PDA

Arată versiune întreagă : Cupa UEFA

sorin
30.07.2007, 10:46
Am deschis acest topic pentru a comenta evolutia echipelor romanesti in editia 2007

30.07.2007, 15:09
salut calificarea Otelului Galati. Totusi degeaba au ajuns acolo daca nu vor continua la fel.Mi-e teama totusisa nu ne strice punctajul pe tara, dar pana la urmaasta e calea spreprogres si daca dam un pas in spate poate la anul dam 2 in fata

sorin
03.08.2007, 01:24
S-a tras la sorti:

Otelul - Lokomotiv Sofia si CFR Cluj - Anothosis Famagusta (Cipru).

Sunt sanse foarte bune ca ambele echipe sa mearga mai departe.

03.08.2007, 03:56
Cred ca si CFR si Otelul merg mai departe. Otelul a eliminat pe Trabzon care e comparabil cu Levski. Deci se poate.

CFR are trupa tare si Andone cunoaste jocul cipriotilor antrenand in zona anul trecut. S-ar putea ca CFR sa faca surpriza si sa iese pe 2 in campionat. Si dinamo pe 3 smileys/smiley2.gif

dorianos
16.08.2007, 12:14
Au iesit nasol meciurile tur. Nu ma asteptam sa fie chiar asa rau. Se vede ca CFR si Otelul nu prea au experienta europeana

16.08.2007, 19:06
dezastruos! De ce mi-a fost frica n-am scapat. S-a dus coeficientul nostru. Daca ies astea doua de acum punctele obtinute de Steaua, Dinamo si Rapid se vor imparti la 5 si nu la 3.Nu stiu ce-a fost cu echipele astazi, ma asteptam sa regretam calificarea Otelului din Intertoto in UEFAdar nici chiar asa. Nea Ando pai ce dracu?? Slabe sanse nu cred ca se va califica nici una,sperante de 2 lei.

sorin
20.09.2007, 01:41
Poate macar azi incepem si noi sa facem si noi ceva puncte ca e jale mare cu coeficientu' pe tara, mai ales ca Steaua nu mai bate pe nimeni in liga si s-ar parea ca nu va prinde nici cupa UEFA de pe locul 3 in grupa dupa ce a furat-o cu 2-1 de la Slavia Praga.

azi avem meciurile Nurnberg - Rapid si Dinamo - Elfsborg.

danielita
20.09.2007, 05:43
http://www.sport.ro/live/

sorin
20.09.2007, 09:37
Dinamo <B style="mso-bidi-font-weight: normal">1

sorin
20.09.2007, 10:42
La polul opus se situeaza astazi Rapid, care a reusit sa faca egal (0-0) cu <st1:place w:st="&#111;n">Nurnberg in deplasare</st1:place>.smileys/smiley32.gif Rapidul a adus foarte multe puncte pentru <st1:country-regi&#111;n w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">Romania</st1:place></st1:country-regi&#111;n> si speram s-o faca in continuare. S-ar parea ca incet dar sigur devin

20.09.2007, 15:36
[QUOTE=sorin]
Dinamo <B style="mso-bidi-font-weight: normal">1

sorin
20.09.2007, 16:26
ba da, se aliniaza mesajul, ca doar discutam de cupa UEFA. nu vreau sa rasucesc cutitul in rana, dar eu vorbeam de realizarile din ultimii ani, nu dezgrop mortii din perioada cand steaua a castigat cupa campionilor si supercupa.

despre steaua, nu am deasemeni cuvinte de lauda, ca abia se taraste,ca si dinamo, numai ca ei mai bat din cand in cand si sunt pe niste cai un pic mai mari. nu neg si nu sunt de acord cu spagile pe care le da beeecali, iar daca dinamo a batut pe cluj si a ajutat steaua sa ajunga in liga, a facut-o tot pentru bani (borcea, rednic si jucatorii au primit spagi din milionul lui beeeecali).

