PDA

Arată versiune întreagă : Ce filme ati mai vazut in ultimul timp?

Pagini : [1] 2

angela
27.09.2004, 18:10
Ar fii frumos sa scriem ce filme am vazut fiecare in ultimul timp si poate in felul acesta ne mai dam si noi cu parerea despre un film sau altul, sa scriem ce filme ne-au impresionat placut sau neplacut.

De ex ultimele filme vazute de mine ar fii:

1. ripley's game( care by the way nu e genul meu de film)

2.jersey girl

si multe altele dar va las si pe voi............

28.09.2004, 01:28
Eu am vazut ieri ,Kill Bill Vol II care mi-a placut,si este o continuare a lui Kill Bill VolI. Le-a vazut cineva?

Ti-a placut Jersey Girl?? am auzit ca este un film tare prost

Vlad
28.09.2004, 07:24
Am vazut ieri "The Forgatten" cu Juliane Moore.Foarte interesant filmul.Mi-a placut.

28.09.2004, 07:35
Este SF?

angela
28.09.2004, 09:10
JERSEY GIRL -este un film cu Ben Affeck , J-Lo ,apare putin si Will Smith. E un film asa cum sunt foarte multe altele, nici nu il pastrezi in memorie ca pe un film bun dar nici ca pe unul super prost. E ceva care te lasa chiar indiferent cel putin din punctul meu de vedere.

28.09.2004, 09:34
Am vazut si eu de curind unul cu Ben Affeck : Paycheck ,a fost simpaticsmileys/smiley2.gifmai SF

Vlad
28.09.2004, 10:11
Este un fel de SF....mai mult paranormal....Sunt cateva scene unde trebuie sa te tii bine de scaun...

Johann
28.09.2004, 12:08
..va recomand ...Final Destination 1 si 2...smileys/smiley17.gif

angela
28.09.2004, 18:01
Azi am vazut " Walking tall " with The Rock, deci cui ii place de acest actor ar fii bine sa il vada in actiune si in acest film. Mie una imi place de cum arata si mai am un favorit Vin Diesel

Alt film interesant ar fi " Osame" este mai mult un fel de documentar despre viata femeilor sub regimul talibanilor. Nu are nimic de a face cu terorismul sau mai stiu eu ci pur si simplu cu realitatea de acum cativa ani din Afganistan smileys/smiley19.gif

29.09.2004, 01:55
O sa incerc "The Forgatten" pare genul meu ,este mai vechi??

"Final Destination" ce gen de film este?

Mie mi-a placut si "The last Samurai" cu Tom Cruise pentru cei care nu l-au vazut inca...

Vlad
29.09.2004, 04:50
"The Forgatten" este un film nou...tocmai a aparut pe marile ecrane in USA.

Alt film pe care l-am vazut de curand este "Man on Fire" cu Denzel Washington. Mi-a placut !!!

Vlad

29.09.2004, 04:54
O sa incep cu "The Forgatten" , o sa va anunt daca mi-a placut si miesmileys/smiley2.gif

dorianos
29.09.2004, 06:38
Am vazut "Kill Bill Volume 1" ieri. Film bun.

29.09.2004, 06:51
Da si mie mi-a placut ,cred ca merita sa vezi si 2-ul ,sa ma anunti care ti-a placut mai multsmileys/smiley17.gif

dorianos
01.10.2004, 18:28
L-am vazut si pe al doilea. Primul parca mi-a placut mai mult, dar si al doilea a fost foarte bun.

angela
01.10.2004, 21:59
care ati vazut "the perfect husband" ? si ce parere aveti? eu doar acum am vazut filmul si eram curioasa daca are cineva noutati despre procesul care se desfasoara pana si in ziua de azi.

angela
06.10.2004, 08:50
Hey nu se mai uita nimeni la filme? A vazut careva noile aparitii? Envy...etc?

Hai mai spuneti cate ceva nu lastati topicul sa moara

Sunt sigura ca toata lumea mai vede cate un film din cand in cand

Ok, ok recunosc eu nu am mai avut timp de asa ceva cam de 1 saptamana smileys/smiley9.gifdar promit ca o recuperez astazi smileys/smiley101.gif

sorin
06.10.2004, 08:54
Am sa incerc sa vad "Fahrenheit 9/11" cat mai curand ca-l laudau unii. L-a vazut cineva?

06.10.2004, 08:58
Este la inchirieri sau deabea a aparut?

angela
06.10.2004, 09:03
Este la inchirieri dar nici eu nu l-am vazut, cred ca am sa astept pana il vede Sorin si dupa ce ne delecteaza cu parerea Mariei-sale s-ar putea sa il inchiriez si eu. Deci Sorin sa stii ca eu astept smileys/smiley36.gif

sorin
06.10.2004, 09:12
OKangela, asteapta ca nu se stie cat vei astepta smileys/smiley36.gif

Eu am vrut sa-l iau saptamana trecuta de la Blockbuster dar mi-au spus astia ca apare abia saptamana asta.

angela
06.10.2004, 09:21
Cum asa? Eu l-am zarit deja pe raft . Vrei sa ti-l trimit? smileys/smiley36.gif

sorin
06.10.2004, 09:31
Pai atunci vezi-l tu si poate economisesc $3.49 daca nu e bun smileys/smiley79.gif

angela
06.10.2004, 09:35
Acum va veni randul tau sa astepti smileys/smiley36.gif

06.10.2004, 09:44
Eu am vazut acum citeva zile Bad Boys II dar parca mi-a placut mai mult I.Nu prea au fost multe poante iar actiunea cam trasa de par.

angela
07.10.2004, 21:38
Am mai vazut inca doua filme dintre care unul m-a dezamagit rau rau de totsmileys/smiley7.gifsi anume " knockaround guys" cu vin diesel, acesta fiind unul dintre actorii mei preferati. Dar acest film a fost o porcarie, asa as vrea sa intalnesc regizorul smileys/smiley99.gif

Cel de al doilea film a fost " man on fire " care mi-a placut, este un film bun smileys/smiley112.gif

Totusi filmul lui Sorin nu il iau nici de al naibii smileys/smiley84.gif

Vlad
07.10.2004, 23:28
Am vazut eu "Farenheit 9/11".....E simplu:daca esti sustinator a lui Kerry...o sa zici ca este un film EXTRAORDINAR....daca esti cu Busch...o sa zici ca e cea mai mare prostie.

Mie mi-a placut foarte mult primul film de succes a lui Michael Moore..."Bowling Columbine".Ultimul...Farenheit 9/11...mi s-a parut tras de par tare....si nu ma consider un sustinator a lui Busch...dar nici a lui Kerry

angela
08.10.2004, 01:38
Vlade ai stricat surprizasmileys/smiley29.gif

Pai omul a spus ca el insista sa il vada primul smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsi restul sa asteptam smileys/smiley36.gif

Sorine glumesc da?

sorin
08.10.2004, 03:17
nu prea am fost innebunit dupa "man on fire" desi ma asteptam sa fie mai tare. cat despre "fahrenheit" nici eu nu sunt innebunit nici dupa bush nici kerry, dar inca nu am vazut filmul ca sa pot comentasmileys/smiley45.gif

Vlad
09.10.2004, 16:02
Pentru mine...cele mai bune filme vazute sunt:

Godfather,Braveheart,Gladiator.
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%">
<T>
<TR>
<TD vAlign=top width="30%">
</TD>
<TD vAlign=top width="30%"></TD></TR></T></TABLE>

Deea
12.10.2004, 16:37
Subscriu si eu la Gladiator - super film.

Am vazut unul weekendul asta - nu mare film, dar efecte speciale erau foarte bine facute : Hellboy.

Si am vazut Something's Gonna Give care a fost dragut - Nicholson pe post pe playboy batrin e bestial.

A vazut cineva Van Helsing ?

Deea
12.10.2004, 16:39
Ce-ar fi sa vorbim de ce vedem si la televizor ?

Eu de exemplu m-am indragostit de "Lost" pe ABC si lesin de curiozitate sa aflu ce fiara e aia care-i tot incearca.. (Probabil n-o sa aflam niciodata...:)

Si mai eram super fana "The 4400" si abia astept sa revina....

angela
12.10.2004, 16:42
Cand vine vorba de TV nu ne poti lua din fata lui pe mine si pe al meu sot atunci cand vedem " law and order". Mi-a placut serialul asta din Ro dar cand vrui sa cumpar ceva sezoane m-am cam speriat de preturismileys/smiley9.gif

Deea
12.10.2004, 16:48
Vezi cauta la biblioteci - s-ar putea sa-l gasesti acolo. Am vazut la bibliotecile de la noi "din sat" tot ce vrei si nu vrei - pe VHS, DVD....

angela
12.10.2004, 16:50
Ce biblioteci???????? Aoleu de cand nu am mai vazut interiorul uneia smileys/smiley9.gif. Ma tot duc la librarii si imi cumpar o gramada de carti dar la biblioteca ......

Deea
12.10.2004, 17:04
Stai sa-ti spun o faza tare de la biblioteca. Cind m-am dus prima data sa imprumut niste carti, aveam vreo 4 , si ma gindeam ca o fi ca la noi - limita la imprumuturi ... Asa ca o intreb pe tanti daca pot lua 4 sau trebuie sa renunt la vreuna - la care ea se uita la mine ca la extraterestri si-mi explica dulce ca limita de carti imprumutate e de .....50 !!!!! Sa-mi cada plombele una dupa alta :)))

angela
12.10.2004, 17:10
Asta chiar ca e buna, cel putin a fost dulce tanti nu?smileys/smiley2.gif

Deea
12.10.2004, 17:15
Eeeeextrem de dulce si calma sise vedea ca-i era mila de mine ca habar n-am pe ce lume sint smileys/smiley36.gif:)

Si in general am observat ca pe aici toata lumea e calma si nu se prea agita.... o fi de la vremea asta calda.

angela
14.10.2004, 21:36
Iar a luat lumea pauza cu filmele. Nici macar un serial preferat despre care v-ar place sa discutam?

Eu personal nu m-am delectat cu nici un film dar am citit smileys/smiley36.gif

Ultimul film pe care l-am vazut a fost super size me care m-a ingrozit, in veci nu mai calc intr-un Mc Donalds smileys/smiley7.gif

am sa ma duc la Burger king smileys/smiley36.gif

Vlad
15.10.2004, 01:15
Am vazut aseara "Van Helsing".....daca aveti un dusman de moarte...faceti-i cadou acest DVD.De mult nu am mai vazut un film asa prost.

Si pe deasupra,in viziunea regizorului acestei "capodopere",toti romanii din Transilvania sunt tigani.

Vlad
15.10.2004, 01:38
Nu stiu daca mai tineti minte acea telenovela sud-americana,de la PRO-TV Romania de prin '98-'99....ce a fost dublata in romaneste.Cred ca la nici o comedie nu am ras ca la acel serial,si trebuia sa fie drama.Suna cam asa:

"Carlos-Jose-Juan,eu te iubesc mai taredecat vecina ta Maria-Estera"

Daca mai tin bine minte,au oprit serialul dupa vreo 20 de episoade...era PENIBIL.Mie mi-a placut smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

15.10.2004, 02:05
Eu numai tin minte deloc,dar nici nu puteam sa ma uit la telenovelesmileys/smiley5.gif.Ai vazut ca si aici sint pe canalul spaniol?!

