PDA

Arată versiune întreagă : Coltul microbistilor

Pagini : 1 [2]

lordul
30.03.2008, 12:56
Mda.. pai doar n-o fi in ograda lui Gigi..smileys/smiley89.gif

Ai vrut sa spui la STINA , intre BERBECI smileys/smiley36.gifAr fi bine caceauseii sa-si schimbe numele asta comunist de "steaua" in FC STINA BUCURESTI smileys/smiley17.gif

sorin
30.03.2008, 13:27
parerea mea e ca jiji a lu' berbecali a reusit sa intoarca multi suporteri stelisti impotriva stelei si cei care nu erau stelisti ii urasc acum si mai tare. dintre echipele bucurestene, tineam cu steaua (cam a treia preferinta, dupa 2 echipe din afara bucurestiului), dar acum sa nu mai aud de echipa asta care s-a manjit in asa hal, cum nu cred ca a mai facut-o pana acum vreo alta echipa. posibil sa-l coste mai mult "butoanele" decat cei 10 milioane pe care-i pentru a ajunge in grupe, de care nu se stie daca va mai trece prea devreme. cum o putea oare oierul sa se dea asa mare credincios oare, cand de fapt e cel mai pacatos dintre toti? smileys/smiley36.gif

31.03.2008, 03:59
@Sorine, macar jj becali asa cum e el analfabet insa mai si da bani inapoi poporului..vezi actele de caritate pe care le face.

Securistii si militienii de la dinamo n-ar da nici un ac. Sincer jj becali e mai de fala decat alde netzoiu, ala cu buteliile ca imi scapa numelesmileys/smiley2.gif, dinu pelagra fotbalului romanesc sirestul grupului de actionari de la dinamo suparati canu pot pune labutzele de maidanezi pe banii de la UEFA. Ati ajuns de rasul curcilor si va bateti pentru intertoto cu urziceniul si cu poli tm. Mai bine ca n-ati batut cfr-ul ca dupa aia iar va auzeam ca ne-ati facut campioni.

Pe de alta parte eu vreau ca Seaua sa termine pe 2 ca sa joace tur preliminar in UCL si sa fie pregatita pentru grupe. Si romania sa joace cu 2 echipe in UCL...Steaua si CFR dar nu dinamo. dinamu in intertoto cu toti plapumarii smileys/smiley36.gif

haide urzicenii,. nu-i lasa pe maidanezi nici macar in intertoto. in liga a 2-a e locul vostru la cat rau ati facut fotbalului romanesc.smileys/smiley4.gif

31.03.2008, 14:17
isi mai aduce aminte cineva pickup-urile cu discurile alea mari de plastic, care daca se zgaraiau un pic (la discuri ma refer) se blocau si repetau la infinit acelasi fragment? am constatat ca avem si pe forum asa ceva. http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

Da, si eu am observatsmileys/smiley36.gif.Sunt si afectiunile astea de mai multe feluri.

Respect felul in care recunosti si esti de acord ca nu este normal ce face steaua. Altii care e fani steaua nu poate.

pepeer2
31.03.2008, 14:39
Bre, tataie tu in scolilecomuniste din Romania ai invatat la istorie cum se infiinteaza cluburile de fotbal????!!!! Poate imi spui si mie in ce manual de istorie citesti atitea informatii despre fotbal, sau il tii secret. Asa ca mai scuteste-ma de grandomania ta ieftina, eruditule in ale istoriei Romaniei.

Si cum fara foc nu iese fum, consecinta blatului cu CFR l-a determinat pe Multescu sa plece de la "turbaciuni". Si o veste buna, Muresan drept multumire pentru cele 3 puncte luate din "groapa cu gunoaie" le-a cumparat custi noi ciinilor rosii tot pe blat, ca nu se va face nimic public.

sauzimdebine
31.03.2008, 22:33
... doream sa fac unele clarificari, nu numai istorice, de si eu un "tataie" de mai stie una alta de prin dedesupturile si trecutul fotbalului romanesc, dar, fiind vorba despre "liga lui mitica", ma las pagubas. Astept si acest sezon, sa vad cate si de la cine mai luam, ca de rezultate, cam ducem lipsa.

01.04.2008, 04:08
ia uite cine e campioana blaturilor...cine altcineva decat dinamu. Lobont prindea muste prin careu. Sursa prosport. E o alianta anti-Steaua insa pana la urma toti o sa ne priveasca doar pe noi cum jucam in grupele ligii campionilor.

Gigi Becali a luat foc

Ardelenii lui Andone au

pepeer2
01.04.2008, 15:15
Si nu numai dinamu: http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/masa-rotunda-ver (http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/masa-rotunda-versus-masa-verde-2507964) sus-masa-verde-2507964 Locul 2 nu-l ia nimeni Stelei, cu toata cualitia lor in frunte cu cateii spurcati din groapa cu gunoaie.

pepeer2
01.04.2008, 15:36
Bre, tataie ti-am dat dovada scrisa ca au facut cateii blat cu CFR, acum da-mi si tu dovada scrisa ca : " cine azi e stelist ori e hot ori comunist". si ia bungheala: http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/steaua-urca-7-lo (http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/steaua-urca-7-locuri-in-clasamentul-iffhs-2506126) curi-in-clasamentul-iffhs-2506126 Voi mai faceti blaturi sa ajungeti pe locul 300.smileys/smiley36.gif

pepeer2
01.04.2008, 16:33
Iata aici ceva interesant: http://www.steauafc.com/ro/conducere (http://www.steauafc.com/ro/conducere) In caoncluzie ,daca Ceausescu era colonel secu sau militie, era mambru fondator al clubului dinamo Bucuresti si atit. Ca a fost al Stelei e clar, dar mai depaete da dovezi de implicare directasau indirecte in club si dupa accea sa-ti permiti sa ne faci pe noi simpatizantii comunisti, hoti si ceausisti.

01.04.2008, 22:04
ia uite cine e campioana blaturilor...cine altcineva decat dinamu. Lobont prindea muste prin careu. Sursa prosport. E o alianta anti-Steaua insa pana la urma toti o sa ne priveasca doar pe noi cum jucam in grupele ligii campionilor.

De cele mai multe ori nu face sens cu logica dar ..whatever. Pai va asteptati sa primeasca steluta flori pt mizeria iesita din comun pe care o produce in fotbalul romanesc. Nu numai ca s-a format o colalitie anul asta dar tare mi-e mila de steaua de acum incolo. Cati suporteri copii mici vor pierde acum, pt ca desi va dura o mie de ani ...dreptatea va ajunge si in Romania pana la urma. Mare nesimtenie sa furi non stop si sa declari ca Dinamo e campioana blaturilor, trebuie sa fii ridicol de prost (ma refer la Gigi), sau adevarul in viata sa fie numai ce-ti arata proprii neuroni. Da , toti o sa priveasca cum joaca steaua in Liga si de cate ori o sa ia bataie bine, o sa vedem manifestari de bucurie in strada, cum am mai vazut ..era doar inceputul se pare. Oare a meritat? Mie imi place ce face steaua pt ca imi confirma toata scarba care o aveam pt gruparea dintre porumb si trifoi. By the way ce v-a mai plantat Gigi anul asta ceva grau? sau doar iarba verde pt (v)oi?

Rapizii zic ca-si dau autogol cu CFR! cine a adus la asa situatie? Dupa plata si rasplata. Si domne desi nu jucam mare fotbal, dar daca va batem pe voi s-a terminat!!!!! Numai vorbiti de Borcea , e un baiat prea cumsecade si e chiar naiv ca nu stie sa vorbeasca ..daca era altul nu-l scotea pe Gigi din mistouri ca ocazii sunt la orice ora. Borcea i-a dat din picioare lui Gigi de data astasmileys/smiley36.gifse admite? smileys/smiley36.gifGigi!!!! banii nu cumpara sentimentul.

Vreti sa va bagam si un campionat in buzunar acuma sa va facem mari sa ne spuneti ca noi jucam intertoto ca o placa stricata? V-a durut putinficatu' ca nu a batut Dinamo este? hai sa fim sinceri! ceva NBA a mai avut aceeasi importanta? smileys/smiley36.gifNumai suntem satelitul ala mult dorit ha?

Vorbiti de blaturi si nu aveti habar. Daca vreti sa aflati ce blaturi a facut Dinamo a fost cu Ceahlaul si atat.Si nu pt ca nu ar fi putut Dinamo sa aiba puterea sa castige ci pt ca pur si simplu Gheorge Stefan e dinamovist convins si nu ar fi batut pe Dinamo. Cu Iasi-ul? .. acolo la ei pe stadion se flutura numai steagurile stelei ..reactia moldoveneasca I guess si a facut blat cu Dinamo? cand vreodata? Daca e o echipa care bate steaua si ia bataie de la Dinamo inseamna ca e blat? V-a batut U Cluj? ha hasmileys/smiley36.gif

03.04.2008, 03:49
Steaua este echipa favorita aoamenilor materialisti smileys/smiley36.gifVa surade tronul/scaunul lui Becali cel aurit smileys/smiley36.gifStiu o persoana care e tare impresionata de scaunul ala deparca sade D-zeu pe el asa il admira smileys/smiley2.gif

03.04.2008, 04:33
@Angie, eu sunt stelist de cand nici nu auzisem de becali. Ce treaba are una cu alta. becali asa cum e el de snob, analfabet samd... face acte de caritate. Si in plus a reusit sa tina jucatorii valorosi pe langa echipa. Vezi ca nu l-a dat pe Dica sau Goian. Pai daca era la dinamo il vindeau imediat. Actionarii lor au minte de bisnitari marunti. Aici becali le e superior.

sa nu imi zici ca esti dinamovista ca te pun pe ignore. Si mai e ceva dinamovistii urasc Steaua...eu niciodata n-am urat dinamo..e doar o echipa marunta cu pretentii de echipa mare.smileys/smiley1.gif

lordul
03.04.2008, 05:17
@Angie, eu sunt stelist de cand nici nu auzisem de becali. Ce treaba are una cu alta. becali asa cum e el de snob, analfabet samd... face acte de caritate

Merci pentru momentul de verit

03.04.2008, 05:33
sa nu imi zici ca esti dinamovista ca te pun pe ignore. Si mai e ceva dinamovistii urasc Steaua...eu niciodata n-am urat dinamo..

Iete na, ma pui pe ignore! Vorbesti de parca as fii avut parte de atentia ta in trecut smileys/smiley36.gifkidding

Acuma serios vorbinddaca nu urasti Dinamo de ce ai ignora persoanele carora le place echipa?Nu cumva are vreo legatura? smileys/smiley2.gif

Edit: Lordule, cauta stingatorul ala ca te aprinsesi de numa smileys/smiley36.gifS-a si constatat ca fotbalul ridica tensiunea si muti fac atacuri de cord in timpul meciurilor mai importante asa ca aveti de grija.

03.04.2008, 05:45
Am glumit mai Angie, cum sa pun eu femeile pe ignore? BTW cu cine ziceai ca simpatizezi?

@Lordule, nu vad care e lagatura intre comunisti si Steaua acum in 2008 la aproape 20 de ani de cand ceausescu a murit. Poate ca tu traiesti in trecut.smileys/smiley36.gifSi nu e cazul ca dinamovistii sa vorbeasca de blaturi. Daca aveati valoare jucati macar O DATA in Champions league. De aia cfr se bate sa ia acel loc de UCL pentru ca prin calificare in tururi preliminare nu au nici o sansa!!! Pe de alta parte la dinamo inca sunt securistii si bisnitarii marunti la conducere. fac bisnita cu jucatori.smileys/smiley36.gif

Steaua chiar daca joaca tur preliminar e cap de serie!!! Si pica cu o echipa mai slaba. In grupele UCL Steaua o sa fie in urna valorica a 2-a pentru ca e deja un nume, unm brand in Europa. DNAMO=ZERO in Europa,adevarul stiu ca doare dar asta e...realitatea.

03.04.2008, 05:58
BTW cu cine ziceai ca simpatizezi?

Simpatizez ciocolata http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gifkidding

DINAMO bineintelessmileys/smiley61.gif

03.04.2008, 08:46
BTW cu cine ziceai ca simpatizezi?

Simpatizez ciocolata http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gifkidding

DINAMO bineintelessmileys/smiley61.gif Nobody is perfect.smileys/smiley36.gif

lordul
03.04.2008, 16:01
Lordule, cauta stingatorul ala ca te aprinsesi de numa smileys/smiley36.gifS-a si constatat ca fotbalul ridica tensiunea si muti fac atacuri de cord in timpul meciurilor mai importante asa ca aveti de grija.

Take it easy , Angie smileys/smiley2.gif, ca Lordul n-are 60 de ani sa faca atac de cord ... (intreaba-l pe Claudiu.. :D .Totusi , daca imi este scris sa mor dintr-un atac cardiac , il rog pe Dumnezeu sa mor in pat , alaturi de o fata de 20 de ani , tinara si frumoasa ...smileys/smiley36.gif... Uite asa as vrea sa mor la 60 de ani , si zau ca nu mi-ar parea rau , as avea o moarte frumoasa ...smileys/smiley17.gif (Doamne ajuta ! hehehe ..)

03.04.2008, 19:40
DINAMO bineintelessmileys/smiley61.gif That's my girl!!smileys/smiley4.gif

Lordule tineam sa spun ca de cate ori iti citesc postarile si citesc "steloaia" ma bufneste rasulsmileys/smiley36.gif..de unde ai scos-o. In fine hai ca parca nici numai am chef de vorbit de fotbal ..deci sa le acordam victorie la masa verde ..sunteti mai bunismileys/smiley36.gif.

lordul
03.04.2008, 20:23
Claudiu , sa-i auzi pe comentatorii de Fox Soccer channel cum pronunta smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifZic "stoia bucharest" ... eu sint mult mai amabil ca ei , spundoar "steloaia" ...smileys/smiley4.gif . Ai auzit ca au marit nr membrilor aurolaci in galeria de la steloaia ? Fiecare aurolac iesit direct din canal , intra pe terenul agricol "ghena" cu cite o punga din care respira adinc drogurile , si au cite un lant si o ranga cu ei ...smileys/smiley2.gif . Peeper2 este sefu'-organizatorul lor smileys/smiley36.gif, iar cind berbecii intra pe teren , tot stadionulscoate un "beeeeh" profund si lung.. hi hi hi !

