PDA

Arată versiune întreagă : Galeria mea de poze

nicoletamihaela
29.08.2007, 14:53
As fi vrut sa scriu ceva,dar la acest topic,chiar nu voi comenta nici o imagine de pe unde am umblat,ci il las sa curga,asa cum curge viata in Romania...

Am sters 125 (!!!!) de postari de pe acest topic, postate de nicoletamihaela si clark29.
Am lasat postarile care-s corecte, asa ca cine doreste poate continua sa adauge poze tematice, desi ma indoiesc, avand in vedere titlul.

fifi
29.08.2007, 15:30
foarte frumoase, nico dar nu-ti inteleg supararea de a nu ne spune macar in ce locuri anume au fost facute... smileys/smiley5.gif

AndaF
29.08.2007, 18:51
Nico smileys/smiley32.gif am fost de cateva ori la Castelul Bran - am amintiri frumoase smileys/smiley4.gif

Multam'

fifi
30.08.2007, 17:55
ajajaja nicoletamihaela, acum doarme si fifi linistita ca stie ca sunt de la Castelul Bran smileys/smiley4.gif

sa nu uiti sa ne spui de unde sunt si cand mai pui altele si altele ca altfel nu-ti dau pace smileys/smiley1.gif

ps. cateva din ele eu le-as fii postat si la topicul "Poze frumoase din Romania" smileys/smiley2.gif

angeline
31.08.2007, 21:44
si pentru un amarat de drum cica al soarelui si un pod trebuiau 10 poze ?smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

ps mai concentrat Nico, mai concentrat...e mai de efectsmileys/smiley2.gif

nicoletamihaela
01.09.2007, 03:10
Cica daca iti place marea,nu o vei primii..Ha...Gelozia Angeline,gelozia... smileys/smiley2.gif

fifi
16.09.2007, 12:42
wow nico ce frumoase, ce frumoase smileys/smiley1.gif

nicoletamihaela
16.09.2007, 14:26
Multumesc Fifi..Atunci eram mai aproape de Dumnezeu cu cateva mii de metrii...Si mai departe de Oameni,cu cateva mii de metrii...Mai bine aproape de Dumnezeu...

fifi
16.09.2007, 14:30
"ceea ce ma desparte de lumea asta sunt oamenii" ?! smileys/smiley1.gif

totusi n-avem ce face micutzo, din cand in cand trebuie sa-i iubim asa cum sunt, buni sau rai... si noi ne numaram printre ei...

lordul
17.09.2007, 08:43
Atunci eram mai aproape de Dumnezeu cu cateva mii de metrii...Si mai departe de Oameni,cu cateva mii de metrii...Mai bine aproape de Dumnezeu...

Hey Nicoleta , ce inseamna asta ? Esti prea trista , nu mai spune asa ceva ..... Hai ZIMBESTE , viata continua ! Promiti ?

Multumesc pentru toate pozele ... Mi-ai trezit amintiri vechi ... La Castelul Bran am fost prin anii 70 (ne ducea cu excursie organizata cu scoala )

Tot prin vacante , tabere , am fost la Gura Humorului (Eminescu) , la inchisoarea Doftana pe Valea Prahovei , linga Cimpina ( acolo daca va mai aduceti aminte, fuseseinchis nea' Nicu) ...

ah ... uitasem sa adaug Transfaragasanul , cheile Bicazului , valea Oltului , ce locuri frumoase !

livia
17.09.2007, 09:37
Multumesc nicoletamihaela pozele sunt reusite, multe amintiri rascolitesmileys/smiley1.gif....

nicoletamihaela
17.09.2007, 10:53
Va multumesc,si voi continua si cu alte poze de pe unde m-am perindat...Dar trebuie sa le prelucrez....

kiddy
18.09.2007, 08:48
Tot prin vacante , tabere , am fost la Gura Humorului (Eminescu) ,

Sa-mi fie cu iertare, dar n-am inteles asocierea asta. Am umblat mult prin Humor, dar nu l-am asociat niciodata cu Eminescu. E ceva ce mi-a scapat?!

GNChicago
01.12.2007, 13:48
Nicoleta, frumoase poze.

Pozele din September 21 sunt din SIGHISOARA!!!

