PDA

Arată versiune întreagă : San Antonio

foryoutupac
17.06.2007, 07:43
Buna, eu si un prieten de al meu vrem sa ne mutam in jurul luni decembrie in San Antonio din Michigan. Dar nu stim in ce zona a San Antoniului sa ne mutam, noi am vrea sa ne mutam intr-o zona unde in apropiere este un community college si un college care sunt bune, un centru comercial unde iti poti face toate cumparaturile, un loc unde sa poti iesi seara pe afara si sa te distrezi.Adica noi am vrea sa ne mutam intr-o zona buna linistita si unde in apropiere sa fie tot ce iti trebuie pentru viata de zi cu zi.

Rog persoanele care stau in San Antonio si cele care au stat acolo, sa ne dea niste puncte de reper.

balance882001
21.08.2007, 14:20
Te-as sfatui sa cauti in partea de Nord. Eu locuiesc in NE. Nu cauta in Sud.

mediasky
22.08.2007, 16:10
aici e beton.

http://maps.google.com/maps?tab=wl

zip 78249

chase hill blvd zip 78256 ai apartamente in o zona plina de studente

AlinaK
08.09.2007, 09:29
Eu si sotul meu ne-am mutat in San Antonio in martie. Singurul lucru care il stiam e ca USAA are sediul principal aci, si ca probabil e o zona buna. Nu ne-am inselat, deocamdata stam cu chirie intre Friedricksburg si Hubner, e zona super. Langa noi e un shopping center, doua cinema-uri, freeway I 10, 1604 si 410 care te duc peste tot in oras, Costco, Sams Club si toate magazinele mari, LaCantera Mall, Six Flags - parc de distractii, universitate (UTSA) si medical center, toate la 5 minute distanta.

12.10.2007, 08:09
Salut! Eu si sotul meu ne-am mutat in San Antonio de 3 luni si stam in zona North Central pe Blanco si e super.Suntem aproape de 1604, Walmart, Costco.Zonele unde sa va uitati sunt north central, NorthEast si North West dar daca vreti sa fiti aproape de universitate atunci probabil NorthWest.

Succes!

papara_monica
24.10.2007, 07:10
ma bucur sa citesc atatea mesaje de la romanii din san atonio
eu sunt singura aici.....cu viza de turist si innebunesc sincer.
am hotarat sa vin aici ptr o femeie de care m-am indragostit si sincer in romania nu poti avea o viata gay....oamenii sunt mult prea "incuiati"
am zis ca aici e lumea mea....am avut si noroc de a primi viza ..... dar uite...sunt aici.....fara job fara carnet de conducere....toata ziua in casa.INNEBUNESC.....smileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gif
daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi sau macar sa iesim la o bere sa povestim sa ies din starea asta
adresa mea de mail e papara_monica@yahoo.com
scrieti-mi

foryoutupac
26.12.2007, 23:50
Multumesc pentru informati, am sa imi caut un apartament in partea de nord atuncismileys/smiley1.gif. Craciun Fericit si La Multi Ani