Peeper2 sa ne cinte imnul berbecilor smileys/smiley36.gif

09.04.2008, 07:55
Uite aicismileys/smiley36.gif

http://i42.photobucket.com/albums/e321/claudiunj/med_gallery_37_201985.jpg

14.04.2008, 12:47
vai ce linsite pe aici.

Sa prezentam clasamentul la zi...
<DIV class="pozitie verde">1 Steaua (http://www.campi&#111;nate.ro/statistici/fotbal/1.steaua.htm)65 pct</DIV>
<DIV class=item1>
<DIV class="pozitie verde">2 CFR (http://www.campi&#111;nate.ro/statistici/fotbal/1.cfr-cluj.htm) 63</DIV></DIV>
<DIV class=item1>
<DIV class="pozitie galben">3 Rapid (http://www.campi&#111;nate.ro/statistici/fotbal/1.rapid.htm)52</DIV></DIV>
<DIV class=item1>
<DIV class="pozitie galben">4 Unirea (http://www.campi&#111;nate.ro/statistici/fotbal/1.unirea-urziceni.htm)51</DIV></DIV>
<DIV class=item1>
<DIV class="pozitie galben">5 Dinamo (http://www.campi&#111;nate.ro/statistici/fotbal/1.dinamo.htm)50</DIV>
<DIV class="pozitie galben"></DIV>
<DIV class="pozitie galben">Wow dinamu lupta pentru Intertoto. smileys/smiley36.gifAhh sa nu uitam ca au fost umiliti de galacticii de la Pandurii Tg Jiu chiar in groapa de gunoaie. Steaua a facut scor cu fratiorii mai mici ai cainilor de la U cj.</DIV></DIV>

14.04.2008, 18:57
A castigat si steaua pe bune dupa 'nspe etape de blat, a batut pe ultima clasata, cea de la care a luat bataie in tursmileys/smiley36.gif, cu mai mult de 1-0 sau fara masa verde,si ai inceput sa faci galagiesmileys/smiley36.gif.Nu va bucurati prea tare pana nu sariti santul ca nu se stie cu ce se intoarce stelistul din excursia din centrul capitalei de peste3 etape.smileys/smiley2.gif

Las ca vine Rednic in varasa faca echipasi iar va dam bataie ca la magar in panta acolo la voi la capu' lu' 41smileys/smiley4.gif

26.04.2008, 16:33
Hai ca adat Dinamo cu Rapizii de pamant la ei in Giulesti, hai cu Steaua la randsmileys/smiley36.gif.

sorin
04.05.2008, 15:32
toti chibitii or fi in vacanta? smileys/smiley92.gifma mira faptul ca tocmai azi, cand in cel mai important meci al campionatului, eternul derbi dinamo -steaua, care s-a lasat si cu schimbare de lider (dinamo a instalat pe cfr cluj in fotoliul de lider), toti tac malc. ceva e putred in danemarca. smileys/smiley36.gif

05.05.2008, 13:43
Cu ce sa incep? Ce v-am spus eu? ..e bine?smileys/smiley36.gifAsa e fanul stelist Sorine, cand e bine pt el face galagie cand e mai altfel se ascundesmileys/smiley36.gif. Echipa asta de intortoto si anume Dinamo a batut si pe Rapid si pe Steaua intr-una saptamana fara brichete, blaturi, arbitri, fara nimic. Asta e spiritul dinamovistsmileys/smiley36.gif. Pe Steaua am ajutat-o sa obtina locul 2 anul trecut si ne-am gandit ca ar fi bine sa facem la fel si anul acestasmileys/smiley36.gif, sper sa devina obisnuinta. Salutari tuturor stelistilorsmileys/smiley43.gifsmileys/smiley4.gif. Bravo Dinamo ca ai facut dreptate!

05.05.2008, 16:36
toti chibitii or fi in vacanta? smileys/smiley92.gifma mira faptul ca tocmai azi, cand in cel mai important meci al campionatului, eternul derbi dinamo -steaua, care s-a lasat si cu schimbare de lider (dinamo a instalat pe cfr cluj in fotoliul de lider), toti tac malc. ceva e putred in danemarca. smileys/smiley36.gif

Dinamo a batut cu arbitrii, Bratu trebuia eliminat pentru simulare cand era 1-0 pentru dinamo si se schimba soarta jocului. Asta e dinamo, mereu a batut cu arbitrii.

ce e important e ca 2-a echipa romaneasca ca joaca in UCL nu e dinamo sau rapid ci e una din provincie.

Iar eu ca fan stelist asa cum spuneam mai deunazi as vrea locul 2... pentru a ne face incalzirea in tur preliminar pentru grupele ligii. In turul preliminar suntem cap de serie. Asa stiind ca jucam acel tur se antreneaza mai cu spor la vara si mai aduc si jucatori noi.

iar cfr o sa aiba parte de scoruri gen cfr-manchester 0-10 sau cfr- arsenal 0-15. Abia astept sa vad rezultatele sa ma prapadesc de ras. O sa faca de ras fotbalul romanesc

05.05.2008, 18:33
Dinamo a batut cu arbitrii Daca nu te-as fi "cunoscut" as fi zis ca ai uitat sa-ti iei medicamentele.

Bratu trebuia eliminat pentru simulare cand era 1-0 pentru dinamo si se schimba soarta jocului. Asta e dinamo, mereu a batut cu arbitrii. Ai dreptate, o singura eroare de arbitraj ai gasit si te iei de ea, pai de ce sa te iei de echipa ta ca n-a jucat nimic si 75 de minute a fost dominata clar? Ai dreptate , Bratu trebuia eliminat ca a simulat dar inclin sa cred ca a fost o simpla eroare de arbitraj sau daca nu atunci a fost manevra CFR-ului si nicidecum nu ai dreptul sa spui ca Dinamo ar fi avut vre-un interes sa castige cu arbitri. Daca castigam sau pierdeam oricum nu ne ajuta cu nimic in afara de satisfactia de a va pune degetele pe ochi si a trage in jos in silasmileys/smiley36.gifDe cand va stiu steaua niciodata nu castiga cu arbitri oricate nedreptati s-ar intampla pe fata in favoarea voastra!! ..cand vine vorba de o mica eroare de arbitraj gata v-au facut. Poti sa compari un cartonas galben neacordat pt simulare cu 2penalty-uri neacordate sau cu meciuri furate la masa verde? Poti?Ma mira tupeul de a vorbi de arbitraj potrivnic stelei. De ce n-aveti ma bile sa recunoasteti ca v-a FACUT Dinamo?V-ati simtit bine macar?smileys/smiley36.gif

iar cfr o sa aiba parte de scoruri gen cfr-manchester 0-10 sau cfr- arsenal 0-15. Abia astept sa vad rezultatele sa ma prapadesc de ras. Pai normal, doar esti un bun roman.

06.05.2008, 04:08
e clara ca a fost viciere de rezultat la dinamo-steaua. Bratu trebuia eliminat pentru simulare... Bratu a dat pasa de gol la al 2-lea gol si apoi dinamo juca in 10...deci clara viciere de rezultat.

sa nu ne mai mire daca delegarile le face lupescu care nu a vrut sa fie adusi arbitri straini la meciuri. Pacat insa ca dinamo nu l-a ajutat si a clacat cu echipe slabe.

si o stire preluata din prosport...lamureste dilema de ce tudor a fluierat pentru dinamo

Tudor a fost membru al galeriei lui Dinamo

Alexandru Tudor era

07.05.2008, 07:01
Gata, s-a incheiat suferinta Stelei .. CFR Cluj este noua campioana a Romaniei!smileys/smiley4.gif what goes around comes around. Altadata ceva mai mult respect pt Dinamo n-ar strica dragi prieteni si tovarasismileys/smiley36.gif

Sherlock
13.10.2008, 09:12
http://www.diseara.ro/ro/fun/poza-zilei/poza-zilei-2007-09-06.html?top=2

dela
14.10.2008, 21:20
remeber

As.Roma - Cfr Cluj 1-2

zhcyaopeCcc

Cfr Cluj - Chelsea 0 - 0

si asteptam pe 22 octombrie meciu cu Bordeaux ! Hai Cfr Cluj ! Hai Romania ! ..... asa mai colorati ei !:-$

manolica1
09.11.2008, 14:00
pt cei care vor sa vada Rapid-Steaua..
http://12tv.ro/

lordul
06.12.2008, 16:19
S-a mai incheiat inca o suferinta a Stelei ..... , Dinamo forever , este campioana de toamna ..

1 DINAMO 35
2 Unirea Urziceni 34
3 Poli Timisoara 29
4 Steaua 29
5 CFR Cluj 29
6 Univ Craiova 28
7 Rapid 28
8 FC Arges 27
9 FC Vaslui 25
10 Otelul Galati 23
11 FC Brasov 23
12 Gloria Bistrita 21
13 Pandurii 21
14 Farul 19
15 Poli Iasi 16
16 Gaz Metan 15
17 CS Otopeni 9
18 Gloria Buzau 3

Sherlock
24.12.2008, 13:09
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/steaua/42194/stenogramele-complete-din-cazul-valiza.htm

Beeeeecali, in loc sa investeasca bani in echipa, da in stanga si in dreapta ca sa ii motiveze pe altii, ce creier de gasca, macar sa vad ca ii face cazier chiar daca ii da cu suspendare.

Desigur, Becali, Mititelu, Dragomir, Netoiu nici nu ma asteptam mai mult de la ei, dar Victor Piturca!!!!! pai cum sa faci tu echipa de nationala daca esti manjit cu toti patroni de cluburi de fotbal.
:-?

Fabius
25.12.2008, 13:31
Lasa ca acum e vai de capul lui Becali, nu o sa mai aiba el bani de premieri, nici sa-si plateasca jucatorii nu mai are cu criza asta... de asta vrea sa-i vand pe toti :))

Sherlock
26.07.2009, 14:27
Se desfasoare Supercupa Romaniei intre
Unirea Urziceni - CFR Cluj 1-1 (Rep.a 2-a)

Pentru prima oară în istoria Supercupei două echipe din provincie se luptă pentru trofeu. Unirea şi CFR au ajuns cele mai bune formaţii din România şi spun că ar fi un început perfect de sezon dacă şi-ar mai aşeza un trofeu în vitrină.

http://www.realitatea.net/live-text---supercupa-romaniei---unirea-urziceni---cfr-cluj-1-1-rep-a-2-a_572397.html

Sherlock
12.08.2009, 15:48
http://www.realitatea.net/nationala-a-castigat-la-budapesta_587902.html

A doua partidă a lui Răzvan Lucescu pe banca tehnică a naţionalei României s-a încheiat cu o victorie care ne dă încredere în perspectiva partidei oficiale din 5 septembrie, cu Franţa, de la Paris. Deşi amicală, disputa cu Ungaria a avut o conotaţie aparte, fiind disputată în memoria fostului handbalist Marian Cozma.

Publicul maghiar a aplaudat şi scandat numele sportivului, ziarul Nemzeti Sport a scos o ediţie specială pentru acest meci, căpitanii celor două formaţii şi-au prezentat omagiile lui Petre Cozma, iar pe ecranul uriaş al stadionului au fost proiectate imagini cu Marian Cozma pe terenul handbal. Totul într-o atmosferă emoţionantă, care s-a risipit o dată cu fluierul de start al partidei.

divo
12.08.2009, 16:20
http://www.realitatea.net/nationala-a-castigat-la-budapesta_587902.html

A doua partidă a lui Răzvan Lucescu pe banca tehnică a naţionalei României s-a încheiat cu o victorie care ne dă încredere în perspectiva partidei oficiale din 5 septembrie, cu Franţa, de la Paris. Deşi amicală, disputa cu Ungaria a avut o conotaţie aparte, fiind disputată în memoria fostului handbalist Marian Cozma.

Publicul maghiar a aplaudat şi scandat numele sportivului, ziarul Nemzeti Sport a scos o ediţie specială pentru acest meci, căpitanii celor două formaţii şi-au prezentat omagiile lui Petre Cozma, iar pe ecranul uriaş al stadionului au fost proiectate imagini cu Marian Cozma pe terenul handbal. Totul într-o atmosferă emoţionantă, care s-a risipit o dată cu fluierul de start al partidei.

Gooooodri...pai ce-ati facut nene? Sa vezi acuma cum te ciupeste aconi de fund..lol!:sing:

Raven
22.04.2010, 15:11
Gol bizar in liga argentiniana in meciul dintre Gimnasia La Plata si Boca Juniors: Sebastian Romero si Marco Perez lovesc amandoi mingea in acelasi timp si in acelasi fel - prin forfecare - si e gol.

Dupa examinare, golul a fost acordat lui Perez.

Faza completa aici: Gol in tandem
(http://uk.eurosport.yahoo.com/22042010/58/tandem-kick-argentina.html)

Maximus
22.04.2010, 15:16
Wwow, cit sint eu de 'afon' in ale fotbalului si tot mi-a placut acel gol.Super!

JulianM
22.04.2010, 15:47
Pelé, cel mai frumos gol ... Va mai amintiți Replay-urile din anii 70 ?