Nu ai mentionat dar recunosc orasul si casa galbuie in care s-a nascut Vlad Tepes....

mentioneaza si locul daca-ti mai amintesti pe unde ai umblat...

Felicitari!

nicoletamihaela
02.12.2007, 04:24
Multumesc pentru aprecieri GNC,am luat nota de cele indicate de tine,dar vreau sa fac o simpla precizare..La inceputul topicului am specificat,ca nu voi face aproape deloc comentarii asupra pozelor,doar din simplul motiv ca sunt modesta..Mai mult de 2-3 cuvinte nu voi scrie..Te rog sa nu te superi,si nici cei care imi viziteaza albumul,dar asa simt eu...

07.12.2007, 01:37
Pentru Lore ,Mosul Nicolaie,a lasat cateva poze,care sper sa ii faca bucurie...

Sunt poze de la sfintirea pietrei de temeile a Catedralei Neamului...iar mai apoi,s-a tinut un concert la Patriarhie...Sper Lore,ca vom ajunge o vreme,sa ascultam o slujba in aceasta Catedrala...

Nico, darnic Mosul asta, trebuie sa scotocesc tot Forumul, cine stie pe unde si-a mai lasat cadourile...Ca, vezi tu, eu precupata cu cele materiale, n-am fost atenta la darurile spirituale, de la mos! Mea culpa!

Si, da, deie Domnul sa ascultam o sfanta slujba, in Catedrala Neamului, impreuna! Chiar daca vom fi, poate, babute! Sau atunci, cu atat mai mult, nu? Eu abia astept sa mai vin prin Bucuresti!

Tine-o tot asa, cu postarea de poze!

Iar tu, Otilia, cred ca aipus poze dragute (m-ai facut si curioasa, cu ce se aseamana, oare?!) , dar de la mine nu se vad...

07.12.2007, 01:43
Lore,nici eu nu vad pozele postate de Otilia.Frumoase si semnificative ale nicoletei,multumim.

sorin
07.12.2007, 02:57
nici la mine nu se vad pozele otiliei. otilia, vezi instructiunile de postare poze aici (http://www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=989&PN=1)voi sterge postarea ta si te asteptam sa postezi din nou, corect.

nicoletamihaela
07.12.2007, 11:10
Si eu iti multumesc de apreciere Elliane...Daca am ocazia sa mai fac poze,ca timpul este cel mai mare dusman al meu,desigur ca voi posta...

Ei vezi Lore,Mosul te iubeste si este bun...

shogunelu
09.01.2008, 14:45
Foarte misto pozele, Nicoleta! Mi-ai facut un dor de casa...Mi-e dor de zapada de acasa, ca pe-aici, prin California nexam...

kiddy
14.01.2008, 08:37
Faine pozele de la Eforie... Mi-aduc aminte de ultimul concediu la
mare petrecut acolo (2003) inainte de-a lua drumul pribegiei.smileys/smiley19.gif Ce e dragutz, e ca aproape acelasi traseu (prezentat de tine aici) l-am
parcurs si noi in acel concediu: o raita prin Bucegi si un popas la Festivalul Medieval inainte de-a ajunge la mare. Mai putin Bran-ul. Imi pare rau ca n-am reusit sa ajung niciodata pe-acolo.

Pozele trebuie sa le fi facut din aratosul hotel "Ana"? Presupun ca au si servicii pe masura!
Ce e cu pozele de la pagina 3, poze facute prin N.A. presupun?

nicoletamihaela
15.01.2008, 00:03
Ce e cu pozele de la pagina 3, poze facute prin N.A. presupun?
Da Kiddy...Este un vis al meu vechi,la inceput a fost frumos,dupa aceea s-a transformat in cosmar,dar l-am uitat....
Multumesc pentru aprecieri..Ma bucur sincer ca te-a incantat cumva,pozele mele....

kiddy
03.03.2008, 13:38
Nicoleta</span>, esti si tu pasionata de literatura SF? smileys/smiley2.gif Sau "junior"?

