PDA

Arată versiune întreagă : romani in dallas?

pilicka
18.08.2007, 14:14
salut!!!

Vreun roman prin dallas ?????

ion texan
21.08.2007, 15:12
buna !

eu sint un roman la 200 mile de dallas.west.cred ca sint romani in dallas dar au alte preocupari.una dintre ele:au uitat ca sint romani.pa.scrie-mi ceva daca vrei.

juvenick
23.08.2007, 20:19
sal eu sunt in Frisco Dallas, shi ash dori sa-mi fac mai multzi prieteni pe aici............

puchy
26.08.2007, 09:43
Salut,

Si eu sunt in Dallas de 2 luni si n am intalnit inca pe nimeni care sa vorbeasca romaneste, dar am vazut pe net ca exista o biserica ortodoxa si am sa incerc sa ajung acolo intr o duminica.Eu caut o familie care are nevoie de o bona la copii, daca stiti pe cineva interesat, ligi_s20@yahoo.com

Va doresc numai bine si sper sa ne intalnim curand.

Alex69
26.08.2007, 18:40
Salut,

Eu sunt in Plano,nu am cunoscut multi romani in zona dar mi-ar face placere.

Pentru Puchy,daca mergi la biserica romaneasca din Coleyville sunt convins ca vei gasi familii care au nevoie de bona.Preotul este un om deosebit.

marian75
02.09.2007, 06:47
sal la taoata lumea oare ar putea cineva sa ma ajute sa vin si eu in state?nu stiu este foarte greu cu viza asta in rominia si imi doresc sa ajung si eu acolo daca poate cineva sa imi de vreun sfat sau o indrumare cum as putea sa ajung mai repede in state eu va multumesc din tot sufletul

PLACEBO
03.09.2007, 17:01
Preotul din Colleyville (aceasta este denumirea corecta) nu este decit un alt bisnitar. Nu a facut altceva decit sa transforme biserica intr-o sursa proprie de venituri. Aberant in tot ceea ce solicita material. Si o face fara nici un fel de limite. Cu certitudine ma voi adresa forurilor lui superioara spre o atenta anchetare a acestuia.

Inny
04.09.2007, 18:02
Eu sunt in Coppell. Sunt studenta la UNT. Abia am gasit site-ul asta. Mi-ar placea sa cunosc romani din zona Dallas.

pompieru
29.11.2007, 22:26
Eu lucrez in Grand Prairie. Mi-ar parea bine sa fac cunostinta cu romani din zona asta.

datxna
07.12.2007, 08:34
hei...hei.. ciao la toti :) se c-am aglomereaza pe aici..:) fain :)

din Allen(N Dallas), studenta la AID...si am o gashca de romanashi over 30ani :)

hai sa ieshim la un pahar de vorba, ne marim cercul de prieteni

ciao

michelle
03.01.2008, 17:00
datxna: Suna bine propunerea ta. Cum va distrati voi si pe unde? Sunt doar curioasa: pe unde se ascunde gasca ta? :) Eu sunt in Denton si rar sa aud de vreun roman...

Inny: ce studiezi la UNT? Esti grad student?

Michelle

CRISS
15.01.2008, 07:47
&lt; =text/&gt;_popupControl();</> Draga Datxna,

si eu stau aproape de tine in North Plano, daca vrei sa ne intalnim....mi-ar face placere sa-mi fac noi prieteni.....sunt aici in State de trei ani

Cristina

20.01.2008, 15:57
salut, am ajuns si eu pe siteul asta in cautare de ceva romani cu care sa ies.

am ajuns de 2 saptamani cu munca pe aici.

daca are careva chef sa iasa mi-ar face placere.

ciaociao

Juliablue26
21.06.2008, 06:37
salut!!!

Vreun roman prin dallas ?????

Da, in Garland.

Rody_TX
28.06.2008, 10:08
Hei, salutari! Ma uitam si eu daca sunt comunitati romane prin Dallas... Tocmai m-am mutat aici in iunie 2008.

Toate cele bune!

Rody_TX
28.06.2008, 10:10
[QUOTE=Alex69]

Salut,

Eu sunt in Plano,nu am cunoscut multi romani in zona dar mi-ar face placere.

Pentru Puchy,daca mergi la biserica romaneasca din Coleyville sunt convins ca vei gasi familii care au nevoie de bona.Preotul este un om deosebit.Ei, si eu sunt in Plano doar de 3 saptamani - june 2008. Sper sa intalnesc romani pe aici, m-as bucura mult!

lsefu
30.11.2008, 15:50
Unde in Denton ? Eu mai stiu o romanca in Denton.
Lucian

girl_usa
05.12.2008, 13:33
In OKC cam la 3 ore de Dalllas!

girl_usa
05.12.2008, 13:36
Ce fain ! Va intalniti des? Eu sunt in OKC cam la 3 ore de Dallas.