(Eu pe Youtube am găsit doar asta de mai jos ... Dar parca sa zic ca acu vreo 2 ani găsisem o înregistrare ... de o foarte precara calitate, ce-i drept)

qGnq5_gT7AE

Maximus
24.04.2010, 15:12
Prim gol al lui Chivu, dupa lunga perioada de refacere :

http://boomsport.prosport.ro/serie-a/video-chivu-gol-senzational-de-la-30-de-m-inter-atalanta-3-1-6060520

JulianM
04.07.2010, 10:10
VIDEO!
Cel mai comic autogol văzut vreodată !
A marcat cu capul de la 25 de metri, după ce a primit un șut în frunte :)

(Dacă Anglia a inventat fotbalul, Irlanda a inventat autogolurile stupide)
A primit un șut în frunte, iar mingea s-a dus din fruntea lui în poartă... de la 25 de metri.
Totul s-a întâmplat în meciul Mervue United - Waterford United

Sport.ro (http://www.sport.ro/campionate-externe/video-cel-mai-comic-autogol-vazut-vreodata-a-marcat-cu-capul-de-la-25-de-metri-dupa-ce-a-primit-un-sut.html)

Ultima poanta în Brazilia: De ce nu a fost luat Ronaldinho la Mondial?
Nu avea loc de burta în avion! Vezi ultimele imagini cu el!

http://assets.sport.ro/assets/sport/2010/07/04/image_galleries/96568/ultima-poanta-in-brazilia-de-ce-nu-a-fost-luat-ronaldinho-la-mondial-nu-avea-loc-de-burta-in-avion-vezi_2_size1.jpg

Sport.ro (http://www.sport.ro/cm-2010/ultima-poanta-in-brazilia-de-ce-nu-a-fost-luat-ronaldinho-la-mondial-nu-avea-loc-de-burta-in-avion-vezi.html)
:d

JulianM
04.07.2010, 13:19
Moraes nu s-a înțeles la bani cu Rapid (onlinesport (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/64835/moraes-nu-s-a-inteles-la-bani-cu-rapid.htm))

Si-atunci:

Ricardinho, la Rapid - onlinesport (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/rapid-bucuresti/64843/ricardinho-la-rapid.htm)

Fotbalistul care va implini peste o luna 22 de ani va fi testat de Marius Sumudica si ar putea fi inlocuitorul lui Moraes in ofensiva giulestenilor.

Ricardinho a fost crescut de Atletico Paranaense, insa in ultiii trei ani a fost imprumutat de fiecare data la FC Dallas, ABC FC si FC Tokyo.

Pentru toate cele trei echipe, Ricardinho a marcat, la un loc, patru goluri.
In schimb, el a evoluat pentru toate reprezentativele de juniori ale Braziliei.

JulianM
06.07.2010, 12:34
Dinamo și Rapid au bătut palma pentru schimbul Zicu-Grigorie

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/64923/ianiszicu783.jpg

Dinamo si Rapid au batut, marti, palma pentru schimbul dintre Ianis Zicu si Stefan Grigorie. Pentru Dinamo, Grigorie este al treilea mijlocas dreapta transferat in retur.

onlinesport (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/64923/dinamo-si-rapid-au-batut-palma-pentru-schimbul-zicu-grigorie.htm)

JulianM
09.07.2010, 03:48
OFICIAL: Lobont a semnat pe trei ani cu AS Roma!

http://assets.sport.ro/assets/sport/2010/07/09/image_galleries/97023/oficial-lobont-a-semnat-pe-trei-ani-cu-as-roma_1_size1.jpg

Bogdan Lobont va primi un salariu de 800.000 de euro in sezonul 2010/2011, 900.000 de euro in 2011/2012 si un milion pentru sezonul 2012/2013.

Pentru achiziționarea romanului, AS Roma va plăti grupării Dinamo suma de 800.000 de euro în patru transe: 150.000 de euro în doua zile de la eliberarea Certificatului International de Transfer, 150.000 de euro pana la 5 septembrie, alte 300.000 de euro pana la 5 iulie 2011 si 200.000 de euro pana in 5 iulie 2012.

Lobont evoluează la AS Roma din 2009, când fusese împrumutat de la Dinamo.

Sport.ro (http://www.sport.ro/stranieri/oficial-lobont-a-semnat-pe-trei-ani-cu-as-roma.html)

Egal cu SCANDAL! Rapid 1-1 Ajax! Contre dure intre Lazăr și Sumudica!

Rapid a terminat la egalitate, insa cu scandal amicalul cu Ajax, scor 1-1! Lazar si Sumudica s-au certat iar jucatorul a fost inlocuit dupa 15 minute!

http://assets.sport.ro/assets/sport/2010/07/10/image_galleries/97123/azi-rapidul-joaca-cu-ajax-live-text-pe-www-sport-ro-fa-i-aici-echipa-lui-sumudica_2_size1.jpg

Rapidiştii au fost conduși, însă au reușit să revină ! După o primă repriză mai slabă a oamenilor lui Sumudică, De Jong a deschis scorul în minutul 73. Sburlea a egalat 7 minute mai târziu.

Lazăr s-a contrat dur în timpul meciului cu Sumudică și a fost schimbat după numai 15 minute! "Taci, mă, lasă-mă să joc" a fost replica dură a jucătorului după ce Sumudică i-a reproșat o greșeală de plasament.

Pe final de meci Rui Duarte și Lindgren au fost eliminați pentru că s-au lovit reciproc în urma unei faze în care rapidistul a fost faultat.
Echipe de start:

Rapid: Bornescu, Duarte, Antonio, Constantin, Ezequias, Grigorie, Grigore, Herea, Bozovici, Spadacio, Cesinha.

Ajax: Vermeer , Blind, Alderweireld, Vertonghen, Anita , Lindgren, Sarpong, Emanuelson, Sulejmani, S. De Jong, Ozbiliz

JulianM
11.07.2010, 07:58
{Când mai văd și eu un mare AC MILAN ? Berlusconi umblă acum după maneliști ? Hm !...}

AC Milan dă 7 milioane de euro pentru Daminuţă și alți doi puşti de la Inter!

http://assets.sport.ro/assets/sport/2010/07/11/image_galleries/97199/ac-milan-da-7-milioane-de-euro-pentru-daminuta-si-alti-doi-pusti-de-la-inter_size1.jpg

Daminuţă a dat lovitura. AC Milan l-a cumpărat împreună cu alți doi puşti de la Inter. Conform Sky TV suma totala pentru transferul celor trei jucători a fost de 7 milioane de euro.

Cristian Daminuţă, Attila Filkor si Marco Fossati sunt cei trei pusti pentru care AC Milan vrea sa plătească 7 milioane de euro lui Inter. Venit la Dinamo sub formă de împrumut, Daminuţă a nu a prins prima echipa, din cauza ieșirilor sale nocturne.

Dinu: "Daminuţă e ultima variantaă pentru apărarea lui Dinamo. Nu știu dacă ați auzit, el acuma e cuplat cu una care e "Regina Parizerului". Nu știu ce să mai zic de tatuatul asta pe mâini, pe peste tot” Fotbalul le-a dat singura șansă. Băieți săraci."

Sport.ro (http://www.sport.ro/italia/ac-milan-da-7-milioane-de-euro-pentru-daminuta-si-alti-doi-pusti-de-la-inter.html)

JulianM
21.07.2010, 14:26
:boo:

{Să le fie rușine. Ce-or avea domn'le împotriva tehnicii ? Nu văd că arbitrii sunt depășiți, oricât de bine-intenționați ar fi ei ?
Nu se mai joacă la fel ca acum 20-30 de ani. Am văzut atâtea situații de off-side judecate greșit că m-am săturat. Aproape la fiecare meci e măcar o situație de off-side care abia la reluare se poate judeca mai binișor ... (şi mai apar şi acele discuții de genul : "da' dacă valida golu' ăla ...")

Chiar si prin anii 80 discutam cu amici microbişti "că mai bine s-ar scoate de tot regula asta cu off-side-ul" ! ...

Eu nu-i pot intelege. Si mai cred că se cred superiori celor din tenis, pe care-i cam privesc de sus. Si mă refer la cei care conduc niste "foruri" - nu mă refer la fotbalişti versus tenismeni ... Că fotbalişti sunt în general inşi mai duri şi te poţi aştepta de la ei la chestii din astea. Dar Platini nu mai joacă de mult la vreo echipă, credeam că s-a pus cu burta pe carte, să judece şi alte lucruri, şi într-un fel bun, corect ...
Probabil însă că înspre cei de la IFAB trebuie înjurat mai copios, nu spre Platini, nu se ştie deocamdată care au fost treburile în culise ...
}

Arbitrajul în cinci a fost aprobat pentru Liga Campionilor, însă a fost respins pentru Euro-2012

Subcomisia tehnică a International Board (IFAB), organismul Federaţiei Internaţionale de Fotbal care guvernează legile jocului, a acceptat, miercuri, experimentarea arbitrajului în cinci în Liga Campionilor, însă nu şi pentru ediţia din 2012 a Campionatului European, a anunţat FIFA, citată de AFP.

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/1/1/1689/6657076/1/fotbal-marius-cristescu.jpg?width=400

UEFA, care a experimentat arbitrajului în cinci în ediţia 2009-2010 a Ligii Europa, va continua acest proiect atât în Liga Europa, cât şi în Liga Campionilor (în sezoanele 2010/2011 şi 2011/2012).

În luna mai, Comitetul Executiv al UEFA, prezidat de Michel Platini, care susţine această alternativă la asistenţa tehnologică, a anunţat că forul continental vizează aplicarea sistemului cu cinci arbitri la Euro-2012, încă din meciurile de calificare, însă IFAB nu a aprobat această propunere.

IFAB a decis, în luna mai, să se continue timp de doi ani experimentarea acestui sistem "până la cea de-a 126-a ediţie a Adunării sale generale anuale, din 2012", cu precizarea ca experimentul să se "încheie la timp pentru ca o decizie să fie luată în acel an". Campionatul European din Ucraina şi Polonia va avea loc în iunie 2012.

Citește mai mult pe MediaFax (http://www.mediafax.ro/sport/arbitrajul-in-cinci-a-fost-aprobat-pentru-liga-campionilor-insa-a-fost-respins-pentru-euro-2012-6657076/) sau pe onlinesport (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/liga-campionilor/65416/arbitrajul-in-cinci-a-fost-aprobat-pentru-liga-campionilor-insa-a-fost-respins-pentru-euro-2012.htm)

Iancu: "Mă doare-n p... de Timișoara"

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/65418/marian-iancu-453.jpg

Marian Iancu a ajuns la capătul răbdării. Autoritățile locale nu vor să respecte contractul de premiere al echipei, iar Fiscul a blocat un cont de peste 1 milion de euro. Din acest motiv, boss-ul bănățenilor dă cărțile pe faţă și spune că regretă că și-a pierdut ultimii cinci ani băgând bani în echipa de pe Bega.

Pe onlinesport (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/poli-timisoara/65418/iancu-ma-doare-n-p--de-timisoara.htm) Iancu zice DETALIAT, ca să înțeleagă jurnaliștii ... (aici nu se poate reproduce ce zice Iancu ... da e scris acolo pe site ...)

De la CM de fotbal, la MM de ţipă

{Azi am cumpărat A.C. de la Bolintin - sunt niște poze/caricaturi tari de tot, și niște articole ff bune ...}

http://media2.gruprc.ro/photo/thumbs/750_562/072010/9b1f1cd97b2953d3f57f48ea834a2a37.jpg

Caţavencu (http://www.catavencu.ro/de_la_cm_de_fotbal_la_mm_de_tipa-14879.html)

{Citez din articol : }

"Adică ce credeaţi, băi? Că, gata, s-a terminat? Că o să picăm în depresie şi o să jelim neconsolaţi după partidele bune de la World Cup? Nu, tată! Sîntem caractere puternice, spirite de luptător, de daci şi de romani. Ne ridicăm de la pămînt, din lipsuri, ca chirpiciul din lunca inundabilă, după trecerea viiturii. Acum, c-au trecut Mondialele, ce-o să facem, plîngem toată viaţa? Exclus. Veţi vedea cum se întorc ele singure, peste patru ani. Sperăm că ne vor găsi şi mai bine decît acolo unde ne-au lăsat, instalaţi pe un confortabil loc 42 în clasamentul FIFA (totuşi, sînt peste 200 de ţări…). "

{Dar cred că cel mai tare am râs la poza de pe prima pagină ... Se potrivește și la fotbal. Si fotbalul ni s-a furat în ultimii 20 de ani ... Era el ca vai de el înainte, dar ce este acuma ...
Poza de pe prima pagină este AICI (http://media2.gruprc.ro/photo/thumbs/1024_/072010/f519f77db63bee57df1ff3787b1060e2.jpg) . Nu o mai pun aici că e prea mare}

{Învață cum se bate un penalty !...}

Spaniolul Ezequiel Calvente a oferit execuția zilei, la Campionatul European de Fotbal U19.

LyknmWUZeVQ

Sport.ro (http://www.sport.ro/campionate-externe/genial-asta-e-oficial-penaltyul-anului-iata-trucul-unui-pusti-de-u19-care-a-innebunit-spania-invata-aici-1.html)

Raven
25.07.2010, 07:35
Ezequiel Calvente foloseste o tehnica f. diferita ca sa inscrie pt. Spania in meciul contra Italiei de la Campionatul European U19 (under 19) din Franta.

Faza aici: Best penalty ever? (http://uk.eurosport.yahoo.com/blogs/world-of-sport/article/19275/)

FidelKatzo
02.08.2010, 13:26
Dracul nu doarme..!!!!! Felix Magath antrenorul lui Schalke 04 a facut o achizitie care ar putea produce multe dureri de cap bavarejilor..Echipele din Bundesliga au cheltuit pentru jucatori noi cu 84 de milioane de euro mai putin decat anul trecut..Se pare ca reteta lui van Gaal de a promova jucatorii tineri crescuti de cluburi este copiata de majoritatea echipelor..

