalul este joc de echipa. Cu toate acestea marii jucatori se impun pe teren intotdeauna. Fie ca joaca alaturi de alti foarte buni jucatori fie ca coechipierii nu se ridica la un nivel foarte apropiat. Hagi a avut momente foarte bune dar si lungi perioade in care nu a stralucit. Poate si de aceea nu a ajuns sa fie un jucator de baza al marilor echipe pe la care a activat. Daca ar fi fost tot timpul la fel cum ajunsese la sfarsitul carierei, cand ajuns in Turcia a avut cea mai buna perioada din viata de fotbalist, poate ca astazi lumea si-l amintea drept unul dintre marii jucatori ai lumii.

Adevarat ca cei mentionati de mine au activat in alte epoci ale fotbalului dar ... raman mari jucatori. Din pacate nu acelasi lucru se poate spune si despre Hagi.

PS. sa nu se inteleaga gresit ca nu-l iubesc pe jucatorul de fotbal Hagi. A fost, pana acum, cel mai mare jucator roman dupa Printul din Trivale.

lordul
11.12.2007, 16:38
PS. sa nu se inteleaga gresit ca nu-l iubesc pe jucatorul de fotbal Hagi. A fost, pana acum, cel mai mare jucator roman dupa Printul din Trivale.

De Marcel Raducanu ce zici ? Iti aduci aminte ce meciuri facea si cum i-a "innodat" pe englezi la Bucarest ? (Romania-Anglia 2-1 in 1980 ) . Mare jucator , ma bucur ca a reusit sa ramina in Deutschland , si mai ales a fost si titular la Borussia Dortmund.

Apoi , mai era si Ilie Balaci , pe care-l consideram in acei ani ca cel mai mare fotbalist din Romania . Pacat ca a fost lovit la picior , si nu s-a m,ai putut reface niciodata ( desi Mircea Lucescu l-a adus la Dinamo sa-i ofere o noua lansare ). Pacat ca am jucat fara el Euro '84 din France ... Hagi n-avea decit 19 ani pe atunci , era talentat dar n-avea experienta lui Ilie. Totusi , el a preluat intr-un fel , rolul de conducator de joc de la Balaci . Tot atunci s-a retras si Costica Stefanescu ( era cotat in Occident ca fiind copia lui Franz Beckenbauer ca still , inteligenta si anticipare de joc ). Nu l-a lasat Ceuasescu sa plece la italieni ( el si Ilie , fusesera ceruti de Verona , pe atunci campioana Italiei - cel putin asa zvoneau stirile sportive de la Europa Libera ). Hagi a avut norocul ca a putut juca in strainatate , dar pe timpul comunistilor , aveam jucatori buni , care ar fi putut sa joace in occident . Pacat ca n-au fost lasati sa plece.

pepeer2
16.12.2007, 01:46
VASLUI-dinamo 2-1 smileys/smiley32.gif dinamo "a taiat Frunza la ciini" la Vaslui, azi si li sa spulberat visul urit pt. locul 2 smileys/smiley36.gif V-am spus de mult ca locul 2 e amanetat si voi veti "latra" la luna in acest campionat.

pepeer2
16.12.2007, 03:09
Fenomenal golul 2 al lui Frunza smileys/smiley32.gif, care i-a ridiculizat pe "catelusii" lui Talnar. Dinu "nu-am mai vazut asa arbitrajdin perioada Victoria" Normal ca doarvoi ati aranjat sa dea Camataru 4 goluri. Nostalgii, nostalgii coane Dinu dar roata se mai invirte.smileys/smiley36.gif Clar Vaslui a fost mai buna pe teren si in minutul 5 moti trebuia deja eliminat. Ei pe cine a dezavantajat arbitrul???!!!! smileys/smiley4.gifFrustrare totala panica la buzunarul actionarilor, si daca mai apara tot asa Lobont, au sa ia pe el cit pe o ciapa degerata, daca nu va ramine in " groapa cu gunoaie" toata viata.

pepeer2
16.12.2007, 05:08
Victorie lejera pt. Steaua,cu 3-0si ne uitam uimiti in urma ca nu vedem pe unde e dinamo smileys/smiley36.gif "Avem echipa avem valoare samerleasca ciinii din Stefan cel Mare" Mare antrenor vati trasdupa 2 victorii ati cazut in cap si spre intertotosmileys/smiley32.gif Nu va faceti griji ca in 2009 vine Lucescu la dinamo si va face campioni, poate ca deja e batrin si neputincios.

17.12.2007, 20:30
Hai ma ne lasi! iti dau acum putina atentie ca sa stai maine toata ziua logat sa scrii aici 3 posturismileys/smiley36.gifMacar nu ne-a batut "U"Cluj Recunosc ca Dinamo e aproximativ zdrente dar putzele totlovesc in calul mort intre cate2 reprize de pariuri si masturbari. Exceptional golul lui Frunza mi-a adus aminte de golul lui Roberto Carlos dar poate apara Andrey mai bine ..sau poate Carlos?smileys/smiley3.gif..nu poti ca sa stii.De Lobont sa vorbesti ca ar apara slab cand oi avea tu habar de fotbal, nu acum. Imi aduc aminte de un post pe aici ...daca nu ma insel era tigrutzz simpatic forumist... la fotbal (si nu numai as spune eu) boieria e cu randul ..v-am dat, mai luam si noi , iar va mai dam ...comes naturalsmileys/smiley36.gifFoarte bine Dinamo sa stea jos acumdaca nu stie nici nu-mi doresc altceva. Toata rusinea asupra mea va rog si tot dinamovist ramansmileys/smiley4.gif

sorin
18.12.2007, 00:38
dar putzele totlovesc in calul mort intre cate2 reprize de pariuri si masturbari.

claudiunj, vad ca numai la fotbal rabufnesti asa, asa ca gaseste solutii. considera asta avertisment verbal si sper ca nu ma vei pune sa umblu la buzunarul cu cartonase galbene.

18.12.2007, 04:12
cum spui tu Sorine, pana la urma poate are dreptate pepeer ca nu stiu sa am o conversatie civilizata. Au fost cazuri cand cuvinte gen masturbare sau putze s-au folosit si nu te-ai suparat prea tare ...spun asta doar asa ca si conversatie pt ca mesajul e inteles demult

Un craciun fericittuturor!

sorin
18.12.2007, 04:41
claudiunj, nu cuvantul masturbare in general (dupa cum vezi se folosesc expresii si mai si pe topicul....oral) a fost cel care m-a facut sa scriu mesajul de mai sus, ci faptul ca a fost adresat cuiva in particular, ceea ce poate duce la escaladatea violentei ca in liga lui mitica smileys/smiley1.gifhaide ori sa discutam fara sa ne jignim reciproc, ori sa ignoram anumite persoane sau topice smileys/smiley2.gif

craciun fericit si tie!

pepeer2
18.12.2007, 11:13
Felicitare de sarbatori pt. dinamo

Voi "spartani" de doi bani // Faceti arbitri golani // Ca la Vaslui in deplasare // Va incins oastea lui "Stefan cel Mare" smileys/smiley36.gif Si la anul sa aveti parte//Doar de locul sapte// In intertoto sa jucati // Si nici acolo sa nu va calificatismileys/smiley36.gif

lordul
19.12.2007, 07:37
Va incins oastea lui "Stefan cel Mare"

Mai treci pe la scoala !smileys/smiley36.gif ... Nu ti-e rusine , eu care nu mai am tangenta zilnica cu romana ,fac mai putine greseli de ortografiedecit tine ?smileys/smiley7.gif

pepeer2
19.12.2007, 08:18
Ha, ha, ha, alt argument nu ai gasit, a gresi e omenesc a face ca tine si ca alti dinamovisti e de-a dreptul penibil pentru oricine sa citeasca. Numai de injuraturi sinteti buni, ceva tipic fan "groapa cu gunoaie " din Stefan cel Mare"smileys/smiley36.gifCu ce va asociati asta sinteti. Si cum era de asteptat Rapid lejer s-a distantat, si locul 2 e deja ocupat,iar visul " catelusilor" e pt. totdeauna spulberat.

pepeer2
23.12.2007, 07:09
Pentru toti forumistii si fanii fotbalului indiferent de culorile pe care le apara , craciun fericit ,la multi ani ,si multa bafta Romania in grupa campionilor. Sa speram la un nou an cu succese nebanuite

sorin
19.02.2008, 03:21
citind ce mai e prin presa, constat ca

19.02.2008, 20:00
Nu prea sunt la curent cu cei-a deranjatsecuristul de Borceape ceide la CFR, insa cu totii ne-am obisnuit cu tactica ciobanului. Dom' Sorin simpatizati cu Steaua au ba?smileys/smiley36.gif

Sa inceapa campionatul odata ca m-am plictisit mai vezi un meci mai citesti o stire mai tine de urat. Toata presa nici numai ia in seama Rapidul in lupta pt titlu pt ca Steaua e in forma prea mare se pare...Campionatul incepe in forta cu un prim blat!!!..

Meciul nu e duminica?"
La finalul unui antrenament, Ionu? Popa a fost abordat de 4-5 dintre jucatorii sai, iar discu?ia care a urmat l-a bulversat pe tehnicianul gruparii din Copu. "Domn' profesor, meciul cu Steaua e deja jucat?", au

lordul
22.02.2008, 07:50
Sa dea Dumnezeu sa ia CFR Cluj campionatul !! Sa crape de ciuda oitele de la clubul ceausistsmileys/smiley2.gif BORCEA , DA-LE MECIUL LA CLUJENI !

23.02.2008, 06:40
Rapid - "U" Cluj 1-2 smileys/smiley36.gifLa fel cumle-au dat stelistilor in tur, BRAVO!smileys/smiley32.gif

sorin
24.02.2008, 17:35
Mda, Steaua e cea mai importanta candidata la tiltu prin prisma jocului. CFR putine sanse din pacate dar ar fi bine sa le dam macar noi meciul de data asta ca altfel numai scapa Borceasmileys/smiley36.gif

Poli Iasi - Steaua 2-1 si s-au risipit acuzatiile nefondate la adresa lui Popic si a baietilor lui. Razboiul psihologic al lui Berbecali s-a intors ca un bumerang impotriva lor, pentru ca i-a indarjit foarte tare pe cei de la Iasi. Sa-l vedem pe Beeeecali si etapa urmatoare cu CFR-ul, cand poate se spulbera toate necunoscutele. smileys/smiley36.gif

Dom' Sorin simpatizati cu Steaua au ba?http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

abia pe locul trei ca preferinta e steaua, dupa doua echipe de provincie. poate as schimba un pic clasamentul, dar numai daca s-ar expulza oierii. smileys/smiley36.gif

24.02.2008, 18:21
Ai dreptate Sorin mai rau i-a inrait pe cei de la Iasi, cinste lor, mai ales ca a considerat ca nu este necesar sa le dea si lor ceva acolo de martisor. CFR-ul isi vede de treaba si nu-i mai prinde nimeni, etapa viitoare s-ar putea sa fie deranj in Ghenceasmileys/smiley36.gifInteresanta devineinsa lupta pt locul 2 intre supermegaputerile fotbalului romanesc.

