PDA

Arată versiune întreagă : Picnic romanesc in LA

AndaF
28.06.2007, 18:17
Daca votati pentru "altundeva decat LA" - va rog sa postati un mesaj cu o alta sugestie de locatie.

Am bifat - allow multiple votes in this Poll - INSA va rog a nu vota 2 locatii sau 2 dati diferite - alegeti 1 locatie si 1 data.

Am adaugat optiunea - decembrie - deoarece alti membrii s-au arata a fii interesati de aceasta data...va rog sa votati pentru iulie - august, panain decembrie mai este...

initial m-am gandit la data sa specific 28 iulie si 4 august, dar cred ca este mai bine numai luna...

Va invit la vot!

divo
28.06.2007, 18:49
Anda..cred ca trebuie sa fie de fapt 2 poll-uri!Unul cu data si unul cu locatia! S-au facut anumite specificari de locatie..si cateva pentru data!

Poti sa il refaci tu asta..sa fie cumva pentru data?Si..eventual mai fa unul..pentru locatie!smileys/smiley2.gifSi..mai specific...!!

Dehh..acuma vin si eu cu bagatul de vina!!!!smileys/smiley36.gif

AndaF
28.06.2007, 19:27
Ahhhhh frate, o sa deschidem 5 subiecte pe tema Vestitului Picnic Din LA!!! si pana la urma, neintalnim la "pastele cailor" smileys/smiley2.gif

Revin... am ramas fara tigari si nu rezist fara - ( aviz copiilor - nu faceti ca mine smileys/smiley2.giffumatul este daunator) si vorbim despre ce si cum trebuie modificat...

Divo - tu vrei ca picnicul sa aibe loc in iulie - pe ce data? ce locatie?

P.S. - eu am adaugat s alta locatie " altundeva decat LA" si " LA" hmmm zona crepusculara...

Eu o sa respect dorinta majoritatii si n-o sa votez smileys/smiley2.gif

dixy2k
11.07.2007, 06:55
Sint noua pe forum si sper sa nu va suparati pe mine, dar vad ca tot dezbateti despre picnic si tot nimic inca. Nici o data stabilita si nici o locatie sigura deocamdata. Sa inteleg ca toti locuiti in zona LA, Santa Monica sau San Fernando Valley? Am inteles din alte postari ca sint altii si prin Orange County; ei sint cumva dispusi sa ajunga in Griffith Park? Pt mine personal nu ar fi asa de departe dar Griffith Park parca nu avea o reputatie asa de buna.

AndaF
11.07.2007, 11:54
Bine ai venit printre noi Dixy! smileys/smiley1.gif

Eu sunt in San Diego, si sunt dispusa sa merg in LA pentru picnic smileys/smiley2.gif

Numai sa ne intalnim odata smileys/smiley36.gif

divo
11.07.2007, 14:05
Pai vad ca majoritatea au optat pentru luna iulie! Dar..din pacate..nu avem o data! Deci..intalnire ar fi in iulie(?), la Griffith Park! Dixy2k..de ce zici ca nu are reputatiebuna parkul?Mie mi s-a parut chiar ok...!smileys/smiley2.gif

Deci..:14-15 iulie,21-22 iulie sau 28-29 iulie?smileys/smiley1.gif

dixy2k
11.07.2007, 19:44
Divo, Griffith Park este unul din locurile in LA unde poti cumpara ID false smileys/smiley2.gif. Nu cred ca asta ii aduce o reputatie prea buna. Oricum ar fi nu am probleme in a veni chiar si in Griffith Park. 14-15 iulie voi fi in San Francisco probabil dar 21-22 ori 28-29 suna bine. smileys/smiley1.gif

AndaF
11.07.2007, 21:08
Cat traieste, omu' invata - ID-uri false smileys/smiley36.gif

Pentru mine 28-29 iulie sau august, nu mai devreme smileys/smiley1.gif

13.07.2007, 00:07
Sunt noua pe forum. Locuiesc in San Marcos de 3 ani si nu cunosc nici un roman de cand sunt aici. Sunt interesata pe ce data doriti sa aveti picnicul. Eu pot veni pe data de 28-29 iulie. smileys/smiley17.gif

AndaF
13.07.2007, 00:56
Bine ai venit Gwied! smileys/smiley4.gif daca se strag mai multi romani din SD, mutam picnicul aici smileys/smiley2.gif asa-i Divo? smileys/smiley36.gif

divo
13.07.2007, 11:27
Anda..normal!!smileys/smiley4.gif

Si ca o concluzie,intalnirea din LA va avea loc pe data de 29 iulie in Griffith Park! Contactati-ma pe privat, sa stabilim amanuntele!smileys/smiley2.gif

Dr. Mirela
15.07.2007, 10:02
Am inteles eu bine??? 29. iulie in Griffith Park?
Mai e actuala informatia?