15.10.2004, 02:32
Pentru mine filme foarte bune sint:
<DIV>Once Upona Time in America ,</DIV>
<DIV>Shawshank Redemption</DIV>

Deea
18.10.2004, 07:11
Tocmai a aparut pe DVD /VHS "The day after tomorrow"....SUPER !!!! Merita vazut.

Vlad
18.10.2004, 16:26
Da...fain film...cel mai mult mi-a placut faza cu mexicanii care au inchis granitele...cica nu mai primeau REFUGIATI americani.smileys/smiley36.gif

19.10.2004, 06:03
"The day after tomorrow" L-am vazut vara asta in avion in drum spre ROsmileys/smiley36.gifE bunicel.

kiki
21.10.2004, 05:45
Farenheit 9/11 e un documentar care trebuie vazut macar pentru cultura generala. Sunt lucruri in el pe care se poate sa nu le fii stiut, dar pe care trebuie sa le verifici apoi ca sa vezi cat de mult a fost "inflorit". De exemplu, eu habar n-am avut de ziua inaugurarii lui Bush ca presedinte ... ca au fost demonstratii si oamenii au aruncat cu oua in masina in care s-a ascuns Bush, care dupa cum dicteaza traditia trebuia sa mearga pe jos in mijlocul multimiidecetateni americani (cum au facutrestul presedintilor). Intradevare un film propagandist, dar n-am intalnit nici un fan Kerrycare e cat de cat informat care sa nu isi dea seama ce vede. Si apoi, a fost prima data cand am vazut familiile soldatilor care au fost trimisi in Iraq, pana acum citeam numere in ziar ..."au mai murit 4 soldati americani", "2 soldati americani", sau "10 soldati americani."Numerele astea au devenit fete si familii indurerate. ....... si uite asa se face propaganda la nivel national si la americani, si daca esti de fata, eu zic ca trebuie sa vezi si tu modul lor de a face propaganda ca sa faci comparatie cu ceea ce deja stii din tara mama ... e o diferenta, acum trebuie sa descoperi tu care e diferenta ...

Van Helsing a fost un film distractiv. Eu nu suport vampirii si filmele de groaza, dar asta poate deveni distractiv ... depinde cu cine-l vizionezi. Ca sa stiti si voi "transylvania is in the far far lands of Romania" ... asa zice un personaj din departatul Vatican :)

Un serial care merita vizionat pe DVD-uri inchiriate sau cumparate, ca i-a trecut vremea la TV, e "24". E superb! Va promit. Season 1, 2, 3. In ianuarie apare sezonul 4 la TV.

"Shark Tale" nu e bine inchegat. Are niste scene hazlii...dar atat.

"Team America" - jumate e super funny si cealalta jumate is bad. Sa nu duceti copii la film cu voi.

Merg la film cam in fiecare weekend cu sotiorul meu. Ne place. Si la cate filme proaste am vazut numai anul asta ... dar tot nu ne lasam :)

kiki
21.10.2004, 13:30
Tocmai mi-am amintit:

"Sky Captain and the world of tomorrow" e un film pe care trebuie sa-l vedeti!!!smileys/smiley20.gif

A vazut cineva "Vanity Fair" cu Reese Witherspoon? As vrea sa-l vad.

Vlad
21.10.2004, 16:14
M-a convins...sau fortat....sotia mea sa merg la "Vanity Fair",si nu mi-a parut rau....a fost foarte interesant.Dupa 15 minute de la incepera filmului am iesit din sala,singur,lasand-o pe sotia mea cu prietena ei....si m-am dus sa vad alta "capodopera" a cinematografiei americane....."HERO".Acolo macar m-am distrat:oameni zburatori,sabii fermecate,etc.A fost o seara de neuitat.Seara mi s-a facut rau de la mancatul floricelelor....am pus prea mult unt.smileys/smiley89.gif

kiki
22.10.2004, 08:05
Mie imi plac floricelele la nebunie. Mai bine nu ma duc la film daca nu-mi iau floricele. Scump, scump ...dar ... merita. Inca nu m-am obisnuit cu untu pe floricele asa ca cer intotdeauna fara unt si-s grozave floricelele astea (sau "cocosi" cum le zice bunica) smileys/smiley36.gif

Las "Vanity Fair" pentru inchiriat atunci.

Dar "the final cut", l-a vazut cineva? Pare interesant ...

angela
22.10.2004, 23:08
Azi am mai vazut si eu 2 filme, dupa atata timp era si cazul smileys/smiley17.gif, am vazut Bourne Supremacy unde am mancat popcorn si am baut un litru de colasmileys/smiley36.gifdeci a fost super fain filmul smileys/smiley36.gif, iar cel de al doilea film a fost mult discutatul " Farenheit 9/11" care nu mi-a placut deloc. Sunt si informatii adevarate dar sunt si o gramada de gogosi, de ex o faza adevarata ar fii ca paycheck-ul la sfarsit de luna , iti poate scadea cele 5 zile pentru ca nu te-ai prezentat la munca, nu conteaza ca de fapt erai mort smileys/smiley9.gif, asta mi se pare urat din partea lor,dar chiar nu imi vine sa cred ca ar fii din cauza lui Bush smileys/smiley9.gif, deja mi se par aberatii. Sa pui in carca unui om toate cele, ca a murit o capra, ca nu a fost apa rece... ca nu sunt locuri de munca.....dupa un film ca asta noi camce ar trebui sa facem cu Iliescu? ???????????????smileys/smiley2.gif. Fanii Kerry probabil nu or sa accepte parerea mea, de aceea mai specific inca o data, este doar parerea mea!!!!

Cu mult respect,

kiki
23.10.2004, 07:32
Eu "din pacate" ma invart intre oameni carora le place politica.
Imediat ce a aparut Farenheit 9/11 discutiile au inceput sa se invarta
in jurul documentarului. Ca sa nu par "pe langa", m-am dus si eu sa vad
despre ce e vorba ca sa am si eu de ce sta la discutiile cunostintelor,
prietenilor, colegilor de serviciu si sa pot sa inteleg pe deplin
ce zic. Am realizat ca ambele tabere, democrati si republicani, au fost
deacord ca e prea propagandist si prin urmare dupa cum a zis Angela,
"plini de gogosi". Dar tot sunt de parere ca trebuie vazut pt cultura
generala.

Un roman plecat in Canada i-a facut felu' si lui Iliescu. N-ati auzit
ca Iliescu a fost nu demult in Canada la dezvelirea bustului lui
Eminescu si acolo in mijlocul multimii si a mass-media a primit o
branza puturoasa-n cap? Desi mai avea treburi oficiale prin Canada, a
fugit imediat acasuca unde site ca nimeni n-ar avea curajul sa faca asa
ceva desi toti stiu ca o merita. Romanul din Canada a fost
nefricos si in timp ce i-a trantit branza aia in cap, a strigat ca din
cauza lui a fost nevoit sa-si paraseasca tara si familia. Pe urma
romansul a povestit asa pe indelete cum a gasit el "cea mai puturoasa
branza" ca sa i-o dea de cap lui Iliescu. smileys/smiley32.gif

Gata cu politica.

Am vazut aseara " P.S.". M-am dus cam neconvinsa la film, dar nu
mi-a parut deloc rau. Mi-a placut. Nu e un film comercial.

Vlad
23.10.2004, 07:50
Ce e "P.S." ?

kiki
23.10.2004, 16:41
Titlul unui film care e pe marele ecran in momentul actual (cel putin in L.A.)smileys/smiley2.gif

P.S. = post scriptum smileys/smiley17.gif

25.10.2004, 03:41
Ainceput un serial nou pe abc " LOST" miercurea si duminica(reluare).Mie mi se parecaptivant .L-a mai urmarit cineva?

didulina
26.10.2004, 15:13
am vazut farenheit 9/11...foarte comic si f deprimant in acelasi timp...trebuie vazut.de toti.eu l-am vazut deja de 2 ori.ca sa inteleg toate legaturile facute in film....ziceti-mi si parerea voastra

Johann
28.10.2004, 23:56
vreo parere de ''21 grams''..?!

29.10.2004, 02:50
un film bun, cu multe incurcaturi. ciudat as putea spune. Sean Pen e bun. Filmul trateaza usor exagerat, intorsaturile neasteptate ale vietii.

cred ca e un film care la un anume moment in viata, da de gandit.

House of Sand and Fog 2003 un film care da de gandit despre cum se pierde o proprietate in america.

The Station Agent 2003 film de o mare sensibilitate trebuie putina rabdare. Daca poti sa treci peste asteptarea subiectului "cool", ajungi la ce trateaza filmulintr-un mod deosebit. oamenii diferiti, probleme diferite

29.10.2004, 02:53
Lost in Translation 2003. Film despre singuratatea de cuplu. interesant. Usor comic.

29.10.2004, 02:55
Roger Dodger 2002 primele 5 minute, secventa de exceptie. O dizertatie interesanta filmari dinamice. Comedie. BUN!

29.10.2004, 03:00
Cinema Paradiso 1988 capodopera cinematografica. Director Giuseppe Tornatore, Academy Award Winner

29.10.2004, 03:03
The Triplets of Belleville 2003 Desen animat, parodie la multe ce le-am vazut in tara asta ( normal, e facut de francezi ) acorda atentie la detalii. Statuia libertatii spre exemplu, restul te las sa le vezi tu. Academy Award Nominee

29.10.2004, 03:05
Good Bye, Lenin! 2003 film german, subiect sensibil. concluzia interesanta.

merita vazut! chiar daca numele nu inspira pmai nimic

Vlad
29.10.2004, 11:54
PISTRUIATUL ,un film romanesc de actiune,facut prin 1900 si ceva,toamna....

Un film de Sergiu Nicolaescu, cu Sergiu Nicolaescu,montajul Sergiu Nicolaescu, scenariu Sergiu Nicolaescu, costume Sergiu Nicolaescu, machiaj Sergiu Nicolaescu, muzica....ceva ruda de-a lui Sergiu Nicolaescu...

Din aceiasi categorie ( actiune,comando,special forces) mai puteti urmari:

Ecaterina Teodoroiu(dupa acest film,Quentin Tarantino,a creat filmul de succes american "KILL BILL")

Eroi au fost,eroi sunt inca (dupa acesta,a fost creat filmul "LOST IN SPACE")

CIRESARII (americani au scos in replica "BEVERY HILLS 90210")

NEA MARIN MILIARDAR ( replica americana se numeste "TERMINATOR I,II,III "

LICEENII ( americanii au scos urgent "Save by the bell")

....mai multe titluri urmeaza intr-un mesaj ulterior..smileys/smiley1.gif

01.11.2004, 09:16
Vlad, asta trebuia la bancuri. ai gresit rubrica man!

darcy
03.11.2004, 12:56
Recentam revazut "The Ring" cu Naomi Watts.Am constatat ca pe mine, una, m-apus repede in mood-ul de Halloween.Pt amatorii de scary movies, cred ca ar fi o sugestie buna smileys/smiley14.gif. S-ar parea ca in martie 2005 or sa scoata si un sequel. Sunt curioasa daca o sa fie la fel de bun.