68cbx8GVCsA

JulianM
02.08.2010, 16:33
Am găsit în sfârșit o poză care să-i "cuprindă" pe Șelaru și Olăianos (cei mai nebuloși comentatori sportivi - sau comentatori la orice - care au fost vreodată inventați).
Ăștia doi mi-au înnegrit cel mai mult zilele pe perioada CM 2010-Africa de Sud ...

http://www.adevarul.ro/bbtcontent/clipping/ADVIMA20100610_0703/1.jpg

De la stânga la dreapta :
Dragoş Bocănaciu, Mihnea Ionescu, Narcis Şelaru şi Marian Olăianos

Aici în poza asta trebuie spus că Șelaru (catastrofa catastrofelor) arată superb ! - nu contează cum arată cineva, dar idioțenia lui se reflectă al naibii de bine în exterior, l-a umflat ! - îl mai cheamă și Narcis ! .. Hm ! ...

De auzit îl mai auzisem și înainte de CM, la unele meciuri unde rezistasem doar 2-3 minute. Am avut însă prilejul (și imensa bucurie !!) să-l văd pt prima oară cu câteva zile înainte de CM, la un interviu în care mulţi "comentatori" erau întrebați despre "viitoarea campioană" - el mergea pe Brazilia și zicea că, cu siguranță Brazilia va câștiga ...
(Las la o parte faptul că el a mai adăugat ceva de la el, deși nu fusese întrebat. A zis că speră ca Franța să plece acasă din grupe - sincer nu mi-a păsat de opinia lui, în nici un fel, deși unii ar putea crede altceva ... Dar e vorba că nimeni din cei intervievați nu adăugase : "sper ca echipa X să plece acasă", și în general comentatorii sportivi nu spun așa ceva. Dar ăsta e al naibii de băgăcios deși prostia lui merită monumente !!! ...)

Si să vedeți cum "îl punea la punct" pe Olăianos, foarte des, în timpul comentariilor ! Acela își da și el cu părerea la câte ceva, dar Șelaru venea: " ... nu Marian, știi ce se întâmplă ... etc ...".
Era de o neam-prostie crasă ! - în plus greşea mai mult decat Olăianos în ce spunea, era chiar grobian ... insulta orice bun-simţ ...

-------------

{Comentatorii Marian Olăianos, Narcis Șelaru, Sorin Hobana, Emil Hossu-Longin, Bogdan Tomulică, Mihnea Ionescu și Dragoş Bocanaciu au transmis în direct meciurile de la CM 2010} - nici cu Tomulică nu mi-e ruşine, dar faţă de ăia doi B.T. era Ţopescu II ...

:lol: ... Să râd acu şi eu un pic de ei, să mă "simţesc" bine ... (greu am dat de ei cu Google, de Șelaru mai ales, care e tare scumpic la vedere ...)

...

Adineauri am vizionat și audiat la TVR2 secvențe din meciuri de prin 1980-1982.
Superbe comentarii ! N-a pomenit de nici o logodnică, nimic ... Doar comenta faza ! ...
Cu comentariile de azi de la TV-urile românești te scârbești de fotbal ...

(După ce s-au terminat secventele mi-a venit iar în gând să caut imagini cu ăia doi de mai sus ... Şi am găsit ! O să scot la imprimantă o poză cu ei şi o să o lipesc jos pe closet ...)

Spania amendată de FIFA pentru JOC VIOLENT la Mondiale!
Spania a fost amendată de FIFA, alături de Olanda, pentru jocul dur din finala de la Mondiale!

Sport.ro (http://www.sport.ro/cm-2010/spania-amendata-de-fifa-pentru-joc-violent-la-mondiale-vezi-cat-are-de-platit.html)

Spania are de plătit 10.000 $ iar Olanda 14.500

http://assets.sport.ro/assets/sport/2010/08/03/image_galleries/99209/spania-amendata-de-fifa-pentru-joc-violent-la-mondiale-vezi-cat-are-de-platit_size1.jpg

FidelKatzo
21.08.2010, 06:20
Julian pe unde umblii..? aseara am tremurat ca frunza-n vant pina in ultimul minut..
omuletii cu palaria mica si bata mare au inceput campionatul cu bine..

qwyp8SoWA3Q

JulianM
21.08.2010, 08:19
Julian pe unde umblii..? aseara am tremurat ca frunza-n vant pina in ultimul minut..
omuletii cu palaria mica si bata mare au inceput campionatul cu bine..

Si eu pariasem 1 și m-au ținut până în ultimul minut (a marcat Schweinsteiger - i-am scris numele cu Copy/Paste ... lol...).

Pe frate-meu l-a adus la disperare campionatul francez, pierde mereu acolo. A zis că nu mai pariază niciodată la ei (și la italieni la fel). Dar eu sunt interesat (și) de astea 2 campionate (!) - păi tocmai surprizele te îmbogățesc, nu ? ... hi-hi ...

Eu urmăresc cel mai des :

http://www.soccer24.com/
http://www.flashscore.ro/

și am cont la http://www.bet365.com/home/ - joci LIVE ... (tre să ai cont ca să vezi și câte un meci într-un dreptunghi mititel - să faci cont e gratuit).
La toate astea 3 site-uri se aude cum urlă "tribuna virtuală" la gol, cum fluieră un "arbitru virtual" ...etc ...(poți pune și sunetul pe off)

Am cont și la Bwin, dar pt fotbal oferta e mult mai faină la Bet365, și arată și mai frumos site-ul (minimul pe care tre să-l pui e 50 Lei - nu știu cum e pt Germania, fixezi limba pe germană implicit și vezi toate detaliile - iar ei îți dau încă atât. La prima virare de bani mai poți face și pt un prieten cu cont deja făcut și el poate dispune și el de suma pe care ți-o dă ție Bet365 ... Trebuie citit pe site ... e tare fain.

Pariezi până aproape de min 90 - de ex "cine are următorul corner" (vezi cine atacă mai tare ... etc ) ... Cotele se schimbă foarte des, tre să fii pe fază ... E ca un joc. Dar pariezi sume mici pt început. Eu de ex am doar 100 lei în cont la ei. Deocamdată mă joc cu ei, nu sunt nici la plus nici la minus.

Ca să poți extrage bani din cont tre să rulezi de 3 ori suma pusa în 3 luni (cam aşa ceva). De ex. dacă ai pus 50 lei ei îți mai dau 50 deci ai 100. Tre să rulezi 300 lei în 3 luni. Frate-meu i-a rulat în 2 săptămâni !! ...

-----

Oricum Bayern e cea mai tare. Până revine Robben (2 luni) au și timp să-și (re)intre-n mână ...

PS1. Eu văd Bundesliga pe Eurosport2

PS2. Cel mai tare m-a amuzat aseară (când cu pariurile buclucașe) meciul din divizia a 2-a olandeză Sparta Rotterdam - Almere, 12 - 1 !!!!!

Dar asta nu ar fi nimic. Comunicam (telefonic) lu' frate-meu că Johan Voskamp tot marca și marca și marca ... și nu se mai oprea ! ...
La pauză deja marcase 5 goluri...
A ajuns să marcheze 8 (opt) goluri !!!!!!!!

La olandezi se marchează mult - și asta dă o frumusețe jocului - dar, totuși, să marchezi 8 goluri în 90 de minute ??!! ...

http://www.sport365.ro/files/news/image/thumbnails/240/jvoskamp00.jpg

Iată cum Johan Voskamp a marcat 8 goluri în partida cu Almere:

Jnda8kQ_AcI

Ceva detalii pe Sport365.ro (http://www.sport365.ro/VIDEO__Vezi_cum_Johan_Voskamp_a_marcat_8_goluri_in _partida_cu_Almere-n123506.html)

-----

PS3.

{Centrare perfectă !! ... Direct pe cap ! ...}

Auuuuu ! Ce grea e viata de reporter! O fată draguță a primit o minge în CAP de la Boulahrouz!

Sport.ro (http://www.sport.ro/show/video-auuuuu-ce-grea-e-viata-de-reporter-o-fata-draguta-a-primit-o-minge-in-cap-de-la-boulahrouz.html)

Khalid Boulahrouz (de la Stuttgart) "versus" Jessica Kastrop (de la Sky Sports)

Jp05rXd6j3o

JulianM
08.09.2010, 05:48
Argentina - Spania 4-1 (3-0 la pauză)

http://i53.tinypic.com/2nbbu6f.jpg

Practic au fost echipele de la CM 2010. Doar Reina (titularul lui Liverpool) a fost în locul lui Casillas.

Una din "potecile" lui Messi :

nhMki-8lvWQ

Ce să mai zici de primul gol (tot Messi) care a fost tot o bijuterie maradoniană ? ...

Ls8ppLu72NQ

Comentatorul argentinian de aici :
http://www.youtube.com/watch?v=CyZRcS0FvoE&feature=player_embedded#!

a mai "tare" decât comentatorul de limbă arabă din primul videoclip ...
:lol:

Blatter schimbă faţa fotbalului: NU vor mai exista egaluri ! Cum se va modifica următorul turneu final

Președintele FIFA se gândește la măsuri pentru a creşte spectaculozitatea meciurilor de fotbal

http://assets.sport.ro/assets/sport/2010/09/09/image_galleries/102526/blatter-schimba-fata-fotbalului-nu-vor-mai-exista-egaluri-cum-se-va-modifica-urmatorul-turneu-final_size1.jpg

... ne gândim să introducem direct loviturile de departajare sau chiar să apelăm din nou la regula golului de aur. Vom vedea ce concluzii vom trage la întâlnirile Comitetului Tehnic”, a declarat Blatter.

Sport.ro (http://www.sport.ro/stiri/blatter-schimba-fata-fotbalului-nu-vor-mai-exista-egaluri-cum-se-va-modifica-urmatorul-turneu-final.html)

-------------------------------------------

SENZAȚIE! Waka Waka, imnul Mondialului, cântat și dansat de CĂLUGĂRI și MĂICUȚE! - VIDEO

Sport.ro (http://www.sport.ro/show/senzatie-waka-waka-imnul-mondialului-cantat-si-dansat-de-calugari-si-maicute-video.html)

JulianM
20.09.2010, 07:22
Lovin a reușit un autogol de senzație

Fostul stelist Florin Lovin a reușit un autogol spectaculos în liga a doua germană, în meciul pe care echipa sa, TSV Munchen 1860, l-a câștigat cu 2-1 împotriva celor de la Dusseldorf.

Lovin a încurcat porțile la o lovitură de colţ și a venit lansat către propria poartă, trimițând imparabil sub bară, cu o lovitură de cap. Iată aici imaginile video (de la minutul 3:10).

uIWtwwEgj3U

Fabregas a dat un gol incredibil, fără să vrea

Fabregas (de la Arsenal) punctează și pe tabela de marcaj printr-un gol imposibil reușit în meciul cu Sunderland (în deplasare), terminat la egalitate, scor 1-1.

Kua68ESzJ88

JulianM
31.10.2010, 03:41
Gol de la 61 de metri - Meciul din Cupa Germaniei ( TuS Koblenz(div.3) - Hertha Berlin (lider în div.2), 2-1 ... Scorul deschis în min. 60 de Michael Stahl de la Koblenz precum se vede mai jos ...)

1a0E5BuvZ28

Maradona a împlinit ieri 50 de ani ...

Diego Maradona: 50 ans, 50 photos

http://img.chronofoot.com/diego-maradona/diego-maradona-a-boca-junior_14588_w460.jpg

ChronoFoot (http://www.chronofoot.com/diego-maradona/diego-maradona-50-ans-50-photos_art8291.html)

Printre cele 4 video care se vad pe site se regaseste si asta :

nXzXsdZJ5AQ

Deși au trecut vreo 25 de ani între cele 2 reușite se vede clar că Maradona era în mod evident mai bun, "mai genial" decât Messi (actualul jucător nr 1 al planetei ... - dar Messi mai are nițel până să fie mai bun decât Zidane chiar, încă nu l-a depășit pe Zidane ! ... e tânăr, îl va depăși pe Zidane, dar pe Maradona nu cred că îl va putea ajunge ...)

JulianM
02.12.2010, 13:27
Rusia va organiza Cupa Mondială de fotbal din 2018

Rusia va organiza ediţia din 2018 a turneului final al Cupei Mondiale de fotbal, potrivit votului exprimat, joi (azi), la Zurich, de cei 22 de membri ai Comitetului Executiv al FIFA.

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/1/1/1689/7772910/1/cupa-mondiala-trofeu-afp.jpg?width=400

MediaFax (http://www.mediafax.ro/sport/rusia-va-organiza-cupa-mondiala-de-fotbal-din-2018-7772910)

Qatar va organiza ediţia din 2022 a Cupei Mondiale de fotbal

Qatar va organiza ediţia din 2022 a turneului final al Cupei Mondiale de fotbal, potrivit votului exprimat, joi (azi), la Zurich, de cei 22 de membri ai Comitetului Executiv al FIFA.

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/1/1/1689/7772938/1/fotbal-gol-cm2010-afp.jpg?width=400

MediaFax (http://www.mediafax.ro/sport/qatar-va-organiza-editia-din-2022-a-cupei-mondiale-de-fotbal-7772938/)

---------------------

{Mi se pare cam aiurea să duci cupa mondială în Rusia, o țară plină de mafie și care nu a avut parte nici măcar de o semifinală la CM - [.. a jucat una singură, în 1966 ... era URSS atunci ... Nu-mi dau seama cum de am uitat ! ... lol...].
De infrastructură nu mai vorbim ...
Si asta în timp ce ţări ca Olanda sau Anglia aşteaptă de multă vreme ... (In Olanda nu s-a organizat niciodată !!!!!!!!!!!!!!! .......)

