PDA

Arată versiune întreagă : romani in zona dallas?

ion texan
28.07.2007, 17:43
as vrea sa aflu mai multe despre romanii din dallas-fort worth.astept orice fel de sugestii.locuiesc la 200 mile,singur,printre americani.nimic incomod dar as dori sa cunosc romani in zona,poate ne imprietenim,cine stie?atmosfera romaneasca este diferita si uneori imi lipseste.am o experienta asemanatoare in atlanta de peste un an.e un loc plin de romani de toate calitatile.am avut si momente grele dar si momente frumoase cu unii dintre ei.nu e vorba ca nu m-as descurca,cred ca o pot face oriunde cu experienta acumulata.doar as vrea sa cunosc ceva romani.am 40 ani si ma pregatesc sa fac o excursie saptamana viitoare la biserica ortodoxa din zona dallas.in trecutul meu nu prea indepartat am cunoscut o pereche de romani din dallas care mi-au spus ca romanii de acolo nu sint prea prietenosi si deschisi.sa fie oare adevarat?

Alex69
26.08.2007, 19:30
Salut,eu locuiesc in Plano Tx si merg cand si cand la biserica romaneasca din Coleyville.Daca nu ai ajuns acolo inca eu cred ca ar fi o experienta placuta,preotul este un om deosebit iar romanii sunt oameni normali,cu bune si rele probabil dar sunt romani cu care poti sa discuti !!!

Unde anume locuiesti ?

Succes