Johann
04.11.2004, 08:41
A vazut cineva ''Ken Park''..?!?!?!...

04.11.2004, 08:43
Nu ,dar cind a aprut si cine joaca?

kiki
04.11.2004, 10:10
eu de abia astept "The Incredibles"

Johann
04.11.2004, 21:53
eu am intrebat si eu melina...smileys/smiley1.gif..vreeam niste info de la cineva care la vazut...

05.11.2004, 01:00
ok Johann,sorry credeam ca sti mai multe despre acest film smileys/smiley9.gif

the_cube
07.11.2004, 12:58
In lumina recentelor alegeri smileys/smiley2.gifam vazut Fahrenheit 9/11 si Bowling for Columbine ale lui Michael Moore... Foarte tari ambele filme, iti dau o noua imagine asupra Americii... Ironia e ca dupa tot tambalaul din jurul filmelor astea, Bush a fost reales...smileys/smiley7.gif

the_cube
07.11.2004, 13:03
Tocmai a aparut pe DVD /VHS "The day after tomorrow"....SUPER !!!! Merita vazut.

The day after tomorrow?! REALLY?! Asta film bun? Ma rog, fiecare cu gusturile lui...smileys/smiley17.gifMiepersonal mi s-a parut o tampenie... mai ales faza cand inghetul ii urmarea prin camere... penibil...

angela
15.11.2004, 06:29
Hai sa vedem ce am mai vazut in ultimul timp:

1. Garfield - la care am ras smileys/smiley36.gif, este prima oara cand vad pisica asta grasa, dar e tare haioasa smileys/smiley101.gif

2. Day after tomorrow - nu mi-a placut, prea le mai infloresc regizorii astia, deja filmul imi suna ca un cliseu.... cu toate ca anumite peisaje sunt frumoase, cred ca atat a fost placut in film. Ufff ce incurcat ma exprim nici nu mi-am baut cafeaua smileys/smiley19.gif

3. Around the world in 80 days- comedie pentru copii

4.Saved- un new release, o tampenie de film, nu il recomand nici dusmanilor

Ia sa vad cu ce o sa ma intoxic si astazi, trebuie sa dau o fuga pana la blockbustersmileys/smiley2.gif

angela
19.11.2004, 05:52
Iar nu se mai uita nimeni la filme smileys/smiley7.gif

Sa nu care cumva sa va uitati si sa nu intrazniti sa ne spuneti si noua smileys/smiley46.gif

Aseara la recomandarea unui prieten am vazut 2 filme, unul vechi pe care eu nu il vazusem si unul nou.

1. Meet the parents- film mai vechi, comedie iar cui ii place Ben Stiller ar face bine sa il vada, asta numai in cazul in care sunt intarziati asa ca mine smileys/smiley9.gif

2. Elf - mi-a placut. Chiar daca pare un film asa mai pentru copii, probabil din cauza ca sunt mai copilaroasa. De abia astept Craciunul si imi place tot ceea ce tine de spiritul Craciunului

Hai mai sariti si voi la interval ca sa stie omul ce sa cumpere sau sa inchirieze

Billy
19.11.2004, 07:23
Angela se intoarce si posteaza pe toate thread-urile, l-am vazut azi pe la prinz.

angela
19.11.2004, 07:27
Asa si????smileys/smiley15.gif

Ce ai vazut azi la pranz?????????????????smileys/smiley75.gif

Billy
19.11.2004, 08:39
Asa si????smileys/smiley15.gif

Ce ai vazut azi la pranz?????????????????smileys/smiley75.gif

Bine ai revenit Angela smileys/smiley36.gif

Johann
21.11.2004, 22:20
<TABLE cellSpacing=5 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD colSpan=3>Cursa de la miezul noptii (Midnight Run) - 1988</TD></TR>
<TR>
<TD width="100%">Un fost politist (Robert De Niro), devenit un vanator de recompense si un contabil sensibil care a delapidat mafia (Charles Grodin), intra intr-o cursa continua intre FBI si mafie in acest blockbuster de actiune.</TD></TR></T></TABLE>

<T>
<TR>
<TD colSpan=3>Incoruptibilii (The Untouchables) - 1987</TD></TR>
<TR>
<TD width="100%">Aceasta confruntare clasica dintre bine si rau ii are in prim-plan pe Kevin Costner, in rolul agentului Eliot Ness, Robert De Niro in rolul lui Al Capone si Sean Connery in rolul lui Malone, un politist ce il invata pe Ness cum sa lupte cu mafia.</TD></TR></T></TABLE>

<T>
<TR>
<TD colSpan=3>Scor final (The Score) - 2001</TD></TR>
<TR>
<TD width="100%">Trei generatii de actori celebri fac o echipa fantastica in Scor final, un thriller genial in care evolueaza pentru prima data intr-o productie cinematografica legendele premiilor Oscar: Robert De Niro si Marlon Brando.</TD></TR></T></TABLE>

<T>
<TR>
<TD colSpan=3>Amprenta unui asasin (City By Sea) - 2003</TD></TR>
<TR>
<TD width="100%">Filmul spune cutremuratoarea poveste a unui devotat ofiter de politie, care descopera ca suspectul principal in crima pe care o investigheaza este propriul sau fiu.</TD></TR></T></TABLE>

Johann
21.11.2004, 22:24
15 MINUTES

..cu Robert De Niro si Edward Burns

Abordarea este inteligenta, plina de umor negru oi de suspans oi thriller-ul "15 Minutes" reuoeote sa ne arate ceea ce

22.11.2004, 00:41
Un film mai vechi care mi-a placut : Bitter Moon (1992) merita vazutsmileys/smiley2.gif

angela
23.11.2004, 06:20
Inca 2 filme pe lista

1. no vacancy- pe care nu il recomand nici macar dusmanilor smileys/smiley15.gif

2. Raising Helen- mai copilaresc asa dar merge

Frankenstein
24.11.2004, 00:05
THE TERMINAL comedie cu Tom Hanks ,foarte misto.Tom Hanks joaca ca intodeauna perfect.

24.11.2004, 04:10
"Moscow on the Hudson" cu Robin Williams, este un film mai vechi, poate 20 de ani, dar foarte bun si de actualitate pentru noi emigranti in America.Se poate vedea pe HBO lunaasta sau inchiria.

kiki
24.11.2004, 04:37
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

The Incredibles --- ma asteptam sa rad in hohote ... am chicotit doar smileys/smiley36.gif

</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

angela
24.11.2004, 04:54
" The terminal " am si uitat de el. Mi-a placut foarte mult filmul si intr-adevar este bine jucat. Sper sa il inchiriati pentru ca merita.

kiki
24.11.2004, 05:05
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Bridget Jones 2 - m-au placut amandoua</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

kiki
24.11.2004, 05:06
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">mi-au placut amandoua ... adica si Bridget Jones 1 si 2 smileys/smiley2.gif</TD></TR>

24.11.2004, 05:27
Astazi o s ainchiriez The Ladykillers ,tot cu Tom Hanks am auzit ca este foarte bun.smileys/smiley2.gif

angela
24.11.2004, 05:29
Am mai vazut 2 filme dar nu stiu cum reusesc performanta de a alege si tampenii. Imi plac comediile foarte mult, mi se pare viata asta atat de serioasa cateodata , de aceea caut sa rad cat mai mult cu putinta.

Deci am vazut :

1. In laws - am ras de nu am mai putut smileys/smiley7.gif, aia o numesc ei comedie???

2. Sleepover- alta tampenie

kiki
24.11.2004, 06:12
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Stepford wives ---- zice o colega ca e tare bun .... sa-l incercam</TD></TR>

kiki
24.11.2004, 06:14
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Care a citit Da Vinci Code de Dan Brown .... o sa apara filmul in care Tom Hanks va juca rolul principal .... de abia astept!!!</TD></TR>

dana_pascan
28.11.2004, 09:39
Da Vinci Code e o carte misto.....astept filmul...mai laes daca joaca tom Hanks!

Aseara am vazut The Last Samurai cu Tom Cruise ....mi-a placut enorm.....super! Am plans mai rau ca la cel mai teribil fil de dragoste. Dar am inteles de ce nu a fost nominalizat la Oscar...prea scoate in evidenta caracterul cotropitor al natiunilor asa zise "civilizate"....si care se manifesta atat de evident si sangeros si in prezent...stiti voi ce zic!

28.11.2004, 14:27
THE TERMINAL comedie cu Tom Hanks ,foarte misto.Tom Hanks joaca ca intodeauna perfect.

AGREE! smileys/smiley32.gif

angela
28.11.2004, 15:28
Astazi inca doua filme, ploua in draci pe aici deci nu e mai nimic de facut smileys/smiley36.gif

1. A women hunted - povestea clasica a unui om care sufera din cauza unui idiot si a necazurilor vietii, nu e bun dar nici rau, e ok sa pierzi 2 ore cu el.

2. Uptown girls - care a fost o tampenie din al meu sublim punct de vedere

tonita
29.11.2004, 07:54
Inca un vot pentru Terminal. Vazut la cinema !

Incerc un sondaj:1.merg des la cinematograf 2 prefer dvd/nu am timp 3. imi ajunge intenetul

comentariile sunt binevenitesmileys/smiley1.gif

Johann
29.11.2004, 09:42
...am vazut Stigmata ,few days ago...smileys/smiley22.gif

kiki
29.11.2004, 11:25
toni

eu incerc sa ma duc la cinematograf macar o data pe saptamana. Imi place popcornul ... ce sa fac smileys/smiley4.gif

Frankenstein
06.12.2004, 04:26
Am vazut ultima versiune a lui Frankensteinsmileys/smiley20.gif

angela
06.12.2004, 05:08
Si cum a fost filmul???smileys/smiley75.gifSper sa impartasesti si cu noi.

Eu in ultimul timp am cam tot fost preocupata cu "Friends" dar doar cu primele 2 sezoane, de unde bani si de celelalte???smileys/smiley36.gif

In rest nik, ca habar nu am ce sa i-au de la blockbuster.

Frankenstein
06.12.2004, 06:03
Mie mi-a placut ,de fapt mie mi-au placut toate versiunile lui Frankenstein.smileys/smiley36.gifDaca il vezi sa imi spui cum ti sa parutsmileys/smiley2.gif

Yanna
07.12.2004, 21:43
mie mi se pare infiorator...din cat tin minte la un moment dat in anii 30 un film despre frumosul si nemaipomenitul Frankenstein a fost interzis publicului...oamenilor le era frica!!!!

08.12.2004, 05:44
Pe mine nu ma ingrozesc.Eu obisnuiam cind eram copil mic sa ma uit pe ascuns la filme de groaza si SF (bine ca nu ma uitam la altele..smileys/smiley36.gif), si au inceput sa imi placa.

angela
06.01.2005, 04:00
1. Meet the Fockers- o comedie draguta. Am ras, am mancat popcorn pana nu am mai putut smileys/smiley36.gif, vorba lui Kiki, daca am popcorn la cinema nu vad de ce sa nu ma duc. E mai interesant filmul asa.

