PDA

Arată versiune întreagă : Liga Campionilor

pepeer2
05.10.2007, 17:25
Lordule ai vazut anul trecut finala din liga? finala a fost liverpool -milan. In primele 45 de minute milan nu a jucat nimiciar arbitrul a fluierat numai pro milan. Afost dupa parerea mea una din cele mai urite finale unde arbitrul a avut grija numai de o echipa si accea care a cistigat nu a jucat nimic. Ca nu ti-a placut tie cum a jucat steaua cind a luat cupa e alta discutie . Important e ca a cistigat. Fotbalul se joaca pe goluri, si la interes, daca mai poti sa faci si spectacol e bine.

lordul
05.10.2007, 17:41
Asa este , soccerul se joaca pe goluri. Poti sa faci si antijoc , numai sa cistigi , scopul scuza mijloacele......... Insa , nu mai spune ce mare echipa a fost Steaua in finala din 86 , ca in acel meci nu a construit mai nimic smileys/smiley2.gif

O finala mai recenta care mi-a placut , a fost cea din 1999 sau 2000 , cind Manchester le-a sterpelit nemtilor (Bayern Munich) Cupa Campionilor in ultimele 2 minute smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif In min 89 era 1-0 deja pt Bayern , nemtii cintau in tribune , egaleaza Solsjkaer parca (norvegianul acela mic , poreclit Baby Face ) si peste un minut cade si al doilea gol .... Erau terminati nemtii !!! Pe urma , un alt meci frumos de finala , a fost cel din 94 : barca-milan 0-4 . Milanul cu Sacchi antrenor, Barca cu Cruyff , si pe teren Romario si Stoicikov ...

Sper sa nu ne inchida webmasterul topicul asta , ca chiar nu mai stiu unde putem discuta in general de soccer...

pepeer2
05.10.2007, 17:44
Steaua a facut performanta cu jucatorii care au fost adusi cu japca cum spui tu.Cu ei au luat cele 2 cupe in europa cu ei au fost neinvinsi 100 de meciuri in campionat. Aceleasi practici le-a facut si dinamo dar la capitolul relizari "mai avem de asteptat" Exeplul cel mai concludent mi se pare cu Camataru, pe careau hotarit militia si securitateade la dinamo sa-l faca golgeterul europei, si au si reusit cu meciul ala de pomina cu victoria bucuresti. Camataru suta portarul se arunca in coltul opus. Si toata tara exclama : "Camataru Rodion nu e ghita e soson".smileys/smiley36.gif Si Lucescu a povestit cum dinamo cistiga cu interventia secu si a militiei asa ca las-o mai moale cu M.A.pN-ul ca nu ati fost mai curati ca altii.

pepeer2
05.10.2007, 17:52
Am vazut finala de care vorbesti, a fost fantastic cum au cistigat manchester darastea se intimpla rar. A fost si perioada cind menchester avea trupa buna si nu aveau rivali in campionat.Acum cu antrenori straini de valoare si cu bugete enorme numai pt. achizitii in anglia se joaca fotbal de calitate la nivel de cluburi.

lordul
05.10.2007, 17:53
Daca Dinamo facea mai multe smecherii decit Steaua , atunci Dinamo iesea de 6 ori campioana la rind , si cistiga cupele RSR la masa verde ... smileys/smiley2.gif Pe atunci era in floare dictatura generalilor din MApN , si Valentin dadea ordine la arbitri , aranja meciuri , ca sa aveti cele ... 100 de meciuri fara infringere .... Eh,,,, dar de finala cupei din 90 , incheiata cu 6-4 , ce zici ? Ti-a placut smileys/smiley32.gif

Cami era deja un nume in soccerul european , nu era el chiar soson (cunosc cintecul acela :)) , dar invidia e mare la voi , ca n-ati avut nici un jucator capabil sa iasa number one in Europa : a fost Dudu, a fost Cami , a fost Mateut ....smileys/smiley32.gif

lordul
05.10.2007, 18:01
Finala Cupei RSR din 1988 -Meciul cu cintec smileys/smiley36.gif

Stadion : 23 August

Spectatori : 45.000

Arbitri : R.Petrescu - G.Ionescu, Gh Constantin

STEAUA : Liliac - Iovan, Bumbescu, Belodedici, Rotariu - Balan, Tudorel Stoica, Gica Popescu, Hagi - Lacatus, Piturca (Balint din min 52)

DINAMO : Moraru - Mihaescu (Movila din min.45), Rednic, Andone, varga - Danut Lupu, Lupescu, Mateut, Orac (Raducioiu din min 82) - Camataru, Vaiscovici.

Au inscris : Lacatus (min.27), Raducioiu (min 87) Balint (min90)

05.10.2007, 18:42
bre Lordule, nu te mai lega de Steaua '86 ca erau jucatorii luati cu japca. In 84 Craiova Maxima ajunsese in semifinala cupei uefa cu alde Balaci & co. La nationala lui lucescu erau chemati jucatorii craiovei, era normal ca era cea mai in forma echipa plus dinamovistii. Deci daca steaua putea lua cu japca jucatori il lua pe balaci, stefanescu, camataru, cartu, lung samd. Ori n-a luat nici un jucator de la craiova maxima. Nu ii mai da inainte cu ideea ca lua cu japca jucatori. Marea majoritate din echipa stelei erau necunposcuti...nici nu prindeau nationala in acelasi timp.