sper sa ai si tu taria sa accepti ceea ce trebuie sa accepti smileys/smiley2.gif

in concluzie: vai de fotbalul nostru. smileys/smiley7.gif

dorianos
20.09.2007, 17:24
Sunt si eu de acord cu voi...echipele noastre "europene" nu mai au nici o valoare si vina e in proportie de 90% a patronilor. Si ca sa raman la subiect....se vede ca nu avem o echipa nici macar de cupa UEFA. Dinamo va fi eliminata, Rapid e pe muchie de cutit, iar Steaua nu va lua locul 3 in Liga Campionilor ca sa treaca in cupa UEFA. Patronii echipelor pun prea multi bani in buzunarii lor, fac prea mult scandal, si dezvolta echipele prea putin. smileys/smiley18.gif

lordul
24.09.2007, 20:17
Din pacate , toti jucatorii de soccer din Ro , divizia A , sint "star"-uri ....!smileys/smiley36.gif Staruri de 2 lei ... , platiti regeste , cu milioane de dolari ... Dolarii le-au luat unora mintile si bunul simt... Nu mai sintem pe vremea lui Pingelica sa-i trimitem in productie pe cei care nu vor sa joace.... Intr-un fel , era mai bine pe atunci , ori puneau osul la treaba pe teren , ori erau scosi ...

Poate Rapidul mai are o sansa sa se califice mai departe, nu cred ca Steaua sa prinda nici macar locul 3 pentru UEFA .. Si urmatorul meci il au cu masina de soccer Arsenal .... smileys/smiley36.gif

25.09.2007, 05:13
Da ceva Golf nu se discuta pe aci?smileys/smiley36.gif

De-ar avea si fotbalistii romani pe jumatededicatia/ambitia lui Tiger Woods poate m-as lauda si eu cu ei dar altfel pe ei ii intereseaza mai mult nu spun ce...

Eh pai atunci hai Rapidul daca ei sunt ultima speranta..smileys/smiley1.gif

sorin
04.10.2007, 06:22
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Rapid 2

04.10.2007, 07:45
Nah am dat si noi un gol la Borassmileys/smiley43.gifA pus mana pe ea in careu..penalty si a dat-o Danciu cu sete.

Hai baietii!!!!!

Oricum ne da si ei un gol ca vad ca Lobont are de munca nu gluma si venim acasa nu-i problema smileys/smiley35.gif

Doamne ce portar e Lobont ma face sa ma inchin, bine macar ca ii are nationala pe el si pe Mutu ..printre cei mai buni in lume pe posturile lor.

04.10.2007, 08:55
offff s-a terminat doar 0-1 smileys/smiley6.gif..iar am sperat degeabasmileys/smiley57.gifN-a putut copilul vitreg al fotbalului romanesc mai mult.

Ce comentatori prosti..cu cine-o trebui sa fii ruda in Romania ca sa primesti un post smileys/smiley1.gif

sorin
04.10.2007, 09:34
Culmea ironiei este ca atat Rapid cat si Dinamo au pierdut calificarile la scoruri egale (tur+retur), dar s-a tinut cont de numarul mai mare de goluri date in deplasare.smileys/smiley18.gif
Puntajul pe <st1:place w:st="&#111;n">tara</st1:place> e facut praf anul asta. Cateva puncte impartite la 5, nu iese mai nimic.

04.10.2007, 12:58
lasa ca tot Steaua joaca in cupele Europene asa cu problemele noastre interne

sincer plang cu lacrimi de crocodil de dinamo si rapid. smileys/smiley19.gifAu ajuns sa le plangem noi de mila...deh asta le e valoarea

sorin
04.10.2007, 15:38
e foarte posibil ca si steaua sa mai joace maximum 4 partide si gata. sa speram ca totusi vor continua in cupa uefa si mai spala din rusinea de anul asta.

04.10.2007, 20:56
Las' ca ne intoarcem totila Liga lu' Mitica care-i problema ce acolo nu se joaca fotbal?smileys/smiley36.gifEu 3 meciuri mai astept anul asta.. cu Olanda cu Bulgaria si Steaua-Dinamosmileys/smiley1.gif Mi-e dorde un Steaua-Dinamo sa ma duc pe Ghenceasmileys/smiley32.gifsa zic asa! .. http://www.youtube.com/watch?v=Xzh2W7FcEFw

Felicitari lui Mutu! ce meci mare a facut din nou. A calificat-o pe Fiorentina de unul singur.

lordul
05.10.2007, 08:54
Felicitari lui Mutu! ce meci mare a facut din nou. A calificat-o pe Fiorentina de unul singur.

S-a lasat de droguri , s-a insurat , i-a venit mintea la cap .... macar de-ar sti sa-l tina Consuela in friu , ca altfel iar o ia aiurea ..

