PDA

Arată versiune întreagă : Festivalul Romanesc Washington DC

20.09.2007, 09:33
Duminica, 23 septemgrie ar eloc festivalul romanesc de toamna din zona Washington DC, Virginia si Maryland. Evenimentul are loc in Centreville, Virginia.
Pe langa mancarurile tarditionale romanesti...mititei, sarmale, pastrama de oaie, cozonac, bere si vin romanesti...mai sunt muzica si dansuri populare, disco, activitati sportive (aka fotbalsmileys/smiley1.gif) si nu in ultimul rand socializarea si cunoasterea de alti romani din zona. Ahh si admirat romance...daca or mai fi de admirat smileys/smiley2.gif

Mai multe detalii la http://www.sfantacruce.org/

21.09.2007, 07:20
Ma dar nu ziceai si tu mai repede ca acuma tre sa fac call outsmileys/smiley36.gif

Cred ca vin n-am mai jucat un fotbal de cred ca stau numai la pomanasmileys/smiley36.gifPune adresa totala unde va gasesc daca stiite rog ca pe site nu se vede prea bine. Se ofera cineva voluntar sa "hang out" cu mine? ca nu vreau sa vin sa ma uit ca matza-n calendar sa nu stiu pe nimeni.

21.09.2007, 08:30
Aicie parcul. http://www.nvrpa.org/parks/bullrun/index.phpAcolo sunt si driving directions. Nici eu n-am fost niciodata in acest park dar din auzite pare ok. Festivalul este Duminica 23 sept intre orele 11 AMsi 6.00PM.

Nici eu nu stiu daca merg, am ceva treburi de facut, sunt sanse 30% sa vin. Dar daca venim ne gasim noi cumva acolo mai ales ca pe unii va cunosc din poze. Petrecere frumoasa.

23.09.2007, 07:28
N-am mai ajuns azi desi mi-ar fi placut..ramane pe data viitoare. Cred ca alearga baietii la un fotbal acuma de numa'smileys/smiley36.gifAdyC daca esti pe acolo asa, asa verticalizeaza cu Ursus..s-a demarcat Silva..fa un-doi cu Timisoreana..sau Timisoreanca?smileys/smiley36.gif

23.09.2007, 13:59
am verticalizat..si am dat gol si cu calcaiul a la majersmileys/smiley1.gifparca asa il chema. Dupa mititei, savarine, pastrama si cozonac a mers de minune. Stropita cu bere Azuga la juma' cool.

De unde or tot iesi romancutzele astea ca sunt una si una...?smileys/smiley9.gif

23.09.2007, 20:11
Candzici de mititei si de savarine parca ma faci sa-mi para si mai rau ca n-am ajuns. berea la juma' e vitaminasmileys/smiley36.gifTe rog eu data viitoare cand mai e sa ma faci atent..parca e prin Primavara, atunci n-o sa vin nici singur. Melina n-a fost? N-ai furat si tu o romancutza de-acolo atunci daca zicismileys/smiley1.gif?

adrian07
24.09.2007, 04:43
De unde or tot iesi romancutzele astea ca sunt una si una...?smileys/smiley9.gif

Ceva poze sa vedem si noi cum a fost ?smileys/smiley2.gif

03.10.2007, 05:50
Melina n-a fost?

Eu nu am fost de data asta ,am fost plecata..

Ady cum a fost fata de data trecuta??

03.10.2007, 06:11
a fost super, mancarea buna si variata...mititeii mai buni, savarinele mai insiropate....berea adevarata romaneasca la sticla de 1/2, fetele mai frumoase......smileys/smiley36.gif

Am intalnit prieteni si am incins o miuta epuizanta...si in pauze mai admiram frumusetile naturii smileys/smiley36.gif

03.10.2007, 14:30
Sa-ti fie de bine!smileys/smiley36.gif