Draga Divo, am incercat sa iti scriu, dar mesajul mi-a fost respins pe motiv ca a ta cutiutza postala ar fi plina pina la refuz smileys/smiley1.gif.

Am veni si noi (eu si sotul), dar poate nu ar fi rau sa stim exact unde si care ce sa aduca.

Astept.... raspuns!

AndaF
15.07.2007, 16:29
Corect... acum daca este stabilita data si locul, cine se ocupa de organizare? La ce ora vreti sa fie intalnirea? Aveti steag(uri) romanesti sau baloane cu tricolorul... ca sa gasim locul in parc? cat de mare este parcul?

Sunt mai multe variante:

- fiecare se descurca de mancare, bautura etc

- cineva anume ( din LA) cumpara tot ce trebuie + gratar(e), lazi frigorifice sa tinem totu' la gheata smileys/smiley2.gifsi cheltuielile se impart frateste smileys/smiley1.gif

sau... veniti voi cu variante smileys/smiley2.gif

P.S. Nu stiu cum este prin LA, insa aici daca dai o petrecere-n parc trebuie sa mergi de dimineata si sa-ti intinzi mese, scaune etc, ca altfel se ocupa ...

divo
15.07.2007, 19:47
Mda..steaguri...!smileys/smiley9.gifEu nu am...din pacate!smileys/smiley5.gif

Parerea mea este ca fiecare sa vina cu ceva de mancare (carne)..plus fiecare ce bea!!smileys/smiley4.gifGratare sunt acolo...!

Cat despre ora..nu stiu..sa fie 10-11AM...?smileys/smiley2.gif

AndaF
16.07.2007, 22:30
N-am cum sa ajung pe la 10-11 AM - tu esti la o aruncatura de bat de parc, dar mie o sa-mi ia 2 ore cel putin ( plus pauze sa-si intinda copii "chisherele" smileys/smiley36.gif) Voi puteti sa incepeti de la 10, eu o sa apar mai tarziu...

divo
16.07.2007, 23:32
Anda..e ok!O sa va asteptam!Dar..am zis sa mergem mai repede...sa prindem loc!smileys/smiley2.gif

Daca mai aveti cumva idei..despre ce ar mai trebui sa facem..le astept!

Dar..trebuie cumva sa ne intalnim..deoarece Griffith Park ..e mare!smileys/smiley4.gif

O sa ne mai conversam pe privat..eventual sa facem schimb de numere de telefon!smileys/smiley2.gif

AndaF
17.07.2007, 02:06
Steag nici eu nu am... o alta sugestie ar fii baloane rosii, albastre, galbene- grupate cate trei in jurul locului de intalnire...

Locuri de intalire ar putea fi:

Colonel Griffith Statue

Mulholland Fountain

Hollywood Sign

Planetarium

The Autry National Center http://images.google.com/imgres?imgurl=http://upload.wikimed (http://images.google.com/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b4/AutryCenter_02.jpg/180px-AutryCenter_02.jpg&imgrefurl=http://en.wikipedia.org/wiki/Autry_National_Center&h=135&w=180&sz=7&hl=en&start =15&um=1&tbnid=C61WaA7GVAoECM:&tbnh=76&tbnw=101&pr ev=/images%3Fq%3Dstatues%2Bgriffith%2Bpark%2Blos%2Bang eles%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3Den%26rls%3Dcom.m icrosoft:en-us%26sa%3DN) ia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b4/AutryCenter_02.jpg/180px -AutryCenter_02.jpg&imgrefurl=http://en.wikipedia.org/wi ki/Autry_National_Center&h=135&w=180&sz=7&hl =en&start=15&um=1&tbnid=C61WaA7GVAoECM:&tbnh =76&tbnw=101&prev=/images%3Fq%3Dstatues%2Bgriffith%2 Bpark%2Blos%2Bangeles%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3 Den%26rls% 3Dcom.microsoft:en-us%26sa%3DN