http://i42.photobucket.com/albums/e321/claudiunj/thumb_374_x_208_311-8070-gigibecali.jpg

pepeer2
01.03.2008, 11:39
Dupa 2 meciuri "aranjate" iata ca maidanezii au egalat Steauasmileys/smiley36.gifEra si normal cu Pinalti de mic copil fan dinamo si cucolonalul secu Netoiu, catelusii sa se pricopseasca cu 6 puncte. Toate magariile marca dinamo au culminat cu demisia lui Cirtu, ca nu era greu de prevazut ca vor ceda in cupa, pentru cele 3 puncte din campionat.

lordul
02.03.2008, 08:19
Oitelor, ati furat meciul cu cefereul cluj smileys/smiley2.gif, ati gol din offside... beh , beh, beeehhhh !smileys/smiley36.gif

pepeer2
02.03.2008, 11:38
Steaua-CFR 3-1, si sint sanse reale pt. locul 2. La 3 golurimarcate liderului CFR, da asta furaciune pe fatasmileys/smiley36.gif, de a facut Muresan spume la gura pina l-a apucat greata. Borcea alias butelie a avut o perioada extrem de scurta in bucuria de a egala Steaua la puncte. Sa nu mai vorbim de ceilalti "turbati" din "groapa cu gunoaie" care au tinut la unison cu CFR. Si sa nu uiti butelie sa dai meciul direct Cfr-ului. "Catelusi zgribuliti" nu uitati ca in meciurile directe cu CFR, Rapid si Steaua nu luati nici un punctsmileys/smiley32.gif

02.03.2008, 12:17
Numai zici de aia Lordule, n-am vazut faza nu comentez,dar de cele 2 (doua!) penalty-uri clare ca lumina zilei neacordateCFR-ului ce sa mai spunem? Si inca ce o sa urmeze acum .. Gigiliga 1.Ce campionat te apuca rasul cand vezi asa furtgrosolan la un meci de asemenea importanta. Nu exista respect, e bataie de joc, umilinta la adresa cetateanului de rand care are si el tot 2 ochi functionabili. Nu exista respect pt munca unor oameni. Sunt atatia jucatori straini la CFR.. ce sa creada baietii aia despre Ro cand sunt furati in halul asta?

La Dinamo - Dacia Mioveni din cupa maretam-tam despre arbitraj ce facea Tolontan pe blogul lui. Ma intreb de unde atata tupeu cand te uiti pe video se vede clar ca a fost penalty pt Dinamo in urma unui hent evident, si mai apoi un penalty gratuit Daciei in urma unei simulari rusinoase! Mama ei de oftalmologie.

Din nou la Dacia Mioveni - Dinamo , de data aceasta in campionat ..conducea Dinamo cu 2-0 si la o actiune a argesenilor se incearca din nou obtinerea unui penalty printr-o simulare penibila. Nu se acorda nimic si tot stadionul incepe sa urle.. Hotii!, Hotii!, Hotii! Cam la nivelul asta suntem din pacate. Daca intr-un simplu sport, nu suntem in stare sa nu fim ipocriti cand nu avem nimic de castigat sau de pierdut ca simplii suporteri.. pai atunci ce pretentii sa avem la varf? Mentalitatea lasa de dorit si va mai lasa cateva generatii bune.

Lordule ca acuma ma iau si de tine ..ce face ma canadianul ala din poarta la CFR? s-a spurcat si ala la euroii lui Gigi?..om e si el I guesssmileys/smiley36.gif

pepeer2
02.03.2008, 13:49
Brrre Lordule unde ai vazut matale gol din offside, ca toate date de Steaua au fost din faze fixesmileys/smiley36.gifTu comentezica esti anti Steaua dar macar nu inventa, ca la virsta matale e rusinos sa fabulezi. Turbaciunile tale de la dinamo au dat goluri din offsidesi au facut 6 puncte moca serele, dar stai sa vezi cu echipele din top 5 cite vor face. Intertoto e de voi, si chiar vreu sa dea butelie meciul CFR-ului sa nu jucati nici acolo.smileys/smiley36.gif

lordul
02.03.2008, 15:16
chiar vreu sa dea butelie meciul CFR-ului sa nu jucati nici acolo.smileys/smiley36.gif

ma doare fix in cot daca dam sau nu meciul lui cefere cluj . principalul este sa nu luati voi nici macar locul 2 , asta e scopul. capishi ? Daca nu luam noi campionatul sa-l ia oricine in afara de berbecii si oile voastre de la club smileys/smiley36.gif.

Numai zici de aia Lordule, n-am vazut faza nu comentez,dar de cele 2 (doua!) penalty-uri clare ca lumina zilei neacordateCFR-ului ce sa mai spunem?

Ca spurcatii fac acelasi lucru asa cum cistigau si pe timpul lui Ceausescu , adica FAVORIZATI de arbitru http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

Canadianul ala maninca si el o piine saracu' ....smileys/smiley17.gif

pepeer2
02.03.2008, 15:44
Si butelie a recunoscut ca "Steaua a fost mai buna"smileys/smiley36.gifSteaua nu are "arbitru de casa" gen Corpodean cum au turbaciunile si nici conectii cu securisti tip Netoiu care va vinde meciuri sau fani Pinalti care v-a dat meciul cu 3-0 la Piatra Neamt.Si la capitolul fotbal Steaua e peste turbaciuni, si au venit 25.000 de fani in Ghencea. Cindaveti voi in campionat atitia suporteri? Niciodata!

lordul
02.03.2008, 16:56
Pepeer2 , ia d'aci ...smileys/smiley36.gif

http://youtube.com/watch?v=rQEhnSdJ_II

02.03.2008, 17:31
convins fiind ca nu e suficient.. si d'aci..smileys/smiley36.gifhttp://youtube.com/watch?v=wQlk82mCbrU&amp;feature=related

Lordulemai erai pe vremeacu "saniplast"? sau erai plecat deja?

pepeer2
02.03.2008, 17:48
Lorduleuita-te la "un ciine umilit in Ghencea" ca e prea jenant sa-l pun aici.La cit de turbati sinteti nu ma mai mira nimic, si faptul ca va educatii copii de mici ( copii fara discernamint dar parintii da)in asa maniera nu e greu de presupus ce cale vor alege in viata. Si daca e progenitura ta, "aschia nu sare departe de trunchi". Va incita probabil pina la oripilatie scenele violente si sinteti tare incintati de viitoarele progenituri fani turbaciuni. Nu va mai vindeca nici un antirabic si sint convins ca nici nu vreti.

02.03.2008, 23:54
La cit de turbati sinteti nu ma mai mira nimic. Sorin, stii cumva cu cine vorbeste domn profesor de educatie civica?

sorin
03.03.2008, 00:24
da de ce ma'ntrebi pe mine claudiule? nu ma pasioneaza astfel de discutii care pot conduce la escaladarea violentei verbale. smileys/smiley1.gifin astfel de discutii, conteza si ce spui (ma refer in general, oricui) si cum o spui, pentru ca asta va cantari in balanta echipei favorite, a felului cum este privita echipa si suporterii.

03.03.2008, 00:42
am inteles.

lordul
03.03.2008, 01:32
convins fiind ca nu e suficient.. si d'aci..smileys/smiley36.gifhttp://youtube.com/watch?v=wQlk82mCbrU&amp;feature=related

Lordulemai erai pe vremeacu "saniplast"? sau erai plecat deja?

Claudiu , asta e cel mai tare clip pe care l-am vazut . Sper ca s-a uitat si Peeper2 la el , ce baietel sympa , abia stie sa vorbeasca , dar in primul si in primul rind stie sa spuna : "echipa mea e DINAMO , m--e steaua !" smileys/smiley36.gif Tricourile cu reclama Saniplast aparuse cu putin timp inainte sa plec , deci le-am prins smileys/smiley17.gif.. Prin cls a 9-a imi cumparasem un tricou cu Dinamo , dar cind am plecat din Ro l-am lasat acasa , si acum cred ca nici nu mai exista acolo , ca de altfel si multe lucruri personale in care au bagat mina altii ... Pina la urma , vorba lui Shogunelu , trebuie sa ma intorc sa fac ORDINE pe acolo . Iti spun eu mai multe pe PM sau pe email.

05.03.2008, 12:43
Ma bucur Lordule ca mai sunt oameni fara ochelari de cal si conceptii care pot gasi simplitatea in asa ceva lucruri glumete. Si mie mi s-a parut extrem de scump pustiul, iar ceea ce i s-a "intamplat" nu consider ca-i va afecta viata mai mult decat a fi vesnic indragostit de clubulDinamo.Pt ceilalti recomand si http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=458 2&amp;KW=sons (http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=4582&amp;KW=s&#111;ns)

09.03.2008, 12:05
Dinamo e pe 6 sau ma insel eu? Parca a facut 0-0 cu farul acasa a avut mare noroc ca erau sa inscrie marinarii. Borcea ii numeste catzelusi.smileys/smiley36.gifA ajuns si gigel sa faca misto de borcea. Lordule, poate stii mai multe detalii.

Oricum Steaua are cea mai buna echipa acum din liga lui mitica. Joaca sud-americanii plus prazilienii de la noi din echipa un fotbal ca Steaua pe vremuri.

lordul
09.03.2008, 16:27
Joaca sud-americanii plus prazilienii de la noi din echipa un fotbal ca Steaua pe vremuri.

Cum juca steaua pe vremuri , ca nu-mi amintesc ?// ah, ba da ! dadea valentin telephone la arbitri si la primul secretar de pe judet , ca echipa adversa sa nu opuna rezistenta , si sa cistige meciul.Stii care este partea hazlie ? Ca si eu am prins timpurile alea , eram pe stadion in fiecare etapa , si stiu cum cistigau stelistii cupele si campionatele smileys/smiley2.gif .. Istorioarele astea cum juca steaua "pe vremuri" sint bune de povestit lapustii din ziua de azi , doar ei poate mai cred in steaua si mos craciun smileys/smiley36.gif

pepeer2
09.03.2008, 17:12
Inteligent baiat Iancu de Timisoara, i-a tepuit pe catei de 2 mil. de euroi la schimb cu marele, mic Torjesmileys/smiley36.gif Si cine a negociat, butelie nimeni altul. Normal un 0-0in " groapa cu gunoaie" ca au aranjat cu "cateii mici" la arbitri si nu au reusit cu aia mari.In schimb butelie a facut mare prietenie cu Columbeanu ca sa impedice Steauasmileys/smiley36.gif, dar nu a iesit nici acum pasienta. Mai incercati, ca acum nu mai e Postelnicu sa ameninte cu puscaria pe cine nu fluera procatei. Si o veste buna pt. catei , revine Corpodean. Si-au tras si antrenor nou, dar cu Multescu nici nu latrati nici nu muscati si in intertoto jucati.smileys/smiley32.gif

10.03.2008, 00:51
Da Steaua are ce-a mai buna echipa din liga lui Mitica acum .. urmeaza 1-0 pe linie de parca ar fii vre-o noutate?!smileys/smiley36.gif

Cat despre Torje foarte bine ca-l considerati teapa. Nu are decat 18 ani si joaca fotbal de nu stiau multi la varsta lui. E mai bun tiganul de Nicolita? smileys/smiley36.gifDupa parerea mea Torje va fii viitorul mijlocas dreapta al Romaniei si veti vedea daca am dreptate sau nu. sa va dau nr de telefon sa ma sunati cand Torje va face spectacol la CM? smileys/smiley36.gifMinti dobitoace pretutindeni , tiganul, spurcatul, taranul e emblema lor Lordule. Ghencea spurcaciune maxima.

