PDA

Arată versiune întreagă : singur in Las Vegas

daniel_c
26.06.2007, 19:21
Salut tuturor!

Sunt nou venit in Las Vegas si as vrea sa cunosc si alti romani. Nu sunt singur daca exista comunitate de romani pe aici dar din ceea ce-am citit se pare ca da.

sebaats2002
18.10.2007, 06:44
Salutare Frate iaca nu esti singur in las vegas ; mai is si alti romani dar sunt in numar mic si din cate am reusit eu sa aflu exista o comunitate de romani dar habar nu amcum sa dau si eu de ei .Daca mai esti si tu prin vegas da un semn de viata sa vedem doara doara reusim sa dam de ei.

pepeer2
18.10.2007, 18:56
Primulloc unde gasiti romani daca va intereseaza cu adevarat sint cele 2 biserici din Vegas si adresele le gasiti pe forum. Sint multi romani care lucreaza in cazinouri dar trebuie sa cititi atent numele de pe ecusoane.Bafta la cautat

ganno
13.11.2007, 12:49
salut doresc sa vb cu romanii care sunt deja stabiliti in Las Vegas ID ionescuasociation@yahoo.com

18.12.2007, 06:03
sunt cel putin 5000 de romani in las vegas, majoritatea lucrand in cazinouri, au pana si-un ziar http://lvromanian.com/distribution.asp (http://lvromanian.com/distribution.asp)si 2 biserici

01.01.2008, 18:05
smileys/smiley7.gif eu nu inteleg de ce vrei sa dai de ei? cand tu mai ales daca acum ai venit in America,ar trebuii sa fugi de ei? DON'T TALK WITH THEM!!!!!

Din propria experienta iti spun ca nu este bine sa umbli cu ei. In curand prietenii romanasi iti vor deveni dusmani. Nici unu nu o sa te ajute cu nimik!! that is for sure!! dar nu este nici o suparare ca nu vor sa te ajute dar o sa te dezinformeze si o sa te minta de parca ei or sa traiasca mai bine daca tu o duci mai rau!!! Nu am intalnit asa ceva la nici o alta nationalitate. Unchiul meu,cand m-a luat de la aeroport mi-a spus ca o sa trebuiasca sa ii dau 500$ chirie daca vreau sa stau la el,asta fiind prima data in America. Mult mai bine o sa te intelegi cu Americanii sau Mexicanii sau cu oricine altcineva daca sti engleza.

but it'sup to you men,I know you don't believe me, You will see!!!!!

de ce nu incerci sa te integrezi printre Americani? ei ce au? sau aici nu sunt buni decat banii lor?

Mie singurii romani care imi plac sunt cei din Romania!!

vlada
26.01.2008, 23:28
Da am auzit si eu de lipsa de bunavointa a conpatriotilor nostri de prin america. Pot doar sa banuesc de ce se intimpla asa. Din experienta proprie poti sati spun ca oamenii nimerind in aceasta jungla pot sa se schimba mult, prietenii pot devenii dusmani si cel mai rau e ca iti pot face rau fara ca tu macar sa iti dai seama. Cunosc citeva grupuri de prieteni care venind in state au inceput sa se urasca ca nimeni altcineva.
Eu la rindul meu am fost foarte surprinsa de bunatatea mexicanilor. Am cunoscut o familie de mexicani care mau facut sa ma simt ca un membru al familiei.
Iar din partea concetatenilor am primit atitudine mai rea ca din din partea oricui. Desi nu vreau sa fii suspicioasa si sa te feresti de lume, dar pazea, concetatenii pe carei cunosti in rominnia sun diferiti de cei din state.

05.06.2008, 21:24
smileys/smiley7.gif eu nu inteleg de ce vrei sa dai de ei? cand tu mai ales daca acum ai venit in America,ar trebuii sa fugi de ei? DON'T TALK WITH THEM!!!!!

Din propria experienta iti spun ca nu este bine sa umbli cu ei. In curand prietenii romanasi iti vor deveni dusmani. Nici unu nu o sa te ajute cu nimik!! that is for sure!! dar nu este nici o suparare ca nu vor sa te ajute dar o sa te dezinformeze si o sa te minta de parca ei or sa traiasca mai bine daca tu o duci mai rau!!! Nu am intalnit asa ceva la nici o alta nationalitate. Unchiul meu,cand m-a luat de la aeroport mi-a spus ca o sa trebuiasca sa ii dau 500$ chirie daca vreau sa stau la el,asta fiind prima data in America. Mult mai bine o sa te intelegi cu Americanii sau Mexicanii sau cu oricine altcineva daca sti engleza.

de ce nu incerci sa te integrezi printre Americani? ei ce au? sau aici nu sunt buni decat banii lor?

smileys/smiley1.gif Hey-be nice! Uiti ca si tu esti unul dintre romanii de care vorbesti. Nu poti sa generalizezi chiar asa! Sunt de acord cu tine in multe privinte dar asta nu o sa ma opreasca sa vorbesc cu persoane din tara mea fara sa le dau nici macar o sansa. Am avut si eu cateva prietenii care au esuat-cel mai mult ma deranjeaza cand sunt repeziti, galagiosi si necivilizati, dar tot sunt deschisa ptr noi relatii. Un lucru trebuie sa va amintiti: lasati taranismul acasa.smileys/smiley39.gifOh, si mai ganditi-va si la altii, fiti sinceri si bine intentionati.&nbsp ; ;&nbsp ; ;&nbsp ; ; smileys/smiley102.gifA warm welcome to all the new romanian arrivals-good luck to you! It won't be easy but it's worth it! editat de sorin: invata te rog sa folosesti corect "quote"

05.06.2008, 21:47
Eu stiu de o biserica romaneascala intersectiaMaryland Pkwy si St Louis, cred ca se tine la ora 12 Duminica-biserica e inchiriata asa ca nu o sa vedeti nimic pe romaneste pe dinafara. Se afla vis-a-vis de biserica Sf. Ana-cred.

Eu am 29 de ani si locuiesc in NW- Las Vegassmileys/smiley102.gif, am un program cam incarcat dar mi-ar place sa iau legatura cu persoane din Romania care locuiesc prin apropiere-only nice people please!smileys/smiley17.gif

ValentinaL
03.07.2008, 06:31
Salut,

impreuna cu sotul meu am ajung in Las Vegas in martie,suntem singuri.....cu dor de casa...cu dor de prieteni...iar eu cu dorinta ascunsa de a ma intoarce in Bucuresti...

am avut o "placuta" experienta asemanatoare cu a lui rch_famous+

am citit ca sunt 5000 de romani in las vegas? sa fie adevarat?

saptamanal ne facem cumparaturile la magazinele cu "specific european" si nimic...nu am intalnit pe nimeni...niciodata

Sfat? ganditiva bine inainte de a pleca din Romania...nu e asa rau

dacacinevatraieste sau a trait ceva asemanator,astept un semn...

catavencu1
24.07.2008, 15:14

So much truth in this!

Eu traiesc in Cleveland, OH si am avut aceeasi experienta aici. Sunt in US de 12 ani si am trait printre romanai numai un an, in primul as dupa care m-am suparat. Cred ca Romaninii buni care au ajuns in America sunt cativa. Sunt curiosa unde sunt......