PDA

Arată versiune întreagă : Georgia

12.09.2007, 16:19
Buna tuturor celor care locuiesc in Georgia!

As vrea sa aflu daca sunt romani in acest stat care doresc sa posteze pe acest forum cat mai multe informatii utile pentru alti noi veniti.

Dari
20.09.2007, 15:30
Imi pare rau ca din 33 de vizualizari toti eram doar curiosi..nimic mai mult.Data viitoare ema trebuie sa schimbi tactica si sa spui ceva mai interesant daca vrei sa vezi ceva raspunsuri...Spune si tu ca a aparut in georgia un restaurant romanesc care prima saptamana da gratis friptane si cate o sticla de busuioaca.La plecare poti sa iei si florile de pe masa sa le oferi prietenei...! sau...

sorry!

adrian07
20.09.2007, 15:41
Buna tuturor celor care locuiesc in Georgia!

As vrea sa aflu daca sunt romani in acest stat care doresc sa posteze pe acest forum cat mai multe informatii utile pentru alti noi veniti.

aici (http://romanian.meetup.com/106/?gj=sj5)

LilyS
05.11.2007, 10:32
Buna, depinde ce vrei sa stii. E cald rau aici , cca 2 saptamani de 'iarna' pe an, gandaci multi vara si lume in generalfoarte de treaba :))In general casele sunt mai ieftine decat alte zone in state si oportunitati de servici cu cat mai mare orasul cu atat mai bune.

Din cate am auzit in Lilburn ar fi comunitate mai mare romaneasca dar eudin nefericire nu cunosc pe nimeni.

Am fost la un restaurant romanesc aici ,"Tracia", dar era inchis si din cat am observat asa ca taranul prin geam nu prea am fost impresionata nici eu nici sotul. Ulterior am auzit ca ar fi dat faliment, dar nu stiu sa-ti zic sigur.

Daca te intereseaza ceva concret intreaba si cu cea mai mare placere iti raspund.

Numai bine

clempus
05.11.2007, 15:50
Restaurantul Tracia a dat faliment demult. Mergeti la Astoria care este in
Suwanee. O sa va placa acolo.

Pentru mai multe informatii legate de comunitatea din GA vizitati pagina:
www.stmaryro.org

LilyS
07.11.2007, 03:13
Merci mult :) abia astept sa mergem!

stii cumva unde e magazinul romanesc din Atlanta? am inteles ca este unul, dar domnisoara care mi-a spus s-a eschivat cand am intrebat-o unde exact il gasesc.

browneyes
02.05.2008, 04:21
si eu revin in atlanta la mijl lui mai.
am cautat si noi restaurantul TRACIA, si am gasit niste hartii lipite pe o vitrina de spatiu comercial. chiar ma intrebam cu sotul meu cum de nu merg restaurantele rom in atlanta unde sunt atatia romani? inexplicabil

browneyes
02.05.2008, 04:23
dari, esti noua in us? ma sperie gandul ca romanii din atlanta ar veni doar la o cina gratuita.....asta inseamna ca nu e calitate..de ce spui asta? cunosti romani in ga? multi?smileys/smiley5.gif