10.03.2008, 03:01
Cum juca steaua pe vremuri , ca nu-mi amintesc ?// ah, ba da ! Avea un joc rapid de pase adica dintr-o atingere pe puneau in situatii favorabile de a marca atacantii rapizi ca Lacatus si Balint sau Piturca. Nu te-ai uitat la finala de la Sevilla din '86? Cand Barcelona la ea acasa in Spania nici macar din penalty nu ne-a dat gol? Nu-mi spune mie ca Ceausescu a marcat la Sevilla. Sau ca el a batut Anderlecht.smileys/smiley36.gifAsta sa o zici copiilor de la bloc..poate ei o mai cred.

Steaua a castigat CCE, o finala de CCE si inca doua semifinale...avea un joc renumit in Europa si un stil caracteristic..Avem un palmares careniciodata Dinamo nu il va atinge. smileys/smiley17.gifStiu ca asta va doare.

Voi nici macar in Liga campionilor nu ati participat NICIODATA iarasi Steaua nici nu mai tin minte macar de cate ori a jucat acolo.

lordul
10.03.2008, 07:32
AdyC , - La finala din 86 , sorry pt tine ca o spun aici public , insa trebuie sa afle adevarul si pustanii de azi , steaua n-a jucat NIMIC . A tras doar 2 sau 3 suturi SPRE ( nu "pe" ) poarta , apoi a tras de timp si a asteptat penalty. Daca arbitrul francez nu era corect , barca iesea si invingatoare in finala , prin golul inscris in prelungiri de Marcos (parca..) si anulat de francez .... Iti amintesti , nu ?

Si de finala din 89 ce zici ? Pe aia ai uitat-o ? Pe mine m-a uns pe inima smileys/smiley36.gif... Pacat ca s-a oprit Gullit si v-a iertat doar cu 4 boabe , ca oricum erati pierduti pe teren , habar n-aveati sa loviti basica ..

Sorry tata , cindDinamo ajungea si juca semifinala de Champions Cup cu Liverpool , steloaia unde juca in 82 ? NICAIERI ! Nici macar in uefa ! smileys/smiley36.gif Va aduceau generalii cite 30 de jucatori noi la club sa faceti o echipa , si nu erati in stare sa alegeti 11 jucatori care sa dea randament ..

10.03.2008, 07:35
Pana nu le-a facut Halagian (un dinamovist) echipa.smileys/smiley36.gif

lordul
10.03.2008, 08:41
Pana nu le-a facut Halagian (un dinamovist) echipa.smileys/smiley36.gif

Ai dreptate . Apoi a venit Jenei si-a cules roadele muncii lui Halagian ... Ce mare "antrenor" a fost jenei asta , domnule !!!smileys/smiley2.gif Tot armeanul le-a facut echipa frumoasa si celor de la FC Olt , iti amintesti Claudiu ? Bani erau destui la Scornicesti , conditii bune , baza sportiva f. buna , si Balaci era tentat sa plece acolo , insa a venit la noi pentru performanta . Acum , fie vorba intre noi doi , nu mi-a convenit ca Lucescu l-a lasat , nu merita Ilie asa ceva .. L-am admirat intotdeauna pe Balaci ,chiar si cindjuca la Craiova .

10.03.2008, 08:54
@Lordule, pai pe balaci l-au terminat crampoanele lui Andone si altor ciomagari dinamovisti ca de aia a avut probleme cu meniscul. Numai asta stiau sa joace angajatii ministerului de interne din echipa lui postelnicu. Ce sa le ceri la militieni...smileys/smiley36.gif

Vad ca te-ai uitat la meciul Stelei de la Sevilla. eu sincer n-am vazut nici un meci de-al lui dinamo..decat cand juca cu Steaua. Halagian e pitestean in primul rand si a adus la Steaua oltenii Bumbescu, Barbulescu, Iovan, pe Belo care e sarb plus Petcu de la FC Olt, pe Piturca tot de la FC Olt. El intr-adevar a intarit apararea ca asta era specialitatea lui a lui Halagian insajocul de pase marcaSteauasi jocul de atac e mana lui Nea Imi cel mai titrat antrenor roman dupa parerea mea. Lucescu nu a cucerit UCL desi a avut echipe cu buget mare..de la Inter l-au scos in suturi dupa cateva etape. Si cand echipa Stelei cucerea CCE in 86, Lucescu de ofticat ce era nu luase pe mai nimenid e ls Setaua la nationala.

Oricum dinamo nu o sa aiba NICIODATA performantele Stelei. Si asta va doare.... dar nu imi povestiti cum e sa fii pe locul 6? Nici in UEFA nu ati jucat anul asta ca v-au eliminat niste anonimi suedezi. Daca nici macar in UEFA....halal. Si erati campioana lui mitica.

lordul
10.03.2008, 09:14
Pe Balaci nu l-au terminat crampoanele lui Ando !! :)) Pe asta de unde ai mai scos-o ? :)) Ilie a fost scos pe tusa in 1984 , de un fundas de la FC Baia Mare ( i-am uitat numele , incepe cu "A" si are o rezonanta slava , rusa ..) . De aceea , Ilie n-a jucat la Euro'84 , nu din cauza altuia . Sa nu-mi spui ca nu-i adevarat ca te suspectez de incorectitudine . Spre deosebire de peeper2 , vad ca tu cunosti mai multe despre soccerulk anilor 80 .. , si am deci cu cine sa discut . Intr-adevar , Bumbescu a fost adus de la FC Olt , Barbulescu de la FC Arges , Petcu de la FC Constanta ( cred ca vorbim de acelasi Petcu , I mean , Ion Petcu ) Belodedici venise luat cu arcanulla echipa pentru asa zisul stagiu militar , la fel si Balint dela Gloria Bistrita , Lakatos ( nu Lacatus , pentru ca Marius e Ungur ..) de la Steagul Rosu Brasov ( sau ma rog, FCM Brasov)

Si n-am auzit ca nea' Mircea sa fi luat suturi undeva de la italienii de la Inter ( stii f bine ca a fost coach ca INTERIM doar pentru citeva etapela Inter , deoarece antrenorul principal de atunci fusese dat afara din cauza rezultatelor , iar Inter nu-si gasea repede un antrenor principal in conditiile finaciare pe care le cerea . Si mai stii desigur , ca pe nea' Mircea il recomanda si faptul ca a mai antrenat cu succes in Italia , insa la Inter atit a fost angajamentul lui , nu ca a fost "scos in suturi" )

Cit despre asa zisele performante ale stelei , vrei sa-ti aduci aminte cum folosea valentin de numele si functia sa , pentru ca steloaia sa cistige campionatele si cupele RSR ? De finala din 88 , ati ramas de pomina , n-ati avut curajul si nici demnitatea sa recunoasteti atunci , in 1988 ( nu dupa ce-a cazut ceausescu !) ca ati furat Cupa . Rusineeee !!!!

10.03.2008, 11:30
Ilie Balaci a fost in mod repetat lovit la al menisc. N-a apucat sa joace precum altii ca era mereu tinta atacurilor. Dinu, Andone si alti fundasi dinamovisti erau recunoscuti pentru duritatea cu care jucau mai ales impotriva Universitatii Craiova. Citeste articolele. DInamo era cel mai hulit club din tara pentru ca era sustinut de aparatul de represiune adica de militie si securitate. Mai toti suporterii dinamovisti aveau rude la militie sau la secu. Toti amicii mei colegi de scoala care erau dinamivisti aveau parinti fie in melitie fie la secu. Nu cunosc absolut nici un dinamovist sa nu fi avut rude pe acolo. Poate or fi si exceptii dar eu nu cunosc.Lordule tu sigur nu dadusi cu subsemnatul pe la ei? smileys/smiley36.gif

Balaci avea un dosar la secu f gros..si dinamovistii dupa ce l-au luat i l-au facut subtire de tot. Ca dinamo=secu! Asa santaja jucatorii sa vina acolo.. le gasea ceva pe la dosar si apoi ii santaja.

Asa cum am apus Halagian a adus cativa jucatori insa stilul stelei bazat pe joc combinativ de atac si rapid a fost iprimat de nea Imi. Halagian nu era in stare sa joace ofensiv..el stia doar aparare si contraatac. Insa asa cum am spus a adus apararea stelei bazata pe olteni. Acolo mai erau stelisti veritabili. Iordanescu si Tudorel Stoica.

Lucescu ziceti voi ca a fost mare dar in Romania in afara de o semifinala amarata de CCE ...nu a luat nimic. Aranja meciurile ...vezi ce zic timisorenii ca si acum ii poarta pica ca el i-a retrogradat. Emerich jenei a adus o cupa a CCE, o alta finala plus 2 semifinale. Deci a obtinut cele mai mari rezultate de club cu o echipa romanesca. Daca avea valoarea lui...si Lucescu putea sa facamai mult ca ziceti voi ca si alde andone si ceilalti luati de la corvunul ar fi avut valoare. Chiar daca au avut au fost sub Steaua!!! smileys/smiley2.gifrezultatele "vorbeste". A spune ca si finalaCCE a fost aranjata de ceausescu e cea mai mare prostie ce am auzit-o. Steaua domina europa in acei ani. A luat bataie atunci de la ac milan..pentru ca acolo erau 3 olandezibuni gullit, van basten si rijkaard ...darjucau intr-o echipa italiana.

lordul
10.03.2008, 12:42
"DInamo era cel mai hulit club din tara pentru ca era sustinut de aparatul de represiune" (AdyC)

Aparatul de represiune in Ro acelor ani era fam ceausescu si acolitii sai

Mai toti suporterii dinamovisti aveau rude la militie sau la secu.Lordule tu sigur nu dadusi cu subsemnatul pe la ei? (AdyC)

Acum faci atacuri personale ? Ce vrei sa spui cu asta ? Ca am fost turnator la Secu ? De unde ma cunosti tu pe mine cine sint ? Ne-am intilnit vreodata ? Sau ai in fata citeva pagini din dosarul meu ? Ar fi bine sa nu faci atacuri de felul acesta , ca intri pe un teren MINAT . Cind am devenit eu dinamovist ( Claudiu stie , ca i-am povestit deja ) aveam abia 11 ani si i-am prins jucind pe Dumitrache, Lucescu , etc .
Si nu sint nici macar bucurestean :)) Vrei sa-ti dau amanunte , date despre parintii mei ? N-au fost nici macar membri de partid , asa ca o minciuna mai mare ca cine tinea cu Dinamo era in mod sigur informator la Secu ori avea parinti/rude in Securiate , n-am auzit in viata mea !!! Tu chiar realizezi enormitatea prostiei ce o sustii ? De unde atita ura si prostie in mintile stelistilor , n-am sa inteleg niciodata !