Steaua '86 ai dreptate ca a facut-o halagian cand a facut apararea cu bumbescu, belo, iovan si barbulescu. Apoi a adus pe Petcu si pe Lacatus plus Majearu si Balint si Piturca. Si seful era Stoica Tudorel. Dupa perioada Halagian a venit Emi Jenei care a dat un stil ofensiv echipei si a facut jocul acela nimicitor cu pase dintr-o bucata.Nu-i da jor cu ideea ca jucaotrii aufost luati cu japca.

Barbulescu, Bumbescu,Petcu si Piturcaau venit de la fc olt. Iovan era cel ce il inlocuise pe Sames. Majearu si Boloi erau veniti parca de la ASA Tg Mures care era tot club militar.

Cu japca erau luati la echipa militiei si a securitatii dinamo. Ii santajau cu cate un dosar penal....vezi cazul celor de la craiova pe care ii santajau cu cate o mizerie din asta.

Tu retii ca dinamo a jucat semifinala de cce. Dar Steaua a si castigat-o, plus alta finala (cea pierduta cu 0-4 la marele Milan cu van Basten) plus o alta semifinala de CCE un an mai tarziu. Deci nu e o intamplare ca acea echipa a castigat la Barcelona, in Spania., deci la ei acasa...fie si la penalty-uri cupa. Era o echipa de vis ce juca un fotbal modern la acele timpuri. Am batut si pe dinamo kiev in supercupa europeio echipa "zbornaia" cu marele lobanovschi ce juca la fel un fotbal total gen steaua cu pase dintr-o bucata si joc rapid.

Iar in UEFA acum doi ani am jucat o semifinala...da in UEFA unde dinamo nici in grupa nu a ajuns si a fost umilita de niste necunoscuti din suedia. Deci e o diferenta f mare intre Steaua si Dinamo si asta se vede la nivel european.

Acum in UCL jucma in grupa cu Sevilla si Arsenal(e prima acum in premiership) deci 2 echipe de top 5 IN LUME. Nu ne putem compara cu ei. Avem sanse sa trecem inaintea Slaviei si sa ocupam locul 3 in grupe. SI asta in conditiile in care avem mari probleme la echipa.

05.10.2007, 18:44
Finala Cupei RSR din 1988 -Meciul cu cintec smileys/smiley36.gif

Stadion : 23 August

Spectatori : 45.000

da si ce-i cu asta? A mai fost o finala a cupei romaniei cand dinamo batut cu 3-0 pe steaua parca prin 90 cand era lucescu antrenor.

Insa pe plan european conteaza. Acolo se vede valoarea. Daca in campionat mai sunt blaturi si jocuri de culise in cupele europene se vede valoarea.

si mai e ceva...pentru mine ca stelist nu dinamo e marea adversara. Eu nici nu o consider rivala...rivalele stelei sunt in europa. Dinamovstii insa se nasc sa urasca Steaua..si e clara de ce...din invidie.

lordul
05.10.2007, 21:32
A mai fost o finala a cupei romaniei cand dinamo batut cu 3-0 pe steaua parca prin 90 cand era lucescu antrenor.

Nu , ala a fost meci de campionat , in primavara lui 89 , de v-am scos soccerul din cap , la voi acasa , in ghena ...smileys/smiley36.gif N-am sa uit niciodata meciul acela smileys/smiley32.gif. Week-end placut , barbate!

lordul
05.10.2007, 21:50
daca steaua putea lua cu japca jucatori il lua pe balaci, stefanescu, camataru, cartu, lung

pe GICA POPESCU , LUNG , UNGUREANU , i-ai uitat ?

Steaua '86 ai dreptate ca a facut-o halagian cand a facut apararea cu bumbescu, belo, iovan si barbulescu. Apoi a adus pe Petcu si pe Lacatus plus Majearu si Balint si Piturca

PETCU dela Farul Constanta ; BUMBESCU dela FC Olt; BELODEDICI (de la Minerul Caransebes parca , dar nu sint sigur..) ; LACATUS (de la Steagul Rosu Brasov ; MAJEARU de la FCM Galati (tot de acolo l-am luat si noi pe Orac) ; BALINT dela Bistrita , PITURCA dela FC Olt, BOLONI dela ASA Tg-Mures

Tu retii ca dinamo a jucat semifinala de cce. Dar Steaua a si castigat-o

Si ce adversari a avut Dinamo in 83/84 cind a ajuns in semifinalele CCE , si ce adversari a avut Steaua in 85/86 ? Kuusisy Lahti, Vejle, Honved , astea erau ... echipe ??? C'mon !

plus alta finala (cea pierduta cu 0-4 la marele Milan cu van Basten)

Bravo! ... daca ati luat-o urit de tot , ca va innodase Gullit de numai stiati pe unde era mingea , ati gasit o scuza ... "marele Milan"smileys/smiley36.gif

dinamo kiev in supercupa europeio echipa "zbornaia" cu marele lobanovschi ce juca la fel un fotbal total

Asta, da echipa! Mi-au placut mult de tot smileys/smiley2.gif

Iar in UEFA acum doi ani am jucat o semifinala...