nicoletamihaela
04.03.2008, 11:42
Am avut perioada cu SF-ul,perioada cu literatura mistica,perioada cu literatura religioasa,perioada cu poezia,cu romanele de dragoste..Iar acum citesc numai si numai Hoororrrrr...Glumesc, dar ce vezi sunt ciclul "Dune",A.E.Van Vogt (Lumea non-A) si parca,daca nu ma insel sunt si cele horror...Stephen King..el a avut si are un loc special in inima mea...Cred ca romanele lui le-am savurat cu mare nesat la momentul acela....Dar din pacate,am un mare defect..Nu imi palce sa citesc de 2 ori aceiasi carte,sau sa vad un film de 2 ori....Poate spre batranete(ca mai am un pic),cand voi mai uita ce am citit...

http://i118.photobucket.com/albums/o108/nicoletamihaela/IMG012-2.jpg

kiddy
04.03.2008, 13:51
Prin 1991, cand a aparut editura Nemira cu a ei colectie Nautilus, din care fac parte si cartile tale, colindam librariile si tarabele vanzatorilor ambulanti, doar doar o mai fi aparut ceva de la Nemira. A durat asta vreun an jumate, am cumparat in rastimpul asta poate vreo 25 carti, dupa care n-am mai putut tine ritmul, marisera cadenta aparitiilor. Probleme de buget... smileys/smiley6.gif
Apropo de ciclul Dune</span>, n-am reusit sa-mi completez colectia, m-am oprit pe la Copiii Dunei</span> pe care nici n-am mai reusit s-o termin de citit. Devenise plictisitor. Oricum, prima parte ramane o capodopera.
Una care mi-a placut la fel de mult, e Picnic la marginea drumului</span>, de fratii Strugatki. S-a facut si un film pe acest scenariu, Calauza</span>. As mai aminti de Vanatorul de recompense</span> a lui Dick, dupa care s-a facut si celebrul film Blade Runner</span>. Iar daca vrei sa te relaxezi si sa visezi la iubire (desi am inteles ca nu prea te-ar mai incanta capitolul asta smileys/smiley2.gif), si cu asta termin cu abuzurile pe topicul tau, iti recomand sa te intinzi comod si sa asculti Love theme (http://www.youtube.com/watch?v=C9KAqhbIZ7o)-ul lui Vangelis ce a semnat coloana sonora din acest film. E magnific! Ma rog, cel putin asa-l gasesc eu. smileys/smiley28.gif

Ana Tofan
04.03.2008, 21:08
Cate locuri frumoase sunt in tara asta si cate mai am de explorat!Sunt superbe pozele!

Suflet_solar
30.10.2008, 17:39
Superba toamna si-n Bucuresti!:)
Uite, Nicoleta, mie mi-a placut tare mult poza de mai jos, dar n-as putea sa explic exact de ce. Poate pentru ca ai surprins si-o farama din efemer(imi place stilul arhitectural al cladirii), si-o farama din etern(cerul si frunzele copacilor, privite de jos, langa zidul cladirii, ma fac sa ma simt atat de mica, cel putin pe mine).Sau poate mi-a placut pentru colorit, cine stie...

Sa mai pui, cand ai timp, te rog!

http://i118.photobucket.com/albums/o108/nicoletamihaela/Culdetoamna27.jpg

sad_rain
30.10.2008, 18:09
da si eu ii multumesc nicoletei pentru pozele frumoase. M-am simtit pentru o clipa acolo...

nicoletamihaela
01.11.2008, 04:31
Suflet solar...
cladirea aceia m-a fascinat prin vechimea ei..Era de vanzare si era lasata in paragina...In starea aceia in care se afla,gandul ma dus undeva inapoi in timp la vremurile demult trecute..Anii cu patina lor nu i-au putut rapi din frumusetea arhitecturii..Griul si cenusiul,lichenul de patra care s-a format pe ziduri,barnele de lemn care sprijineau foisorul,gemurile cu opacitatea neingrijirii,acele vase care tronau la intrarea in casa,ma impingeau la visare,si la dorinta acuta sa "mangai"acei pereti,care ar fi avut puterea sa ma duca inapoi in istorie,sa revad cu ochii mintii doamnele imbracate in rochii lungi,citind in saloane volumul preferat de poezie,ceaiul aburind pe masuta,dulceta pe farfurioare alaturi de paharul cu apa rece,Domni cu gambete pe cap,sarutand manusite parfumate,bastoane cu capete de argint lasate la intrare in vestibul,plimbari de dupaamiaza la sosea,spectacole fascinante la gradini de vara,"Zaraza"cantata de celebrii vremurilor,lautari in mahalale,copii alergand de-a lungul ulitei si invartind o roata,tiganci florarese vanzand la terase buchetele de flori de gradina,serii elegante la opera si la teatru,trasuri alergand pe caldaramul pietruit si luminat palid de felinare cu gaz,un flasnetar cantand la colt de strada,focul in soba casei si povestile scrise prin ziarele vremii,stirile de sinucidere din dragoste,falimentele bancilor sau a boierilor,scrise cu acel iz de dulce amar al vremii ...