Balaci avea un dosar la secu f gros..si dinamovistii dupa ce l-au luat i l-au facut subtire de tot (AdyC)

I-ai vazut tu personal dosarul lui Balaci , inainte si dupa ce l-a luat Dinamo ? L-ai vazut si citit si stii ca era "foarte gros" , apoi l-ai mai vazut inca o data si era "subtire de tot" ??? C'mon , uite d'aia imi place mie sa intru in polemici dintr-astea cu stelisti , ca sinteti funny rau de tot ;lol:

Insa asa cum am spus a adus apararea stelei bazata pe olteni (AdyC)

Deci ati furat jucatorii de la Craiova si FC Olt :))))) Bine macar ca recunosti ca ati luat cu arcanul :lol:

A spune ca si finala CCE a fost aranjata de ceausescu e cea mai mare prostie ce am auzit-o (AdyC)

De acord cu tine! Am spus eu ca ceasca a aranjat meciul de la sevilla ? A fost o conjunctura norocoasa cind cistigi la penalty , si nimic mai mult

Steaua domina europa in acei ani (AdyC)

Stim cum : cu valentin , cu arbitrii si primii-secretari de partid pe judet . Ti-am spus ca am cunoscut anii 70 si 80 , si nu ma poti manipula cu minciuni , asa cum faceti cu pustanii de azi .
HAI DINAMO !

pepeer2
10.03.2008, 14:08
Un lucru eclar, ambele echipe au aranjat meciuri, au luat jucatori si alte,si alte minareli, insa numai Steaua a facut performanta prin trofeele cistigate. Cind o echipa din Romania va egala performantele Stelei, inclusiv Dinamo atunci putem discuta, excluzind mijloacele. In toate campionatele din europa sint favorizate echipele carefac performanta. Cine vreti voi sa joace in europa Unirea urziceni sau F.C.Vaslui???!!!Nu e clar ca joaca anul asta cfr si Steaua in c. l. Anul trecut daca nu facea berbecali vinzari de jucatori alta era situaria in grupa Stelei si se calificau in uefa. Anul asta prin achizitii vor juca altceva in c. l. Am un amic fan Dinamo care spunea anul trecut ca "10 ani va domina Dinamo si va fi campioana inRomania" Am replicat : gresesti,CFR va lua campionatul pt. ca au o politica de investitii si achizitii peste toate echipele din tara. Si se vede ca am avut dreptate. La investitii de 55 mil. de euro , mai trebuie si recuperati din bani ,insa au si trupa buna. Si dupa statistici tot cfr e pe primul loc la aranjamente urmata de Steaua, dar ce mai conteaza ca au cele mai bune echipe si ele ne vor reprezenta in europa.

pepeer2
10.03.2008, 14:47
Si Lucescu la inter tot din cauza rezultatelor slabe a fost dat afara si imi amintesc ca intreba Taribo West : " cine mai e si asta si de unde vine". Pe unde a antrenat cu succes lucescu in italia???!!!! La Brescia 2 ani in divizia B , cu Hagi si Raducioiu au promovat in seria A. Au fost la baraj pt. promovare cu Udinese si a pierdut Lucescu ca antrenor cu 3-1. Halal antrenor de succes in Italia. Si dupa Italia ce a urmat???!!!Turcia si Ucraina. Si anul asta in Ucraina la investitie de 60 mil. de euro Luce nu s-a calificat nici in uefea. smileys/smiley36.gifLordule ai zapacit lumea cu cea cupa din 1988, si ti-am mai zis ca fluierasul a fost vinovat. Portarul de la Dinamo suteaza in capul lui Balint mingea intra in poarta deci gol perfect valabil si fluerasul anuleaza. Deci viciere de rezultat pe fata ca secu a dat dispozitie clare fluerasuluipro Dinamo. La 2-1 pt. Steaua meciul era jucat mai ales ca erau putine minute si se termina. Si atunci a intervenit Valentinsi a scos echipa de pe teren. Tu ce ai fi facut daca erai un reprezentant al clubului Steaua, te impotriveai deciziei lui, sau iti dadeai chilotii jos ca Andone si ii aratai cu ce gindesti???!!!smileys/smiley36.gif

10.03.2008, 14:50
bre Lordule n-am spus ca tu ai fi avut legaturi cu secu..am intrebat doar... e o diferenta. Am spus doar ca toti indivizii pe care i-am cunoscut eu si simpatizau cu dinamo aveau legaturi cu aparatul de represiune..care era militia si securitatea.

ia uite ce declara Ilie Balaci... http://www.sport365.ro/forum/archive/index.php/t-904.html

Da, dosar de ala de se tot vorbeste acum. Mi-a spus sotia unuia dintre jucatorii dinamovisti, care lucra la Inspectoratul General al Militiei. Zice "Ilie, uite asa ai un dosar" si mi-a aratat cat un lat de palma. Apoi a continuat: "Dar l-au lucrat baietii nostri de a ramas cat un deget"...

Ia uite ce declara Dinu . si daca nici Dinu nu stie...

Am colaborat cu Securitatea din punct de vedere fotbalistic. Eu eram ofiter, iar Dinamo era echipa Securitatii si trebuia sa dam cu subsemnatul atunci cand vreunul fugea in strainatate. Dar am fost urmarit de <B style="COLOR: black; : #ff66ff">Securitate[/B]. Oricum, pe mine, ca antrenor, m-au ajutat. Cand eram antrenor la <B style="COLOR: black; : #99ff99">Dinamo[/B] inainte de semifinala cu Hamburg, in 12 ore am fost in Germania. M-au ajutat si cu casete despre echipa", a afirmat Cornel Dinu.

deci nu mai e nici un dubiu ca Dinamo era echipa Securitatii

pepeer2
16.03.2008, 10:57
Steaua e pe locul 2, si daca scoate macar un punct in Giulesti, nu-l mai poate pierde. Dar la cit de contestat e Rednic si echipa nu prea joaca e posibil sa plece Steaua cu3 puncte.smileys/smiley36.gifMuresan iar a facut spume ca nu a avut Urziceni 11 metri ,ce e drept meritat, la hent in careu,insa si el foloseste aceleasi metodesmileys/smiley2.gif. La cateii rosii scandal mare cu secu Netoiu, cu acuzatii fara dovezi, cu intentii clare sa-l dea pe Badea jos, si alte minareli securisto-militienesti. Si actionarii recunosc marea teapa a anului luata de catei- Torje.smileys/smiley32.gif

lordul
16.03.2008, 16:09
Steaua e pe locul 2 ..... La cateii rosii scandal mare cu secu Netoiu

Daca vorbea un rrapidist sau vreun craiovean , sau oricare altul , mai intelegeam .. Insa tu , mai ceausila , copiii lui ceasca , voi si valentin , echipa cea mai blesteamata si urita a regimului ceausescu ? Nu ai nici un pic de simt al realitatii si al decentei ? Voi ceauseii de la steloaia , vorbiti de meciuri trucate si de fostul regim ? please ,give me abreak !

shogunelu
16.03.2008, 17:48
Ia va rog, nu va luati de Dinamo! smileys/smiley36.gif Caine pe viata, hau, hau, hau!! smileys/smiley15.gif

16.03.2008, 19:13
Dan Petrescu: "Nu comentez"
Altadata extrem de virulent la adresa presta?iilor arbitrilor, antrenorul Unirii, Dan Petrescu. "Nu prea am primit ce meritam, dar nu vreau sa intru

pepeer2
17.03.2008, 17:34
Bre lordule matale esti in pauza de cind te stiu smileys/smiley36.gifpe forum, si nu-mi spune mie " mai ceausila" ca nu-s nascut si nici crescut de familia care probabil te-a oropsit. Asaa fost Steaua blestemata sa ia 2 trofee in Europa ,pe cind un blestem la fel si pt. "ciinii tai jigariti si plini de scabie." Si nu mai vorbi de decenta,cind te invirti in jurul aceleasi obsesii "regimul ceausescu"fabulezi pe aici cu tot felul de inventii( vezi numai tu gol din offside cu cfr) s.a.m.d. Simtul relitatii il am si recunosc ca acum Steaua aranjeaza meciuri, dar are de ales cind CFR a blatuit mai mult ca orcine in tur. Steauanu face altceva decit sa raspunda cu aceeasi moneda si cine tipa cel mai tare -CFR. Si ce face Steaua acum a facut de ex. Juventus Torino ani de zile , Manchester la fel, Barcelonaanul asta e Cfr-ul de la noi si am exemple de scriu 2 pagini, asa ca nu te mai lamenta ce faci riduri si matele duci lipsa de "simtul realitatii". Dar mai ai timp sa inveti despre fotbal, banii care se vahiculeaza in domeniu si aranjamente, si cind te maturizezi poate vii numai cu argumente, nu cu obsesii.

lordul
17.03.2008, 19:55
nu-mi spune mie " mai ceausila" ca nu-s nascut si nici crescut de familia care probabil te-a oropsit

Nu te condamna nimeni pustiulica ca esti nascut dupa 25 dec 89 , nu e vina ta ca n-ai apucat timpurile stelist-ceausiste. Dar , daca esti mic , taci mai degraba si asculta la cei mai "batrini" de pe forum . Asa e intelept , taci , citeste si invata ! Si de acum inainte , n-o sa-ti mai raspund , nu pentru ca ai fi cam de virsta fiului meu , ci pentru ca nu stii legile decentei. De fapt , cine ar putea sa va invete pe voi asa ceva in Romanica de azi , cind hotia , spaga si inselatoriile din sport , sint la loc de cinste ?smileys/smiley2.gif

18.03.2008, 03:11
Steaua e pe locul 2 acum, avem meci cu Rapidul si daca ii batem mai e un mic hop sa ajungem clujul.

locul 2 asigura participarea in ucl unde Steaua ar fi iarasi cap de serie daca trebuie sa joace tur preliminar. Ar fi bine sa fie asa sa pareticipe romania cu 2 echipe in UCL. Ca daca ia Steaua campionatul si clujul trebuie sa joace tur preliminar...atunci sigur tot cu o echipa participam in UCL.

Steaua joca cel mai bun fotbal din Romania acum, avem sudamericani in echipa, am inceput sa jucam in viteza si spectaculos. Asta e ce conteaza.

La dinamo iarasi e debandada se cearta hotiicu securistii si militienii pe ciolan. Aici jiji becali va da clasa..e manager mai bun. Restul e poezie.

Nu e dinamo indreptatita sa vorbeasca de favoritismul arbitrilor pentru alte echipe.E ca si cum hotii ar striga prindeti hotii smileys/smiley36.gif

dorianos
18.03.2008, 16:33
Toate echipele joaca ca vai de capul lor...ca o umbra fata de acum cativa ani...oricare echipa va juca in CL sauCupa UEFAo sa ne faca de ras. Sper ca intre timp sa ne mai imbunatatim, dar daca jucam la fel in CL siCupa UEFAcum jucam acum, ne facem de ras.

dorianos
18.03.2008, 16:39
nu-mi spune mie " mai ceausila" ca nu-s nascut si nici crescut de familia care probabil te-a oropsit

Nu te condamna nimeni pustiulica ca esti nascut dupa 25 dec 89 , nu e vina ta ca n-ai apucat timpurile stelist-ceausiste. Dar , daca esti mic , taci mai degraba si asculta la cei mai "batrini" de pe forum . Asa e intelept , taci , citeste si invata ! Si de acum inainte , n-o sa-ti mai raspund , nu pentru ca ai fi cam de virsta fiului meu , ci pentru ca nu stii legile decentei. De fapt , cine ar putea sa va invete pe voi asa ceva in Romanica de azi , cind hotia , spaga si inselatoriile din sport , sint la loc de cinste ?smileys/smiley2.gif

Nu stiu de ce, dar oamenii mai in varstade nationalitate Romanaconsidera ca trebuie tratati ceva mai special ca restul lumi (n-am observat aspectul asta la oamenii mai varstnici din America). Daca esti mai in varsta nu inseamna numai decat ca esti mai destept sau mai intelept ca cineva mai tanar, si nu-ti da dreptul sa vorbestijosniccu cineva mai tanar. Indifierent de situatie ar trebuii sa-i tratezi pe cei din jur cu acelas respect indiferent de varsta.