Ce mai reprezinta cupa uefa in ziua de azi ? O adunatura de ultimele echipe , asa cum devenise si cupa cupelor , pe care , de altfel, au si desfiintat-o ... Nu poti compara Cupa UEFA din anii 70, 80 cu cupa Uefa din ziua de azi ...

Avem sanse sa trecem inaintea Slaviei si sa ocupam locul 3 in grupe

Mai e mult pina departe ....smileys/smiley4.gif

05.10.2007, 21:59
O finala mai recenta care mi-a placut , a fost cea din 1999 sau 2000 , cind Manchester le-a sterpelit nemtilor (Bayern Munich) Cupa Campionilor in ultimele 2 minute smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif In min 89 era 1-0 deja pt Bayern , nemtii cintau in tribune , egaleaza Solsjkaer parca (norvegianul acela mic , poreclit Baby Face ) si peste un minut cade si al doilea gol .... Erau terminati nemtii !!!

N-o sa uit niciodata meciul ala! baby face killer chiar era unii dintre preferatii mei ca jucatori pe vremea aia ...dar m-aofticat ca eu tineam cu Bayernsmileys/smiley1.gif

Eh,,,, dar de finala cupei din 90 , incheiata cu 6-4 , ce zici ? Ti-a placut http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley32.gif Lordule ce m-ai atins cu faza asta ..desi eram copil mi-aduc amintefata lui Lacatusprim plan asa cand Dinamo avea 5-0 la pauza si MATURASE pur si simplu cu ei pe jos ...facea spume!!!smileys/smiley36.gifIl sunam peala batranu la munca la fiecare gol ....am mai dat unuuuuu smileys/smiley36.gifNah ma rog s-auinrait militarii repriza 2 si pe fondulrelaxarii noastra s-a ajuns la 5-4 ...apoi le-am pedepsit tupeul cu un al saselea gol si asa a ramassmileys/smiley36.gifle-a dat-o Mateut cum a vrut el!

Ca veni vorba de Mateut mai tii minte meciul cu Elvetia ...cand radeaucomentatorii de Mateutca daduse pe langa minge? nu era in forma ..imbatranea..si era trist ..vroia sa-l schimbe dar n-a putut ca se accidentase cineva...si aplesnit-o cateva minute mai tarziu Mateo de pe la vreo 20 de metri direct in ate cu sete asa din actiune cum ii placea luisi am castigat cu 1-0smileys/smiley36.gif

Steaua a avut mereu noroc in Europa... tocmai in '86 cand au castigat cupa campionilor Dinamo i-a batut cu 3-0 dupa 1,000 de meciuri de neinvinsi..deci ce dovada mai buna decat meciul direct.smileys/smiley36.gif

AdyC eu recunosc ca Steaua este si a fost mai buna in Europa decat Dinamo! Si mult bafta si pe viitor. Altceva? Mi-ar placea sa intelegi si tu ca nue absolut necesar sa ne reamintesti asta la fiecare postsmileys/smiley36.gif

05.10.2007, 22:22
Bravo! ... daca ati luat-o urit de tot , ca va innodase Gullit de numai stiati pe unde era mingea , ati gasit o scuza ... "marele Milan"smileys/smiley36.gif se nascuse si o poezie ..."astazi Steaua a fost tare cum este untul la soare"smileys/smiley36.gif

Asta, da echipa! Mi-au placut mult de tot smileys/smiley2.gif Mie mi-au placut mai mult cand au venit in Ghencea mai prin anii 90 si le-au dat relaxati 4 goluri dintr-o juma' de ocazie.

Iar in UEFA acum doi ani am jucat o semifinala...

daca nu picati cu Rapid ramaneati in sferturi nu-s problemesmileys/smiley1.gif

Avem sanse sa trecem inaintea Slaviei si sa ocupam locul 3 in grupe

mai e mult pana la moarte!

05.10.2007, 22:49
a cumparat Becali meciurile Stelei ? Le-a cumparat ! Mai multe nu mai spun , il las si pe Claudiunj sa completeze si el http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley1.gif Dar te rog frumos , nu-l mai critica pe Becali , ca fara banii si aranjamentele lui...