Stiti careva daca se organizeaza pe undeva Revelionul? Tare as vrea sa particip!

janesick
17.01.2009, 17:23
Salut
M-am mutat aici de doua zile, dupa 15 ani de inghetz prin Canada;
Sint in Richardson...ceva romani pe aici prin zona?
Radu

camilla
30.01.2009, 13:59
Buna!Noi suntem in Montreal si am vrea sa stim niste info si anume dc vreau sa las Can si sa ma mut in State tb sa-mi depun dosar de imigrare?ca asa am inteles?!astept info de la voi cei care traiti in State,va multumesc,numai bine!

cartof
11.03.2009, 11:48
salut la toata lumea !
ma chiama Ion stau in edmonton canada din 1981
e frumos aici imi place dar iarna asta nea pus capac ieri 10 martie a fost record de frig minus 50 chelsus vreau sa ma mut iarna in texas
va rog spunetimi si mie pe unde pot intilni romini in texas vreau sami cumpar un lot unde sami pun un motorhome vreau pe marginea riului sau la un lack pe 15 aprilie plec spre texas
mersi mult
ion

vera_mester
28.07.2009, 07:01
In Dallas romani ? iti recomand o familie minunata si o poti contacta la adresa ihodadea@yahoo.com ! Iar in data de 5 august la Gaylord Texan Resort & Convention Centre, sala Appaloosa 1, va fi o intalnire pentru romanii care doresc o colaborare pentru a-si creste veniturile in aceste vremuri de criza sau doresc solutii pentru problemele lor de sanatate! Te asteptam acolo !!!

aliosha
13.06.2010, 15:15
Buna Michelle,

Probabil ca am vazut postul tau cam tarziu, dar tot am sa raspund - si eu locuiesc in zona Denton-ului. Mi-ar facea placere sa ne cunoastem. Noi stam aici de vreo 3 ani, insa nu prea am cunoscut prea multi romani - si eu si sotul meu suntem persoane sociabile, obisnuiti cu multi prieteni, viata sociala, dar se pare ca in zona asta nu e o comunitate prea mare de romani, sau poate ca nu i-am cunoscut noi inca.

Astept un semn.

aliosha
13.06.2010, 15:18
Salutare tuturor,

Sunt ceva romani in North Dallas? Noi locuim aici de cativa ani si nu prea am cunoscut prea multi romani, desi ne-am dori o viata sociala mai bogata... Poate dati un semn...

bmw_mov_awy
23.06.2010, 02:52
Salutare la toata lumeaa,nu obisnuiesc sa intru pe portale de discuti dar chair acum ma plictise-am si am dat de acest website si am vazut ca multi romani nu au prieteni!!
sunt din dallas dar momentan ma aflu cu iubita mea in Miami de doi ani relocati cu joburiile dar la inceputul lunii iulie contarctele noaste expira si vrem neaparat sa ne intoarcem in dallas pe la jumatatea lunii iulie ,noi stam in frisco area dar nu este nici o mproblema dc locuiti in denton sau garland
Suntem un grup de circa 15 priteni buni toti romani cu varsta maxima de 34 de ani si baetzi si fete fara figuri de vedete americane in cap si fara basini americane:) care stiu sa se distreze la maxim ,iar disctractiile in weekenduri se tin lantz intre noi de vineri pana duminica pe la fiecare pe acasa la un barbeque la o bericioaica rece:) sau iesim cu barca cu sky jeturile pe lacul Lewsiville iar seara se terminaa cu o iesire in club neaparat:) deci pt care sunte-ti curiosi de distractie adevarata sau de noi cunostinte si va pute-ti tine distarctie noastre sunte-ti bine veniti in grupul nostru nu conteaza ca sunte-ti baetzi sau fete,!!!! My yahoo messenger id: waterblack66 ,pt mai multe discuti despre prieteni locuri cool din dallas sau party!!! :sing:

Mult nororc la toata lumea

dianatanasescu
20.09.2010, 09:52
Buna !!!!!!

Din Romania scriu ,dar asi dori o informatie de la romanii din Dallas...
Am lucrat pe vase de croaziera eu si sotul meu , mai bine de 5 ani , si am facut mai mult Coasta Caraibelor...
Vrem sa emigram , eu si sotul meu (mai avem si 2 copii). Avem proprietate de peste 100.000 dolari si multe alte bunuri de valoare pecare le-am putea materializa in bani.
Ce varianta de emigrare mai poate fi in afara de Lotera Vizelor , pentru a emigra la sigur si sa nu astept vreo 5 ani ......dupa cum am auzit de unele interviuri de la Ambasada SUA de la Bucuresti.
BAFTA MULTA CELOR DIN DALLAS SI TUTUROR ROMANILOR PLECATI DIN ROMANIA!!!!!

sorin
20.09.2010, 10:06
Vrem sa emigram , eu si sotul meu (mai avem si 2 copii). Avem proprietate de peste 100.000 dolari si multe alte bunuri de valoare pecare le-am putea materializa in bani.
Ce varianta de emigrare mai poate fi in afara de Lotera Vizelor , pentru a emigra la sigur si sa nu astept vreo 5 ani ......dupa cum am auzit de unele interviuri de la Ambasada SUA de la Bucuresti.
Posibilitatile sunt destul de reduse, daca se scot din calcule loteria vizelor si casatoria cu cetatean american, ca fiind cele mai simple si rapide. Ar mai ramane ca vize cu posibilitati de transformare in rezidenta permanenta vizele H1B (necesita studii superioare), F1 (viza de studii cu posibilitatea de a gasi apoi firma sa te sponsorizeze pentru green card), viza de investitor (trebuie sa ai minimum 500 de mii de dolari sa investesti).

browneyes
03.10.2010, 00:34
stie cineva cand e festivalul romanesc cred organizat de biserica din Colleyville?
multumesc

Tiger201378
04.03.2017, 14:59
Sint Despina și mi-ar face mare plăcere sa fac cunoștința. Tiger201378@yahoo.com