lordul
18.03.2008, 18:52
Nu stiu de ce, dar oamenii mai in varstade nationalitate Romanaconsidera ca trebuie tratati ceva mai special ca restul lumi

Nu am cerut tratament special din partea nimanui , ideea este ca si pustii de azi trebuie sa aiba respect pentru cei care le pot fi ca si parintii lor . Mi se pare normal , d-voastra , nu ? Dar probabil ca v-a deranjat si pe dv adevarul , si anume ca steaua ( fara majuscule) a fost clubul clanului ceausescu , si datorita acestui lucru a cistigat campionate cu nemiluita , cupe r.s.r de pomina , meciuri intregi aranjate in urma telefoanelor date de valentin la primii secretari judeteni de atunci , etc ( daca ati trait in acele timpuri , cu siguranta va amintiti )

Daca esti mai in varsta nu inseamna numai decat ca esti mai destept sau mai intelept ca cineva mai tanar

Destept ... , nu stiu . D-voastra ce credeti ? Un copil de liceu , din zilele de azi , care da cu ranga in jurnalisti pe stadioane , este mai destept decit cineva care a studiat facultatea in Romania pe timpul r.s.r ? In privinta intelepciunii o putem asocia si experientei prin ce-am trait , deci implicit si a virstei ..

si nu-ti da dreptul sa vorbestijosniccu cineva mai tanar.

unde anume este "josnicia" de care am dat dovada ?smileys/smiley2.gif

Indifierent de situatie ar trebuii sa-i tratezi pe cei din jur cu acelas respect indiferent de varsta

Aici aveti dreptate , nu l-am tratat pe pustiulica cu apelativul sau : "tataie" . Eu m-am adresat domniei sale , cu apelativul de ceausel sau ceausila , asa cum sint numiti suporterii stelisti ( tot din cauza clanului ceausescu , unde mult iubitul si stimatul ( in 1952 , pe atunci ministrul de defence al r.p.r) a fost membru fondator al c.c.a bucuresti. Daca as fi vrut sa fiu grosolan fata de domnia sa elevul , as fi folosit apelativul de "spurcatii" , asa cum sint numiti peste tot in Romania , suporterii stelisti .. smileys/smiley2.gif. Se vede ca sinteti stelist d-nul/d-na Dorianos ...smileys/smiley1.gif

pepeer2
19.03.2008, 15:06
Au batut si ciiniiazi cu ajutorul arbitrilor, fault grosolan, Moti il trage de umar pe ala se la Iasi iar fluerasul se face ca nu vede. Nici fanii cateilor nu vaddar sustin ca sint curati ca lacrimasmileys/smiley36.gifDeci rosu pentruMoti si 11 metri clar, dar poate data viitoare.Iancu de Timisoara a luat un sec 3-0 si a lasat ciocul mic. Lordule un om mai ofticat si obsedat ca tine nu am cunoscut pina acum, dar se pare ca asa sint unii suporteri dinamo. Unul care injurasi jignea pe aici, tot el face "praduiala"la administratie , altul e suparacios isi iajucaricile si pleaca in drumul lui. Cu ce scrii tu vis a vis de Steaua si clanul ceausescu sint speculatiisi nimic mai mult si daca spui tu suporterilor ceausisti sau ceausei asta nu inseamna ca ai si dreptate. Nu ne povestesti si de secu si militia care au guvernat si inca o mai face la dinamo, si dosarele masluite cu care santajau jucatorii sa semneze cu ei.smileys/smiley2.gifDespre amenzile de circulatie si amenintarile arbitrilor daca nu fluierau pentru dinamo si multe alte exemple pe care cu siguranta le stii ca ai trait acele vremuri si ai fost omul stadioanelor. Exemple clare si cu dovezi ti-a dat Ady si nu ai nimic de comentat si vad ca "te dai sistematic la fund" si nu recunosti nimic. smileys/smiley36.gifCine are "arbitru de casa" in tot campionatul, Corpodean, numai si numai dinamo. Huoooo dinamo, cinide la scoala de militie.

19.03.2008, 16:14
Au batut si ciiniiazi cu ajutorul arbitrilor, fault grosolan, Moti il trage de umar pe ala se la Iasi iar fluerasul se face ca nu vede. Nici fanii cateilor nu vaddar sustin ca sint curati ca lacrimahttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gifDeci rosu pentruMoti si 11 metri clar, dar poate data viitoare.

Folclor! Nu este adevarat. Nu a fost acordat penalty la faultul lui Moti deoarece a fost mai intai off-side la atacantul iesean. Arbitra de tusa a semnalizat pozitia de afara din joc inainte de a se petrece faultul. Aceeasi a fost si decizia arbitrul decentru care aacordat in consecinta lovitura libera indirecta pt Dinamo.

Cititi si vizionati si faza: http://www.dinamomania.net/articol.php?aid=11448

Lordule un om mai ofticat si obsedat ca tine nu am cunoscut pina acum.

20.03.2008, 02:59
Aici aveti dreptate , nu l-am tratat pe pustiulica cu apelativul sau : "tataie" . Eu m-am adresat domniei sale , cu apelativul de ceausel sau ceausila , asa cum sint numiti suporterii stelisti ( tot din cauza clanului ceausescu , unde mult iubitul si stimatul ( in 1952 , pe atunci ministrul de defence al r.p.r) a fost membru fondator al c.c.a bucuresti.

si in lumina aceeasi idei exprimate ar trebui ca noi suporterii stelisti sa iti zicem "securila", "garcea" sau alte apelative legate de militieni si securisti? smileys/smiley36.gif

ceausescu s-a aciuiat pelanga echipa cand a vazut ca avea rezultate...si acela a fost doar valentin ceausescu care nici macar nu a fost condamnat pentru vrea infractiune dupa revolutie. a fost fizician si nu a avut functie in sec, melitie sau aparatul comunist. INSA ASTA A FOST PANA IN 1990!!

Dinamo si ACUM este condusa de securisti smileys/smiley4.gif

lordul
20.03.2008, 20:46
ceausescu s-a aciuiat pelanga echipa cand a vazut ca avea rezultate...si acela a fost doar valentin ceausescu care nici macar nu a fost condamnat pentru vrea infractiune dupa revolutie. a fost fizician si nu a avut functie in sec, melitie sau aparatul comunist. INSA ASTA A FOST PANA IN 1990!! Dinamo si ACUM este condusa de securisti smileys/smiley4.gif

Ceausescu nu s-a lipit de steaua "cind avea rezultate" smileys/smiley36.gifCeusescu este MEMBRU FONDATOR al clubului steaua ( se numea c.c.a pe atunci ...) in 1952 , deci este taticul vostru smileys/smiley4.gif. valentin intervenea pe linga primii secretari de judete si pe linga arbitri , ca steaua sa poata cistiga . remember acel meci de pomina de la oradea in 1987/88 , cind arbitrul a prelungit partida cu 11 minute , pina cind balint a inscris golul victoriei. Antrenor la FC Bihor Oradea era Viorel Mateianu , pe care voi , ceauseii si generalii c.c.a , l-ati imbolnavit de inima rea , si i-ati grabit sfirsitul. Ati cistigat 6 (SASE) ani la rind "campionatul .r.s.r " , pe mecirui aranjate si trucate .

Daca Dinamo avea fluierasul , asa cum spuneti voi , de ce nu cistiga Dinamo ??????smileys/smiley2.gif Si in ziua de azi , nu mai este valentin , insa e becali care cumparata meciurile si arbitrii . Take a look la ultimele meciuri pe care le-ati jucat , sa vedeti cum ati cistigat :)))) , fara aranjamentele si banii lui becali sinteti zero barat . Degeaba il injurati pe oier , ca el baga banii la club , si el va aranjeaza cu arbitrii si jucatorii adversi sa trinteasca meciurile :))))

Voi nu sinteti in masura sa judecati si sa criticati pe Dinamo ... Sinteti prea minjiti , sinteti echipa Odiosului , de aceea nu veti scapa NICIODATA de apelativul de ceausei si spurcati ...

Gata , asta era pentru soccer ... , acum duminica e Pastele si sa fim cu totii sanatosi ! ..... ( ne mai certam dupa Paste smileys/smiley36.gif, pina atunci facem un break :)))

lordul
21.03.2008, 09:30
steaua e ECHIPA COMUNISTILOR , si acum bintuie pe acolo fantoma lui ceausescu. deaconu e arbitrul steloaiei , acum vreti rejucarea meciului ? mi-a placut cum fugeau spurcatii de pe stadion , in frunte cu lakatos smileys/smiley36.gif.. daca era dupa mine blocam portile sa nu iasa nici unul . ce frumos au ars tricourile steloaiei ..:))! bravo rrapidistilor smileys/smiley2.gif

ASTIA SINT STELISTI GET BEGET smileys/smiley36.gifha ha ha ha !!!

http://www.stelisti.ro/uploads/image/0202.jpg

sorin
21.03.2008, 10:25
dintre cele 3 echipe bucurestene, tin cu steaua (cred ca acum pot spune ca tineam, deci la trecut), dar nu-s deloc de acord cu ce s-a intamplat. este incredibil la ce-i ducea mintea pe unii oieri, care s-au batut cu caramida in piept ca au sa castige tot. omul si-a pregatit planul b, pentru eventualitatea in care pierdea. nu ma dau in vant dupa rapid, dar acestia nu merita sa piarda acest meci, desi "nasul" (mircea sandu) a dat de inteles ca steaua va castiga la masa verde. ar fi o mare nedreptate si mare marlanie a federatiei. cat despre ultimii 3-4 arbitri care au arbitrat steaua, acestea pot fi numiti oricum, numai arbitri nu. asta nu absolva dinamo si cfr de hotiile din meciurile cu poli iasi, respectiv farul constanta.

RUSINE la cele 3-4 echipe care fura cu arbitri, RUSINE lui sandu si federatiei, RUSINE lui lupescu, rusine gunoaielor din arbitrajul romanesc si din federatia romana.

21.03.2008, 13:16
Incredibil pana unde a ajuns Steaua cu furatul, nu se mai multumeste cu mituirea jucatorilor, antrenorilor, arbitrilor, blaturilor cu echipe

lordul
21.03.2008, 14:48
Daca avea Steaua 2-0 nu se oprea nici un meci. RUSINE STEAUA!