A cumparat Becali tot ce s-a putut.. acuma are si un satelit pe Gloria Buza.In ultimii 4 ani a facut ce-a vrut el ..ultimele meciuri castigate pe banda rulanta cu bani la cluburi.. sau la jucatori adversi(vezi cazul Vaslui cand era Rednic acolo)si cand nu s-a putut au fost arbitri care au dat penalty-uri salvatoare de poveste mereusmileys/smiley36.gif..cascadorii rasului. Sau mai anul trecut a prins o metoda noua ..inainte de meciul direct ..oferteaza jucatori de la echipa adversa..le zice ca or sa joace in UCL cu Steaua daca da meciul smileys/smiley36.gifOr sa vina unii sa zica ca Dinamoe regina blaturilor ..right...o fi facut dar pe vremea lui Ceausescu sau a lui Netoiu nu acum si pana si atunci au facut-o cu stil, cu clasa.smileys/smiley1.gifAcum de 3 ani ne bate oricine acasa asa ca deduce-ti si voi. Anul trecut a fost altceva v-am crapat pe toti, sweet huh?smileys/smiley36.gif

Steaua pana sa fie cumparata de Becali era aproape la retrogradare va mai amintiti?Daca nu venea Becali (asta nu inseamna ca nu venea altcineva cu bani..dar cine stie) va ducea Paunescu direct in garla

nu zici nimic de dinamovistii care s-au lasat cumparati de...un stelist.http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley4.gif

Nici-un dinamovist nu s-a lasat cumparat de un stelist ..numai mercenarii au facut asta. Au batut pe CFR cand trebuia sa pierdem si cand trebuia sa castigam ..am facut egal ..ehe ce iti e si cu banii astia nu?

05.10.2007, 22:57
Ganditi-va ca Becali e genul ...sa zicem ca 3 jucatori de la Dinamo sau Rapid au in total salarii de 450 de mii de euro pe sezon ..Becali le da in privat 1 milion pe langa casa joace impotriva si a terminat campionatul! da 1 milion la Rapid 1 milion la Dinamo simizerabilulisi ia 10 din UCL. Asta e Romania din pacate.

06.10.2007, 06:14
pe GICA POPESCU , LUNG , UNGUREANU , i-ai uitat ? in echipa de la sevilla n-au jucat nici unul dintre astia. Dar balaci si camataru luati la dinamo santajati cu cate un proces daca nu devin militieni?

PETCU dela Farul Constanta ; BUMBESCU dela FC Olt; BELODEDICI (de la Minerul Caransebes parca , dar nu sint sigur..) ; LACATUS (de la Steagul Rosu Brasov ; MAJEARU de la FCM Galati (tot de acolo l-am luat si noi pe Orac) ; BALINT dela Bistrita , PITURCA dela FC Olt, BOLONI dela ASA Tg-Mures?

e normal ca jucatorii sa migreze de la o echipa la alta. Si astazi o fac dar pentru bani. So what's the problem? Si astazi Dinamo are jucatori luati de la craiova de exemplu o gramada. Dar degeaba ca sunt umiliti de Elsborg.

Si ce adversari a avut Dinamo in 83/84 cind a ajuns in semifinalele CCE , si ce adversari a avut Steaua in 85/86 ? Kuusisy Lahti, Vejle, Honved , astea erau ... echipe ??? C'mon !

Ma omori cu ai adversari. Erau echipe tari in acel moment in Europa din moment ce erau campioanele tarilor respective. Am batut Barcelona la ei acasa in Spania in finala...la penalty ce conteza(te legi pana si de penalty ca a fost in bara intai...c'mon...smileys/smiley36.gif) Am batut si Dinamo Kiev care juca un modern fotbal in acele vremuri. In SUpercupa Europei. Dovada ca nu a fost intamplator e ca am jucat inca o finala a CCE si apoi o alta semifinala...C'mon esti rau intentionat. Cand o avea dinamo performantele astea? NICIODATA!!!!

Bravo! ... daca ati luat-o urit de tot , ca va innodase Gullit de numai stiati pe unde era mingea , ati gasit o scuza ... "marele Milan"smileys/smiley36.gif Da marele Milan..ne-a batut in finala so what..? Au fost mai buni atunci. Noi locul 2 in Europa in acel an. Nu ne puteam noi compara cu Milan care luase cei mai buni 3 jucatori olandezi Gulit, Van Basten si Rijkaard...pe cand noi incercam sa ii batem numai cu romani. Aveau un buget de 100 de ori mai mare ca al stelei.

Ce mai reprezinta cupa uefa in ziua de azi ? O adunatura de ultimele echipe , asa cum devenise si cupa cupelor , pe care , de altfel, au si desfiintat-o ... Nu poti compara Cupa UEFA din anii 70, 80 cu cupa Uefa din ziua de azi ......