Am vazut totodata cele 8 sezoane din Friends si tare as mai vrea sa stiu unde pot gasi pe cel de-al 9-lea si nr 10. Cui ii mai place Friends???

Vreau sa merg sa vad Spanglish cu Adam Sandler.A fost careva? Ceva detalii exista???

kiki
06.01.2005, 10:22
Spanglish e un film tare dragut. Si dupa ce il vezi chiar as vrea sa conversam pe tema lui. Eu ti-l recomand....mai ales daca este popcorn de rontait smileys/smiley2.gif

Am fost harnica weekendul trecut si am fost la cinema in fiecare zi. Am mai vazut:

- The phantomof the opera: Mi-ar place mult sa-l vad pe scena. IAr fantoma e tare handsome (ma refer la partea din fata care nu e distrusa) ... pacat ca a omorat niste oameni, dar si asa l-am iertat ca e handsome (daca-si tine masca pe jumatatea aia de fata) ... si apoi in ziua de azi cu putina chirurgie plastica l-ai rezolvat Hot, hot, hot!!!smileys/smiley2.gif

-Finding Neverland: e povestea celui care a scris Peter Pan si de unde i-a venit inspiratia. Un barbat care nu a vrut sa creasca si a fost onest si-si traia pe fata aventurile lui de baietel ... pe cand restul barbatilorsunt inca copii dar nu vor sa recunoasca (stim noi fetele ce stim) smileys/smiley2.gif E o poveste cu adevarat inspirata. Merita vazuta.

kiki
06.01.2005, 10:32
Friends e super haios! De cate ori prind o reluare si am putin timp ... ma postez in fata TV-ului chair daca am vazut episodul respectiv de 100 de ori smileys/smiley36.gif

Mi-as dori sa am si eu o trupa de prieteni atat de diferiti si totusi atat de apropiati. De cand mi-a crescut si mie mintea si mi-am dat seama cat de bine si ce aventura poate sa fie sa ai o paleta de prieteni cat mai pestrita n-am reusit sa ma plictisesc nici o zi din viata. Apoi am venit aici si acum trebuie s-o iau de la capat. E o provocare si imi place!Inainte traiam cu impresia ca prietenii trebuie sa fie persoane cu care imparti aceleasi idealuri sau aveti ceva in comun. Daca eu nu eram fumatoare nu vream prieteni care fumeaza...etc Eh, popcorn! Ca sa nu zic altceva! Toata lumea are ceva in comun si pe acel teritoriu comun te intalnesti cu ei. Viata e scurta. Cunoaste o mie de oameni, o mie de caractere si astfel ai sa-ti deschizi mintea si o sa te luminezi insfarsit!

Johann
06.01.2005, 19:50
Blind Horizon..cu Val Kilmer siNeve Campbell

Black Knight ..cu Martin Lawrence

angela
07.01.2005, 02:53
Kiki, cand vin in CA poate ne facem timp si ne uitam la Friendssmileys/smiley2.gif

kiki
07.01.2005, 03:15
Batem palma Angela! smileys/smiley20.gif

angela
07.01.2005, 03:18
S-a facut smileys/smiley2.gif, trebuie doar sa stabilim la cine vizionam filmele smileys/smiley36.gif, facem cate o galeata de popcorn si sa vezi trai pe vatrai atunci smileys/smiley36.gif

kiki
07.01.2005, 03:22
Ne luam vineri si luni liber si dam drumu la un maraton de Friends. Sotii nostrii pot merge si la cluburi de striptease ca noi nu mai avem ochi si urechi decat pentru Friends si sa tragem cu urechea la cuptorul cu microunde sa auzim cand e gata urmatoarea tura pe popcorn! smileys/smiley4.gif

angela
07.01.2005, 03:35
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley2.gif smileys/smiley32.gifasa o sa facem

dancing_fire
07.01.2005, 04:28
Pot sa vin si eu cu voi la o tura de Friends?! Please!!!smileys/smiley17.gif

Fethoden
07.01.2005, 07:14
Fetelor, la atata pop corn ce beti...? ..ca trebuie sa si beti ceva ,nu?--ma refer la ceva racoritor, cola-mola, pepsi-mepsi,sau eventual o bere ...ca e tot "racoritoare"...mai ales daca e rece si cu o feliuta de lamaie ..nu?.....sau ce preferati.??..smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif,dar merge, e placut -----------uneori-------sa stai la tv. si sa rontai ....insa eu daca ma uit la un film horror sau drama, ...nu prea imi mai vine sa rontai nimic....lacrimi ,groaza,teroare ......iar eu sa mananc..!!!!!?????..sau daca e un film de dragoste...!!!!????.....nici atat!!! Sunt ochi si urechi, "traiesc clipa"...cum sa amestec tandretea ,romantismul cu gustul de popcorn, butter....smileys/smiley19.gif.....cred ca poti manca popcorn la un film dar depinde de subiectul acestuia, nu...????sau nu conteaza...!!???smileys/smiley19.gif....explicati-mi voi mai bine, cum vine....gresesc..????smileys/smiley19.gifsau la voi nu conteaza...????

kiki
07.01.2005, 07:23
eu n-am nici o treaba. Daca filmul e bun si imi place atat de mult ca raman cascata (si asa si fac smileys/smiley36.gif) poate uit sa bag pe foc ... dar ma trezesc eu intr-o scena mai putin intensa si recuperez smileys/smiley81.gif

Cateodata nici nu-mi dau seama cand mi se termina galeata de popcorn ca deja mecanismul "baga bana-n punga-ia popcorn-du-l la gura- si rontaie" e automatizat deja. smileys/smiley36.gif

Iar cand filmul nu e atat de captivant, revine popcornul ca lider de clasament, si-i acord toata atentia cuvenita!!! smileys/smiley1.gif

kiki
07.01.2005, 07:27
De baut ... la popcorn merg numai racoritoarele ... cel putin pe meniul meu smileys/smiley2.gif Asa ca depinde ce e la indemana, vorba ta Fethoden "cola-mola, pepsi-mepsi" ...smileys/smiley36.gif

Carmen, poti sa ni te alaturi in orice moment... doar ai 4 zile la dispozitie din care poti sa alegi! Noi te primim cu bratele deschise si cu galeata de popcorn. Bauturi o sa fie, tu sa-ti aduci doar buna-dispozitie!!! smileys/smiley2.gif

Fethoden
07.01.2005, 07:29
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif...dar acest reflex nu iti aduce kg in plus...??????smileys/smiley36.gifsmileys/smiley2.gif...

Fethoden
07.01.2005, 07:31
......sau ai si reflexul de a face sport, miscare...una-alta..!!????smileys/smiley36.gifsmileys/smiley2.gif-ca e "bune"...nu?

kiki
07.01.2005, 07:36
miscarea o fac de pe scaun la copiator si-napoi smileys/smiley36.gif ca-mi petrec cam toata ziua la serviciu ... Mai reusesc in weekend sa-mi plimb bicicleta, dar cum acum ploua ....

Kg fug ca speriate de mine! Si ma rog la Dumnezeu sa fuga de mine toata viata ca tare-mi place sa manac prostii ... cu galeata! smileys/smiley36.gif

Fethoden
07.01.2005, 07:38
Buuun, ne amuzam si noi cu astfel de dialoguri, dar ca sa nu deviem subiectul prea tare, sa spun si eu despre ultimul film pe care l-am vazut....cu toate ca nu e f. nou,--- "Could Mountain"......ma uit la el foarte des...imi place f. mult, cred ca l-am vazut de 7-8 ori si tot nu ma plictisesc sa-l revad.....

dancing_fire
07.01.2005, 08:13
Kiki, o colega de-a mea a facut popcorn si mananc facand contabilitate. Am descoperit ca merge si cu conta, nu doar cu filme...smileys/smiley36.gif

Apropo, de ce ai zis 4 zile? Care zile?smileys/smiley5.gif

kiki
07.01.2005, 09:58
ziceam ca ne luam vineri si luni liber ...pui sambata si duminica si uite asa 2+2 fac 4smileys/smiley2.gif

Popcornul merge cu orice si oricand! numai sa nu fie vechi si moale smileys/smiley11.gif

kiki
07.01.2005, 10:04
Si iaca a venit si VINERI! Ziua popcorn pt mine. Azi mergem la film! MA sfatuieste cine ce sa vad sau ma lasati sa ma descurc singura?

florin_bejerea
07.01.2005, 11:57
Daca vretzi un film serios(deshi e cam documentar) -shi nu e nou de loc- incercatzi sa vedetzi : 'Touching the void' (sper ca nu am greshtit vreo litera). E despre un alpinist care nu vrea sa moara nici in ruptu' 'piciorului'...Nu cred ca am vazut un film asemanator in care unul din personajele principale sa fie atat de hotarat sa traiasca...

kiki
07.01.2005, 12:51
Multumesc Florin!

E pe marile ecrane sau de inchiriat?

florin_bejerea
07.01.2005, 13:00
De inchiriat. Eu l-am inchiriat de la blockbuster...

Shi daca nu ai vazut 'Supersize me!', e fain(despre ' cat de sanatos e sa mananci la Mc Donald's'). Nu shtiu daca s-a vorbit pe forum despre el...

angela
07.01.2005, 13:16
Azi, asa cum a zis Kiki, e vineri deci zi de filmesmileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif, mi-am luat frumos sotul de tortita si asa nu aveam ce face si am fost la cinema. Am preluat din mers un popcorn mare smileys/smiley36.gifsi diet coke, plz smileys/smiley79.gif. Am vazut Spanglish si astept sa comentez filmul cu Kiki smileys/smiley2.gif.

Supersize me- am zis eu cate ceva de el dar nu stiu cati au bagat la capsmileys/smiley36.gif, mai zine si tu Florine parerea ta

florin_bejerea
07.01.2005, 13:43
Dupa film, cel putzin nu mai am curaj sa mananc la alt fastfood decat 'Subway'...bine, eu sunt vegetarian(shi e mai ushor)da' mai mancam cartofi prajitzi de la 'BurgerKing'. Shi cred ca nimeni nu a realizat cat de mult poateun 'McDonald's' sa te 'imbolnaveasca'.Majoritatea nu manancadoaracolo, shi in fiecare zi-timp de o luna. Dar chiar daca imi place faptul ca, in america, marimea (cand e vorba de mancare)e 'supersize' - eu zic ca depinde mai mult de noi cat shi ce vrem sa mancam. De exemplu: mie imi place mult 'peanut-butterul'. Dar daca mananc ca un bou shi ma ingrash- nu credca e normal sa dau in judecata compania care-l produce...daca in acel produs nu se afla substantze interzise care creeaza dependentza...

angela
07.01.2005, 13:56
Da aici apar procesele ca ciupercile dupa ploaie smileys/smiley36.gif, oricum sincer dupa ce am vazut acel film chiar nu am mai mancat la McD de atunci, mai papam un cheeseburger sau un Mc Chickenbut not anymore!!

kiki
08.01.2005, 07:08
Spanglish time

Angela, ce zici de final? Ti-a convenit?