Jucatori mai mari ca Dobrin si Balaci , insa eu n-am vazut ...

05.10.2007, 09:15
Hagi a fost mai mare decat Balaci si Dobrin. A jucat in strainatate la echipe mari, a dus nationala la mondiale si europene a dat goluri antologice.

Daca intrebi de romania un strain stiu majoritatea de hagi. De balaci si dobrin nu stiu decat cativa romani. Ca faceau eu fente in camptionatul romaniei cu tractoru' valeni e altceva. N-au confirmat insa la nivel european si mondial.

05.10.2007, 23:11
Daca nu-i fura Londra mintile, Mutu ajungea mai mare ca Hagi. Aduceti-va aminte ce inceput a avut la Chelsea.. dar gresesti, platesti ..din pacate el a platit prea scump. Inca nu e timpul trecut ..daca ar prinde un transfer la Real, la Barcelona..etc..ar putea lua balonul de aur cum spunea nea Mircea Lucescu ..mai prinde un Euro un World Cup eventual ..mai are timp.

Sa nu uitam totusi ca Hagi a si fost ajutat de generatia lui ..multi jucatori unul si unul ..pe cand acum nu prea.

lordul
06.10.2007, 04:47
Hagi a fost mai mare decat Balaci si Dobrin. A jucat in strainatate la echipe mari, a dus nationala la mondiale si europene a dat goluri antologice

La ce echipe "mari" a jucat Hagi ?
La Brescia ? La Galatasaray ?smileys/smiley36.gif
Ca daca imi spui de Barcelona si Real Madrid , iti spun ca la Barca , Hagi cara sacul de ghete al lui Stoicikov, si mai intra pe teren din an in paste.. Si cite meciuri a jucat la Real madrid ? Daca era asa de "mare" , de ce s-au debarasat de el Realul si Barcelona ?
Si Chivu e tot asa de "mare" , ca pe unde se duce freaca mai mult banca de rezerve , mereu cade bolnav , iar cind intra pe teren , e zona libera pe acolo ... "bulevardul Chivu" :))) Vezi si ultimulsau meci cu Interul, a jucat slab , si nu s-a lasat pina nu a luat si un yellow card.smileys/smiley2.gif

Daca intrebi de romania un strain stiu majoritatea de hagi. De balaci si dobrin nu stiu decat cativa romani. Ca faceau eu fente in camptionatul romaniei cu tractoru' valeni e altceva. N-au confirmat insa la nivel european si mondial

Scuza-ma AdyC , insa daca vorbesti asa , inseamna ca esti tinerel, si n-ai prins altceva decit Hagi , ori e vorba de rea credinta.
hagi a putut juca in strainatate , nu pentru ca era mai valoros ca Dobrin :))) , ci pentruca altfel au fost timpurile pentru el si generatia lui dupa 1990. S-a dat voie sa joace si afara , de aia a jucat afara. Dobrin a avut oferte de la Real madrid (era la inceputul anilor 70, prin 73 sau 74) Stefanescu si Balaci de asemenea au avut oferte de la Italia , etc
Strainii de care imi amintesti ca n-au auzit de Dobrin , este si normal sa nu fi auzit , din moment ce comunistii nu l-au lasat sa se afirme intr-un club strain , sa paraseasca Romania.
Iar romanii care "n-au auzit de Dobrin" inseamna ca sint pustani de liceu, sau in orice caz n-au mai mult de 25 de ani. Dobrin a incetat sa mai joace in 1982 sau 83, ultima sa echipa fiind CS Tirgoviste , care juca in divizia B pe atunci , si pe care a ajutat-o sa intre in "A" . Vorbeste cu cei mai ... batrinei, care l-am vazut jucind pe Giscan. La fel si despre Balaci , ori nu l-ai prins jucind , ori spui asta doar din motive necunoscute mie ...

06.10.2007, 05:57
revenind on-topic Romania nu mai are nici o echipa calificata in grupele UEFA...pentru prima data. Singura echipa care continua cursa este Steaua in Liga campionilor.

lordul
06.10.2007, 06:16
Steaua in Liga campionilor.

..... numai si numai datorita banilor lui becali smileys/smiley36.gif.... si cine zici camasluiesc jucatorii adversi si aranjeaza meciuri ? steaua ori DINAMO ?smileys/smiley17.gif