PDA

Arată versiune întreagă : Sunt un ratat

Ana Tofan
17.03.2005, 02:37
Ati simtit vreodata ca nu valorati nimic, ca v-ati ratat intreaga viata. Eu una asa ma simt:am facut o specializare care mi-a placut intr-adevar,insa la un liceu la care a crezut tatal meu ca e bine intrucat nu are incredre in mine ,am facut o facultate care pot sa spun ca a fost nimic,am, ajuns la slujba tot prin cunostinte. Ceilalti cred ca mie imi convine situatia si ma condamna insa mereu mia-m facut mustrari de constiinta din cauza aceasta,insa si altii au ajuns aici exact prin aceleasi mijloace. Asta nu scuza bineanteles acest lucru. Probabil ca unii citesc ceea ce scriu,nu-i nimic: am curajul sa afirm ceea ce am spus mai devreme. Binenteles acum ma intrebati ce fel de prost voi fi fiind insa cred ca am si eu un rost pe lumea asta si am si eu oarecare talente,insa comnetariile rautacioase ale celor din jur m-au facut sa ma inhib si sa-mi fie frica de ei.Oricum,nu ma consider un om realizat.

sorin
17.03.2005, 02:47
Eu cred ca e o stare de moment in care pur si simplu aceste ganduri iti trec prin cap, te chinuie oarecum si simti nevoia sa te

Vlad
17.03.2005, 06:18
Binenteles acum ma intrebati ce fel de prost voi fi fiind insa cred ca am si eu un rost pe lumea asta si am si eu oarecare talente,.

Voi observati ca Ana Tofan vorbeste despre ea(el) cand la masculin,cand la feminin.....uitati-va si la titlul topicului.

17.03.2005, 06:26
OOPSsmileys/smiley75.gif

apropo ,mi-am amintit de un coleg de aici care isi trimite-a singur flori crezind caimpresioneaza tipele din jursmileys/smiley36.gifsi pina la urma l-au prins cu mita in sacsmileys/smiley18.gif

sorin
17.03.2005, 07:19
Eu am pus pe seama unor posibile emotii sau trairi de moment aceste

17.03.2005, 07:31
Poate e vorba de fenomenul de reincarnare smileys/smiley2.gif

evelyn
17.03.2005, 08:43
Sau poate e vorba de "dubla personalitate". smileys/smiley56.gif

christianT
17.03.2005, 11:29
Draga Ana Tofan,

Te inteleg ce vrei sa transmiti. In cazul meu, ceea ce ma raneste interior cel mai mult este ca nici nu stiu ce-mi place, nu am nici cea mai mica idee ce mi-ar fi placut sa fac, nu am nici un arhetip..nimic...absolut nimic.

evelyn
17.03.2005, 11:50
Ok, Christian

Nu te inteleg nici pe tine. Care e de fapt marea problema? Si ce te nemultumeste asa de tare si pe tine?

Eu cred ca santeti putin rasfatati smileys/smiley120.gif

Ana Tofan
17.03.2005, 18:28
Ceea ce am scris nu era concret. Era de fapt un fel de eseu. Si nu are nici o treaba cu dubla personalitate. Cand scriu prefer sa ma gandesc la mine ca la un el, dar nu are nici o legatura cu orientarea mea sexuala sau cu altceva. Era mai mult un comentariu abstract.

Vlad
18.03.2005, 04:45
smileys/smiley5.gif.....smileys/smiley94.gif....smileys/smiley24.gif.....smileys/smiley68.gif......smileys/smiley105.gif.......smileys/smiley118.gif

subzero
18.03.2005, 10:36
In cazul meu, ceea ce ma raneste interior cel mai mult este ca
nici nu stiu ce-mi place, nu am nici cea mai mica idee ce mi-ar fi
placut sa fac, nu am nici un arhetip..nimic...absolut nimic.

Cristian ,

daca stii ceea ce nu iti place ,excludele, si poate vei gasii ceva ce
iti place in restul ,deoarece nu pot sa cred ca tot ce va ramine este
doar indiferenta?

Gogule
19.03.2005, 03:08
Mie imi place VIATA .. nu cred ca mai e nimic de spus !!!

ovex
20.03.2005, 00:16
Ana Tofan de ce nu scrii totusi mai nimic despre tine?Asa in 2 cuvinte ce-ai vrea sa ti se raspunda?Nu-ti place nimic?Pai noi de unde sa stim ca nu-ti place nimic?!Doar ca spui tu,nu e de ajuns.Cel putin pentru mine.Hai sa luam un pumn de pastile si sa ne ducem draqului sau:Hai sa "vorbim"!

christianT
20.03.2005, 01:39
Ana Tofan de ce nu scrii totusi mai nimic despre tine?Asa in 2 cuvinte ce-ai vrea sa ti se raspunda?Nu-ti place nimic?Pai noi de unde sa stim ca nu-ti place nimic?!Doar ca spui tu,nu e de ajuns.Cel putin pentru mine.Hai sa luam un pumn de pastile si sa ne ducem draqului sau:Hai sa "vorbim"!

Ai cabinet de psiholog?

Xantius
20.03.2005, 07:02
Ana, incearca sa fi sincera cu tine si pune pentru tine pe o hartie ce ti-ar place si ce nu. Incepe sa ignori daca se poate lucrurile care te deprima si orienteaza-te spre cele care iti fac placere.Cand doresti cu adevarat ceva nu exista "nu se poate".Viata e frumoasa si merita traita din plin.

smileys/smiley2.gifXantius

ovex
22.03.2005, 04:08

Ai cabinet de psiholog?

Deci in loc sa scrii mai concret,uite ca ai descoperit si tu,in final ca totusi iti place CEVA:sa fi ironic! Sa nu crezi ca e un lucru rau asta,dar sa nu crezi nici ca e un lucru bun,esti tu insuti,dar parca totusi nu esti tu...eu stiu?Daca totusi e de bine si tu esti ironic si strici totul, e rau?Hai ca-i bine ca mi-am dat seama ca e bine! N-AI NICI PE DRACU! SAU AI?Cred ca esti doar ironic.Sau nu esti?

christianT
22.03.2005, 13:56
Am vrut doar un pic sa fiu ironic insa nu in exces. In rest, legat de acest topic, nu mai am nimic de adaugat.

Onedingodog
22.03.2005, 23:14
Ana , nu cred ca ar trebui sa te simti chiar asa cum descri .Incearca sa realizezi niste chestii fara sa mai ai ajutor ( pilute , relatii,neamuri , cunostinte )si sunt curios cum vei gandi si te vei simti atunci .

ginnie
23.03.2005, 05:25
stiu un caz al unuia care era crezy de tot , in plus nici lui nu ii placea nimika, era ursuz, se credea looser...si bla bla bla

nu dupa mult timp vrut sa cunoasca senzatia aia de zbor.... pana la urma a zburat si a smileys/smiley11.gif.....

schimbati-va gandirea bai astia , genu " sunt un ratat" " nu imi place nimik" ca pana la urma veti ajunge sa zburati si voi prin heaven.... smileys/smiley53.gif

aconi
23.03.2005, 06:08
[QUOTE=sorin]Eu
am pus pe seama unor posibile emotii sau trairi de moment aceste