Vezi Suflet solar,atingand un zid,imaginile te poarta intr-o lume in care poate (nefacand un pacat scriind asta)am mai simtit,sau doar este atractie de vechi,de frumos,de eleganta,de viata,de bucurii,de iubire,de patima...

Sad-rain,multumesc pentru apreciere,si poate pentru o clipa,daca ai fi fost acolo sa vezi real,ai fi simit aceasi stare...

sa continuam acum....

http://i118.photobucket.com/albums/o108/nicoletamihaela/Photo-00081.jpg

http://i118.photobucket.com/albums/o108/nicoletamihaela/Photo-00071.jpg

http://i118.photobucket.com/albums/o108/nicoletamihaela/Photo-00062.jpg

http://i118.photobucket.com/albums/o108/nicoletamihaela/Photo-00061-1.jpg

http://i118.photobucket.com/albums/o108/nicoletamihaela/Photo-00052.jpg

http://i118.photobucket.com/albums/o108/nicoletamihaela/Photo-00051-1.jpg

http://i118.photobucket.com/albums/o108/nicoletamihaela/Photo-00042.jpg

http://i118.photobucket.com/albums/o108/nicoletamihaela/Photo-00033.jpg

http://i118.photobucket.com/albums/o108/nicoletamihaela/Photo-00023.jpg

http://i118.photobucket.com/albums/o108/nicoletamihaela/Photo-00013.jpg

ramos
03.11.2008, 18:46
Cateva zile in urma,au napadit miresele prin Bucuresti...Oare ce cautau?

Eu cred ca cautau marimea 29.

(sorry, you ask for it!)

clark29
03.11.2008, 22:12
Ca Cautau, Ca Cautau dar tu ce parere ai Ramos-au gasit-o?
(sa stii ca marimea 29 e foarte apreciata indiferent de continent dar sa stii ca nu se gaseste pe toate drumurile)

PS-Daca n-am fi din aceeasi localitate cred ca ti-as fi raspuns altfel

nicoletamihaela
04.11.2008, 05:26
Ramos,multumesc de raspuns si de aprecieri,dar nu cred ca asta era ideea...Alta..In fine...
Clark...:P...sa inteleg ca in seara asta,renunti la ciorbita calda ?..Te-am rugat sa nu ne amestecam in situatii de acest gen...

asa ca la OFFTOPIC ..cu voi...doar nu vreti sa dicutam pe shleau ca si Pergamonu..Deja aveam parul maciuuca,acum se facu si mai si de ce citii...

fiti cuminti baieti...

Multumesc Sorin,de ajutor...

lebada
10.01.2009, 02:32
Galeria ta Nico este splendida. Cum sa nu-ti incanti ochiul si sufletul cu asemenea imagini?
Multumesc pentru ce ne oferi!
Lebada

clark29
10.01.2009, 22:29
Galeria ta de poze e cea mai frumoasa Nico !

Knotsobad
24.01.2009, 00:03
Those pictures are reminders of the beauty of Romania, for me

Multumesc Mult

:)

nicoletamihaela
25.01.2009, 16:54
Those pictures are reminders of the beauty of Romania, for me

Multumesc Mult

:)

Cu placere,dar trebuie sa vezi si thread "Bucurestiul de azi"..are o dedicatie speciala....

elliane
16.02.2009, 12:22
Frumos,clark,multumesc Nicoletei,pentru caprioara.

shogunelu
19.02.2009, 17:18
Incredibile poze. Bai, in ce regiune misto stau!...:) Pai, se mai mira acum cineva de ce de-abia steptam sa ma intorc aici?

fifi
21.02.2009, 21:06
Oricine a făcut ultimele poze, cele cu iarna, merită felicitări sincere, multe din ele sunt chiar reuşite, iar locurile, aşa cum au spus şi cei dinainte, superbe.