http://www.magazineusa.com/images_st2/ca/la2/ca_la_griffith_map.gif

AndaF
17.07.2007, 02:08
Harta amanuntita a parcului

http://gocalifornia.about.com/gi/dynamic/offsite.htm?zi=1/XJ (http://gocalifornia.about.com/gi/dynamic/offsite.htm?zi=1/XJ&sdn=gocalifornia&cdn=travel&tm=31&gps=55_40_127 6_875&f=20&su=p531.31.152.ip_p531.29.420.ip_p284.8 .150.ip_&tt=2&bt=0&bts=0&zu=http%3A//www.lacity.org/RAP/dos/parks/griffithPK/masterplan2005/fig0105.htm) &sdn=gocalifornia&cdn=travel&tm=31&gps=55_40 _1276_875&f=20&su=p531.31.152.ip_p531.29.420.ip_p2 84 .8.150.ip_&tt=2&bt=0&bts=0&zu=http%3A//www.l acity.org/RAP/dos/parks/griffithPK/masterplan2005/fig0105.ht m

dixy2k
18.07.2007, 07:15
Deci fiecare sa aduca ce-l lasa inima de minca de pus pe bbq, inteleg.

Astept sa vad unde decideti locul de intilnire in parc si sa speram ca nu se va mai "supara" nimeni pe site ca sa ne dea probleme sa accesam site-ul.

Dr. Mirela
22.07.2007, 23:38
Seara buna!
Recunosc ca e cam tirziu - mai ales ca eu sint treaza pt a lucra, nu pentru a ma chat-ui :-(

Nu am mai auzit/ citit nimic despre programatul picnic - duminica viitoare? Mai are loc? Cite persoane vom fi? Si cum reusim sa ne adunam? (presupunind ca vom fi mai mult de... doi!).

Mie mi-a mai venit o idee, la ora matinala... Am fost simbata trecuta la Getty, unde au avut concerte gratuite toata seara. Lumea vine cu paturi, cosuri si laditze frigorifice etc. Ne-am putea intilni si acolo, de exemplu pe la ora 4pm. Macar am sti exact unde, si de la ora 6pm ar fi si muzica...
Cine ce zice???

Bun, destul deocamdata. Ca ma apuca zorile, si mai am de terminat niste tabele...

dixy2k
23.07.2007, 16:21
Vorbesti de sambata sau duminica? Daca e pe Duminica, ora 4 PM e cam tirziu, pt mine cel putin. Divo zicea ceva de 10 AM sa se faca adunarea pt picnic. Nici eu nu stiu nr de persoane care ne vom aduna la picnic. Eu una vreau sa vin si-mi aduc pitica cu mine.

ana_maria23
23.07.2007, 16:59
chiar nu am inteles cand o sa fie picnicul ??? Poate cineva sa anunte ceva concret chiar nu vreau sa ma trezesc de una singura in parc duminica smileys/smiley36.gif

AndaF
23.07.2007, 23:01
Din cate stiu eu picnicul va fii duminica 29 iulie - eu o sa ajung intre 12-1 la pranz, depinde cum este traficul...

Divo - alte amanunte? smileys/smiley4.gif

Dr. Mirela
24.07.2007, 18:03
Da, si eu am inteles ca duminica va fi picnicul. Getty ar fi insa simbata.

Si cu toate ca e deja marti seara, nici eu nu stiu amanunte despre duminica ...

Sa speram ca vom reusi sa ne intilnim!

divo
25.07.2007, 10:52
Scuze..am avut ceva probleme "tehnice" aseara!!smileys/smiley36.gif

Deci..lumeeee..lumeeee.:

Duminica 29 iulie ,ora 10-11 AM....Locatia Griffith Park...adunare cu romanii din Los Angeles..si toti care vor sa mai vina!

O sa ne gasim dupa "insemnele" romanesti!O sa mai revin cu amanunte!smileys/smiley2.gif

dixy2k
25.07.2007, 22:01
Divo, parcul e destul de mare! Macar spune-mi pe ce parte trebuie sa-mi las masina ca nu vreau sa dau inconjur la parc ca Tazmanian Devil smileys/smiley15.gifSau gasim locul dupa mirosul cirnatilor pe bbq smileys/smiley2.gif?

divo
26.07.2007, 21:48
Imi cer scuze..azi a fost o zi plina...!smileys/smiley7.gifMaine o sa revin cu info!smileys/smiley2.gif

gretaleib
28.07.2007, 10:46
O caut pe Angela Balaneanu(Asteleanu) prietena din liceu (am invatat la liceul Lazar din Bucuresti). Amterminat liceul in 1964.