La fel ca in 1988 cind s-au retras de pe teren si-au cistigat cupa resere la "masa verde" smileys/smiley2.gif. De ce scrii steaua cu "s" majuscula ? crezi ca merita sa le scrii numele asa la spurcatii dintre cele doua cimitire ? Imi este scirba ce-a ajuns futbolul romanesc cu steloaia si oierul care cumpara totul , e mai rau ca pe timpul cc al pecere

pepeer2
21.03.2008, 17:01
Dragi suporteri dinamovisti pina nu veniti cu dovezi nu mai faceti scenarii, si impartiti banii altora cum vreti voi.smileys/smiley36.gifTot cu acelasi arbitru a fost 0-0 pe ghencea in meciul cu rapid, si daca era pro Steauacistigam, voi nu credeti?!!!??. Si va amintesc ca in cupa uefa tot in giulesti Steaua-Rapid suporterii rapidului au aruncat o sticla in teren iar Nicolita a pitit-o sa nu o vada fluerasul si sa dea sanctiuni. Deci dragalasilor rapid are antecedente in astfel de manifestari Tu lordule habar nu ai ce vorbesti, in 1988 nu a cistigat Steaua cupa la masa verde ,s-a omologat rezultatul inregistrat pe teren 2-1 pentru Steaua, obsesiiiiii!!!!!!.smileys/smiley19.gif Adevarul ca am inceput sa-ti pling de mila la cita maculatura scrii, insa tot la fel de bine stiu ca esti incurabil. Mai recent la "f.c. canisha cu maidanezi s.a." din 'groapa cu gunoaie"se intoarce secu Netoiu care declara public "Am distrus Craiova pentru binele lui dinamo".Ce va urma ramine de vazut HOUUUUUU dinamo!

pepeer2
21.03.2008, 17:30
Iata victoriile la masa verde ale echipei Steaua Bucuresti (http://www.sport.ro/stiri/30364/fotbal-intern/liga-1/masa-ros-albastra-a-cistigat-5-me%20ciuri-la%20masa-verde-in-istorie.html) Ei, unde vezi tu bre, cupa de care esti obsedat????!!!!!

marian42
21.03.2008, 19:06
Hai Steaua !
Sunt la doua brichete de CFR Cluj si cu a treia castiga campionatu !

smileys/smiley89.gif

lordul
21.03.2008, 19:55
Sunt la doua brichete de CFR Cluj si cu a treia castiga campionatu !

Ce conteaza daca cistiga steaua , caci oricum nu cistiga cinstit ci prin meciuri cumparate si arbitri corupti . Asta vede toata lumea ... ( se vede pina si din canada smileys/smiley2.gif)

Fie vreme buna, fie vreme rea

Ciine pina la moarte , si dincolo de ea smileys/smiley2.gif

Hey, hey .... Cine sare este ciine ... hey, hey !

Hai Dinamo !

HOUUUUUU dinamo!

Te rog , nu mai injura ca un birjar ! Daca vrei sa huidui ca pe stadion , du-te pe forum la Gindul, sau Evenimentul zilei , unde se permit asemenea lucruri. Cred ca multi au ales forumul acesta tocmai pentru ca discutiile se poarta intr-o limita de bun simt ... Eu inteleg ca esti stelist ( deci comunist ) , insaar fi bine sa te abtiipustiule ..smileys/smiley2.gif Nu scuipa pe strada coji de seminte , nu sta cu picioarele pe banca smileys/smiley36.gif

21.03.2008, 20:38
De ce scrii steaua cu "s" majuscula ? crezi ca merita sa le scrii numele asa la spurcatii dintre cele doua cimitire ? Imi este scirba ce-a ajuns futbolul romanesc cu steloaia si oierul care cumpara totul
Nu pot altfel Lordule, pt ca Steaua este mandria poporului, iar pt segmentul mentalitatii romanesti ce da nastere acestui gen de fenomene, am un respect nemarginit.

Dragi suporteri dinamovisti pina nu veniti cu dovezi nu mai faceti scenarii, si impartiti banii altora cum vreti voi. Cu dovezi am venit sa demontez minciuna de pe pagina anterioara, dovezi impotriva lui Gigi nu cred ca pot fi valorificate in <st1:country-regi&#111;n w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">Romania</st1:place></st1:country-regi&#111;n> nici daca ar exista, asa ca la ce bun deranjul:)

Tot cu acelasi arbitru a fost 0-0 pe ghencea in meciul cu rapid, si daca era pro Steauacistigam, voi nu credeti?!!!??.

Un incident asemanator s-a consumat si

22.03.2008, 02:02
nu se putea juca fotbal printre rromii din giulesti. Au aruncat mereu cu obiecte in teren si au lovit mereu jucatorii iar in final au lovit si arbitrul. A avut si Steaua doua oacazii mari de a marca singuri cu portarul. Au fost violente de nedescris si jucatorii Stelei s-au retras la cabine. Pai cica sunt fricosi....ce erau sa faca? Sa stea sa se bata parte in parte cu spectatorii si cocalarii de la rapid? Ei mersesera acolo petnru un meci de fotbal dar nu poti juca in conditiile astea.

rapid merita suspendata..mereu au fost acolo violente. Nici un fan al echipei adverse nu are curaj sa mearga pe stadionul rromilor. smileys/smiley4.gifEu cand merg la meci de NBA beau bere langa fanii echipelor adverse si nu avem nimic de impartit.

Si fanii dinamovisti la fel sunt de violenti dar aia au pile la militie ca sunt mai toti bezadele de militieni. Vezi ce ciolente au comis cand vroiau sa deschida usa unui avion din mers smileys/smiley36.gifNecivilizati..asta pentru ca n-au jucat nici un meci in cupele europene... Securistii de la dinamo o sa joace in intertoto...lasa ca acolo poate treceti si voi de turul 1.smileys/smiley1.gif

22.03.2008, 07:17
nu se putea juca fotbal printre rromii din giulesti. Au aruncat mereu cu obiecte in teren si au lovit mereu jucatorii iar in final au lovit si arbitrul. Ca sa vezi, de aceea era Steaua condusa cu 1-0 ca nu se putea juca fotbal. Un fotbal frumos se poatejucain Ghencea... vezi meciurile recente cu CFR siUrziceni. Civilizati tare fanii echipei din bulevardul cu trifoi, ei nu sunt rasisti, nu arunca cu nimic, n-au avut terenul suspendat niciodata,nu bat cameramani cu lantul, nu se bat cu politia, tigani si cocalari nu se regasesc printre ei intr-o proportie mai mare de 50%..
A avut si Steaua doua oacazii mari de a marca singuri cu portarul. Extraordinar!!smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif..pai si de ce n-au marcat ca sa vedem si noi meciul pana la sfarsit?smileys/smiley36.gif
Au fost violente de nedescris si jucatorii Stelei s-au retras la cabine. Pai cica sunt fricosi....ce erau sa faca? Cum asa?, pai nu erau condusi de Razboinicul Luminii? ..totul s-a derulat conform planului B, sunt convins ca exista chiar si un plan C.smileys/smiley36.gif

In alta ordine de idei.. mi-a placut putin mai devreme "U" Cluj-Dinamo. Era scorul de 1-1 in min. 88 si comentatorul (ca un bun roman si stelist dealtfel) radea printre masele cum ca Dinamo nu reuseste sa castige acest meci.Nici nu termina bine sa-si frece mainile de bucurie ca seintra in min. 89, cand Zicu primeste mingea, sprinteaza si intra in careu ..pac,pac din glezna din calcai.. si 2-1!!!.. gheataaasmileys/smiley36.gif

sauzimdebine
22.03.2008, 07:52
Placute sunt discutiile acestea pe marginea ligii lui mitica. Le astept ca pe painea calda scoasa din cuptorul bunicii. Si mai mult ma distreza discutiile pe seama 'ceauseilor", "comunistilor" si a "securistilor" de au furat mai mult in fotbalul romanesc. Asa ca, din suflet va rog sa nu obositi a spune alaturi de mine: "Huuooooo Steaua", "Huuooooo Dinamo", 'securistii", ceausistii" si asa mai departe.

Raven
22.03.2008, 08:14
Mai corect e "Huoooo FRF!!!".

Cui apartin arbitrii mercenari? Nu sunt licentiati de FRF?!
Cine primeste peschesurile pt. meciurile aranjate pe jumatate de campionat in avans? Oamenii FRF.
Cine supervizeaza si aproba mismasurile politico-economico-administrative din football-ul RO? FRF.

RE: Steaua CCA

In '86, Steaua a castigat CCE (cum se numea atunci) pe bune, nu la noroc. Dupa care a dedicat cu promptitudine victoria partidului si tovarasului.
Asta e football-ul RO: un camin cultural sportiv.

angeline
22.03.2008, 08:17
Placute sunt discutiile acestea pe marginea ligii lui mitica. Le astept ca pe painea calda scoasa din cuptorul bunicii. Si mai mult ma distreza discutiile pe seama 'ceauseilor", "comunistilor" si a "securistilor" de au furat mai mult in fotbalul romanesc.

aha ! smileys/smiley2.gif
deci asta era explicatia cum de se pricepe mai toata lumea la fotbal si politica smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

22.03.2008, 10:24
CFR a pierdut la iasi si daca Steaua castiga la masa verde cu 3-0 cu rapid asa cum ar fi normal si maine daca batem la UTA suntem la 3 pct de echipa mercenarilor de la cfr (acolo doar un roman joaca titular) gurile rele ii zic echipa ungurilor. Daca Steaua ia campionatul merge automat in Champions League ca aproape in fiecare an dealtfel iar locul 2 probabil CFR joaca tur preliminar unde va fi eliminata. Wow sa vezi ce ar muri toti de necaz.

dinamo se bate cu rapidul pentru uefa, parca vad ca dinamo joaca in intertoto.Acolo le-ar fi mai usor...http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

si un refren la moda printre stelisti "ole ole apasam butoanele!"Sau singuri impotriva tuturor.

PS 1. echipa securistilor a fost este si va fi dinamo. Steaua n-are acum nimic de-a face cu ceausescu.

PS 2. niste nume de echipe celebre...ce au reusit sa bata pe dinamo in europa: 17 Nentori, FC Zemun, FC Jaro, Levski Sofia, Elfsborgplus galacticii de la [b]Knattspyrnufelag Reykjav

marian42
22.03.2008, 11:30
Gata, pan-aci a fost, deja ati dat-o-n diverse...
Bai fratzie, dupa un biet calcul ce-l facui in ultimele cinsh'pe minute, mi-a iesit ca decat sa investesti in fotbal cumparand jucatori si platindu-i cu j'de mii de euroi, mai bine cumperi un sac de bricchete la un leu bucata si te-ai scos !
Ce Hagi, ce Maradona, ce Platini si altii ca ei ?!!! Dai unui amarat doi poli sh-o votca, si castigi campionatu' !

AndyC, ma iarta ca-ndraznesc : tu fumezi ?

22.03.2008, 11:39
@Marian, iti spun daca fumez dupa ce imi zici echipa al carei suporter esti.

Toata lumea vede conspiratii insa nimeni nu se leaga de derbedeii de la rapid din tribuna care meci de meci merg doar sa scuipe, sa injure si sa arunce in teren cu ce gasesc. Pai eu la meci de NBA ma duc si beau bere cu fanii altor echipe fiecare in tricoul echipei favorite. Spune-mi mie daca s-ar putea intampla asta pe un stadion din romania. Si mai ales la rapid.

S-au inecat ca rapidistii la mal zic gurile rele. Fraieri ca arbitrul fusese corect pana in min 73 si poate castigau meciul E vina exclusiva a lor.

22.03.2008, 12:34
si un refren la moda printre stelisti "ole ole apasam butoanele!"

Operatiunea "ciordirea campionatului" continua:smileys/smiley36.gif

CFR cade victima "Butoniadei". Clujenii au vrut sa iasa de pe teren

CFR Cluj, a fost invinsa la Iasi, scor 0-1, in urma unui penalty acordat usor de Augustus Constantin la o cadere usoara in careu a lui Bersnjak si convertit in gol de Andrei Cristea. In minutul 72, slovenul Bersnjak a cazut usor in careul advers, dar arbitrul a considerat ca a fost fault si Poli Iasi (http://www.&#111;nlinesport.ro/fotbal/fotbal-intern/liga-1/poli-iasi/) a beneficiat de un penalty mai mult decat discutabil. Andrei Cristea a transformat fara probleme, iar din tribunele stadionului Emil Alexandrescu se vedea fulare cu insemnele Stelei fluturate deasupra capului.