De Qatar ... nu prea ştiu ce să zic ... Poate că Blatter e aproape senil ... Probabil că este bogat Qatar-ul, dar la o populaţie de 1,7 milioane de locuitori nu mi se pare deloc indicat să duci acolo un CM ... }

La Coupe du Monde de la FIFA 2018 en Russie, 2022 au Qatar

http://fr.fifa.com/mm/photo/tournament/competition/01/34/51/10/1345110_medium.jpg

fr.Fifa.com (http://fr.fifa.com/newscentre/news/newsid=1344703.html)

PS. Ca să vedeți repede un tabel cu primele 4 la fiecare cupă mondială puteți vedea de ex. aici : Wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/FIFA_World_Cup) ...
(pe la mijlocul paginii respective sunt 2 tabele de fapt: unul ordonat după fiecare CM și altul după țări care au jucat măcar o semifinală)

JulianM
29.12.2010, 03:43
Ro.Mercato Liga 1

2010/2011
Transferuri de iarna
Ultima actualizare a transferurilor: 22 decembrie 2010, ora 22:50

Onlinesport.Ro (http://www.onlinesport.ro/fotbal/fotbal-intern/liga-1/3112/transferuri-liga-1--iarna-2010-2011.htm)

http://assets.sport.ro/assets/sport/2010/12/29/image_galleries/112861/dinamo-10_1_1_size1.jpg

-----------------

Îmi pare bine că Maftei (de la Urziceni) nu s-a dus la Steaua (unde ar fi avut viață grea cu galeria Stelei) și s-a dus la CFR Cluj (tot feroviari și ăia, ca Rapid, fosta lui echipă, echipa lui de suflet ... Dar nu am înțeles de ce nu l-au luat cei de la Rapid. De fapt cine îl înțelege pe Copos ? ...).
Maftei e un fotbalist cu mult bun-simț. Nu prea întâlnești fotbaliști ca el. Si nu cred că e prea bătrân pentru Rapid.

Rapid l-a luat pe Mureșan, de la Bistrița și văd că au renunțat la Moraes (asta a declarat luni Dinu Vamă)

E amuzantă aventura de nudist a "prințului" dinamovist Cristea, care văd că a ajuns la U. Cluj ... (el pozase dezbrăcat în nush ce revistă de can-can ...).

Nu știu ce șanse ar mai avea Rapid la titlu, sunt 9 puncte până la Oțelul. Mie mi se pare mult prea greu, văd că Oțelul se ține de treabă și nu prea pierde cu "echipele mici" ...
Dar văd că Steaua încă "țintește" titlul (dau declarații ... cutare ...) deși sunt 10 puncte care îi despart de lider ...

O stire de ultimă oră pe Sport.Ro (http://www.sport.ro/liga-1/silviu-lung-mutare-surpriza-in-stefan-cel-mare-cat-plateste-dinamo-pentru-portarul-universitatii.html) zice că :
Silviu Lung, mutare surpriză în Ștefan cel Mare ! Cât plătește Dinamo pentru portarul Universității ...
(Aşa o fi ? ...)

FidelKatzo
29.12.2010, 05:54
ca si anul trecut FC-ul a avut un tur mizerabil..jumatate din echipa a fost pe banca din diverse motive,accidentari,frecusuri cu antrenortul,etc..Louis van Gaal,in urma cu cateva luni ridicat in slavi ca o zeitate,tarat prin mocirla mediilor si tradat de consiliul de conducere al clubului..cu toate ca in CE au facut treaba buna,in campionat au pierdut inutil meciuri si facut prea multe puncte cadou..si asa se face ca Fc-ul se afla pe locul 5 cu patru puncte diferenta de a doua clasata si 14 puncte de prima clasata Dortmund..echipa care mi-a fost intodeauna antipatica si care la fel ca si Fc-ul anul trecut,a promovat o multime de jucatori foarte tineri si talentati care sunt flamanzi dupa victorii,un motiv in plus sa nu-mi placa de ei..sper ca Noul An sa fie mai norocos si sa aduca multe victorii Fc-ului meu drag..daca se poate si cupa mult ravnita care le-a scapat printre degete anul asta la Madrid..

va pun un clip de la ultimul meci de campionat din anul asta..

http://www.youtube.com/watch?v=FzF3JwcC6pU

JulianM
11.01.2011, 11:10
Messi câștigă Balonul de Aur

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/71016/asd.jpg

Messi, care a câștigat acest trofeu și în 2009, i-a învins pe coechipierii săi de la Barcelona, Xavi Hernandez și Andres Iniesta. Premiul a fost acordat de antrenorul Barcelonei, Josep Guardiola.

onlinesport (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/international/spania/71016/messi-castiga-balonul-de-aur.htm)

---------------------

Părerea mea e clară: Messi merita acest titlu.

Spaniolii sunt nemulțumiți (plin Internetul de nemulțumirea lor ...) - dar eu nu înțeleg de ce pe locul 2 nu a fost Sneijder ...

Lumea francofonă din fotbal e foarte nemulțumită.
Printre altele, ei spun că dacă sistemul de vot ar fi fost cel de anul trecut atunci Sneijder ar fi câștigat ... Anul acesta s-au unificat 2 sisteme de vot, dacă pot zice așa, și 2 trofee într-unul singur ...

Citez : "Le Ballon d'Or des journalistes, c'est Sneijder !" ... Probabil că așa au votat ei .. dar eu îl văd pe Messi în mod clar înaintea lui Sneijder. Un an nu înseamnă doar un CM. Dacă ar fost vorba doar de CM atunci Sneijder era în opinia mea tot pe locul 2, dar după Forlan ...

Dar în nici un caz nu pot înțelege ce caută Iniesta pe locul 2 ... El era mai bun pentru 2008 (nu știu pe ce loc). Acum să-l pui pe locul 2 în principiu pentru că a marcat un gol într-o finală de CM ? ...
La echipa de club, anul 2010, Iniesta a fost mult, mult în spatele lui Messi, și în Europa au fost mulți jucători mai buni decât el ...
In 2008, la CE, pt mine cel mai bun jucător a fost Iniesta (doar atât, la CE ...)

Pentru mine clasamentul ar fi asa :
1. Messi
2. Sneijder
3. Forlan

(lumea nu prea știe că Forlan a jucat la Atletico Madrid ! ... și că a câștigat în mai Cupa UEFA ! ...)

De prea multe ori jucătorii de la marile echipe sunt acolo "sus" pe nedrept (nu neapărat pe primul loc, acolo "votanții" sunt mai "atenți" ...)
Tot așa cum jucători care meritau să câștige nu au câștigat Balonul de aur.
De exemplu Hagi în 1994. El merita să câștige, în nici un caz Stoicikov (dar Hagi jucase juma de an la Brescia, în Serie B ... așa că ...
El s-a supărat și a zis că nu i s-a dat Balonul de Aur pt că "e din România" ... dar nu e chiar așa ... In fond "ce căuta neamțu-n Bulgaria ? " ... De ce ar fi votat nemții pe bulgar ? ...
Hagi a jucat la Brescia, de aia nu a câștigat ...
Dar nu a fost declarat nici măcar cel mai bun jucător de la CM 1994 !!! ...)

ChronoFoot (http://www.chronofoot.com/ballon-d-or/qu-039-ont-ils-fait-du-ballon-d-039-or_art10100.html)
(Qu'ont-ils fait du Ballon d'Or?)

Raven
22.01.2011, 07:44
Gol (direct) din corner, Roberto Carlos:

ZLTOMo_2dJM

Inca un gol Roberto Carlos cu efect:

oy33B_UFDfU

JulianM
25.01.2011, 14:56
Aseară pe TVR2, la emisiunea Replay, au difuzat aproape 60 de minute din meciul Argentina - România (1-0) din 1982, de la Rosario (acolo unde s-a născut Messi).

Lunea viitoare dau Argentina - România (1-1) din 1990, la Coppa del Mondo.

Emisiune asta este extraordinară, dar nu pt că e "moderată" unul din cei 2 nebuloși de astă-vară (Marian Olaianos) ci pt că-l are ca invitat pe Marius Mitran, o enciclopedie de fotbal ambulantă cum rar se poate vedea ...

Meciul de aseară avea în teren 8 titulari din cei care câștigaseră titlul în 1978 plus Maradona, Valdano și Ramon Diaz (Diaz a marcat golul, dar faza a făcut-o Maradona ...). Meciul era înainte de CM 1982, iar M. Lucescu era de 6 luni la națională ...

Apropo de emisiune (am văzut de mai multe ori acolo meciuri frumoase, iar Mitran comentează EXCELENT !)

-------

8 decembrie 2010

Emisiunea Replay de la TVR 2 a obţinut Premiul special al juriului la Gala TVmania

http://www.tvr.ro/files/80528.jpg

Este cea de-a patra distincție pe care emisiunea Replay și Marian Olaianos le-au obținut în cursul ultimei luni, printre acestea numărându-se Premiul „Emisiunea TV a anului", adjudecat la cea de-a VI-a ediţie a Galei Premiilor Ioan Chirilă, și „Premiul special pentru mass-media", primit la Gala Fotbalului Românesc.

.....

În cadrul emisiunii Replay, difuzată pe TVR 2 în fiecare luni, de la ora 00.10, Marian Olăianos, împreună cu invitatul permanent, Marius Mitran, readuce în atenția telespectatorilor secvențe memorabile ale fotbalului românesc, cu imagini unice, din arhiva TVR.

{Meciul ăsta nu fusese niciodată difuzat la vreo televiziune în România. Cu câteva luni în urmă dăduseră vreo 10 minute. Acum au dat vreo 60 de minute ... Si era fain că avea comentariul de la TV-ul argentinian ... chiar avea farmec chestia asta ...}

TVR (http://www.tvr.ro/articol.php?id=93627&c=72)

FidelKatzo
17.02.2011, 04:28
Julian pe unde esti,sper ca nu te-ai suparat pe noi..?

am gsit un clip de la ultimul meci al FC-ului cu comentarii pe romaneste..

http://www.youtube.com/watch?v=VOeBlD7NXE8

sa-mi aduceti aminte cu cateva zile inainte la meciul cu Inter care va avea loc pe 23 Feb. sa-mi cumpar niste scutece si o camasa de forta pentru orice eventualitate..

JulianM
17.02.2011, 05:15
Salutare Fidel, nu m-am supărat.
Dar am ținut morțiș să ajung la 1,98 media de postări (iacătă chiar acum sunt la 1,98) - ... mi-am zis că e mai bine să postez mai rar dar mai bine ...

-----

Am o postare la mine pe forumul francofon (nu e nevoie de cine știe ce cunoștințe de franceză, așa că pun postarea și aici)

FRANCE - BRÉSIL (1986, 1998, 2006, 2011)

France - Brésil 1986 (Mexico)
(le meilleur match que j'ai jamais vu)

bEYJMq-6iS4

France - Brésil 1998 (Paris)
(le Brésil humilié par le score)

C-I25588h9o

France - Brésil 2006 (Allemagne)
(le seul match oů j'ai vu le Brésil humilié du point de vue du jeu)

SvYlvkWpPy4

France - Brésil 2011 (Paris)
(la France revient)

n_CJ1VCjIro

---------------------------------------
Mes 3 équipes favorites depuis 1978:
1-2. France et Pays-Bas (la 1-čre place dépend de qui est en meilleure forme ...)
3. Italie

(aici dacă e să fiu sincer până la capăt, după CM 2010 cred că ordinea ar cam fi stabilită, sau am stabilit-o eu :
1 . Olanda, 2. Franța, 3. Italia - dar ținând cont că acolo pe forum nu am apucat să dau prea multe detalii am lăsat așa cum scriam eu în general pe forumuri ...)

Sur la 4-čme position: le Brésil, ensuite Argentine, Espagne, Roumanie ... etc ...

(Ce să-i fac României .. nu o pot pune pe o poziție mai sus, deși în anumiți ani (1982-1994) am ținut mai mult cu România decât cu Spania sau chiar Argentina .. Categoric ! ...
Din păcate, sau din fericire, eu nu pot ține cu o echipă dacă joacă prea prost, și după 2000 România a jucat de prea multe ori foarte prost ...)
...

J’apprécie beaucoup le football brésilien ... et je regrette que mes 3 équipes favorites ont dű éliminer la plupart du temps le Brésil.

Parlant des derniers 40 ans seulement Argentine en 1978, en achetant le match contre Pérou avec 50.000 tonnes de blé et de nouveau Argentine en 1990 a pu éliminer le Brésil de la Coupe du Monde (en 1990 car le meilleur joueur du monde, Maradona, y était lŕ ... et il a suffit de créer pratiquement le but, car les Brésiliens ont dominé tout le match ...).

Pour le reste les cariocas ont gagné la coupe (1970, 1994, 2002) ou ont été éliminés par :
- Pays-Bas, 1974
- Italie, 1982
- France, 1986
- France, 1998
- France, 2006
- Pays-Bas, 2010

En plus le Brésil n'a pus gagner en 1994 qu'aux tirs au but (contre l'Italie) et, encore plus, en demi-finale en 1998, contre une équipe des Pays-Bas qui a dominé le Brésil 100 minutes sur 120 (!...) ils ont gagné aussi aux tirs au but ...

Adaugire 1

http://img835.imageshack.us/img835/571/image1su.png

France - Brésil : 14 matchs en tout

(FIFA montre ici tous les résultats depuis 01.01.1872, mais la premičre rencontre entre les 2 équipes a été ŕ Rio, le 01 Aoűt 1930)

- 3 match nuls
- 6 victoires pour la France
- 5 victoires pour le Brésil

La France est le seul pays au monde qui domine le Brésil au foot !!!!!!!!!!!!!!

(C'est vrai que j'ai mis victoire pour la France le match de 1986, match décidé aux tirs au but. Si on met match nul alors ce serait égalité)

Si on tient compte seulement des match officiels (5 matchs):

4-1 pour la France (ou 3-1 pour la France et une égalité si on met match nul celui de 1986)

JulianM
31.03.2011, 09:05
Lionel Messi şi Diego Maradona, actuala şi fosta vedetă a fotbalului argentinian, vor juca în vara acestui an meciuri demonstrative în oraşul San Juan, capitala statului Puerto Rico.

http://www.sport365.ro/files/news/image/thumbnails/240/MessiMaradonax.jpg

Sport365.Ro (http://www.sport365.ro/Messi___i_Maradona_vor_juca_meciuri_demonstrative_ __n_Puerto_Rico-n134937.html)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cf/Football_pitch_metric.svg/800px-Football_pitch_metric.svg.png

{M-am mirat un pic că nu știam de lățimea careului - 40,3 m
Aici nu se specifică și că "lungimea trebuie să fie mai mare ca lățimea" ! ... asa e la regulament. E scris doar limita la fiecare, 90-120 respectiv 45-90 ... Dar nu se poate totuși 90 X 90 !!