Eu zic ca ei nu puteau ramane impreuna oricum pt ca ea nu ar fi putut
trai cu el cand stia ca si-a lasat fetita. Pt Florrrr fiica ei insemna
tot in viata ei si stia ca ea trebuie pusa inainte de toate. Daca el is
lasa fata lui ca sa traiasca cu Flor, Flor nu l-ar fi putut ierta. Si
el isi iubea foarte mult fata.

Dar sotia nu il merita ... ce om super ...

angela
09.01.2005, 02:52
Finalul?............. Sincera sa fiu nu ma asteptam la asa ceva, eu credema ca ea va ramane cu el si cu toti 3 copiii, oricum sotia lui era dusa cu pluta si nu ii convenea faptul ca proprii ei copiii sunt grasalani!smileys/smiley2.gif. Deci el nu isi parasea copiii!!!Ce zici de finalul asta?

kiki
09.01.2005, 08:17
Adevarul e ca nu explica ei la final daca ramane sau nu cu sotia lui,
dar dupa cum a sunat scrisoarea Cristinei catre facultatea la care a
trimis eseul (cum incepe si filmul) dupa mai multi ani, eu am tras
concluzia ca cel putin mama ei nu a ramas cu el. Acum daca el a ramas
cu sotia lui ... am presupus doar, pt ca era tare dedicat copiilor lui.

angela
09.01.2005, 12:38
Eu cred ca a ramas cu sotia. Cristina si-a vazut de scoala, sigur a fot acceptatasmileys/smiley2.gifsi cu asta a venit " the end", nu tocmai unul super fericit

kiki
10.01.2005, 03:22
Atentiune, atentiune!!!!

A inceput serialul "24" pe Fox 11. Excelent!!! Aseara au fost primele 2 episoade, iar deseara la 8 (ora CA) vor fi inca 2! Punteti prinde din urma daca va uitati deseara.

11.01.2005, 00:58
Am vazut Troy si mi-a placutsmileys/smiley17.gif

tonita
11.01.2005, 01:39
bridget jones II (http://www.bridgetj&#111;nesmovie.com/)

comedie romantica, un film ce face multe fete "normale" sa viseze la
cai verzi pe pereti. Minciuni dulci cu happyend, mariaj intre un
republican si o democrata...Am r

Vlad
11.01.2005, 02:39
....Troy pentru mine a fost o mare prostie.Brad Pitt este un actor bun in roluri de "EL FUTADORE",nu de Achile.Plus au deviat foarte tare de la legenda......

Merci fetelor ca mi-ati povestit finalul filmului "Spanglish".Abia astept sa-l vad acum.O sa stau cu sufletul la gura pana cand o sa "AFLU" finalul.

11.01.2005, 02:51
De acord sa deviat si Brad Pitt nu prea era adecvat pentru rorul asta dar in asamblu mi-a placut cum a fost realizat si regizat filmul.

foryoutupac
11.01.2005, 03:00
Ce zici de ocean`s twelve este mai bun decat ocean`s eleven.As vrea sa imi spuneti parerea.

11.01.2005, 03:04
Si eu vreau sa stiu daca " King Arthur" merita vazut sau nu?!

Billy
11.01.2005, 03:10
Si eu vreau sa stiu daca " King Arthur" merita vazut sau nu?!

Numai daca nu te duci singur la cinematograf si garsoniera e ocupata smileys/smiley1.gif

Glumesc, nu l-am vazut inca.

11.01.2005, 03:29
si numai pentru cei care nu au un ban de hotelsmileys/smiley36.gif

Billy
11.01.2005, 03:34
Ai pus degetul pe rana ... femeile ... stiu unde este punctul sensibil, nu maiimi aducacum amintelitera aia din alfabet ... smileys/smiley1.gif

11.01.2005, 03:37
da sti sa numeri?smileys/smiley2.gif

Billy
11.01.2005, 03:42
da sti sa numeri?smileys/smiley2.gif

Nu ca eu nu fac comparatii dupa numere smileys/smiley2.gif

11.01.2005, 03:58
..atunci te inteleg de ce..smileys/smiley20.gif

daca vezi filmul cumva sa imi spui si mie cume a fostsmileys/smiley2.gif

Billy
11.01.2005, 04:02
..atunci te inteleg de ce..smileys/smiley20.gif

daca vezi filmul cumva sa imi spui si mie cume a fostsmileys/smiley2.gif

Macar esti intelegatoare cu mine ... smileys/smiley1.gif

11.01.2005, 04:23
..de data asta..smileys/smiley2.gif

tonita
11.01.2005, 05:14
Ce zici de ocean`s twelve este mai bun decat ocean`s eleven.As vrea sa imi spuneti parerea.

Dupa parerea mea mai slab. Intriga e supercomplicata.Nu se mai stie cine pe cine tzepuieste, cine ce fire trage. Poate a fost numai o parodie deocean' eleven, parodia parodiei, mie nu mi-a placut, pacat de galeata de popcorn. smileys/smiley36.gifTu ce parere ai ?

kiki
11.01.2005, 11:00
Pe langa ca popcornul a fost excelent mine mi-a placut ocean's 12 mai mult de cat 11. Ocean's eleven pur si simplu nu mi-a placut! Poate o sa ma chinui o data sa-l revad ca sa-mi dau seama daca chiar nu mi-a placut sau cand l-am vazut nu eram intr-o pasa buna ...sau poate popcornul nu a fost tocmai cum trebuia smileys/smiley17.gif

tonita
12.01.2005, 01:07
Recunosc ca am fost iritat de pretul popcornuluismileys/smiley36.gif

foryoutupac
13.01.2005, 05:11
King Arthur merita vazut,dar nu imi palce ca rolul lui Arthur il joaca Nicholas Cage ar trebui sa joace alt actor cum ar fi cel din Spartacus sau altul care ar figura unui om mai istoric (am zis-o :) ).

Man on Fire va zic eu ca merita vazut a fost un film super tare

13.01.2005, 06:04
Nici mie nu imi plae deloc Nicholas Cagesmileys/smiley5.gif

Am vazut ieri man on fire si mi-a placut mult ,merita intradevar vazut.

kiki
15.01.2005, 15:55
Am vazut "In good company" vinerea asta. Sotului meu i-a placut foarte
mult si el e mai dificil cand e vorba de filme. Mie imi plac mult mai
multe decat luismileys/smiley9.gif De data asta lui i-a placut mai mult filmul asta decat mie. A fost un film usor si amuzant. Merita vazut

Azi am vazut " Sideways" si drept sa va spun nu mi-a placut atat de
mult cat criticilor. E un film adorat de critici si multa lume. Mie mi
s-a parut bun, dar nici chiar asa ... smileys/smiley17.gif

17.01.2005, 03:28
"The Village" oribil , nu faceti prostia sa il luatismileys/smiley5.gif

angela
21.01.2005, 09:54
Filme vazute recent:

1. Shall we dance- mi-a placut sa cred ca poate undeva in lume inca mai exista aceast doza de romantism, are si ceva comic deci e ok din punctul meu de vedere

2. Little black book- nu mi-a placut. Cine l-a mai vazut?? Kiki????????

Sa vedem ce ne recomanda Kiki, azi e zi de cinema si popcornsmileys/smiley2.gif

kiki
21.01.2005, 10:30
"House of flying Daggers" - asta e filmul la care se pare ca voi merge azi. Nu-s prea incantata, pt ca niciodata nu prea mi-au placut filmele cu oameni care umbla prin aer in timp ce se invart de o mie de ori in jurul tau pana-ti taie capu (daca nu iti e sucit deja de cat s-o invartit in jurul tau) .... Poate pe unii ii incanta artele martiale, dar in filme is duse prea la extrem si actorii inoata prin aer si se asteapta ca sa crezi in asa ceva? Poate e o "arta" pe care nu o inteleg. Asta e. Cred ca nu ma mai duc acum. M-am convins singura smileys/smiley36.gif

De vazut tot o sa vad eu ceva ca nu se poate sa lipsesc de la popcorn smileys/smiley2.gifVa zic eu maine ce am vazut.

N-am vazut "Little Black book", dar am vazut "In America". Daca puneti mana pe filmul asta trebuie neaparat sa-l vedeti! E foarte bun si ne si priveste, oarecum. E povestea unei familii de emigranti care ajung in NY. smileys/smiley20.gif

kiki
21.01.2005, 10:38
Angela,

Ma gandeam sa-ti trimit un PM, dar sunt sigura ca verifici recomandarile mele in materie de filme (doar esti si tu mare mancareatza de popcorn smileys/smiley36.gif).

Ziceai de Friends la un moment dat. Eh, ghici de cine m-am impiedicat la un restaurant din Bevery Hills, miercuri seara. De Ross!!! Arata exact ca la TV. Sotul meu nu a fost prea multumit pt ca Ross checked me out! Am fost atat de fericita ca o vedeta la care ma uit eu zi-de-zi la TV mi-a aruncat ochiade. smileys/smiley9.gif

Asa ca imediat ce te instalezi in San Diego incepem vanatoarea de vedete. Carmen deja s-a inscris! smileys/smiley2.gif

dancing_fire
21.01.2005, 10:38
Kiki, gasesc "In America" la Blockbuster? Ca de, e singura mea modalitate de a vedea un film acumsmileys/smiley36.gif.

Dar popcorn o sa am si eu, chiar daca o sa-l mananc in patut nu la cinema.smileys/smiley2.gif

dancing_fire
21.01.2005, 10:40
Pana vine Angela creste si fiu-meu, asa ca...pe cai fetelor...smileys/smiley36.gif

Atata doar ca va avea ceva de condus Angela din San Diego pana la noi. Sper sa nu se descurajeze de trafic mai ales, ca distanta nu se pune!!!smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

kiki
21.01.2005, 10:45
Il gasesti. Pe "coperta" e poza unei familii (mama, tata, 2 fetita -iar tata tine una dintre fetite in brate, iar mama o tine in brate in fata ei pe cealalta fetita). E pe un fundal albastru cu niste cladiri inalte care se vad la orizont asa pierite.

Mama are parul scurt baieteste.

Distractie placuta smileys/smiley2.gif

angela
21.01.2005, 10:46
Wow, Ross? Eu il vreau pe Chandler, ala e favoritul meusmileys/smiley36.gif

Acum ma uit la " I robot" , imi place de Will Smith dar filmul e cam aiurea, adica nu cred niksmileys/smiley9.gif

Carmen, ajung eu odat si odata, poate eu o sa fac o fetita ca sa aibe cu cine se juca Eric mai tarziu smileys/smiley36.gif

kiki
21.01.2005, 10:54
Si mie imi place Will Smith. E interesant IRobot, dar nu cine stie ce.