Ea s-a casatorit in Romania cu ing. Cornel Balaneanu si au fugit din Romania CRED CA PRIN1968 (PRIN PREOTUL GILDAU ORI PRINTR-O SECTA DE ADVENTISTI.

IN aMERICA A INTRAT CU NUMELE DE ANGELA BALANEANU

SI S-A STABILIT IMPREUNA CU SOTUL EI IN CHICAGO. Intimplator am aflat de la o ruda de a ei ca s-ar fi despartit de sotul ei si ca ar fi invatat chimia si ca locuieste la LOS ANGELES

vA ROG SA MA AJUTA-TI SA O GASESC PE PRIETENA MEA CEA MAI BUNA DIN TINERETE.

GRETA

divo
28.07.2007, 14:43
"Ample free parking is available on the south side off of Vermont Canyon Road inside the park"

Aici se poate parca, si de aici o sa ne vedeti!Vor fi baloane rosu-galben-albastru vizibile!

Oricum am numerele de telefon ale unor forumisti...!Dar..pentru ceilalti care vor sa vina...locul de intalnire e in parcarea de mai sus!!

Ne vedem maine!!!smileys/smiley63.gif

AndaF
30.07.2007, 17:00
Picnicul a fost foarte reusit - a trebuit sa schimbam locatia - alt parc, nu Griffith, caci nu era voie sa faci gratar...

Oameni de treaba - mancare pe masura - m-am delectat cu mititeii facut de tatal lui Dixy, cu ciocolata adusa din Ro de Mirela smileys/smiley9.gif si cu carnati/crenvusti afumati adusi de Divo smileys/smiley17.gif ahhhh sa nu uit de gogonele smileys/smiley2.gif

Am avut si un episod care mi-a dat palpitatii ( Dixi multam' de recuperare)

Acum intrebarea este - pe cand un nou picnic? smileys/smiley36.gif Da' veniti voi incoace sa faceti si voi vreo' 3 ore-n traficsmileys/smiley2.gif smileys/smiley36.gif

Dr. Mirela
30.07.2007, 17:32
Da, vreau sa ma alatur si eu Andei: si noi ne-am simtit minunat! Ma bucur mult ca am reusit sa ne intilnim si sa ne cunoastemsmileys/smiley32.gif.
A fost o idee grozava! Si, intr-adevar: pe cind urmatorul???
Noi nu avem nimic impotriva sa fie inspre San Diego smileys/smiley4.gif.

Bravo Divo smileys/smiley20.gif, bravo baietilor cu gratarul, bravo Andei si familiei pentru kilometrii facuti...

A big
smileys/smiley31.gif

dixy2k
30.07.2007, 18:33
Divo, am uitat de muraturi!!! Cind am ajuns acasa mi-am adus aminte ca n-am incercat muraturile! Multumim de initiativa cu gratarul smileys/smiley32.gif. Data viitoare poate aranjam si de o muzica smileys/smiley2.gif. Am ceva CD-uri cu muzica romaneasca dar e din cea de betie smileys/smiley2.gif.

Daca e spre San Diego, Anda, eu voi fi cam singura in aceiasi situatie ca si tine din cauza piticilor! Restul, ai vazut sint liberi si dezlantuiti smileys/smiley4.gif

Anda, voi sinteti chiar in SD sau pe undeva intre SD si LA?

AndaF
30.07.2007, 19:25
Chiar in San Diego smileys/smiley4.gif

O sa postez si cateva poze cu traficul ( la pozele mele), sa vedeti si voi, prin ce-am trecut smileys/smiley36.gif dar s-a meritat! smileys/smiley2.gif

Pana atunci, o poza cu mititeii smileys/smiley4.gif

http://i21.photobucket.com/albums/b256/anda7654/DSC04586.jpg

divo
30.07.2007, 22:14
Lume..lume!Imi pare bine ca ne-am cunoscut...!Si..mai alesmi s-a demonstrat din nou..ca tot ce incepe cu stangul..se termina bine!!!smileys/smiley36.gifNoi ne-am simtit foarte bine..!!Va multumesc!!smileys/smiley2.gif

Etee..ca tre' sa mergem la San Diego!!!Iaca..o facem si pe asta!!!

P.S. Muraturile..sunt safe..!!Adika..nu mai sunt!!!smileys/smiley36.gif

Dar..din pacate..am pierdut toate pozele!!Sper totusi sa mai recuperez maine ceva..si sa postez!!Sper!!!smileys/smiley4.gif