Mai lipsește și lățimea liniilor de marcaj, 12 cm ... Si poate mai lipsesc și altele ...}

JulianM
04.04.2011, 14:14
A căzut în cap și a marcat cu "lovitura scorpionului" !!

Fl-v2237nF4

JulianM
14.05.2011, 06:04
Platini la Național Arena : "Aveți un stadion și o federație frumoasă, acum mai trebuie să găsiți și jucători buni!"

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7952/8266563/1/national.jpg?width=610

ProSport.ro (http://www.prosport.ro/fotbal-intern/nationala/platini-la-national-arena-aveti-un-stadion-si-o-federatie-frumoasa-acum-mai-trebuie-sa-gasiti-si-jucatori-buni-8266563)

JulianM
02.06.2011, 17:02
{... Un lucru trecut cam neobservat ... După "boacăna" cu desemnarea Rusiei și Quatar-ului pt CM 2018 și CM 2022 - lăsând Anglia, Olanda, Belgia .. și de fapt pe mai toată lumea cu gura căscată, voilŕ :}

Joseph Blatter a fost reales în funcția de președinte al FIFA

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/1/1/1689/8306353/1/joseph-blatter.jpg?width=400

...
Joseph Blatter, care conduce forul internațional din iunie 1998, când i-a succedat brazilianului Joao Havelange, a fost reales pentru un al patrulea mandat, care va fi și ultimul.

(Schimbarea Columbiei cu Mexicul în 1985 (pentru CM 86) s-a făcut cam pe picior (de fapt s-a retras Columbia) ... În Mexic a avut loc un cutremur de peste 8 grade în toamna lui '85, dar au rămas totuși la Mexic .. eram cam prea târziu ... Dar dacă Blatter pleacă "în curând" poate se renunță la Rusia, sau măcar la Quatar, în favoarea tandemului Olanda+Belgia, așa ar fi cel mai corect ...)

Pisoi
02.06.2011, 17:20
Platini la Național Arena : "Aveți un stadion și o federație frumoasă, acum mai trebuie să găsiți și jucători buni!"
Juliane, noul stadion pare frumos si impunator ...eram doar curios cate locuri si cate parcari are? :thinking:

JulianM
03.06.2011, 05:32
Juliane, noul stadion pare frumos si impunator ...eram doar curios cate locuri si cate parcari are? :thinking:
{Nu prea știu nici eu câte locuri va să aibă ... Cred că 6.000 de locuri ar fi cam puține, dar nu știu totuși câte au alte stadioane mari din "West", ca să fac comparații ...}

Oprescu zice: „N-o să pot să fac niciodată 18.000 de locuri de parcare, acum, în acest moment de criză. 6.000 de locuri cred că pot să satisfacă strictul necesar”

Stadionul Național: 162 locuri de parcări pentru 50.000 de spectatori
(Postat la: 22.07.2009)

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/1/186/3927/4681113/1/oprescu-lia-manoliu-ager.jpg?width=630

Gândul.Info (http://www.gandul.info/news/stadionul-national-162-locuri-de-parcari-pentru-50-000-de-spectatori-4681113)

sau aici (postare din 5 ianuarie 2011) :

Arena de 5 stele! Stadionul național va avea o parcare URIAȘĂ de 10 milioane de euro

Sport.Ro (http://www.sport.ro/fotbal-intern/arena-de-5-stele-stadionul-national-va-avea-o-parcare-uriasa-de-10-milioane-de-euro.html)

unde zice că ar fi vorba de 1300 plus alte 3200 ...

:starsmile:

JulianM
08.06.2011, 10:56
Brazilia-România, scor 1-0, în meciul de retragere al lui Ronaldo

3flGL-tlEjE

ASport (http://asport.ro/international,echipa-nationala,video:-brazilia-romania-scor-1-0-in-meciul-de-retragere-al-lui-ronaldo,187756)

JulianM
09.06.2011, 08:27
Fantastic ! .. Penalty ! ....... șut și .. și .. și .. și .. și .. goool !!!

olrv8pl59R0

Cel mai ciudat penalty din istorie

Gandul.Info (http://www.gandul.info/sport-miscare/vezi-aici-cel-mai-ciudat-penalty-din-istorie-video-8325631)

JulianM
24.08.2011, 06:30
România a coborât un loc în clasamentul FIFA. Olanda, noul lider mondial

http://oi55.tinypic.com/2yoc286.jpg

Echipa națională a României a coborât un loc, pe 54, cu 558 de puncte, în clasamentul FIFA pe luna iulie, dat publicității, miercuri, pe site-ul oficial al forului fotbalistic mondial, în care Olanda este noul lider mondial pentru prima oara, detronând Spania.

onlinesport (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/nationala/78317/romania-a-coborat-un-loc-in-clasamentul-fifa-olanda-noul-lider-mondial.htm)

JulianM
26.08.2011, 13:55
A început de câteva minute Supercupa Europei, pe TVR 1 : F.C. Barcelona - F.C. Porto

Porto a început bine, Barcelona slab ..

Supercupa Europei | Momentul adevarului, "dragonii" sau "extraterestrii"?

http://www.sport365.ro/files/news/image/thumbnails/240/supercupa_superbarca2011.jpg

Sport365.Ro (http://www.sport365.ro/Supercupa_Europei__Momentul_adevarului___dragonii_ _sau__extraterestrii__-n142963.html)

JulianM
17.09.2011, 14:46
Maradona, acuzat de coruptie de un fost secretar al sau

http://www.sport365.ro/files/news/image/thumbnails/240/DiegoDiegoDiegos.jpg

sport365.ro (http://www.sport365.ro/Maradona__acuzat_de_coruptie_de_un_fost_secretar_a l_sau-n143761.html)

Ar trebui să-l lase odată în pace pe Maradona ... A suferit destul (chiar dacă vina că a început cândva să ia droguri îi aparține în totalitate ...).

În plus le-a adus un titlu mondial în 1986 (și în ce fel !!!... a făcut pe teren ce nimeni nu a mai făcut .. adevărate miracole .. și nu cred că va mai face vreodată altcineva așa ceva - exceptând "golul care n-a fost niciodată", primul cu Anglia) .. și i-a mai dus apoi într-o altă finală jucând aproape într-un picior (avea probleme grave la un călcâi .. dar a jucat totuși toate minutele la CM 1990)

JulianM
16.10.2011, 05:48
Protest UNIC în LUME la Petrolul - Voinţa! S-a întors cu spatele şi nu s-a mişcat la penalty-ul bătut de Opriţa! Decizia arbitrului: 'galben' şi repetarea loviturii

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/8870504/2/captura.jpg?width=610

[/URL][url=http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/protest-unic-in-lume-la-petrolul-vointa-s-a-intors-cu-spatele-si-nu-s-a-miscat-la-penalty-ul-batut-de-oprita-decizia-arbitrului-galben-si-repetarea-loviturii-8870504]prosport.ro (http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/protest-unic-in-lume-la-petrolul-vointa-s-a-intors-cu-spatele-si-nu-s-a-miscat-la-penalty-ul-batut-de-oprita-decizia-arbitrului-galben-si-repetarea-loviturii-8870504)

JulianM
19.10.2011, 11:11
Ziua de ieri a fost una plină de meciuri spectacol, dar golul serii vine de peste Ocean, din Liga Campionilor CONCACAF. Marcator a fost argentinianul Pablo Gabas, care a înscris pentru echipa sa de la mai bine de 35 de metri.

gsp.ro (http://www.gsp.ro/international/campionate/video-pablo-gabas-a-rupt-plasa-de-la-peste-35-de-metri-273133.html)

-GVL8ZE-W2E

Golul e mai frumos decat al lui Arie Haan din 1978 (Olanda - RFG, 2-2), si a șutat și mai de departe ..

Unk70-7_qBI

Spre deosebire de Sepp Maier în 1978, azi portarii se aruncă mai des după mingi - chiar dacă n-au nici o șansă ...

FidelKatzo
12.05.2012, 14:14
ce blamaj,Dortmund-Bayern 3-1 la pauza..daca aveam un cutit de bucatarie care taie bine imi taiam venele..cred ca toni este in extaz de bucurie ..

tonita
13.05.2012, 04:48
Tot NRW-ui fruncea!
Da' sincer imi pare rau ca meciul a fost înainte de finala cu Chelsea.

FidelKatzo
13.05.2012, 12:24
Tot NRW-ui fruncea!
Da' sincer imi pare rau ca meciul a fost înainte de finala cu Chelsea.

in primul rand, FELICITARI..!!! recunosc ca au jucat fenomenal,au trezit invidia in mine...bavarejii au fost lipsiti de inspiratie cu actiuni stereotipe concentrate pe cele doua extreme..poate ca este bine ca au luat-o pe coaja,au un motiv in plus sa lupte in finala..acum doi ani castigasera cupa si au pierdut finala..sper sa nu ma mai enervez ca data trecuta..

tonita
13.05.2012, 14:28
merci, antrenorul nostru e un tip extraordinar si baietii tin aproape :-)

Da daca Bayern îi bate pe engleji, iesim si noi pe strada si cântam: "Wir sind Bayern, wir sind Deutscheland!"

FidelKatzo
26.05.2012, 05:27
merci, antrenorul nostru e un tip extraordinar si baietii tin aproape :-)

Da daca Bayern îi bate pe engleji, iesim si noi pe strada si cântam: "Wir sind Bayern, wir sind Deutscheland!"

a trebuit sa treaca ceva timp sa mi se vindece ranile..a doua zi dupa meci m-am simtit ca dupa o betie zdravana,nimic nu mai era ca inainte,cer senin,soare stralucitor,natura pulsa in jurul meu si eu impotmolit in depresiuni..imi puneam tot felul de intrebari..de ce nu pot sa fiu si eu ca fanii lui Dortmund sa ma multumesc cu cate un titlu castigat la zece ani pe plan national..? sigur ca nu as mai suferi in halul asta de fiecare data..

sa speram ca anul care vine o sa avem mai mult noroc,daca tot la doi ani suntem in finala CE,odata si odata o sa ne pice cupa de la sine in poala..Heynckes vrea sa mai aduca cativa jucatori ca sa nu mai aiba surprize in campionat,pina acuma a profitat de munca lui van Gaal..ar fi cazul sa vina cu idei noi,ca doar are destula experienta..

unul din jucatorii aflati in discutie a fost Younes Belhanda de la Montpellier,pacat ca nu se mai vorbeste de el,imi place foarte mult..

http://youtu.be/fK9Hh5s8DAI

tonita
27.05.2012, 05:03
...Si eu sunt ravasit...O pierdere irecuperabila. Nu, nu de timpul pierdut în fata televizorului vorbesc. Eram în Ro si gazdele s-au simtit obligate sa ma sustina emotional pâna la terminarea meciului, târziu în noapte. Televizorul era în camera lor de dormit...

FidelKatzo
02.07.2012, 10:42
pe unde umbla Toni al nostru,o fi aflat de vestea buna..?

http://www.spiegel.de/fotostrecke/matthias-sammer-wird-neuer-sportdirektor-beim-fc-bayern-fotostrecke-84348-7.html

(http://www.spiegel.de/fotostrecke/matthias-sammer-wird-neuer-sportdirektor-beim-fc-bayern-fotostrecke-84348-7.html)

:)

(http://www.spiegel.de/fotostrecke/matthias-sammer-wird-neuer-sportdirektor-beim-fc-bayern-fotostrecke-84348-7.html)

FidelKatzo
17.07.2012, 11:03
revista Forbes a intocmit o lista cu 50 din cele mai valoroase cluburi din lume,Borussia Dortmund este pe locul 11..abia astept sa inceapa campionatul..

http://www.abendblatt.de/sport/article2341193/Das-sind-die-wertvollsten-Sportvereine-der-Welt.html

tonita
17.07.2012, 14:58
Fidel, fidelule tocmai tu sa-ti dai autogol?! Dortmund este la bursa dar n-are nici pe departe asa o valoare. Poate doar în sufletelul proletarilor si nu numai din Ruhrgebiet.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d5/Allianz_arena_daylight_Richard_Bartz.jpg

Sammer mi-a placut întotdeauna! Succese, multe si dese!!

Ps. Sper sa nu iau amenda pentru Parcare poze de la Sorin!;-)

FidelKatzo
18.07.2012, 05:14
Fidel, fidelule tocmai tu sa-ti dai autogol?! Dortmund este la bursa dar n-are nici pe departe asa o valoare. Poate doar în sufletelul proletarilor si nu numai din Ruhrgebiet.

Sammer mi-a placut întotdeauna! Succese, multe si dese!!

recunosc ca am scris intentionat gresit,sper ca nu te superi..

Sammer a fost un jucator foarte bun si a facut treaba buna la DFB,a fost cel mai reusit transfer la Bayern din ultimii ani..sper sa fie lasat in pace,nu de la primul meci mai slab sa fie sfasiat in bucati de presa si caposii din conducera clubului..

FidelKatzo
17.08.2012, 02:46
tzuca-l tata pe Uli,ca destept mai e..m-a perpelit la flacara mica 3 luni..

http://www.spiegel.de/video/javier-martinez-wechselt-offenbar-zum-fc-bayern-muenchen-video-1215551.html

(http://youtu.be/sEmZyekB4rU)
http://youtu.be/sEmZyekB4rU

encore
16.01.2013, 01:06
[i]DInamo era cel mai hulit club din tara pentru ca era sustinut de aparatul de represiune ....
.... Aparatul de represiune in Ro acelor ani era fam ceausescu si acolitii sai
.....Mai toti suporterii dinamovisti aveau rude la militie sau la secu....
....Balaci avea un dosar la secu f gros..si dinamovistii dupa ce l-au luat i l-au facut subtire de tot....
......Deci ati furat jucatorii de la Craiova si FC Olt.....
.......Steaua domina europa in acei ani .....cu valentin , cu arbitrii si primii-secretari de partid pe judet . .....