Urmeaza un film "Hitch" cu el in postura de Dr. Love. Le da sfaturi barbatilor cum se aghete femeile. Din ce am vazut o sa fie foarte comic. De abia astept - 11 Februarie smileys/smiley2.gif

kiki
21.01.2005, 10:55
Il intrebam pe Ross unde e Chandler, dar trebuie sa ai grija de Monica! smileys/smiley36.gif

dancing_fire
21.01.2005, 11:02
Hei Angela, nu rade si vino cu "bagajul" gata pregatit pt Ericutul meu. Caci noi deja suntem baietel mare si abia asteptam o fetita sa ne jucam.smileys/smiley9.gif

Asa ca...spor la treaba...smileys/smiley2.gif

Si poate-l mai convingem pe Sorin sa mai vina odata in California dupa ce facem gasca mare aici.smileys/smiley17.gif

dancing_fire
21.01.2005, 11:04
Si daca nu ma crezi ca Eric meritafetita ta, intreab-o pe Kiki.

Ea l-a vazut deja in cateva poze cu mine si cu taica-su si stii cemi-a spus?! Ca in poze e doar Eric, restul e "fundal".smileys/smiley19.gif

angela
21.01.2005, 11:05
Si sunt perfect convinsa ca are dreptatesmileys/smiley36.gif. Eu nu ma inca bb dar ma gandeam sa fac o fetita doar asa ca sa aibe cu ce sa joace Ericsmileys/smiley36.gif

dancing_fire
21.01.2005, 11:13
Pai...noi suntem de acord....smileys/smiley17.gifsmileys/smiley32.gif

dancing_fire
21.01.2005, 11:46
Am trecut un examen cu 96%.smileys/smiley4.gif

darcy
23.01.2005, 12:20
A vazut cineva Johnny English? V-a placut?

angela
23.01.2005, 12:33
Eu nu l-am vazut dar in schim am mai vazut ceva filme zilele astea si din pacate nu am mancat popcornsmileys/smiley19.gif

1. The forgotten - SF- nici rau nici bun, nici pana acum nu stiu cum a fost, m-am cam speriat pentru ca l-am vazut in cinema si cand sareau personajele filmului pe sus, sareau si spectatorii de pe scaune deci va puteti imaginasmileys/smiley36.gif

2.Surviving Christmas - copilaresc dar au fost si faze tari care m-au facut sa rad

3. Dodgeball -mi-a placut, tampitel filmul dar comicsmileys/smiley36.gif

foryoutupac
23.01.2005, 21:04
Va recomand sa va uitati la Undisputeted sau la Blow sunt doua filme care merita vazute si National Security.

Si sa nu va uitati la Alexander the Great.

kiki
28.01.2005, 09:42
The forgotten si Dodgeball - le-am vazut de ceva vreme ...dar din cate imi amintesc - sunt deacord cu Angela in ceea ce spune. Celor care le plac filmele ciudate, cu fenomene paranormale sau venite din spatiu ...The forgotten e foarte bun! smileys/smiley2.gif

Insfarsit e ziua popcorn! Sau floricelelor de porumb (ca sa-i aratam la Sorin ca stim cum se spune la ele la Romania, dar ca ne e lene sa batem atat din degete smileys/smiley36.gif)

Vinerea trecuta am vazut "A very long engagement". Celor care le-a placut "Amelie", le recomand acest film cu caldura. Cei care n-au vazut inca "amelie" ...aveti rabdare, galeata cat mai adanca de popcorn si o bautura pe masura. Filmul merita! smileys/smiley20.gifdoar ca e putin cam lung pt fundul meu care statuse 12 ore la lucru pe alt scaun, dar tot scaun era,pacat ca fundul nu l-am putut schimba... smileys/smiley36.gif

kiki
28.01.2005, 09:44
"A very long engagement" - o domnita la care-i pleaca logodnicul in razboi, dupa terminarea razboiului pleaca in cautarea lui.

kiki
28.01.2005, 09:45
Carmen,

Ai vazut "In America"?

dancing_fire
28.01.2005, 09:45
Kiki, te asteptam ca doar, na...e vineri..zi de popcorn si filme. Cee film o sa mai vezi azi?!

angela
28.01.2005, 09:47
Lasa ca si in Romania tot popcorn cer oameniismileys/smiley36.gif, doar cei mai in varsta inca bat apa in piua cu floricele de porumb ( mult mai e de scris fac basici la degetele).

Din pacate zilele mele de popcorn s-au dus pe apa sambetii deoarece am intrat intr-o dieta mai strictutasmileys/smiley9.gifsmileys/smiley19.gif

Aseara am vazut " cellular" si chiar mi-a placut. Chiar daca in general cam toate filmele acum sunt facute cam dupa acelasi cliseu (imi aduc aminte de telenovele, stii povestea oricum, chiar daca nu te uitismileys/smiley36.gif), filmul e interesant.

A vazut cineva " troy" ? Ca vreau sa il vad da nu stiu daca se merita. Oricum cred ca tot incercsmileys/smiley2.gif

kiki
Urmariti careva "24"?

dancing_fire
Nu inca, sper ca week-end-ul asta. Daca va spun ca am inchiriat acum 2 SAPTAMANI "Man in fire" si azi trebuie sa-l duc si l-am vazut doar jumate...smileys/smiley19.gif

Acum ma credeti ca nu am timp?! Dar recuperez eu in cateva luni. Promit!!!

Vlad
28.01.2005, 09:51
Si sa nu va uitati la Alexander the Great.

DE CE??....Mie nu mi-a displacut deloc filmul....au si urmarit istoria.

TROY mi s-a parut unKKT de film......au schimbat toata legenda....

kiki
28.01.2005, 09:52
"Man on fire" - filmul asta merita sa-l vezi de la cap la coada. Nu-l macelari smileys/smiley17.gif

Vlad
28.01.2005, 09:54
.....ca macelareste el destul in film....

kiki
28.01.2005, 09:58
Angela,

Ieri, o colega m-a intrebat daca vreau guma de mestecat. Stii ce am zis?

"Gum would be perfection!" smileys/smiley36.gif 2 colege s-au prins si au inceput sa rada cu hohote!

angela
28.01.2005, 09:59
Eu tot din cauza legendei vreau sa vad " Troy", daca au ucis-o inseamna ca o sa ma sece filmul.

Kiki am vazut " in America" - sad storysmileys/smiley9.gif

kiki
28.01.2005, 09:59
se chinuie bietul sa-l ajunga pe Nastase smileys/smiley2.gif

kiki
28.01.2005, 10:02
sad ...e adevarat, dar viata e plina si de bucurii si de tristeti, si mi-a placut cum familia asta a razbatut prin toate cu optimism si speranta de mai bine

angela
28.01.2005, 10:06
Ariel a fost tare dulcica si plina de intelepciune pentru un copil de varsta ei. smileys/smiley2.gif

kiki
28.01.2005, 10:11
asa e. Datorita intelepciunii si bunatatii sale surioara ei va avea o copilarie in toata puterea cuvantului. Ariel a trebuit sa se maturizeze mult prea devreme.

angela
28.01.2005, 10:14
Deci ce filme imi mai recomanzi?? Ca la acest subiect se pare ca vorbim aceeasi limbasmileys/smiley2.gif

kiki
28.01.2005, 11:21
Preferi inchiriate sau la cinema? Vrei sa-ti fac o lista sau sa ma adaug cate unu dupa ce-l vad?

Vinerea asta va trebui sa vad ceva porcarioara usoara pt ca eu prefer sa merg la cinema si nu a iesit nimic nou (pt mine) inca decat "Are we there yet"

Refuz sa vad "Closer" desi imi place Julia Roberts

kiki
28.01.2005, 11:24
Daca vezi "24" seria 1 si 2 - e grozav serialul. Seria 3 a fost cam apa-n-piua, dar acum ruleaza pe Fox channel lunea seara seria 4 si se pare ca si-au revenit ---imi place mult serialul asta!

angela
28.01.2005, 16:00
Si unele si altele, nu am pretentiismileys/smiley2.gif

kiki
28.01.2005, 17:44
Abia am venit de la cinema. Am vazut "Are we there yet?</span>"

Daca nu duceti cu voi copii de 5 ani, nu aveti ce cauta la filmul asta.

Totusi a meritat banii pt ca m-am impiedicat de Pierce Brosnan. Habar
n-am de la ce film iesea, dar mi-au curs ochii, noroc ca aveam gura
inchisa smileys/smiley36.gif Arata pacatos de bine si in persoana ... off smileys/smiley81.gif

angela
28.01.2005, 18:52
Cum faci tu ca numai de vedete te impiedicismileys/smiley36.gif, daca il vezi pe Chandler din Friends ( Mattthew Perry) sa ii dai un pupic din partea mea ok?

kiki
29.01.2005, 06:52
Habar n-am cum reusesc. A inceput in noiembrie anul trecut in NY cand
l-am vazut pe Robin Williams. Dar in orice oi fi calcatsmileys/smiley9.gif nu vreau sa se termine norocelul asta.

Daca-l vad pe Matthew ii sar in brate si-i zic ca ma cheama Angela smileys/smiley36.gif

kiddy
31.01.2005, 06:02
Va recomand "Pay it forward". Pentru cei care-si stapanesc mai greu lacrimile, e bine sa aveti o batista la indemana.

Pentru amatorii de Brad Pitt, "A river runs through it", un film din
1992 despre care habar n-aveam. Nu stiu de ce dar parca aduce un pic cu
"Legendele toamnei". Zic ca merita.

<table x:str="" style="border-collapse: collapse; width: 212pt;" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="282">
<col style="width: 212pt;" width="282"><col>
<t><tr><td class="xl24" style="height: 13.5pt; width: 212pt;" height="18" width="282">A River
Runs Through It

</td></tr></t><tr style="height: 13.5pt;" height="18"></tr>
</table>
<table x:str="" style="border-collapse: collapse; width: 212pt;" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="282">
<t><tr><td class="xl24" style="height: 13.5pt; width: 212pt;" height="18" width="282">A River
Runs Through It

</table>

Runs Through It

</table>

angela
31.01.2005, 06:08
Kiki, asa sa faci smileys/smiley36.gif

Eu nu am mai zarit nimic in ultimul timp, am fost ocupati cu picnicuri si alte minunatii, asta a fost week-end in naturasmileys/smiley36.gif

florin_bejerea
01.02.2005, 06:40
Cu intarziere am vazut shi eu Fahrenheit 9/11. A tecut cam necomentat pe forum. Poate pentru ca s-a confundat cu un film- unde totul e fictziune. Dar chiar daca unii ar putea sa creada ca multe dintre scenele din film au fost 'inflorite'- numai jumate din ele sa fie adevarate shi tot trebuie sa ne trezeasca un pic.

E foarte tristdupa mii de ani oamenii sunt la fel: nishte animalecare ishi folosesc inteligentza pentru a face bani, bogatzii. Asta e unul dintre mesajelefilmului: Bush avrut shi vreapetrolul din Iraq. Iar pentru asta au trebuit sa moaraatatzia oameni nevinovatzi din Iraq- copii, femei!!!! La shtiri nu arata niciodata cateva momente din razboi, victime...doar ca au murit bla bla bla americani...

Intrebatzi-va pentru un minut cum ar fi fost daca Romania ar fi avut petrol shi Bush ar fi spus ca avem shi arme de distrugere in masa shi ca tre sa ne declare razboi...apoi tot ce s-a intamplat in Iraq s-ar fi intamplat in Romania.

