PDA

Arată versiune întreagă : Bere Ursus!

Deea
23.09.2004, 13:39
Am uitat sa va spun, ce mare descoperiere am facut in weekend !! Am fost impreuna cu Laura (de aici de pe forum) la un magazin cu produse europene si am gasit.....Bere Ursus !!!! (De fapt Laura a ochit-o , eu mai fusesem acolo si n-o observasem) Uraaaaa!

Si au si o multime de vinuri romanesti ! Cine isi mai aduce aminte - Feteasca e dulce sau sec ? Si Murfatlarul la fel - e dulce sau sec ? Sint atit de multeeeee !!

Mai e cineva care a gasit produse romanesti prin imprejurimi ?

angela
23.09.2004, 19:44
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

faci si pentru mine un pachet cu vinuri? smileys/smiley86.gif

feteasca poate fii de toate felurile mai bine uita-te pe eticheta ar trebui sa scrie ce fel de vin este

Astept vinurile, daca au grasa, tamaioasa romaneasca, busuioaca, pinot sau dacia vreu si eu vreo cateva sticle </TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Deea
24.09.2004, 13:19
Din ce zici tu, au numai Pinot gris &amp; noir.

danielle
28.09.2004, 15:35
Pai si eu am gasit mai multe magazine de acest fel. De exemplu, la Zacky, au vinuri romanesti cat cuprinde si de asemenea si bere Ursus(e adevarat, la 2,49 sticla). Mie insa nu mi-a placut niciodata berea Ursus, asa ca...trista treaba.

La John's au de asemenea vinuri romanesti, salamuri romanesti, jumarisi apa minerala romaneasca.

Mai avem un mic magazin romanesc(cred ca se numeste Europa Deli)unde au ciocolata Poiana, apa minerala, vinuri, bors romanesc si alte cele ca acasa.

Deea
29.09.2004, 10:32
Danielle,

Simbata cind ne vedem trebuie neaparat sa-mi aduc aminte sa iti cer adresele de la magazine !! Bat sarbatorile la usa si vreau sa cumpar bunataturi romanesti sa le aduc colegilor de serviciu care ma tot intreaba ba de vinurile romanesti, ba de ce mincaruri avem....

sorin
29.09.2004, 10:52
Andreea, vrei adrese de magazine romanesti si europene din California? Check this out smileys/smiley1.gif:

http://www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=90
Daca vreunul dintre voi mai gasiti si altele spuneti-mi sa le adaug pe lista.
Mersi!

Deea
29.09.2004, 11:09
Sorin, multumesc pentru link !!

Danielle zicea ceva de Jon's Market...Si Laura mi-a zis ca a gasit brinza de burduf la un Jon's Market. Am sa ma uit pe net sa gasesc adresa.

Ion Calenic
12.10.2004, 21:42
Hi Romanian/Californian Ladies,

I am Ion from Johannesburg, South Africa and I'd like to tell you that:

- berea URSUS se produce in Romania cu tehnologie (si propietate) Sud Africana (South African Brewery este a doua mare companie de bere din lume);

- doresc pentru trei luni (Decembrie-Februarie) o locuinta (two bedrom) aproximativ ieftina si intr-o zona unde sa nu-ti fie frica sa te duci pina la magazinul din apropiere (daca exista);

- daca nu stiti de asa ceva, va rog sa-mi indicati cel putin citeva zone unde se poate gasi ceva bun pina in 1000 de dolari pe luna;

- Hawaii sunt un vis pentru doua trei saptamini de vacanta,dar acolo este o planta (invader)care ma intereseaza si nu este exclus sa deschid un business acolo intro zi;

- ma intereseaza de asemenea daca cunosteti romani interesati de medicina herbalista (alternative/ complimentary medicine) sau care vor sa-si dschida un health/beauty salon;

- daca vre-o data vreti sa vizitati Sud Africa, voi fi fericit sa va ajut.

In rest va doresc o zi buna si sa aveti tot ce va doriti.

Cu toata stima,

IM

E-mail: syringa@syringabio.co.za

pinkishclaud
06.12.2004, 19:36
salut la toti

daca scriu cu greseli - va rog sa ma scuzati..(parintii au plecat din romania cind eam la scoala elementara...smileys/smiley18.gif)

asi vrea sa gasesc un restaurant romanesc in los angeles - sint aici de 3 ani.. si imi cam este pofta de sarmale si cozonac..mai ales acum de craciun...daca aveti un lead bun - o s-a va multumesc mult de sfat

e-mail meu este claud_god@yahoo.com

sarbatori fericite.

07.12.2004, 02:30
daca te uiti un pic mai sus o sa vezi un link pentru restaurante romanesti smileys/smiley94.gif