AndaF
21.02.2009, 21:42
Oricine a făcut ultimele poze, cele cu iarna, merită felicitări sincere, multe din ele sunt chiar reuşite, iar locurile, aşa cum au spus şi cei dinainte, superbe.

Fifi, i-ti dau dreptate - pozele sunt superbe! :)

hazel
24.02.2009, 18:49
Superbe pozele!

lebada
25.02.2009, 08:33
Nico, de prisos orice cuvant de al meu. Raman muta in fata acestor frumuseti! Eu care, in termen rebusistic, ma pot numi itan (om de la munte).
Nico....Lebada te asteapta!!! La termen! Bucatica ei de suflet, care s-a rupt atunci cand ai plecat, vrea sa fie lipita la loc!
Tie, Clark, iti multumesc pentru oficiul de a le posta aici. Desigur, o faci cu mare placere!:)

valentinna
25.02.2009, 18:47
Clark toate pozele sunt impresionante,m-am relaxat admirand aceste peisaje absolut superbe. Ma bucur sa vad ca exista barbatii indragostiti de natura si nu doar de fetite cu fustite. Sincer am ramas placut surprinsa, cred ca suntem binecuvantati de Dumnezeu,avem o tara frumoasa cu peisaje deosebite,toate formele de relief,toate anotimpurile,locuri deocamdata nedescoperite,Dumnezeu a fost darnic cu noi si ne-a daruit o tara absolut superba insa noi ar trebui sa deschidem ochii si sa o apreciem mult mai mult.

kiddy
26.02.2009, 22:59
Pozele facute prin padure, mi-au amintit de-o excursie la Vatra Dornei in vacantza de iarna dintr-a XII-a. Wow... ce excursie... ce vremuri... ce clasa de nebuni... si ce diriginte... Dumnezeu sa-l ierte! Am aflat ca a murit anul trecut. Pacat! Era inca tanar.:((
Era prof de mate. Ce stil avea... Am invatat matematica de placere cu el.
Dar sa revin la excursie, am urcat muntele prin padure, pe alocuri cu zapada pana la piept, mai cadeam, ne poticneam, mai trebuia sa ajutam si fetele, iar cand in final am ajuns sus, in poienitza vizata, am pus de-un foc de tabara si da-i cu frigarui si vin fiert... Dupa care i-am tras o bataie cu bulgari dirigului. Unii sa-si exprime bucuria, altii poate doar sa-si regleze niste conturi... Deh, nu la toti le placea matematica. :)

Multumesc Nicoleta, multumesc Clark!

lebada
27.02.2009, 01:40
... Deh, nu la toti le placea matematica. :)

Ai dreptate Kiddy. Ma numar printre ei. La orele de matematica completam rebus. Urmarea? O luna de zile trecuta la tabla zilnic si umilita. Nu am agreat stiintele exacte niciodata. Doar pe cele care-mi lasa loc de intoarce, posibilitate de jonglare.
Nico cred ca ai face onoare unui club foto, daca ai fi membra al acestuia. Grabeste-te sa te inscrii. Vei avea sprijin atunci in organizarea unor expozitii foto!

lebada
04.03.2009, 05:19
Multumesc. Te ador Nico. Si multumesc si eu divinitatii ca mai sunt printre oameni si cei ca tine. Bucurii mici cu semnificatii mari. Putin mov pentru mine. Scuza-mi patetismul! Tie Clark multumesc ca esti mesagerul cel mai onorabil!

lebada
18.03.2009, 07:17
Multumesc frumos Nicoleta!
Ma intreb mereu! Exista un etalon al frumusetii? Depinde de sentimentul unic de perceptie al vietii! Dupa cum percep eu viata, cred ca aici in natura exista cel mai veritabil etalon!

lebada
28.03.2009, 01:54
Incredibile, incredibile! As vrea sa fiu o ratacita pe acolo (metaforic vorbind). Cata nevoie am de linistea si frumusetile alea!!! Fara rezerve afirm inca o data: Aici e raiul...pe pamant! E clar: sunt roaba muntelui! Doar la poale de munte m-am nascut!