...Soldatzitineri americani ascultand muzicala cashti(headphones) tragand in stanga shi in dreapta...sau altzii care au fost pacalitzi calupta pentru 'arme de distrugere in masa'...sau ca lupta impotriva iraqienilor care au legaturi cu '9/11'; sau altzii care vor bani pentru shcoala shi merg la razboi(atzi vazut reclamele cu care au fost 'ispititzi'- penibile!)...In timp ce Bin Laden e de domeniul trecutului, liber ca pasarile cerului...

...Iar in fruntea americanilor Bush- un Ceaushescu al capitalismului...care are mult loc pentru prostie, glume proasteshi indiferentza in capushorul ala al lui care aduce a maimutzica...

Iar unu', altu' spun ca asta e 'propaganda', confortabil in scaunul lui din fatza calculatorului, invaluit inignorantza shi nepasare: 'e doar un film ca oricare altul'...Sa-mi spuna mie cineva ca imaginile din decembrie '89 in care se vad copii shi femei mortzi, aruncatzi unul peste altul, acele imagini de care multzi dintre (noi)romani au uitat,sunt tot propaganda!!!

kiddy
01.02.2005, 08:33
Eu unul nu pot sa uit scena de la gradinitza, de doua ori i s-a soptit
la ureche si el continua sa stea lipit de scaun. pe buna dreptate se
intreaba moore: oare la ce se gandea? Pana sa vad filmul habar n-am
avut ca Bush era la curent cu prima lovitura asupra turnurilor cand
inca se afla in masina, in drum spre gradinitza. Nu vreau sa cred ca el
chiar era la curent cu ce urma sa se intample, ca ar fi fost o
conspiratie (desi, cine stie? si Roosvelt a fost acuzat de Pearl
Harbor), dar orice sef de stat normal ar fi reactionat in secunda doi,
ar fi lasat balta orice vizita si n-ar fi asteptat atat pana sa treaca
la actiune.

E clar ca filmul e anti-Bush, dar lasa semne mari de intrebare. Am tras
concluzia ca si americanii sunt usor de indobitocit si manipulati de
cei aflati la putere. Credeam ca numai in Romania prostimea continua
sa-i voteze pe cei vinovati de de se intampla.

Afla tu Florine ca pentru unii, in frunte cu al batran, acele imagini
de care pomenesti nu e decat propaganda (?!). Mai bine zis nu
reprezinta nimic. Nu vezi cu cata nesimtire si incapatanare se continua
a se face uitat tot ce s-a intamplat? Si ce e culmea? Unii din cei ce
au condus reprimarea manifestantilor au ajuns generali si chiar sef al
armatei (vezi cazul Eugen Badalan). E strigator la cer ce a putut face
o jigodie de fosila comunista. Si mai are tupeul sa zambeasca...

angela
02.02.2005, 09:13
Am mai vazut vreo doua filme

1. Paparazzi - care sincera sa fiu mie mi-a placut, acuma depinde de gustul fiecaruiasmileys/smiley2.gif

2. Reality bites- care mi s-a parut ca urca vertiginos in topul filmelor proaste, nu stiu exact pe ce loc sa il pun incasmileys/smiley36.gif

kiki
02.02.2005, 10:38
Paparazzi --- stiu ca mi-a placut si mie dar nu-mi mai amintesc prea multe despre film. Ceva cu niste paparazzi din cauza carora ii moare familia cuiva si apoi acel personaj se razbuna pe toata banda aia de paparazzi, nu? smileys/smiley24.gif

Angela ---Mai arunca-mi un detaliu, doua ca sa-mi pot reimprospata memoria!

dancing_fire
02.02.2005, 10:54
Vezi Kiki daca vezi prea multe filme?!smileys/smiley36.gif

angela
02.02.2005, 11:00
Da e vorba de un actor caruia ii intra baietelul in coma din cauza unor paparazzi, iar el jura sa se razbune, mai bine zis ii vine idee mai tarziu cand moare primul dintre ei. Pe ultimul il lasa pe mana politiei si traieste fericit pana la adanci batranetismileys/smiley2.gif

kiki
03.02.2005, 10:19
prea multe filme ...neah, nu exista asa ceva smileys/smiley36.gifCu putin ajutor mi le amintesc eu pe toate, ca memorie mi-a dat D-zeu destula. M-ai pierd cheia de la cate o camara si am nevoie de cineva cu un berbec sa-mi sparga usa sa-mi regasesc informatia smileys/smiley36.gif

Million Dolar Baby - merita vazut. Am cam inchis un ochi la scenele de box, dar noroc ca-s scurte si curatele. Nu-i zboara la nimeni mucii cat colo de la o lovitura de stanga smileys/smiley46.gif

Meet the Fockers - am citit ce aveau altii de zis despre film inainte sa merg (critici si spectatori) si eram convinsa ca o sa fie vai si amarul lui de film. Dar n-am avut la ce alt film sa merg, asa ca mi-am luat inima-n dinti si m-am intalnit si eu cu familia Focker. Eh, m-am distrat bine!

Maine vreau sa vad "the wedding date" - la auzul acestor vorbe sotul meu s-a "shucarit" ca un mat tras de coada. El nu vrea sa mearga la film de puicute! Las ca mai vedem noi! smileys/smiley2.gif

puicuta OUT/TERMINAT

angela
03.02.2005, 10:27
Mey da ce l-a lovit pe sotul tau sa nu vada un film de puicute??? smileys/smiley17.gifAsa da barbat!! smileys/smiley2.gif

Si eu m-am distrat cu familia Focker in special cu ala micul, cred ca am ras 2 saptamani cu repetarea primelor lui cuvintesmileys/smiley36.gif

dancing_fire
03.02.2005, 10:29
Hei Kiki, se sperie el asa usor de "wedding date"?! Doar a lui e deja stabilita!!!smileys/smiley36.gif

kiki
03.02.2005, 10:35
barbatii se sperie toti de casatorie ...d-apoi al meu bietul ca a trecut prin 2 si mai are una ... si nici macar n-a reusit sa schimbe mireasa smileys/smiley17.gif Oare cu ce a pacatuit bietul sa merite atatea insuratori cu aceasi femeie? smileys/smiley36.gif

kiki
03.02.2005, 10:36
Si eu tot expiram primele cuvinte ale micutului din Fockers zile intregi dupa ce am vazut filmul smileys/smiley36.gif

angela
03.02.2005, 10:38
Kiki, la faza asta ne luam frumusel de mana smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif, al meu chiar m-a intrebat cum de il mai iau inca o data de barbatsmileys/smiley36.gif, totusi el a fost un dragut si a zis ca se mai casatoreste de inca 10 ori cu mine daca este cazulsmileys/smiley2.gif, sper sa nu fie, de 3 ori ajunge. Stii care e baiul la chestia asta??? Nici daca vrei nu poti sa te desparti, suntem mai rau ca in filmesmileys/smiley36.gif

dancing_fire
03.02.2005, 10:46
Eu am doar o nuntala activ si se mai preconizeaza una in septembrie anul asta. Se pare ca am ramas corijenta cu o nunta. smileys/smiley7.gifTrebuie sa mai organizez una. Fetelor ma ajutati, please?smileys/smiley86.gif

Ce sa mai zica saracul barbatul-meu, ca cum va trebui sa se casatoreasca si cu fiu-sau, nu doar numai cu mine!!!smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

kiki
03.02.2005, 10:48
Mie al meu mi-a luat rochita de mireasa pt nunta din Romania si i-am zis ca eu vreau sa mai port rochita aia de cateva ori, nu numai o singura data. Si i-am propus sa ne reinoim juramintele la 5 si 10 ani de casatorie. El a fost deacord cu conditia sa incap in rochita asta asa cum e fara sa o transform din cauza kilogramelor depuse intretimp.

Asa ca vreau nu vreau ... chiar ca nu ma pot despartii de el daca mai vreau sa-mi port rochita. Si asta e lucrul cel mai important si pe care am sa ma concetrez cand imi vine sa-i ard una undeva. O sa zic "focus on the dress, focus on the dress" smileys/smiley36.gif

kiki
03.02.2005, 10:50
Carmen,

Eu iti organizez petrecerea de burlacuta smileys/smiley36.gifStiu exact locul, iar ei sunt toti pregatiti, gata sa se dea in spectacol pt noi. Cate lap dance-uri vrei? Ca sa stiu sa pun bani la ciorap de pe acum smileys/smiley36.gif

dancing_fire
03.02.2005, 10:56
Thank you, Kiki!!!smileys/smiley1.gif

Dar hai sa o asteptam si pe Angela!!

Nu sunt egoista, impartim frateste lap dance-urile!!!smileys/smiley36.gifVezi ca baietii sa arate ca cei din job offer!!!smileys/smiley2.gif

angela
03.02.2005, 10:58
Haideti sa mutam gasca la offtopic, ca iar ne mai auzim una altasmileys/smiley2.gif

angela
03.02.2005, 12:58
Care ati vazut " She hate me " ????smileys/smiley98.gifE oribil, uite cum creste topul celor mai proaste filme vazute vreodatasmileys/smiley7.gif. Daca aveti chef sa pierdeti timpul va recomand acest film

Johann
03.02.2005, 21:33
smileys/smiley1.gif...a vazut cineva Shwasank Redemption?!!..mi-a fost recomandat de cineva,dar as vrea o parere,doua daca la vazut cineva...thanks

florin_bejerea
03.02.2005, 23:29
Eu zic ca e fain shi merita vazut...

Johann
04.02.2005, 00:03
thanks man..smileys/smiley2.gif

foryoutupac
04.02.2005, 05:52
Mai mult a fost despre viata sa in filmul Alexander the Great decat despre bataliile pe care le-a dus Alexander,fata de Braveheart unde a aratat mai mult despre bataliile care le-a dus si cum a reusit sa castige bataliile acelea,nu ca in Alexander the Great undee o batalie dura maxim 2-3 minute si asta era tot.Parerea mea,Vald

Vlad
04.02.2005, 10:04
smileys/smiley1.gif...a vazut cineva Shwasank Redemption?!!..mi-a fost recomandat de cineva,dar as vrea o parere,doua daca la vazut cineva...thanks

Cred ca este unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut vreodata.

dorianos
04.02.2005, 12:49

Shawshank Redemption e filmul meu favorit, #1, la distanta de orice altceva. Am fost foarte surprins cand am aflat ca Stephen King a scris povestea.

angela
04.02.2005, 12:55
Filmul e la Blockbuster sau ruleaza in cinema??smileys/smiley9.gif

Eu nu l-am vazut si as vrea sa stiu de unde il iau! Multumesc!!

Vlad
04.02.2005, 13:16
IL GASESTI LA BLOCKBUSTER....e cu Tim Robinson

florin_bejerea
05.02.2005, 18:00
Atzi vazut 'The Grudge'? Tocmai a aparut la blockbuster...Film 'spookie', in genul lui 'The Ring', dar acesta din urma cred ca e mai bun pt.ca are un anumit sens...