Uefa reprezinta competitia unde dinamo taman a fost umilita de Elfsborg..deci nici macar in cupa asta slaba dupa parerea ta nu e in stare sa joace

Pai mai sunt 4 meciuri de jucat in grupa noastra. Daca batem Slavia si ciugulim puncte cu Sevilla trecem pe 3. Nu ne putem bate cu Sevilla si Arsenal care sunt in TOP 5 in LUME acum. SI ast ain conditiile in care repet avem o gramada de probleme la Steaua. Nu e anul nostru stralucit...dar jucam in Champions League...a 3-a oara...competitie pentru cade dinamo inca se antreneaza....si asta de 3 ani.,...asa e ca doare?smileys/smiley36.gif

lordul
07.10.2007, 06:47
I-am UMILIT la ei acasa , in ...ghena :))))smileys/smiley36.gif

http://www.youtube.com/watch?v=dw2jkIgVtbg

lordul
07.10.2007, 07:06
Ady,

1) Balaci si Camataru n-au venit la Dinamo deoarece au fost "santajati" smileys/smiley36.gif. De unde ai mai scos-o si pe asta ? Insusi Balaci spunea pe postul tv privat din Craiova ( inregistrarea film o gfasesti pe site la craiova-maxima ) ca a venit la Dinamo deoarece nea' Mircea Lucescu era acolo , si dupa accidentarea aceea , spera sa-si revina , iar Lucescu i-a intins o mina de ajutor. La sfirsitul interviewului , spune Balaci ca dupa ce si-ar fi revenit la forma sa anterioara , s-ar fi intors din nou la Craiova , caci , socotea el ca mai avea de spus un cuvint in soccerul romanesc la 30 de ani ..)

2) Lista cu fiecare jucator de la Steaua , de unde venise , era sa-ti arat cum a luat Steaua jucatorii cu arcanulsmileys/smiley2.gif

3) Daca si kuusisy lahti, vejle boldklub, honved , erau echipe tari pentru steaua, asa cum spui smileys/smiley36.gif, atunci spune totul ce valoare aveati ... ha ha ha !

5) O fi avut milan un bugetanume , dar iar gresesti cu "bugetul" stelei de adus jucatori pe timpul lui ceasca.... !smileys/smiley36.gif Singurul "buget" al stelei era ORDINUL MApN si al PCR , telefonul lui Valentin , pentru a aduce jucatori in ghena ...smileys/smiley2.gif. Steaua nu cumpara jucatori , ii aducea cu forta , intimidarea , luati cu arcanul ...

6) Eu zic ca terminati grupa de anu' asta pe locul 4 ? Facem prinsoare pe o lada de bere , prietene ? smileys/smiley2.gif

07.10.2007, 07:45
bre lordule.

1. ghena de ii zici tu e stadion omologat UEFA pentru meciuri in Champions League. Groapa de gunoi de pe stefen cel mare, stadionul militienilor nu e omologat ptr UCL...nici nu are de ce pentru ca dinamo nu a jucat NICIODATA in chanmpions league

2. aici e vorba de Champions league...in topicul asta...dinamo e off-topic smileys/smiley36.gifvezi ca la Liga 1 a lui mitica e on-topic

3. daca vrei umilinta ia d-aci http://www.youtube.com/watch?v=KeLRq3N9peESteaua-Dinamo 5-0 Dar noi avem meci greu cu Sevilla in CHAMPIONS LEAGUE...vezi ca dinamo are meci greu la vasluismileys/smiley36.gif

te rog nu mai vorbi de dinamo la topicul Champions League...ti-am spus ca dinamoe off-topic aici

sorin
07.10.2007, 09:22
am mutat doar o parte din mesaje la off topic, desi trebuia sa mut mult mai multe. greseala este a initiatorului topicului, ca l-a numit "liga campionilor", in loc de "steaua - dinamo" sau ceva de genul acesta. din aceste motive, parerea mea este ca de dinamo se poate pomeni aici doar la timpul viitor, adica...undeva, candva...poatesmileys/smiley2.gif

deocamdata, fotbalul se joaca pe goluri si pe trofee, asa ca, va sugerez sa numarati trofeele internationale din vitrina fiecarei formatii (inclusiv liga campionilor, ca sa fiu on topic) si rezolvati problema. din pacate, conducerea dinamovista (si de aici si suporterii) declara totdeauna ca dinamo are ghinion cand nu poate ajunge in grupele ligii (nu au putut trece totusi nici de o echipa de duzina din suedia in asa zisa divizie b, numita cupa uefa), iar cand steaua sau altii castiga, tot dinamovistii spun ca au noroc.

in concluzie, parerea mea e ca Lordul si-a taiat singur craca de sub picioare deschizand un topic numit "liga campionilor", in care nu pot sa discute de echipa preferata. ca o subliniere personala, claudiunj a inceput sa fie mai obiectiv in comentariile pe care le face si e mai bine. chiar si in discutiiledespre fotbal trebuie sa recunoastem plusurile si minusurile oricaror echipe.

lordul
07.10.2007, 09:41
Sorine, topicul a fost deschis de Peeper2 deoarece am fost dati afara de pe topicul precedent , si s-a gindit Peeper2 sa faca un nou topic aici unde putem sa discutam in voie. Acum daca trebuie sa plecam si de aici , unde mai scriem ?!Deschide te rog, daca doresti , un topic (sau modifica titlul acestuia) nou unde putem sa discutam fara ingradire : un fel de "rafuieli" intre suporteri , un "colt al microbistilor" . Iti amintesti cum se stringeau "microbii" in Cismigiu , si discutam ore intregi de una si de alta din soccerul romanesc si international ???? Un topic cam in genul acesta ne-ar trebui si noua aici .....