Diadora
28.03.2009, 17:00
Felicitari Nicoleta. Poze minunate. Locuri de vis :)

otavia
29.03.2009, 10:58
foarte faine pozele....a fost o incantare sa le privesc !!!!!

lebada
09.04.2009, 01:55
Nico, cata liniste emana pozele tale, curatenie. Inca o data mi se confirma prin aceste imagini ca suntem tot mai aproape de vara. Ieri, dupa masa mi-am baut ultima cafea surogat (un capucino) in gradina mea de la tara. Am pus gazon obisnuit dar si japonez. Ambalajul arata foarte bine, avea chiar si flori de mac. Au rasarit toate, rad. Iarba parca e un val de mare linistit in bataia brizei de dimineata. Le iubesc si le ador pe toate. E prima data cand gradinaresc cu adevarat. Doar doi pomi fructiferi (un piersic si un cires) nu cred ca s-au prins, dar insist, nu ma las batuta! Mi-as dori sa vad si niste poze din parcul de la Sala Polivalenta! Poate ai pus dar nu l-am recunoscut! Nico eu iti multumesc pentru tot ce-mi scrii si ce pui aici. Sa ai zile pline de bucurii asa cum le meriti!

clark29
15.05.2009, 08:37
Happy 22 birthday!:sing:

Multumesc Georgian@.
A fost ziua fiului meu de care sunt tare mandra.
Nicoleta

elliane
15.05.2009, 08:49
Sa-ti traiasca,Nicoleta si sa te bucuri de el cit mai mult posibil.Ce repede trece timpul,parca-l stiam mai mic.

Georgian@
15.05.2009, 09:31
Multumesc Georgian@.
A fost ziua fiului meu de care sunt tare mandra.
Nicoleta

cu placere, e mai mic cu cateva luni decat mine. e cumva Gemeni?

angeline
19.05.2009, 15:50
http://i608.photobucket.com/albums/tt161/clark29brasov/PICT0001.jpg

Perfecta prima poza de la ultima postare, clark douazecisinoua.

http://i18.photobucket.com/albums/b112/angeline_pap/49a4278e.jpg
Ai o pasiune pentru mirese, rochii de mireasa sau vitrine ?

http://i18.photobucket.com/albums/b112/angeline_pap/36_13_13.gif

clark29
19.05.2009, 20:26
Perfecta prima poza de la ultima postare, clark douazecisinoua.

Ai o pasiune pentru mirese, rochii de mireasa sau vitrine ?

http://i18.photobucket.com/albums/b112/angeline_pap/36_13_13.gif

a-n-g-e-l-i-n-e, multumesc pentru aprecieri dar pozele nu sunt facute de mine precum bine ai vazut(sau nu?!) dar daca tot m-ai intrebat- asa cum unii sunt pasionati de pescuit sau de colectionat timbre eu sunt pasionat de lungimi.

http://i608.photobucket.com/albums/tt161/clark29brasov/100_0128.jpg douazecisinoua (cm)

clark29
20.05.2009, 17:15
MESAJ CATRE ANGELINE…

“””””Angi…

Daca ai alta propunere,astept provincia…Oricum prelucrarea fotoouului,nu fu una dintre cele mai reusite..Prea bate in alb si negru…Pluuuusss ca se observa in proprietati,proprietatile fotoouuului,si proprietatea proprietatilor…O noapte minunata plina de vise de iubire…Au ba ?...””””…..Nicoleta"""""

sad_rain
21.07.2009, 00:21
Nico merci ca ne mai trimiti poze din cand in cand. Mi-ar fi placut sa te vad pe aici, dar ... si pozele sunt un semn frumos!!

Merci ca m-ai plimbat prin metroul bucurestean un pic..:)

kiddy
21.07.2009, 12:27
nicoleta, cand mai faci poze de aproape, cazul florilor, seteaza aparatul pe macro. Vei fi surprinsa de rezultat.:)

clark29
21.07.2009, 18:16
nicoleta, cand mai faci poze de aproape, cazul florilor, seteaza aparatul pe macro. Vei fi surprinsa de rezultat.:)

Kiddy, ai dreptate-eram grabita si am uitat de macro.
Multumesc!
Nicoleta

sorin
17.06.2010, 13:57
Am sters 125 (!!!!) de postari de pe acest topic, postate de nicoletamihaela si clark29.
Am lasat postarile care-s corecte, asa ca cine doreste poate continua sa adauge poze tematice, desi ma indoiesc, avand in vedere titlul.