PDA

Arată versiune întreagă : Crese/Gradinite in Los Angeles

andriana73
04.08.2007, 04:49
Peste cateva luni ma voi muta in Los Angeles impreuna cu familia (sotul si doi copii - 3 ani si jumatate si 10 ani). Ma puteti ajuta cu detalii despre gradinita si scoala din L.A.?

dixy2k
04.08.2007, 10:14
Daycare pt cel mic: YMCA. Educatoarele de acolo sint mult mai bine pregatite dupa parerea mea decit multe altele de la daycare cu fite si pretentii. Asta cel putin am constatat eu. Plus, este o organizatie mare asa ca nu cred sa ai probleme sa gasesti si in zona unde te vei muta. Cind zici LA crede-ma te referi la o zona f extinsa. Pt un copil de 3 ani tarifele lor sin in jur de $440-465/luna, eu platesc $440 ei tragind banii automat de pe un credit card. Vei gasi si o gramada de alte daycare in orice zona ai fi, mai micute, eu am avut fetita la alt daycare pt o perioada si nu mi-a placut; nu se ocupau suficient de ei cu activitati potrivite virstei, nu doar sa-l lase de nebuni fara sa invete nimic nici macar culorile. Pe linga asta cind am mutat-o la YMCA am avut surpriza sa aflu ca tarifele lor sint si mai mici. Plus, fiind inscris acolo are acces gratuit la unele activitati la salile lor de fitness. Fii-mea merge la balet, gimnastica si innot la YMCA si tot ce platesc este $32/luna pt clasele de innot smileys/smiley2.gif.

Pt cel de 10 ani trebuie in functie de cind ajungeti aici sa il inscrii la scoala de care apartineti in zona, sau poti sa-l dai al scoala privata daca scoala de care apartineti nu este buna.