Nu stiam ca esti stelist smileys/smiley2.gif, .....

sorin
07.10.2007, 09:49
da, scuze pentru ca in graba am spus ca tu ai deschis topicul. pai treaba e simpla: deschide tu un topic cu un nume in sugestiv pentru steaua si dinamo (sau meciurile din liga 1) si acolo discutati ce vreti despre care si pe cine a batut si a umilit.

da, sunt oarecum stelist (steaua e pe locul 3 la preferinte personale), dar accept si criticile si partile mai putin bune ale echipei.

pepeer2
25.11.2007, 07:47
Va fi o saptamana de foc in C.L., si daca in unele grupe sitatia e clara in grupa A, mi se pare cel mai greu de spus cine se va califica. Liverpool e condamnata sa bata pe Porto si Marseille daca vrea sa se califice.Putina lume stie ca Liverpool are ca sponsor si o casa de pariuri, si nu intimplator a batut Marseillecare au avut o cota in jur de 12 la victorie. Baietii"destepri stiu sa faca bani, si sint mai mult decit convins ca Liverpool vor bate la francezi acasa.

In grupa H, unde avem si noi singura reprezentanta, lucrurile sint extrem de clare.Problema e daca Steaua se poate califica in uefa dar cu zero puncte sint nevoiti sa bata pe Slavia siun egal cu Arsenal ceea ce e foarte greu. Aviz amatorilor de pariuri ca Sevilla are si ea un sponsor casa de pariuri, si nu intimplator dupa ce i-au umilit pe Real Madrid au clacat acasain ultima etapa.

pepeer2
27.11.2007, 08:05
Minutul 12 golSteaua marca V. Badea,smileys/smiley32.gif

pepeer2
27.11.2007, 09:24
Naspa moment cehii egaleaza spre bucuria celor de la dinamo.

lordul
27.11.2007, 14:02
Peeper2 , am avut dreptate , nu ?smileys/smiley36.gif Lasa ca nu-i bai , bateti la London pe Arsenal si uefa va baga 5 (CINCI) puncte in cont , si va calificati in cupa uefa ( La Pastele Cailor ...smileys/smiley2.gif)

Daca n-ai kleenex smileys/smiley19.gif spune-mi si-ti trimit citeva cutii smileys/smiley36.gif

pepeer2
27.11.2007, 14:26
Nu e nici o problema ca nu sau calificatnimeni din Romania , la asa valoare tot atitea locuri in cupele europenesmileys/smiley36.gif Ma amuza declaratia lui Mircea Lucesu " Celtic a avut noroc acasa cu Milan si Benfica," insa miine daca o ia in freza ,oare ce mai spune. Dupa ce a terminat rusinos meciul la Milan a spus "m-au tradat jucatorii". ToatAlumea are noroc numai el e super antrenor, care s-a calificat in c.l. cu mare noroc. Miine se va vedea care arevaloare.

Lordule, tataie si voi veti juca intr-o cupa europeana tot la sarbatoarea amintita de matale.smileys/smiley36.gif multa bafta de la mine. miau miau miau.

lordul
27.11.2007, 14:47
Pepeer draga , indiferent ce spune Mircea Lucescu e litera de lege. E cel mai profesionist antrenor din fotbalul romanesc , a demonstrat de 1001 ori ca stie meserie , e un autodidact dar si ghinionist in acelasi timp. Voi ce antrenori "mari" ati avut la fc stina bucuresti ? iordanescu ? sau jenei , nu ? iordanescu a fost asa de "mare" antrenor ca dupa generatia 90-98 , s-a dus la arabi sa antreneze camile. in romania pe oriunde a fost ca antrenor , n-a facut mare brinza ? au antrenat ienei si iordanescu in italia ?smileys/smiley36.gif mircea lucescu number one !

pepeer2
28.11.2007, 06:03
Nu am zis ca nu e un antrenor bun, doar ca ma amuza declaratiile pe care le face.La Inter a rezistat citeva luni si nici bani nu i-a dat Moratti cind a plecat, si se intrebau jucatorii "de unde a mai venit si asta". Jenei tataie a luat cupa campionolor, supercupa europei si marele Lucescu a zis la fel " a avut noroc" Si ce mari performante are lucescu in fotbal????!!!!!!smileys/smiley19.gifIn afara de faptul ca a luat cu dinamo citeva campionate in Ro. si citeva cuucrainienii, ce mare gaura in cer a facutsmileys/smiley36.gifAm uitat a antrenat si la turci. in campionate puternice unul si unul a fos lucescu.