Ca sa continue discutia inceputa acum vreo 5 ani ... clipul e ceva mai lung dar cei care au trait fotbalul la noi dinainte de '90 o sa-l inteleaga.

http://www.youtube.com/watch?v=jn5DAbsXPxY

FidelKatzo
16.01.2013, 10:33
acum am vazut,scuze..!

cand omul nu are ce face ,isi face singur probleme..
Bayern va avea din julie 2013 un nou antrenor,Pep Guardiola..credeam ca Heynckes va mai prelungi cu un an,dupa mine ar fi fost solutia ideala..

http://www.sueddeutsche.de/sport/bundesliga-fc-bayern-holt-guardiola-1.1574776

fifi
16.01.2013, 18:36
am văzut şi eu filmul documentar de mai sus, mulţumesc pentru postarea lui, encore!

VanDerGigi
17.01.2013, 07:35
Ca sa continue discutia inceputa acum vreo 5 ani ... clipul e ceva mai lung dar cei care au trait fotbalul la noi dinainte de '90 o sa-l inteleaga..

Interesant clipul Encore ..intr-un fel parca era mai bine pe vremea aia.. erau fortze in Europa. Acum degeaba ia Unirea Urziceni sau Otelul campionatul daca a doua zi fuge Bucsaru cu milioanele din CL si desfiinteaza echipa.
Cand il vad pe Vasile Ianul, parca imi vine sa ma razgandesc pt mentinerea armelor.

tonita
17.01.2013, 09:56
Fidel, noul antrenor ar trebuie sa exerseze din timp si pentru orice eventualitate cum se zice "Flasche leer"

FidelKatzo
18.01.2013, 02:39
Fidel, noul antrenor ar trebuie sa exerseze din timp si pentru orice eventualitate cum se zice "Flasche leer"

mai mult ca sigur ca primii doi ani ,interviews o sa dea in spaniola sau engleza..Guardiola este cu totul alt tip de om decat Trapattoni,ii place sa se inconjoare cu oameni din arta si cultura..parca ii vad pe jucatorii de la Bayern inaintea meciurilor cu Dortmund pictand tablouri de natura statica in aqarela..

Interesant clipul Encore ..intr-un fel parca era mai bine pe vremea aia.. erau fortze in Europa. Acum degeaba ia Unirea Urziceni sau Otelul campionatul daca a doua zi fuge Bucsaru cu milioanele din CL si desfiinteaza echipa.
Cand il vad pe Vasile Ianul, parca imi vine sa ma razgandesc pt mentinerea armelor.

au fost foarte multi jucatori talentati,ma gandesc adesea la generatia de aur cu Hagi,Raducioiu,Lacatus,Balint,Ilie Dumitrescu..

ps.multumesc encore ! fata de Lucescu am avut intodeauna o admiratie deosebita..

VanDerGigi
18.01.2013, 12:30
mai mult ca sigur ca primii doi ani ,interviews o sa dea in spaniola sau engleza..Guardiola este cu totul alt tip de om decat Trapattoni,ii place sa se inconjoare cu oameni din arta si cultura..

..fata de Lucescu am avut intodeauna o admiratie deosebita..

Mai scapa si el vaca in porumb, ca fiecare, mai ales cand il lauda si il apara pe printishorul de fisu pana la granitza cu penibilul, dar ca om de fotbal e jos palaria. Are si ochi la fotbalisti de nu se poate ..acum l-a luat pe Taison de la Metalurg cu 20 de milioane ..in 2-3 ani o sa-l vanda cu 50.
Cred ca ar face fatza fara probleme pe banca oricarei formatii europene cu pretentii.
Uite Bayern-ul tau a angajat un antrenor tanar si modern care si-a demonstrat valoarea la Barzelona avand la dispozitie materie prima ca Messi, Iniesta, etc o colectie de jucatori ce nu au nevoie de nici o prezentare.
Lucescu mai are de invatat.. de abia a batut si implicit eliminat pe Chelsea, detinatoarea CL, cu jucatori pamanteni gen Razvan Rat.

FidelKatzo
19.01.2013, 02:49
Mai scapa si el vaca in porumb, ca fiecare, mai ales cand il lauda si il apara pe printishorul de fisu pana la granitza cu penibilul, dar ca om de fotbal e jos palaria. Are si ochi la fotbalisti de nu se poate ..acum l-a luat pe Taison de la Metalurg cu 20 de milioane ..in 2-3 ani o sa-l vanda cu 50.
Cred ca ar face fatza fara probleme pe banca oricarei formatii europene cu pretentii.
Uite Bayern-ul tau a angajat un antrenor tanar si modern care si-a demonstrat valoarea la Barzelona avand la dispozitie materie prima ca Messi, Iniesta, etc o colectie de jucatori ce nu au nevoie de nici o prezentare.
Lucescu mai are de invatat.. de abia a batut si implicit eliminat pe Chelsea, detinatoarea CL, cu jucatori pamanteni gen Razvan Rat.

am ramas surprins sa citesc din presa romaneasca cat va castiga Guardiola ..nu stiu de unde au informatiile,din conducerea Bayernului nu a spus pina acuma nimeni ceva concret..

http://adevarul.ro/news/sport/josep-guardiola-deveni-mai-platit-antrenor-lume-1_50f7d90edc344dc2024722ce/index.html

Lucescu este cunoscut si apreciat in fotbalul european,cred ca depinde de el in ce liga vrea sa lucreze..personal ma unge la inimioara cand aud ce frumos vorbesc de el comentatorii germani..

ps. Guardiola si-a demonstrat valoarea ca jucator si antrenor la Barcelona,nu are experienta ca antrenor in strainatate..presa si mediile sunt haiine cand simt miros de sange,sa vedem cum o sa reactioneze la primele critici..pe saracul Trapattoni l-au enervat de a reinventat limba germana..

http://youtu.be/OCFj9lf8IQE

FidelKatzo
10.02.2013, 02:36
am ramas singurul care scrie aici,stie cineva pe unde umbla Toni.?..ma tot intreb cine va castiga anul asta campionatul,la fiecare etapa avem cate o surpriza..

http://youtu.be/TdZPWGSg6Ec

tonita
10.02.2013, 08:04
ma tot intreb cine va castiga anul asta campionatul[/I],la fiecare etapa avem cate o surpriza..

Du Scheinheiliger!!! Era de la început clar ca anul asta câstiga Bayern. Poate sa joace cu 10 rezerve. Da, recunosc, sunt un pic trist...

PS.La tine se vede clipul de la youtube?! In Germania nu se vede.:thatsit:

FidelKatzo
10.02.2013, 11:06
Du Scheinheiliger!!! Era de la început clar ca anul asta câstiga Bayern. Poate sa joace cu 10 rezerve. Da, recunosc, sunt un pic trist...

PS.La tine se vede clipul de la youtube?! In Germania nu se vede.:thatsit:

nu o lua pe suflet,am glumit doar..incep sa-mi fac remuscari ca te-am necajit..

la mine se vede clipul fara probleme..

tonita
11.02.2013, 02:19
..
la mine se vede clipul fara probleme..

Da,da stiam eu ca Bayern nu e în Germania.

Ce e cu Lewandowski?

FidelKatzo
11.02.2013, 05:26

Ce e cu Lewandowski?

speculatii,nimic mai mult..Bayern are cu Mandzukic, Pizzaro,Gomez,jucatori de clasa..nu cred sa faca vreun transfer pina vine Guardiola,sau fara consimtamantul lui..
si apoi nu vad de ce i-ar da drumul Dortmund lui Lewandowski,un jucator valoros pentru echipa si greu de inlocuit..

VanDerGigi
13.02.2013, 09:19
Toni, cum vezi lucrurile diseara? Ati picat rau cu Sahtiorul ..in afara de Barzelona cred ca va era mai bine cu oricare alta echipa.

tonita
13.02.2013, 12:52
Toni, cum vezi lucrurile diseara? Ati picat rau cu Sahtiorul ..in afara de Barzelona cred ca va era mai bine cu oricare alta echipa.

Sper sa castigam!! Numai de Lucescu mi-ar pare rau si nu ma supar prea tare daca pierdem.

FidelKatzo
13.02.2013, 14:42
Sper sa castigam!! Numai de Lucescu mi-ar pare rau si nu ma supar prea tare daca pierdem.

eu va tin pumnii.! la pauza 1-1.

portarul cred ca fumeaza marihuana,ce gol de 2lei a incasat..sper sa il inlocuiasca Klopp pe Santana ca este prea incet,se misca ca o girafa debusolata..

FidelKatzo
14.02.2013, 02:32
2-2 la Donezk acasa este foarte bine Toni..! baietii tai au dovedit ca au moral,dupa meciul cu Hamburgul nu a fost usor..imi place foarte mult Mat Hummel,cred ca i-ar sta f. bine tricoul rosu..

sorin
14.02.2013, 07:01
Cu cat credeti ca ia bataie Steaua azi de la Ajax? Eu zic ca va fi 2-0.

VanDerGigi
14.02.2013, 07:48
2-2 la Donezk acasa este foarte bine Toni..!.
Intr-adevar au reusit un rezultat bun si au jucat foarte bine. Apararea Sahtiorului parea ca inca hiberneaza sub stratul gros de zapada.
Cred ca la Dortumund se va juca pe viata si pe moarte ..vulpoiul de Lucescu o sa-si vanda scump pielea. Desi nemtii au prima sansa eu cred ca tot Sahtior se va califica.

Astazi pe Steaua o vad pe rol de incasator la cum se prezinta dupa pauza de iarna. Un 3-0 sau 4-1. La CFR cu Inter cred ca va fii 1-1.

FidelKatzo
14.02.2013, 09:47

o sa fie un meci foarte greu,ideal ar fi sa faca Steaua cel putin un egal..

Pisoi
14.02.2013, 13:55
...ai nimerit-o!:surprised:

sorin
14.02.2013, 14:39
I hate it when I'm right!!!

VanDerGigi
14.02.2013, 15:01
I hate it when I'm right!!!

Frank de Boer ne-a aratat ca nu e neam de traista ..la 2-0 a luat piciorul de pe acceleratie. Steluta a jucat bine, putea fi mult mai rau. N-am inteles de ce l-a scos pe Rusescu ..

Pisoi
14.02.2013, 16:03
...zar de dubla in deplasare! ...si CFR a pierdut tot cu 2-0
...bai! da' la CFR cam toti sunt "ardeleni" :d:

VanDerGigi
14.02.2013, 21:53
...bai! da' la CFR cam toti sunt "ardeleni" :d:

Cat timp reprezinta Romania, pot sa fie si chinezi. Desi in afara de patron, mai deloc "ardeleni" pe acolo - vreo 3 romani si restul portughezi.
Ca tot a venit vorba ..Pazkany in fotbal face cat Copos si Badea combinati pe 10 ani ..marii bogati saraci ai Romaniei. Cei doi s-ar arunca in Dambovitza pentru o hartie de 500 euro.
Citind reactiile din presa ma bucur sa vad ca antrenorii si unii jucatori ai echipelor noastre sunt optimisti si cugeta de parca au scos niste rezultate bune in perspectiva calificarii..
Reghecampf nici nu stie ca o sa-l dea Gigi afara in direct la Digisport cateva galoane de apa baute pe margine mai tarziu daca o tine tot asa. Daca era Rusescu in locul lui Rocha la faza aia singur cu portarul, mai avea de doi lei sperante la 2-1. Dar te pui cu romanul vazut imparat?

FidelKatzo
15.02.2013, 02:32
o dezamagire in plus sau in minus,ce mai conteaza..?
am impresia ca echipele romanesti inaintea unui meci trec pe la vrajitor sa ii descante. ajunge jucatorul cu mingea la 1m de poarta si gaseste solutia sa rateze..

ps. chiar asa de superiori nu a fost Ajax fata de Steaua.un egal ar fi fost in domeniul posibilului..

tonita
15.02.2013, 05:25
...ai nimerit-o!:surprised:

... în Europa e de vreo 10 zile scandal mare cu mafia pariurilor. Zice ca, în cupele Eu si chiar în preliminariile CE s-au aranjat meciuri. Procuratura cerceteaza, vreo 700 de partide suspecte. La nivel mare toata chestia. ;-)

sorin
15.02.2013, 06:11
... în Europa e de vreo 10 zile scandal mare cu mafia pariurilor.

Na ca m-ai prins Toni. Am pariat tot ce aveam pe meciul asta. :d

VanDerGigi
15.02.2013, 08:39
... în Europa e de vreo 10 zile scandal mare cu mafia pariurilor. Zice ca, în cupele Eu si chiar în preliminariile CE s-au aranjat meciuri. Procuratura cerceteaza, vreo 700 de partide suspecte. La nivel mare toata chestia. ;-)

Am inteles ca Germania e in capul listei. Lacomia oamenilor nu are limite si mafia ii manevreaza cum vrea.
Si aseara au fost vreo doua meciuri cu final neprevazut. Napoli a pierdut acasa in fata puternicei Viktoria Plzen cu scorul de 0-3. Atletico Madrid a pierdut tot acasa cu Rubin Kazan, scor 0-2. Zenit 2-0 cu Liverpool sa zicem ca n-a fost surpriza ca astia au antecedente..

tonita
15.02.2013, 09:10
Na ca m-ai prins Toni. Am pariat tot ce aveam pe meciul asta. :d

Am stat io si m-am gândit...Nu-i bai! Gresala recunoscuta îi pe jumate iertata. Cealalta jumatate o împarti cu noi, care suntem pe baricade!:calcul::P

Am inteles ca Germania e in capul listei. Lacomia oamenilor nu are limite si mafia ii manevreaza cum vrea.

VanderGigi, procuratura a descoperit ca pe meciuri de liga a treia germana se pariaza sume imense, provenienta e 90% din Asia de sud est.
Cercetarile au aratat ca partide obscure ale unor echipe de care nemtii nici n-au auzit, trezesc acolo un interes mult prea mare...