Etapa viitoare au meci cu UTA, fara probleme insa, cei de la UTA nu vor indrazni sa-l supere pe Lacatus, fostul lor antrenor.

Nu mai am nici un dubiu ca mizeria asta de echipa va castiga campionatul, insa dejasunt curioscam care este planul pregatit pt meciul cu Dinamosmileys/smiley36.gif..lunetisti prin tribune, aruncarea ovinelor in teren

lordul
22.03.2008, 13:41
Cine este azi stelist,

Ori eHOT oriCOMUNIST !

ps : ClaudiuNJ - te rog , nu mai scrie steaua cu "s" majuscula , iar in loc de Ghencea , se spune GHENA ... No respect pentru comunistii de la steloaia .

Ar fi indicat sa steloaia sa joaca singura doar impotriva rezervelor sale , iar meciurile impotriva celorlalte echipe din Divizia A , sa fie cistigate anticipat cu 3-0 la "masa verde" conform dorintei tovarasului sandu mircea .

Un campionat plin de hotie , necinste , unde ceauseii comunisti stelisti sint favorizati sistematic , nu seintilneste nici macarin Uganda .

RUSINE F.R.F !

pepeer2
22.03.2008, 13:59
Nuca tare Poli Iasi, cu mici exceptii, numai pe maidanezii din "groapa cu gunoaie" nu i-au batut si cu un om in plus.smileys/smiley36.gif Pentrumine conteaza declaratiile specialistilor, nu fabule fara dovezi, gen:

Andone; "Poli Iasi a fost mai buna,au jucat la un nivel destul de inalt si au profitat de faptul ca multi dintre jucatorii mei erau frustrati.Aceasta infringere nu schimba cu nimic planurile noastre pentru titlu"

Ionut Popa: "Poate a fost blat azi, ca si cu Steaua"

In rest daca aveti timp cititi maculatura de sussmileys/smiley36.gif

pepeer2
22.03.2008, 15:03
Iata o hotie pe care nimeni nu o baga in seama : http://www.sport.ro/stiri/30228/fotbal-intern/liga-1/muresan (http://www.sport.ro/stiri/30228/fotbal-intern/liga-1/muresan-recunoaste-a-fost-offside-la-golul-lui-dorsin.html) -recunoaste-a-fost-offside-la-golul-lui-dorsin.html

Trei puncte cistigate prin hotie si cine striga cel mai tare HOTII, de la Steaua, Muresan ,si cite puncte au cistigat CFR-istii in tur cu arbitri. Va aduc aminte numai 2 meciyri ,cu Rapid si Gloria Bistrita.

22.03.2008, 15:46
lasa Lordule, nu fi suparat ca dinamu pote prinde intertoto...poate ca e bataie mare pentru locul ala.Poate castigati intertoto si asa adaugati si voi o cupa europeana la palmares.
Are Steaua CCE sa aveti si voi intertotoeu sincer m-as bucura. E spre binele fotbalului romanesc. Dar ce te faci ca acolo sunt echipe gen 17 Nentori Tirana...care va pot scoate oricand smileys/smiley4.gif

PS Au ajuns securistii si militienii sa strige hotii.http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

pepeer2
22.03.2008, 17:01
Ce spune Muresan dupa meciul de la Isi: http://www.gsp.ro/stiri/muresan-hotie-60037.html De ce nu a fost la fel de vehement cind au dat acasa gol din offside cu farul si sa spuna " Hotie, la drumul mare nu maritam cele 3 puncte"

marian42
22.03.2008, 17:53
@Marian, iti spun daca fumez dupa ce imi zici echipa al carei suporter esti.
Io tziu cu fi-meu ! Shi cu nevasta-mea ! Shi cu mama !
(Nu ca asta ar fi ordinea, ie-n functie de conjuncturi)
Legat de galerii, as zice ca atata vreme cat la Steaua, Dinamo si toate celelalte echipe, membrii lor sunt numa' sfinti - si nu de orice fel, ci doar d-aia trecuti cu roshu-n calendar ! , Rapidu-si merita soarta !
PS. Dupa criteriul asta , Progresul ar merita sa fie campioana.

23.03.2008, 03:30
Circ dom

pepeer2
23.03.2008, 12:52
Rapiduletul nu mai are carbuni si gifie pe mina lorsmileys/smiley36.gif Rednico arde ca la alba-neagra, "plec indiferent de meciul cu Steaua" apoi se suceste "Cum sa plec, ce sint un las"!!! Secu Netoiu nu se dezminte si trage foloase fara a puteafi acuzat, tace si le coace. Bun baiat Netoiu asta si eu inspirat, ca il stiu cum lucreaza iar am jucat pe mina lui si am cistigat.smileys/smiley36.gif Sa vedem daca face vinzare dinamo cu cfr, nu cu arbitri ca astia nici usturoi nu maninca nici gura nu le miroase, dar cu metode secu a la Netoiu. Cit ,despre Steaua cine ar fi crezut ca iese un 2 pauza, 1 final!!! eu sperind ca le da Laca un punct si 3 la Buzau etapa viitoare, sa se salveze de la retrogradare.smileys/smiley2.gif

lordul
23.03.2008, 16:46
<H2 class=regular_title>Becali: "Sa iau titlul! Indiferent cum" (http://www.gsp.ro/stire/becali-sa-iau-titlul-indiferent-cum-60200.html)</H2>
de Dan Udrea
[b]Gigi Becali spune ca pentru a duce Steaua pe primul loc la finalul campionatului va folosi "[u]orice mijloace, chiar daca nu s

24.03.2008, 00:15
Cit ,despre Steaua cine ar fi crezut ca iese un 2 pauza, 1 final!!!

Oaaaa, uimitor! Uimitor ca a marcat UTA cand inca nu-si daduse seama stelistul ca a inceput meciul. Gigi a mers pe considerentul, ca si mine de altfel, ca UTA nu-i va face "neplaceri" fostului lor antrenor Lacatus, insa la pauza cand a vazut ca e groasasmileys/smiley3.gif,a pus mana pe telefon, pe butoanesmileys/smiley36.gif. Chiar vroiam sa scriu la pauza ca va castiga steaua cu 3-1, insa in final n-a fost decat 2-1 ..sa fie mai cu suspans.smileys/smiley36.gif

24.03.2008, 03:14
[QUOTE=Lordul][b]Gigi Becali spune ca pentru a duce Steaua pe primul loc la finalul campionatului va folosi "[u]orice mijloace, chiar daca nu s

24.03.2008, 07:10
Hai mai numai plangeti ca va da punctele "pe bune"smileys/smiley36.gifsarbatoriti linistiti campionatul cu nr 24..or fi macar vre-o 10 corecte? aiurea.smileys/smiley36.gifOprita a jucat aseara launul din multii vostri sateliti, UTA,nu la noi, Bostina era idolul tribunei cand juca la voi, dar la noi nu are loc in echipa.

De ce nu aresteauacuraj sa joace corect fara furturi? simte rasuflarea Campioanei in ceafa?smileys/smiley2.gif, mai ales ca meciul direct e la noi. Pacat mai sunt 9 etape si ar fi fost un sfarsit de campionat frumos, dar cu cine sa joci, cu steaua?smileys/smiley36.gifTotusi poate nu o sa batem pe CFR, poate o sa va batem pe voismileys/smiley4.gif

Dinamo e ca si Steaua 3. ..Sunteti cel mai de nadejde satelit...

Da-te jos din copac..smileys/smiley36.gif

lordul
24.03.2008, 08:19
Totusi poate nu o sa batem pe CFR, poate o sa va batem pe voismileys/smiley4.gif

Si acum sint suparat pe Borcea ca n-a vrut anul trecut sa dea lui CFR meciul din Bucuresti . El a decis ca-i mai bine sa-i umilim pe spurcati , de dansa si striga Jiji "Hai Dinamo" , si facea ca toti spartanii , cu fularul nostru de git smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif Intr-adevar i-am umilit pe spurcati , ca sa nu mai vorbesc de meciul cistigat 4-2 direct in ghena la ei smileys/smiley17.gif. Anu' asta , sint gata sa fac pariu ca CFR pleaca cu 3 puncte de la noi ... smileys/smiley32.gif Oricine poate sa iasa campioana , no offence , doar spurcatii berbeci sa nu cistige !

24.03.2008, 08:33
ah nici cand castigati campionaul nu sunteti in stare sa jucati in UCL. Acolo joac anumai echipe de elita. Vo NICIODATA pana acum.Asta e marele vostru of. Si voi tot va pregatiti de vreo 5 ani. http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley4.gif..de la celebra fraza a lui borcea...lasati-ne sa ne pregatim pentru UCL De s-au schimbat si generatiile de fotbalisti de atunci. Haide domn Lordu' chiar atata pregatire dom'le?

Cu sau fara ajutorul vostru tot jucam in UCL. Personal as vrea sa terminam pe 2 ca sa jucam tur preliminar unde oricum suntem cap de serie si sa intram pregatiti in grupele UCL. Si sa aiba Romania doua echipe in UCL. Dar baietii apasa pe butoane si parca vad Steaua campioana. Iar gigi va mai arunca o mana de euroi in tzarana din groapa si va cumpara...ca anul trecut

Noi va ajutam sa jucati in Intertoto ca taman am batut Urziceniul.smileys/smiley36.gif

Totusi tot satelitul nostru ramaneti..bateti cfr si ne ajutati sa ajungem pe locul 1. Unde mai pui ca toate rebuturile gen bostina si oprita tot voi ni le luati. Voi saracii ii luati sa va mai invete si pe voi fotbal. Geaba ca militienii nu prea le au cu sportul asta.

26.03.2008, 09:32
Amical Romania - Rusia 3-0 smileys/smiley32.gif..au jucat binisor.

Austria - Olanda 3-0 la pauza smileys/smiley88.gif

sorin
26.03.2008, 10:16
Austria - Olanda 3-0 la pauza smileys/smiley88.gif

bancuri de adormit copiii. vor sa ne faca sa credem ca sunt in pasa proasta si apoi sa ne bata sa ne asculte cu urechea in grupe smileys/smiley36.gif

editat dupa terminarea meciului: pana la urma a batut olanda cu 4-3, ceea ce ar trebui sa ne sperie.

lordul
26.03.2008, 12:46
ah nici cand castigati campionaul nu sunteti in stare sa jucati in UCL. Acolo joac anumai echipe de elita.

Daca tot l-a decorat pe Deaconu pentru ca i-a salvat pe ros-albastri de la infrangere in Giulesti, Basescu ar trebui sa se gandeasca serios si la un decret prezidential prin care steaua lui Becali sa fie declarata campioana indiferent de locul din clasament.

http://www.ziua.net/display.php?data=2008-03-27&amp;id=23515 (http://www.ziua.net/display.php?data=2008-03-27&amp;id=235157) 7

http://www.ziua.net/pics/2008/03/27/1206552837.jpg

26.03.2008, 18:01
Lordule trece-i ma pe lista de prosti smileys/smiley36.gifDesi cu inima putin indoita..sper sa batem pe CFR etapa viitoare. sa jucam fotbal asta e important nu sa ne pretam la mizeria din fotbalul romanesc. Stiu ca Borcea arde sa dea meciul si eu si tu si toti dar trebuie sa castigam pt noi in primul rand, daca putem bineinteles. What goes around comes around. daca steaua ar juca corect cu Vaslui .ar putea lua bataie si coroborata cu o victorie a lui Dinamo ar insemna un puls ...subtire puls desigur ca il stinge gigi imediat cu catevasute de mii de euro.