Ei, dar sa vedem ce face echipa mea de suflet livepool azi si ce sanse are la calificare.

pepeer2
28.11.2007, 09:34
Liverpool i-a batut crunt pePorto si daca marseille termina egal sint ca si calificati engleziismileys/smiley32.gif

pepeer2
28.11.2007, 09:48
Iata, ca lucrurile s-au limpezit, marsille a luat bataie cu 2-1 iar Lucescu sa lase "ciocul mic", ca a luat-o la Celtic in "botic" si daca nu bate pe Benfica la scor iar merg in uefa.smileys/smiley36.gif

lordul
28.11.2007, 12:27
Peeper2 :

1) Lucescu a fost adus la Inter ca coach intermediar cind Interul era in criza si acolo mai era si Ronaldo dar era ai mereu accidentat.. Nu l-a platit Moratti ? De unde ai mai scos-o si pe asta ?smileys/smiley36.gif Spui orice doar sa arunci cu noroi ...

2) Spui tu " Jenei a luat cupa campionilor" smileys/smiley2.gif.... Puteai si tu sa fii coach la steaua , si tot asa se intimpla . steaua furase atunci din toata tara jucatorii cei mai buni , erau adusi la armata cu arcanul , ce mare merit avea Ienei cind avea jucatori care puteau sa joace si fara antrenor ? Asa a fost si Covaci la Ajax , cind ai in echipa pe un Cruyff, Rep, Resenbrink, Neskeens , nu-ti trebuie sa fii "mare" antrenor. Ii lasai pe Ajax sa joace singur , erau o masina de soccer , vezi meciurile lor din finalele din 71,72,73 - o adevarata lectie de fobal modern in acei ani ...smileys/smiley32.gif

3) Cind spui ca in fara faptului ca Lucescu a cistigat "citeva" campionate in soccerul romanesc , si apoi iti pui tendentios intrebarea ce performante mai are in fotbal , ma faci sa cred ca discut cu vreun pusti de vreo 20/25 de ani , care nu cunoaste decit Galatasaray si hagi smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif!!!! De Dobrin ai auzit ? L-ai vazut vreodata jucind "live" , sau doar ai citit despre el ?smileys/smiley36.gif

pepeer2
28.11.2007, 14:03
Stiu despre Dobrin cind va luat titlul in " groapa cu gunoi" de unul singur si va batut cu 3-2. Amuzanta fost ca la o lovitura libera ia si spus portarului unde suteaza si ia dat si gol. Va ridiculizat giscanul la toate capitolele fotbal si nu numai. Hai exlpica si mie marele performante ale lui Lucescu in fotbal, si cazul cu Moratti este adevarat ia dat cu flit si atit. Daca tu vezi numai in Lucescu un mare antrenor ,care nu are nici un fel de performante la nivel de club, si minimalizezi meritele lui Jenei, asta e inca o dovada cit de mult te oftici si nu recunosti valoarea. smileys/smiley36.gifTot bati cimpii cu furatul de jucatori si de anomaliile secu si militia nu spui nimic. Ca i-au inscenat lui Camataru un accident sa nu semneze cu Steaua, lui Nelu Sabau care isi dorea sa joace in Ghenceas.a.m.d. Daca antrenaLucescu in Ghencea sint sigur ca nu-l mai laudai.

lordul
28.11.2007, 15:38
Pe Dobrin nimeni nu poate fi suparat. ii recunosc valoarea extraordinara si il respect. Faptul ca el a fost artizanul victoriei FC Argesului in 1979 ( 4-3 , nu 3-2 !) nu ma deranjeaza prea mult , FC Arges a fost mai buna ca noi in acel meci , iar "Giscanul" n-a avut rival in toata Romania. Lui Cami nu i s-a inscenat nici un accident , a venit pentru bani, prestigiu si s-a integrat perfect in jocul echipei , cistigind de altfel si titlul de cel mai bun marcator al Europei. La fel si Mateut, si Ilie Balaci. De Misa Klein ce mai zici , de Andone care a avut demnitatea sa arate posteriorul generalilor vostri ceausisti ? Am tot respectul pentru Ando, Nelutu Sabau, Rednic , Cami si ceilalti mari jucatori care au fost dinamovisti 100% , nu mercenari asa cum lua steaua , cu japca . Zici ca Dinamo fura meciurile si aranja cu arbitrii ? Pai atunci spune-mi si mie cum se face ca timp de5 ani la rind , steaua a iesit campioana ? Pentru ca Dinamo aranja cu arbitrii sa iasa steaua campioana , nu ????smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif Ce zici de finala cupei din 1988 pe care ati pierdut-o pe teren si ati cisigat-o la "masa verde" cu ordine ceausiste ?smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif Cine fura pe cine , prietene ? smileys/smiley2.gif

Pepeer2 - hai sa mutam discutia pe topic la COLTUL MICROBISTULUI , ca din discutia de Liga Campionilor , am dat-o iar pe certuri si birfa din soccerul romanesc , si se supara Sorin (sorry, Sorine ...!)