Oricum 'The Grudge' e bunicel. Va recomand sa nu-l vizionatzi singurismileys/smiley88.gif

angela
05.02.2005, 20:11
Shawshank Redemption- acuma mi-am adus aminte, l-am mai vazut cu multi
ani in urma, dar nu mi-a facut rau sa il mai vizionez inca o data.
Oricum e un film care meritasmileys/smiley2.gif

Cine a vazut " Rules of engagement"????? Este un film bun chiar daca e
putin departe de realitate, dar nu foarte departe din pacatesmileys/smiley9.gif

Spre rusinea mea eu nu am vazut pana acum " Finding Nemo" finally l-am
inchiriat si mi-a placut foarte mult, erau atat de frumosi pestisorii
aiasmileys/smiley17.gif

kiki
07.02.2005, 06:24
Pana la urma am vazut "the wedding date". Nu a reusit sa ma captiveze, desi tipul e hot si debra messing e perfecta in rolul ei. M-au pierdut pe drum in punga mea de popcorn, care devenise mai interesanta decat filmul. Film mai prost decat asta? "Are we there yet"

Am inchiriat 3 filme weekendul asta ca nu am vrut sa ies din casa.

- "open waters" - habar n-am daca se vrea sa fie documentar (e filmat ca si nuntile din Romania de la sat - amator e prea mult spus). Eu am inteles cand a fost la cinema ca cuplul respectiv supravietuieste 3 zile in larg (fals din toate punctele de vedere). Am dat forward prin multe locuri. O pierdere toata de vreme!

- "the terminal" - film de nota 10!!! Nici macar nu mi-a trebuit popcorn pt filmul asta! smileys/smiley2.gif

- "Wicker Park" - l-au complicat mult prea mult pt ce e defapt. Am fost total pieduta in prima ora, ca apoi sa-mi explice in ultimele 30 de minute ce am vizionat in prima ora. smileys/smiley18.gif

angela
07.02.2005, 06:46
Mi-a placut si mie " the terminal" - a fost frumos si trist totodata

Am vazut aseara : "Bridget Jones- the edge.." - nu am avut voie la popcorn decat foarte putin , da a fost oksmileys/smiley2.gif

kiki
07.02.2005, 08:03
"Bridget Jones-the edge..." as vrea sa-l revad. Am fost sa-l vad cu mama mea cand era in vizita. Ea nu vorbeste engleza asa ca a trebuit sa traduc non-stop, ceea ce m-a facut si pe mine sa pierd unele "linii" smileys/smiley9.gif

florin_bejerea
08.02.2005, 15:55
'Bourne Identity' e fain. E film de actziune, cu Matt Damon.Are shi o continuare recenta 'Bourne Supremacy'. Abia ashtept sa-l vad shi pe ala.

angela
08.02.2005, 16:07
Astea doua deja le-am vazut, cel putin Bourne Identity e vechi rau de tot, dar sunt faine amandouasmileys/smiley2.gif

Primul parca mi-a placut mai mult decat cel de al doilea

Vlad
08.02.2005, 16:17
Eu am vazut astazi filmul romanesc "Balanta"...e extraordinar.

Acum cateva zile am revazut "Drumul Oaselor"...si nu-mi venea sa cred ca cascadori faine faceau romanasi nostri.FAIN FILM

florin_bejerea
13.02.2005, 07:04
Pentru cei care vor sa aiba o idee vaga despre Fox News Channell va recomand: 'Outfoxed: Rupert Murdoch's war in news'...sau despre 'arta' manipularii in masa shi puterea 'mediei' intr-o tzara 'democrata'...

Laura
13.02.2005, 08:51
"Good-bye, Lenin" - film german foarte interesant si simpatic.

"Eternal sunshine of the spotless mind" - ciudat, dar interesant si romantic. Il recomand mai ales in perioada asta.

Pe ambele le gasiti la Blockbuster.

kiki
14.02.2005, 04:07
"Vera Drake" - cei care au trecut prin ororile comunismului stie exact prin ce trec cei din filmul acesta. E vorba de Vera care ajuta la nesfarsit pe toata lumea fara a cere ceva inapoi. Unul din lucrurile care le face e sa ajutefemei sa scape de sarcina nedorita intr-o perioada in care in Anglia era interzis avortul. E un film care merita vazut mai ales de noi care am trait parte din epoca aceea. Cati dintre noi n-au aflat de multe femei care au fost lasate sa sangereze pana au murit in spitalele din Romania in acea perioada, pt ca nu erau curatate pana nu venea politia sa le ia declaratia.Monstrii smileys/smiley7.gif

"Hitch" - mie imi place Will Smith asa ca poate nu-s tocmai ce care trebuie sa-si dea cu parerea smileys/smiley17.gifDar mi-a placut filmul si sunt de parere ca e un film bun contrar celor spuse de critici. Pana si sotului meu i-a placut! Am ras tare bine smileys/smiley2.gif

Insfarsit am vazut si eu "Supersize me" - ce sa va zic ... nu cred ca mai pap MCDonalds ...pana ajung in Romania smileys/smiley36.gifIn timpul facultatii McD's eraterasa la care ne intalneam o gramadala taclale si mancarea e mai gustoasa acolo decat aici ... de sanatoasa nu stiu daca e mai sanatoasa, dar imi aduce amintiri placute. smileys/smiley9.gif

"The Stepford wives" - mie nu mi-a placut. Asa m-am plictisit de rau pana a inceput actiunea cu pricina ... smileys/smiley12.gif

14.02.2005, 19:11
Astazi am vazut si eu " Hitch" - e o comedie foarte amuzanta ,nu te plictisesti de loc...un film care m-a surprins placut

Merita vazut!

aconi
14.02.2005, 22:58
adela,te-ai bucurat de Valentin,s day? ce stii despre Dragobete?aconi

Fethoden
22.02.2005, 01:57
...Pentru amatorii de filme horror,suspanse...imagini demonice.....nu pierdeti "Constantine" cu Keanu Reaves.......

(l-am vazut in urma cu doua zile la cinematograf)......destul de dur si in acelasi timp, interesant...!!!

22.02.2005, 04:25

Shawshank Redemption e filmul meu favorit, #1,

si unul din filmele mele favorite , l-ai vazut Johann?!

Am vazut "The Grudge" dar nu mi sa parut cine stie ce si nci nu ma speriat prea mult smileys/smiley5.gif.

Johann
22.02.2005, 04:37
...da, am reusit sa-l vad in cele din urma si sa realizez ca-l mai vazusem de vreo 3 ori si mi-a placut enorm de mult..aveam doar ceva memory problemssmileys/smiley5.gif...cind am intrebat de el...cu 2 pagini in urma..smileys/smiley36.gif
...nu te-a speriat ''The Grudge''...smileys/smiley1.gif..ai vazut ''American Psycho''...sau ''Saw''..!!..tot recomandate de cineva...smileys/smiley36.gif

22.02.2005, 04:42
Nu le-am vazut inca , dar nu am mai vazut un film ca lumea cam de mult,am refer la astea mai noi aparutesmileys/smiley18.gif

pS.smileys/smiley36.gifsi eu am scris acum 10 pagini ca este printre favoritele melesmileys/smiley36.gif

angela
22.02.2005, 05:57
Am vazut o gramada de filme in ultimul timpsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

1. Hitch</span> - pe care l-am
vazut aseara si care mi-a placut. Dupa cum am mai zis imi place oricum
Will Smith asa ca nu cred ca opinia mea conteaza foarte mult

2.Creepshow</span>- este ceva in genul Scary movie, dar destul de prost realizat. Nu prea m-a incantatsmileys/smiley5.gif

3.Shallow Hal</span>- fain filmul, comedie, dar nu chiar sa mori de ras

4. Shark Tale</span>- din nou Will Smith, fain film, mi-a placut

5. Note Book</span>- mi-a placut si asta, romantic dar frumos

Vlad
22.02.2005, 07:06
Daca v-a placu "Seven",va recomand filmul "SAW"

Laura
22.02.2005, 10:58
Aseara am vazut "Hable con ella" - "Talk to her". Se pare ca ma chinuie dorul de tara ca m-am uitat la cateva filme europene in ultima vreme, lucru pe care nu-l faceam prea des cand eram in Romania.

Filmul mi-a placut ... este stilul lui Almodovar...si vi-l recomand. A luat si Oscar-ul pentru cel mai bun film strain.

kiki
23.02.2005, 06:21
Bride and Prejudice - mi-a placut si ma si facut sa rad. Popcornul nu a fost prea bun, dar filmul a acoperit gaura asta smileys/smiley2.gifE o comedie romantica foarte interesanta si pe gustul tuturor (i-a placut si sotului si socrului meu).

Vanity Fair - de abia am asteptat sa vad filmul asta, dar m-a dezamagit.

Shaun of the dead - ne-am uitat la primele 10 minute si ne-am plictisit atat de rau incat am plecat la plimbare smileys/smiley36.gifHabar n-am daca filmul devine interesant, dar prea e lungit la inceput (si nici nu aveam popcorn la indemana ca sa-mi ocup si eu vremea cu ceva)

Taking Lives (Angelina Jolie, Ethan Hawke) - m-a prins in mrejele lui. Bun filmul.

Amelie - mi-a placut "a very long engagement" si ascultand de critici am zis ca ar fi cazul sa ma uit si la Amelie ... dezamagire totala ... si nici n-aveam popcorn ... smileys/smiley57.gif

angela
23.02.2005, 07:01
Mail order bride</span> - care mi s-a parut o tampenie, nu mi-a placut absolut deloc, am pierdut timpul degeaba, mai ales ca nu am voie sa pap popcornsmileys/smiley9.gifsmileys/smiley19.gif

Taxi</span> - simpaticut, promitea mai mult in reclame dar asta e, oricum e ok de pierdut vremeasmileys/smiley2.gif

kiki
23.02.2005, 07:08
Las ca am sa pap eu si pentru tine ... asta pana vii incoace la maratonul "Friends". Atunci vrei nu vrei popcornul va fii rege! smileys/smiley2.gif

kiki
23.02.2005, 07:11
Taxi --- sa stii ca versiunea franceza e mult mai buna! La fel cu "Omul cu un pantof rosu" ... tot versiunea franceza imi place mai mult desi in versiunea americana Tom Hanks e actorul principal

24.02.2005, 03:39
IROBOT - mi-a placut merita vazut de cei carora le place SFsmileys/smiley4.gif

angela
24.02.2005, 05:08
I Robot</span>- da uite ca pe asta am uitat sa il mentionez, bineinteles ca mi-a placut doar a fost si Will Smith pe acolo

Mean Girls</span>- un alt film despre adolescenti

kiki
24.02.2005, 12:14
Era sa uit

Constantine- daca-ti plac acestgen de filme o sa-ti placa si asta. Eu nu merg la filme de groaza nici in ruptul capului ca nu vreau sa ma uit in punga de popcorn tot timpul si nici saimprastiu bunatate de popcorn de cate ori sar eu de pe scaun ... dar m-a lasat inima sa vad filmul asta. Demonii is usor de digerat. E mai mult o comedie. Si-ti da de gandit apoi ... ceea ce-mi place, ca rotitele mele scartie de rugina dupa o saptamana la serviciu smileys/smiley36.gif