Gigi nu tre sa ajunga cu steaua pe primul loc pt ca atunci campionatul e 100% jucat, pana atunci mai e de 2 lei speranta.

27.03.2008, 02:45
Daca ar fi dupa mine as juca meciul de la 0-0 fara spectatori pe giulesti pentru ca mai tot meciul s-a aruncat cu obiecte in jucatorii stelei si nu au putut sa joace normal. Si as suspenda stadionul din giulesti pe timp nelimitata pana cand cocalarii invata sa se comporte pe stadion. Desi cred ca niciodata nu o sa fie in stare.

Steaua joaca cel mai bun fotbal din romania acum ...si asta o afirma chiar si cei de la cfr. Eu personal vreau sa termine pe 2 ca sa jucam cu 2 echipe in UCL. Steaua in grupele ligii ar fi in urna a 2-a valorica pe cand cfr in ultima.

Una peste alta voi tot la tv ne urmariti cum jucam in UCL. smileys/smiley4.gifLasa ca si asa nici macar stadion nu aveti de jucat in UCL. groapa de gunoi e numai pentru meciurile din uefa omologat nu ptr UCL

lordul
27.03.2008, 18:10
Daca ar fi dupa mine as juca meciul de la 0-0 fara spectatori pe giulesti pentru ca mai tot meciul s-a aruncat cu obiecte in jucatorii stelei

Bine ca nu e dupa tine , ca v-ati duce cu pistoalele pe stadion sa impuscati oamenii , ca de batut , ati batut deja jurnalistii cu lanturi . Normal ar fi sa cistige Rapid cu 3-0 la "masa verde" , iar in cel mai rau caz , sa se rejoace de la 1-0 pt Rapid , incepind din min 74 . Acolo a fugit steloaia de pe teren smileys/smiley36.gif .. Si de unde stii ca bricheta a fost aruncata de rapidisti si nu de un berbec de la steloaia ? Ce rost aveau rapidistii sa arunce cu ceva in arbitru din moment ce conduceau deja cu 1-0 si cistigau meciul ? De ce n-au aruncat la 0-0 ? E clar ca aici e inscenare , cind jiji vede ca pierde meciul , baga palnul "B" in functiune .:))

Steaua joaca cel mai bun fotbal din romania acum. Una peste alta voi tot la tv ne urmariti cum jucam in UCL

steloaia joaca soccer pe dracu' ... Stii cine joaca aici ? Joaca EUROII LUI BECALI , cu care aranjeaza , cumpara jucatori adversi , arbitri ... Daca ati juca FOTBAL PE CORECT , ati pierde ! Dar asta e o veche meteahna de a voastra , sa cistigati cu arbitrii , prin decrete , pe la "masa verde" ( asa cum ati luat si cupa resere din 88 ) . Puteti sa jucati in champ. league , no problem at all , acolo se vede adevarata valoare a berbecilor smileys/smiley36.gif, abia astept sa vad cum pierdeti 1-4 , 0-3 meciurile de acasa smileys/smiley4.gif. Doamne ajuta , daca ai sti cit ma bucur ...smileys/smiley17.gif

lordul
28.03.2008, 18:16
Acolo unde si presedintele tarii se amesteca in footbal este vorba de politica iar uefa nu accepta ca politica sa faca legea in footbal

Vai de voi , tara corupta , rusinea Europei , titlu decis de arbitri si comisii dedoi leismileys/smiley7.gif

Sa va fie rusine coruptilor din soccerul romanesc ,este incredibil ca un campionat sa se decida la "masa verde" si nu pe teren !!! Nici la tarile africane nu exista asa ceva !

Sint convins ca este manevralui becali ,a afirmat deschis in presa ca va cistiga campionatul indiferent de ce metode foloseste

Rusine , rusine si iar rusine !

UEFA trebuie sa fie sesizata iar FRF sa fie penalizata drastic , si eventual exclusa din organizatia europeana .

pepeer2
30.03.2008, 05:06
"Avem echipa , avem valoare sa turbeze iar catelusii din Stefan cel Mare"smileys/smiley36.gif Hai CFR fa-i, ca-s de 2 lei duzina.

30.03.2008, 05:40
UN VIS DEVENIT REALITATE: FC BARCELONA - STEAUA 0-2 (0-0)

Stadion: "Ramon Sanchez Pizjuan", <B style="COLOR: black">Sevilla[/B].
Spectatori: 72.000.

FC BARCELONA: Urrruticoechea - Gerardo, Migueli, Alessanco (cpt.), J. Alberto - Victor, Schuster (84' Moratalla), Marcos, Pedraza - Archibald (111' P. Alonso), Carrasco. Antrenor: Terry Venables.

STEAUA BUCUREaTI: <B style="COLOR: black">Duckadam[/B] - Iovan (cpt.), Bumbescu, Belodedici, Barbulescu - L. Balan (73' Iordanescu), Balint, Boloni, Majearu - Pi?urca (112' Radu II), Lacatuo. Antrenor: Emerich Ienei.

Arbitri: M. Vautrot - A. Delmer, M. Girard (to?i din Fran?a).

asta e dedicatie pentru dinamovisti...unii nici nu erau nascuti atunci. Lordule, te-ai uitat la meciul asta?smileys/smiley2.gifHaide, recunoaste. Eu sincer nu m-am uitat la meciurile lui dinamo decat cand juca cu Steaua. Nici n-aveam ce sa vadla voi jucand in cupele europene..decat umilinte.

PS daca bateti azi cfr-ul ne propulsati pe locul 1. Si voi prindeti intertoto ...altfel...nici macar intertoto...asa ca fortza catzelusii smileys/smiley36.gif

pepeer2
30.03.2008, 07:49
A inceput macelul 1-0 pentru CFR, vreau mai multesmileys/smiley32.gif

pepeer2
30.03.2008, 08:15
Andone nu a uitat ca si el e ciine rosu 1-1, dar tot bate cfr.

pepeer2
30.03.2008, 08:35
2-1la pauza pentru CFR, am prins 2 tichete din 3 pina acum, unul cu over 2.5 goluri, altul cu 2 pauza , si sint in"carti" cu ultimul 2 pauza 2 final toate cuplate cu Steaua si Pandurii la victorie.Are si Shogunelupartea lui de dreptate,ce usor se fac bani in Romania! Azi am ratat Mioveni. Victorie CFR.

30.03.2008, 09:49
Spre dezamagirea stelistilor Dinamo nu a reusit sa impiedice victoria CFR-ului smileys/smiley36.gif. Ne mai antrenam putin si poate reusim mai multe cu steauasmileys/smiley2.gif. steluta iar a facut blat cu Vasluiul ca si anul trecut, oricat s-ar impotrivi Porumboiu nu are cesa le facamercenarilor ce-i are in echipa. Vasluiul n-a jucat absolut nimic azi, iar cu alte echipe mananca pamantul.

lordul
30.03.2008, 10:56
a iesit asa cum doream eu si altii sa se intimple , si cum trebuia sa se intimple si anul trecut ,insa Borcea n-a vrut atunci ...

Dinamo - CFR 1-2 smileys/smiley32.gif

Nu e rau deloc , vom recupera in urmatoarele meciuri , si oricum pe spurcati nu ai cum sa-i opresti decit asa ....
steaua-ceausescu-becali-coruptie-hotie-spaga
HAI DINAMO !

pepeer2
30.03.2008, 11:41
Am trait sa o vad si pe asta, sa faci blat impotriva ta si sa te si bucurismileys/smiley36.gif Probabil astia de la dinamo Stalin, echipa infiintata de bilsevici, nu realizeaza ca an de an tot isi dau cu "stingul in dreptul" si ca asa nu vor face performanta niciodata. Si eu ma bucur ca au luat-o in frza catelusii smileys/smiley32.gifdar lasind blatul la o parte, nu au nici valoare, si se vede dupa locul din clasament. Auluat 9 puncte cu blat, Iasi, Ceahlaul si Mioveni. Macar astia de la Steaua nu sint ipocriti, le fac pe fata le si recunosc, insa catelusii mor de oftica si neputinata.Steaua a adus in 5 ani de participare in competitiile din europa 57 de puncte,au o contributie de 48% in coeficientul uefa. E normal si firesc tot Steaua sa mearga in c.l. mai ales ca anul asta au si echipa, insa le trebuie un antrenor cu experienta .

dinamo stalin-bolsevicii-secu- militia-dosariada-ciini spurcati HUOOOOO-la cusca turbaciunilorca vin hingherii

lordul
30.03.2008, 12:42
sa faci blat impotriva ta si sa te si bucurismileys/smiley36.gif Probabil astia de la dinamo Stalin, echipa infiintata de bilsevici .... dinamo stalin-bolsevicii-secu- militia-dosariada-ciini spurcati HUOOOOO-la cusca turbaciunilorca vin hingherii

Esti complet pe dinafara in privinta Istoriei , insa si a Socceruluismileys/smiley2.gif

1) De unde ai scos-o ca a fost "blat" ? Ai vreo dovada scrisa de care nu stim noi ? Pune-o pe internet ca sa vedem despre ce anume este vorba ( chestie sa devii cit de cit credibil , daca nu , shut up , please !) Si daca n-a fost "blat" ?? hehehe! Chiar tu spui ca Dinamo nu joaca nimic ...smileys/smiley2.gif Nu-icorect ca o echipa de pe locul 1 (CFR) sa bata pe Dinamo care este pe locul 5 sau 6 ? E un rezultat foarte normalsmileys/smiley1.gif

2) Ce tot o dai cu Dinamo Stalin ? Asa se numea in 1953 echipa de soccer a BRASOV-ului , apoi i-au schimbat numele in Steagul Rosu Brasov ,in anii 80/81 s-a numit FCM Brasov , pe urma iar s-a mai botezat in FC Brasov . Se vede clar ca habar n-ai de Istorie , ce naibii invatati voi la scoala in ziua de azi , in Romania ? Invatati cum sa dati cu ranga in jurnalisti smileys/smiley7.gif Revin , deci la intrebare : ce treaba are Dinamo Bucuresti cu fosta Dinamo Stalin (Brasov) ????smileys/smiley36.gif

3) Atit Dinamo , cit si steaua , au fost infiintate de COMUNISTI (bolsevici) . Arunca o privire aici , filmulete de arhiva , invata si tu istorie , inainte sa comentezi , ca ride lumea de tine cite enormitati spui( nu este pagina mea , si habar n-am cine a creat-o , insa are dreptate ) http://www.geocities.com/steauapcr

Membru fondator al cca-steaua bucuresti = nicolae ceausescu ( NU UITA NICIODATA ! smileys/smiley36.gif)

30.03.2008, 12:43
ciini spurcati HUOOOOO-la cusca turbaciunilorca vin hingherii
Mare e oftica ca n-a ajuns gruparea ovina pe primul loc, sa nu va imbolnavitismileys/smiley36.gif

O parere a lui Iuliu Muresan:
Iuliu Muresan: "Dinamo are cea mai elevata tribuna oficiala"
Iuliu Muresan a declarat ca s-a simtit foarte bine