pepeer2
28.11.2007, 16:05
Ceea ce a facut Andone e un gest mai mult decit incalificabil si nu esti singurul fan dinamo care aduci aminte de acest lucru si o spui cu mindrie. Acelasi lucru l-a facut si Balaci in "groapa cu gunoi" cind juca la dinamo si a aratat ce are el mai de pret la galeria voastra. Camataru nu a fost niciodata dinamovist 100% poate craiovean in aceleasi procente. La dinamo a venit obligat nu din placere, iar gheata de aur a devenit tot obligat ,numaicu rapid si victoria a dat 7 goluri,unul mai de ris ca altul, cind sareau portarii in coltul opus. Camataru se identifica cu fotbalul doar la Craiova, la voi niciodata nu a jucat cu placeresmileys/smiley36.gif Pe Klein si Mateut i-a adus lucescu de la corvinul iar nu sint dinamovisti 100% asa ca las-o mai moale cu exemplele ca te incurci in ele.Esti obsedat de acea cupa pe care dupa revolutie Steaua v-a cedat-0, dar trbuie sa fi fost vreo magarie la mijloc sau mi se pare ca arbitri nu au validat golul cind portarul vostru a centrat mingea l-a lovit in cap pe Piturca si a intrat in poarta.smileys/smiley36.gifOricum era un arbitru care fluiera la ordine de la secu si Lucescu a recunoscut ca asa se intimpla , insa numai voi fanii o dati la intors.

28.11.2007, 20:08
ce pafaristi se gasesc sacomenteze de Mircea Lucescu maa smileys/smiley36.gifLordule ce palaria mea discuti ma cu d-astia nu vezi ca e pe miriste?. Ma p echipa Stelei din 86 a facut-o FLORIN HALAGIAN. Nu vorbi de dinamovisti sacri de la comp tau jegos etaj 7 langa trifoi stii tu ceva de Klein ma? Du-te ma te culca! suntem satui de voi de tigania voastra, voi sunteti 30 de mii de pro*ti mereu, noi ne adunam 50 de mii numai cand vrem noi pe stadion (ai vazut tu atmosfera in Romania ca la meciul Dinamo-Lazio de cand mama ta te-a facut?) blegulesmileys/smiley36.gifLordule sa te uiti de un biberon data viitoare cand te duci la grocery store sa-i dam astuia ca prea ma suge de alte alea.

sorin
29.11.2007, 00:46
Lordul a spus bine sa va mutati pe topicul "coltul microbistului". acesta este totusi de liga campionilor nu steaua vs. dinamo smileys/smiley2.gif

pepeer2
03.12.2007, 13:30
Miine meci de a fi sau a nu fi in c.l. pt. Lucescu. Normal nu ar trebui sa aiba probleme cu Benfica si sa-i bata. Dar intrebarea e cedeaza Milan un punct lui Celtic? Sa speram ca de data asta Lucesu nu va mai avea ghinionsmileys/smiley36.gif

pepeer2
04.12.2007, 13:34
Slab antrenor Lucescu astanici macar in cupa UEFA nu a putut califica o echipa cu 60 milioane de dolari buget si cu fotbalisti brazilieni si italieni. smileys/smiley36.gifCe pretentii sa mai avem de la Steaua sau alta echipa din Romania. Si mai sint si unii pupinanisti care-l ridica in slavi pe Lucescu, antrenor cu nici o performanta notabila la nivel de club.

Terenul, jucatorii, arbitri, ploaia, ghinionul permanent , si incalzirea globala sint factorii vinovati pt. esecurile Lucescu, numai el se vede cel mai bun.smileys/smiley36.gif

lordul
04.12.2007, 14:58
mai sint si unii pupinanisti care-l ridica in slavi pe Lucescu

Pupincurist esti tu ! N-ai alta treaba decit grija lui Lucescu ? Ce echipa ai antrenat ca sa-l poti critica si sa-ti bati joc de el ? Are dreptate Claudiu sa nu te mai bag in seama

pepeer2
04.12.2007, 15:09
A mai mieunat unul - miau miau miausmileys/smiley36.gif

pepeer2
10.12.2007, 14:34
Iata ca si la echipele mari se pune problema de a fi sau a nu mai fi antrenor. Daca Liverpool nu se califica in c.l. Rafa e dat afara, insaechipa il va salva in Franta si vor bate pe Marseillesmileys/smiley32.gif

pepeer2
11.12.2007, 08:05
Liverpool face spectacol la Masseille e 2-0 in minutul 16, le-am luat banii si azi la pariuri. Daca bate si Porto am luat lejer 300$ azi.

pepeer2
11.12.2007, 09:59
Liverpool 4-0 cu Marseille, le-a scos fotbalul din cap la ei acasasmileys/smiley36.gifReal Madrid 3-1 cu Lazio, in minutul 36 era deja 3-0, cite le-o fi dat lui dinamo,smileys/smiley36.gifDar sa vedem cite ia Steaua miine la Arsenal. E diferenta mare intre cluburile din tari cu traditie in cupe, intre cei tari si estul Europei e o mare prapastie.

pepeer2
12.12.2007, 09:47
Tot cine se califica an de an in c.l. sau dus si anul asta in grupe. Steaua nu a luat-o tare pe coaja azi, dar daca nu cumpara jiji jucatori de valoare, avem mereu acceasi soarta si nici in uefa nu ne calificam.