Dar bombele mari înca n-au expldat, se pare ca în noul scandal sunt implicate personalitati de categorie grea.

VanDerGigi
15.02.2013, 10:04
am impresia ca echipele romanesti inaintea unui meci trec pe la vrajitor sa ii descante. ajunge jucatorul cu mingea la 1m de poarta si gaseste solutia sa rateze...

Stiu ce zici dar e ciudat. Stiam ca Steaua nu sufera de sindromul asta, ei de obicei marcheaza si fara sa vrea. Dar daca Gigi a preferat de data asta sa mearga in Dubai in loc sa mearga la muntele Athos, eu ce sa-i fac..

http://m.youtube.com/watch?v=fAhI07RTOVw

FidelKatzo
15.02.2013, 11:05
simpatic om Becali.

http://youtu.be/IanUn7Dt0HU

FidelKatzo
16.02.2013, 02:06

Ce e cu Lewandowski?

ceva trebuie sa fie,toti vorbesc de transferul asta numai coducerea clubului nu stie nimic..Uli face pe fecioara nevinovata ca si cu Guardiola. cu transferul asta Fc-ul isi asigura castigarea campionatului pe urmatorii 10 ani.

http://www.merkur-online.de/sport/fc-bayern/fc-bayern-alles-klar-lewandowski-2753772.html

tonita
16.02.2013, 03:22
http://www.merkur-online.de/sport/fc-bayern/fc-bayern-alles-klar-lewandowski-2753772.html

Când îl vad pe Gomez îmi aduc aminte de Camataru...

FidelKatzo
17.02.2013, 10:45
Când îl vad pe Gomez îmi aduc aminte de Camataru...

ai dreptate seamana foarte mult,trasuturile fetei,ba chiar si freza..Camataru a fost un fotbalist foarte bun,il tin minte de pe vremea cand juca la Craiova..ce ii deosebeste unul de altul;Camataru nu a frecat banca de rezerve ca Gomez.
nu mai inteleg lumea asta..sezonul trecut Gomez si Robben au fost oamenii de baza in echipa si au dat goluri in meciuri decisive pentru calificarea in finala Cupei Campionilor Europeni. anul asta sunt rezerve..

tonita
18.02.2013, 02:47
....sezonul trecut Gomez si Robben au fost oamenii de baza in echipa si au dat goluri in meciuri decisive pentru calificarea in finala Cupei Campionilor Europeni. anul asta sunt rezerve..

E mâna lui Hoeneß...

Bayern e o echipa pe care poti doar sa o iubesti sau s-o urâsti!

Io am un sentiment ciudat fata de ei, poate pentru ca asa am fost educat :-)))

http://www.youtube.com/watch?v=UWxlcnAgtNU

FidelKatzo
18.02.2013, 05:54
E mâna lui Hoeneß...

Io am un sentiment ciudat fata de ei, poate pentru ca asa am fost educat :-)))

daca nu o sa pot adormi la noapte probabil din cauza ca am sa reflectez la fraza asta..

felicitari,baietii tai joaca tot mai bine..!

http://www.focus.de/sport/fussball/bundesliga1/dortmund-schlaegt-frankfurt-klar-geniales-bvb-duo-reus-und-goetze-zerlegt-eintracht_aid_921171.html

tonita
20.02.2013, 00:13
Iar ai tai sunt imbatabili!!! Bravo!

FidelKatzo
20.02.2013, 02:23
Iar ai tai sunt imbatabili!!! Bravo!

sa nu exageram,la golul lui Podolski au fost caraghiosi..

deseara avem un meci interesant,Milan-Barcelona. pacat ca Kevin Prince Boateng nu o sa joace,un jucator care imi place foarte mult. dar atata timp cat la DFB mediocritatea este ridicata la rang de performanta cu Jorgi Löw in frunte,probabil ca nu o sa fie nominalizat la nationala.

ps. se pare ca Boateng va juca ;

http://www.bild.de/sport/fussball/champions-league-achtelfinale/boateng-stuermt-gegen-messi-29188592.bild.html

FidelKatzo
21.02.2013, 06:55
cum ati pariat.?

http://youtu.be/9mR40algin8

Boateng un jucator de mare clasa.!

VanDerGigi
21.02.2013, 07:19
cum ati pariat.?

Boateng un jucator de mare clasa.!

Nu merge video. Ai pus golul ala dat dupa ditamai hentzul?
Se pare ca a inceput lumea sa le gaseasca antidotul barcelonezilor. Intai Celtic, acum Milan. Au facut un meci tactic perfect italienii, cateodata dadeau impresia ca sunt mai multi pe teren. Barcelona pareau ca niste insi trecuti de 40 de ani care au iesit dupa orele de munca la o miutza cu lada de bere la centrul terenului. Adica au aratat ca iubesc fotbalul dar nu le-a iesit nimic.
Dar sa deschidem casa pt meciurile de azi. Ce credeti ca vor face echipele romanesti? Eu zic 1-1 la Cluj si 2-1 pentru Ajax.

sorin
21.02.2013, 07:51
Dar sa deschidem casa pt meciurile de azi. Ce credeti ca vor face echipele romanesti? Eu zic 1-1 la Cluj si 2-1 pentru Ajax.
Amandoua o "fura" cu 1-0 ;)

VanDerGigi
21.02.2013, 09:00
Amandoua o "fura" cu 1-0 ;)

Apropo de furat, pe National Arena iar e orezarie. Iar ne facem de kk-o. Nimic neobisnuit.
Cred ca se face cu rea intentie ca sa se mai ciupeasca niste bani la fiecare 3 luni, altfel nu pot sa-mi explic cum e posibil.
http://m.gsp.ro/top-stiri/391418.html

sorin
21.02.2013, 09:12
Apropo de furat, pe National Arena iar e orezarie. Iar ne facem de kk-o. Nimic neobisnuit.
Cred ca se face cu rea intentie ca sa se mai ciupeasca niste bani....
pai da, te-ai prins? na gazonu', da gazonu', ia gazonu', da spaga si tot asa. cum iti explici ca la altii ... e verde si la noi nu?

p.s. mi se pare mie sau v-au ajutat un pic "zburatorii" la hochei?

FidelKatzo
21.02.2013, 10:00
Nu merge video. Ai pus golul ala dat dupa ditamai hentzul?
Se pare ca a inceput lumea sa le gaseasca antidotul barcelonezilor. Intai Celtic, acum Milan. Au facut un meci tactic perfect italienii, cateodata dadeau impresia ca sunt mai multi pe teren. Barcelona pareau ca niste insi trecuti de 40 de ani care au iesit dupa orele de munca la o miutza cu lada de bere la centrul terenului. Adica au aratat ca iubesc fotbalul dar nu le-a iesit nimic.

imi pare rau,de pe you tube l-am pus. se vede clar ca nu a fost hentz,mingea a lovit jucatorul de la milan in fatza.pentru-ca avea mina ridicata si s-a petrecut prea repede totul au ramas multi cu impresia ca ceva nu a fost corect la acordarea golului.

la Steaua lipsesc doi jucatori de baza Pintilii si Bourceanu,daca nu reusesc sa ii bata,macar sa le traga o batuta fanilor,asa cum au facut olandezii cu fanii nostrii..

VanDerGigi
21.02.2013, 11:08
p.s. mi se pare mie sau v-au ajutat un pic "zburatorii" la hochei?

Pai da, vecinul la nevoie se cunoaste.

imi pare rau,de pe you tube l-am pus. se vede clar ca nu a fost hentz,mingea a lovit jucatorul de la milan in fatza.pentru-ca avea mina ridicata si s-a petrecut prea repede totul au ramas multi cu impresia ca ceva nu a fost corect la acordarea golului.

Ai dreptate. Acum am revazut faza cu microscopul si nu a fost hentz. In timpul meciului au aratat 'nspe reluari numai din unghiul asta nu. Ai fi jurat ca a pus mana pe ea.

http://m.youtube.com/#/watch?v=hM3ZusBCfzY

VanDerGigi
21.02.2013, 17:00
Steaua a produs minunea la penalty-uri dupa un meci de poveste. Cine ar fii crezut? Si ce goluri frumoase. Nu degeaba fotbalul e sportul rege.
Sorine, stii ca numai stelist nu sunt, dar in seara asta imi scot palaria si dau cu ea de pamant in fata baietilor astora.
La ultimul 11 metri mi-au dat lacrimile de bucurie vazand bucuria romanilor din tribune.
Bravo! Felicitari!

sorin
21.02.2013, 17:38
Sorine, stii ca numai stelist nu sunt, dar in seara asta imi scot palaria si dau cu ea de pamant in fata baietilor astora.
La ultimul 11 metri mi-au dat lacrimile de bucurie vazand bucuria romanilor din tribune.

Bravo Jiji! Asa trebuie sa fie toti suporterii romani in meciurile internationale.
Ma bucur ca de data asta nu mi-a iesit pronosticul. Extraordinar meci, au repetat episodul Valencia de acum 8 ani.

Pisoi
21.02.2013, 18:28
Bravo! Felicitari!...bai! ...asa ie si cu mine! ...nici eu nu am apasare cu Steaua dar azi am lasat dkului de treaba si am urmarit meciul pe PC ...si la fel ca si tine parca mi s-au umezit ochii de bucurie ...meci de zile mari cum nu am mai vazut de mult la echipele romanesti! :aplause:

Bravo Jiji! Asa trebuie sa fie toti suporterii romani in meciurile internationale.
Ma bucur ca de data asta nu mi-a iesit pronosticul. Extraordinar meci, au repetat episodul Valencia de acum 8 ani....bag seama ca de data asta ai dat pronosticul/le la plesneala si ti-au iesit pasientele la pariuri! :d:

p.s. CFR m-a dezamagit! ...cred ca trebe' sa se gandeasca mai bine la echipa si sa aduca si ceva jucatori de valoare "din alte judete" ...nu numai "ardeleni" :starsmile:

VanDerGigi
21.02.2013, 20:16
p.s. CFR m-a dezamagit! ...cred ca trebe' sa se gandeasca mai bine la echipa si sa aduca si ceva jucatori de valoare "din alte judete" ...nu numai "ardeleni" :starsmile:

CFR-ul au avut niste ocazii bune dar s-au kk pe ei. Pazkany a vandut ce a avut mai bun pe Sougou si Bastos si a luat in schimb niste petarde. Cioromelu’ ala francez parca mai il lasi sa convinga dar blondul ala nici nu stie sa loveasca mingea cu latul ..cu toata modestia dar si eu jucam mai bine.
In schimb Gigisor prostovan cum e, dar fara frica sa bage mana in buzunar, a fost sfatuit de oameni care se pricep la fotbal si a luat crema de jucatori tineri si buni din Romania. Se vedeti acum ce oferte o sa primeasca pe unii jucatori.
Ce sa mai zic .. voi toti aveti echipele in fazele superioare ale cupelor Europene ..eu stau si ma uit. Echipa mea a fost si este calarita de niste sobolani. Tot ce pot spera e vorba aia ca in fotbal boieria vine cu randul. Si o veni si pe strada noastra vreodata lumina.

tonita
22.02.2013, 02:06
... Echipa mea ....

Scuze, nu mi-am facut lectiiile sa citesc tot, care sunt ai tai, Jiji?

FidelKatzo
22.02.2013, 03:35
baietii de la Steaua au jucat fenomenal,felicitari !!! a fost un meci incarcat de emotii,m-am bucurat enorm ca au castigat.

sorin
22.02.2013, 06:43
Aia rosii care latra : )

VanDerGigi
22.02.2013, 07:40

Cea mai frumoasa echipa Toni. Dinamo din Stefan cel Mare. Anul asta ne luptam pt locul 3 in liga lui mitica.

tonita
22.02.2013, 12:46
Aia rosii care latra : )

am calcat pe cineva pe batatura?:thinking:

FidelKatzo
23.02.2013, 02:36
E mâna lui Hoeneß...

cred ca in Ro. nu este asa de cunoscut. pentru bavareji,cum spunea Becali intr-un inteview,este Domnul Cristos.

campion mondial,de trei ori castigator al cupei campionilor europei,manager la fc. de la varsta de 28 de ani si acum presedintele clubului.are o fabrica de produse din carne in Nürnberg care este condusa de unul din baietii lui.

http://www.spox.com/de/sport/diashows/uli-hoeness/diashow-30-jahre-manager-bayern-muenchen,seite=11.html

asta cu ura sau iubire este valabila in Germania.am observat ca in ziarele de specialitate din tara,cand se prezinta clasamentul ligilor din tarile europene,Germania este intodeauna amintita ca ultima.cred ca romanii inca nu si-au revenit de pe urma persecutiilor suportate in timpul celui de-al doilea razboi mondial, sau pur si simplu pentru ei liga germana este prea putin interesanta.

FidelKatzo
26.02.2013, 05:09
Toni,maine seara avem un meci frumos..nu stiu de ce dar mie imi este tot mai simpatic antrenorul de la Dortmund..

http://www.augsburger-allgemeine.de/video/?bcpid=1663899672001&bclid=79256930001&bctid=2188594764001&refer=rightboxa

poate pentru-ca seamana in mod frapant cu vecina mea..astazi de dimineata ne-am facut semn prieteneste cu mana de la distanta..amandoi eram cu lopetile de zapada in mana,a nins toata noaptea aici.la un crac de pantalon i se vedea pijamaua inflorata dedesubt.

tonita
26.02.2013, 12:17
Da, Klopp e un tip simpatic si natural. Cred ca cel mai mult ti-a placut fraza în care zice "Suntem una din putinele echipe de pe planeta care îi poate bate!" Sper sa fie un meci frumos si deschis chiar daca pierdem.

ps. Salutari vecinei, si aici a nins;-)

sorin
26.02.2013, 13:00
continuarea aici (http://forum.romanian-portal.com/showthread.php?19783-Coltul-microbistilor-2)