PDA

Arată versiune întreagă : S-au gasit prin internet

subzero
18.03.2005, 03:02
<DIV>Sint si eu curios citi si-au gasit perechea prin internet si daca a iesit ceva durabil din asta?Cunoaste-ti astfel de cazuri?</DIV>
<DIV>De ce oare lumea recurge la asa ceva? lipsa de timp , timiditate , lipsa de incredere in sine , atractie spre necunoscut sau ce? Nu ma refer la relatii unde se urmaresc anumite interese sau casatoriile facute pe bani ci pur si simplu daca vrei intradevar sa iti gasesti partenerul potrivit.Pareri pro si contra sint binevenite.</DIV>

tonita
19.03.2005, 08:51
Aici o pereche din Germania (http://www.romanians-de.org/modules.php?name=Forums&amp;file=viewtopic&amp;t=2775&amp;star t=0&amp;sid=1b5d91a0903101edb3c4dda9a680ab53)

evelyn
19.03.2005, 09:06
Subzero, de ce intrebi ?

Esti curios dar n-ai curajul ?

Eu personal cunosc 2 perechi (romani stabiliti aici) care asa s-au cunoscut; si au o relatie fantastica !!!

Eu am fost foarte "anti" la asemenea chestii, dar cred ca incet incet imi schimb parereasmileys/smiley2.gif.

danielle
19.03.2005, 21:12
Si eu cunosc 2 perechi, casatoriti, fericiti, carora le merge din plin cu dragostea. Ani de zile s-au cunoscut virtual iar apoi s-au intalnit si casatorit.

Deci, se poate.

Xantius
20.03.2005, 06:56
Cunosc si eu o pereche care dupa vreo 2 luni de internet s-au casatorit.Numai ca el a trebuit sa se intoarca in tara lui de adoptie si ea a ramas in Romania.Finalul???Dupa alte 3-4 luni au divortat.

Asa ca totul este o loterie, poate iesi bine sau rau.Dealtfel indiferent cum cunosti o persoana niciodata nu e sigur ca e persoana cu care iti vei petrece restul zilelor.