PDA

Arată versiune întreagă : Buna

ciuchi22
06.09.2007, 05:19
smileys/smiley4.gifSalutare tuturor!

Sincera sa fiu nu stiam ca sunt multi romani in Texas, dar eu locuiesc intr-un oras mic la granita...mai precis in Del Rio smileys/smiley5.gif.

Am ajuns aici in noiembrie 2006 cu sotul meu care este in US Air Force asa ca vom sta aici cel putin inca un an jumatate. Vrem sa ne intoarcem in Europa pt ca e mai aproape de familia mea. O sa incerc sa o aduc pe mama in vizita si are interviul pe 17 sept in Bucuresti. Asa ca tineti-ne pumnii!!!smileys/smiley9.gif

Am gasit la un magazin international in San Antonio varza murata si am facut sarmale smileys/smiley4.gif, dar le fac si cu varza dulce. Sotul meu le devoreaza smileys/smiley36.gif

Acum fac si un MBA online pt ca unde sunt eu nu am cum decat asa. Deocamdata merge bine.

As vrea sa mai vb cu romani si sa ne intalnim daca se poate. Cand este festivalul romanesc in Houston si unde exact?

Va pup!

L_RO
06.09.2007, 15:55
Buna,

sunt cam doua festivale ramanesti:unul pe Canino si celalt il tine alt
preot Manolache si inchiriaza o sala.Cum voi avea vesti voi posta.

Pofta mare la sarmael.

Dar, ciorba d e burta faci smileys/smiley1.gif ?

AlinaK
08.09.2007, 08:01
Buna ciuchi22,

Noine-am mutat in San Antonio in martie. Sotul meu e de asemenea in Air Force, la Lackland AFB. Cand mai ajungi pe aici scrie-mi si o sa ne intalnim cu siguranta.

Bafta mamei tale la interviu, si succes cu MBA-ul

17.10.2007, 15:27
Imi spui si mie te rog unde ai gasit varza murata?? Eu stau in San Antonio dar nu stiu despre ce magazin vorbesti.

PA!

L_RO
23.10.2007, 05:53
Pt Roxanel2681

Varza murata gata taiata este si la H.E.B.Daca vii la festival sau ai
drum in Houston gasesti si frunza de vie pt sarmale si varza pt
sarmale.Aia din H.E.B. e doar pt salata sau mancare de varza.

konrads
31.10.2007, 04:41
<DIV>
Comunitatea romana de la Misiunea Sf. Apostol Andrei, Houston organizeaza

FESTIVALUL ROMANESC 2007

Va rugam vizionati fisierul atasat pentru amanunte.

Va Multumim.

Consiliul Parohial al Misiunii Sfantul Andrei (preot Manolache)

http://www.sfandrei.com/festival%20description%202007.JPG (http://www.sfandrei.com/festival%20de&#115;cripti&#111;n%202007.JPG)</DIV>