PDA

Arată versiune întreagă : Intrebari Emigrare Australia

cata777ro
22.03.2005, 06:08
Buna Ekklesia si tutor de pe acest sitesmileys/smiley103.gif

Am cateva intrebari, la care te rog frumos sa ma ajuti.smileys/smiley104.gif

Eu sunt asistent financiar de aproape 4 ani, el (viitorul sot)in primi 4 ani - electrician auto, mai exact din 1990-1994, cu atestat,din 94' pana in prezent sofer, pe cartea de munca cu toate ca face de toate la serviciu. El are carnetcat. B, C, D,E.La sf. lunii iulie terminam fact. Economia Turismului Inter si International, amandoi aceasi facultate si in acelasi an. Eu am 25 ani, el 32 ani. Cu engleza, vrem sa o invatam pentru a da testul IELTS la Britsh Council. Stim engleza dar nu cat sa dam examenul, as vrea sa-l luam cu nota mare, deci trebuie sa punem "burta" peea.

Crezica avem vre-o sansa?

Am descarcat de pe net Booklet 6 de pe siteul Australian Government, pe care vreau sa-l studiez acasa. Dar pana il studiez cuce pasi trebuie sa incep? Ce acte trebuie sa trimit prima oara,unde, catcosta, trebuie sa am testul IELTS luat cand depun actele?

Sunt total debusolata, vreau dar nu stiu exact cu ce sa incep si de unde. Ma poti ajuta, te rog?

Iti multumesc multsmileys/smiley53.gif

victorita
31.10.2005, 04:25
Sunt invatatoare, profesez de 20 de ani si am acumulat 110 puncte la evalarea gratuita. Urmatorul pas este sa platesc evaluarea si sa sustin testul IELTS? Cum este acest test? Este atat de dificil precum zic unii?Am vreo sansa ca in Au sa profesez in primary sau in preprimary school?

Ekklesia
03.11.2005, 00:36
<DIV>
Sunt invatatoare, profesez de 20 de ani si am acumulat 110 puncte la evalarea gratuita. Urmatorul pas este sa platesc evaluarea si sa sustin testul IELTS? Cum este acest test? Este atat de dificil precum zic unii?Am vreo sansa ca in Au sa profesez in primary sau in preprimary school? </DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Hello Victorita,</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Pentru ati putea face o evaluare cat mai obiectiva am nevoie de CV-ul tau. Evaluarile de regula in Australia (facute de agenti inregistrati in Australia) sunt gratuite, probabil ca in Romania reprezentatii agentilor Australieni percem un comision pe care il incaseaza in felul acesta.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Dar sa revenim...</DIV>
<DIV>1. Ce varsta ai?</DIV>
<DIV>2. Ce educatie ai?</DIV>
<DIV>3. Ai rude in Australia care ar fi dispuse sa te sponsorizeze?
4. la ce nivel predai in Romania?</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Examenul IELTS este un examen relativ complex, avand 4 parti: Listening, Writing, Reading si Conversation. Trebuie sa fi facut ceva cursuri in engleza ca sa reusesti sa-l treci. Nota minjima este 5 din 9 insa daca obtii 6 din 9 obtii 20 de puncte in loc de 15...si se pare ca ai nevoie de aceste puncte.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Toate cele bune.</DIV>
<DIV>Gabi Pal</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>GMPal@yahoo.com</DIV>
<DIV></DIV>

ovidiu77
24.09.2006, 01:20
salutare la toata lumea si felicitari,

Multa caldura in suflet apare atunci cand vezi ca
mai exista romani care se ajuta intre ei, nu numai urmaresc cum sa
castige unii de pe urma altora.

Si eu ca mai orice tanar fara ,,sposori,,
corupti doresc sa emigrez impreuna cu sotia, dar doresc mai multe
informatii despre viata reala din Australia.

Aici in Romania avem tendinta de ne imbata cu apa rece, pentru ca
oricum in orice alta parte decat aici sunt respectate norme minime de
bun simt si umanitate, grija pentru celalalt, drepturi si nu numai
obligatii.

De aceea va roooooooooooooooooooog in cateva cuvinte sa-mi fac o parere
in ce directie o sa merg, astept de la voi detalii minime
despre viata de acolo, cu parti bune si rele asa cum le traiti
voi.

Multumesc din suflet si numai bineeeeeeeeeee

</span>

baloioana
03.10.2006, 01:11
buna ziua
am si eu o intrebare.de cati ani trebuie sa fi casatorit pt a emigra in australia?exista o limita in acest sens? trebuie sa fi casatorit de un anumit numar de ani ..luni zile? dca esti casatorit de numai 2-3 luni trebuie sa faci alte dovezi? cum ca am fost impreuna mai mult timp??
va multumesc