PDA

Arată versiune întreagă : CALIFORNIAN PICNIC

xsonixs
17.09.2004, 09:15
Ar fi o idee minunata sa ne intilnim toti la un picnic undeva....sa povestim prin ce am trecut...etc.etc.etc am vazut k in chicago s-a intimplat asa ceva...de ce nu si la noi?

Deea
17.09.2004, 09:24
Am auzit pe cineva(pe un alt forum) mentionind un festival al romanilor care s-ar fi desfasurat in Burbank, nu zicea cind.

Am cautat pe internet de-am ametit festival romanesc, n-am gasit nimic. Doar unul acum 3 ani in Griffith Park...

Ar fi tare frumos sa reusim sa organizam ceva:)

xsonixs
17.09.2004, 09:58
propun organizarea unui picnic romanesc....sa ne intilnim asa totzi... :D care vrea? deea...zi si mie user de yahoo...dak e sa mai vb si noi :D in afara forumului k e mai simplu

Deea
17.09.2004, 12:37
Imi pare rau Xsonix, dar nu intru niciodata pe yahoo messenger. Dar putem vorbi pe forum !

Si subscriu la ideea cu picnicul!!

xsonixs
17.09.2004, 12:52
oky deea.....desi mi se parea mai simplu pe messenger...oricare...chiar si msn.....

haidetzi oameni buni la picnic...:D nu v-atzi saturat de americanii astia? hai la reuniune smileys/smiley32.gif

danielle
21.09.2004, 10:56
Subscriu si eu la ideea cu picnicul. Problema este unde, cand si cum? Ceva propuneri? Deea, tu esti de mai mult timp aici asa ca poate stii niste locuri potrivite pentru asa ceva. Si dupa ce gasim o adresa, stabilim si noi o zi, ne facem si traseul si ne vedem.

Am auzit ca se pot organiza picnicuri in parc, in anumite parcuri. Din pacate eu nu stiu nici unul de acest gen. Dar am remarcat un loc frumos pentru picnic la Laguna Beach, in apropierea plajei, un loc cu copacei, umbros si dragut.

Alte idei?

Danielle

angela
21.09.2004, 11:01
uite va propun si eu ceva. Haideti toti in Hawaii ca stiu eu toate parcurile unde se pot face picnicuri, fara nici un fel de taxa de intrare sau mai stiu eu ce altceva.

Cati va oferiti sa veniti?? smileys/smiley2.gif

Deea
21.09.2004, 13:20
Angela, ai grija ca te trezesti cu musafiri pe cap !!! :))

Danielle - cred ca picnic se poate organiza pe peste tot...Ne uitam pe o harta si vedem unde gasim un parc sa ne convina la toti. Unele parcuri au pina si gratare - sa nu trebuiasca sa-ti cari de acasa (dar n-am incercat niciodata - arata cam ..murdarele).

xsonixs
21.09.2004, 13:25
da....am observat si eu acele gratare...parca puse de forma....nu stiu....sa ne adunam mai multi si sa ne gandim la locul...data etc :D

nu se mai ofera nimeni

sauzimdebine
21.09.2004, 13:26
eu va invat cum sa ajungeti la ANGELA....smileys/smiley36.gif

ori mai bine asteptam sa se mute la SD si mergem mai multi smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

sorin
21.09.2004, 13:34
sauzimdebine...urmatorul picnic il organizezi tu la NY. la chicago a fost, in california e pe aproape....you're next smileys/smiley1.gif

angela
21.09.2004, 13:48
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>
<BLOCKQUOTE id=cb509620>

ma bucura faptul ca o sa veniti smileys/smiley2.gif, stiu sigur ca nu va veti rataci in special in urma indicatiilor lui sauzimdebinesmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

@sauzimdebine- pai daca vor sta sa ma astepte pe mine pana in mai anul viitor le trece pofta de picnicuri smileys/smiley36.gif

totusi are dreptate Sorin, apucate de organizat un picnic la NY pentru ca in decembrie ( retine anul asta smileys/smiley36.gif0 acolo sunt smileys/smiley17.gif
</BLOCKQUOTE>

sauzimdebine
21.09.2004, 15:57
nici o problema - cand ajungeti la ny mergem la picnic - Angela, sa te vad in decembrie la iarba verde la nysmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

sauzimdebine
21.09.2004, 16:19
Duminica, pentru ca se anunta vreme buna, o fiu la picnic. Sunteti toti invitati.

<h2>Directions</font></h2>

<blockquote>from Manhattan:
Take the Long Island Expressway</span> 46 miles to Exit</span> 53N</span> (Sagtikos-Sunken
Meadow</span>).
Go straight to the end, the northern ternminus, to the park - o data
ajuns in park, prima la dreapta la picnic area, urmatoarea la
dreapta intri in parcare, mergi pana in coltul opus intrarii - nu este
nevoie de gratar, ai nevoie doar de carbuni si mititeismileys/smiley36.gif

</font></blockquote>

<center>
Governor Alfred
E. Smith

Sunken Meadow State Park

PO Box 716

Kings Park, New York 11754

(831)269-4333</font>
</center>

angela
21.09.2004, 16:55
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

In decembrie facem unul de interior</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

danielle
28.09.2004, 14:41
Hei, ce s-a ales de picnicul californienilor daca se tine la New York?

In alta ordine de idei, putem tine acel picnic oriunde, atata timp cat e in zona ca sa putem ajunge dimineata si sa plecam seara, ca altfel trebuie sa face rezervari pentru dormit.

In ceea ce priveste gratarele care deja exista acolo, noi intotdeauna le folosim pe alea, nu ne mai caram de acasa cu gratare, pentru ca nu prajim carnea direct pe fierul ala murdar ci il invelim cu folie de aluminiu adusa de acasa.Si e si curat. Asta am rezolvat-o, pe cand picnicul?

Poate discutam mai multe sambata, cand ne si intalnim la Dunarea. Cine mai vine?

xsonixs
12.10.2004, 15:29
in primul rand ce e Dunarea? in al doilea rand......nu am mai intrat p net k am fost foarte busy...

danielle
13.10.2004, 12:49
Dunarea este un restaurant romanesc din Anaheim(30 mile de LA). Si noi ne-am intalnit deja la Dunarea si inca o data la Knott's Berry Farm(parc de distractii tot din Anaheim). Si am avut deja si un mic picnic cu prajiturile facute de Laura.

Danielle

kiki
03.02.2005, 10:56
Am fost la Dunarea o singura data. A doua oare era inchis! Cum de au program doar de cina? Si eu chiar vream sa gust si eu vestita ciorba de burta. Ce dezamagire! Nu stiu cand imi mai fac curaj de stomac de vacuta feliat cu mujdei si ardei iute ... poate daca se pune mult mult mult mujdei, ca imi place usturoiul la nebunie! smileys/smiley2.gif

angela
03.02.2005, 11:00
Kiki, eu ti-am zis sa nu mananci ciorba de burta de la Dunarea daca asta e prima oara, vezi daca tu nu ma asculti?? cel putin ti-a demonstrat cineva de sus ca am dreptatesmileys/smiley36.gif, dar nu insistasmileys/smiley36.gif

Mai bine hai in Hawaii ca iti fac eu ciorbitasmileys/smiley2.gif

dancing_fire
03.02.2005, 11:03
KIKI e pe vine!!!!smileys/smiley17.gifCiorba de burta, bine-nteles!!!smileys/smiley36.gif

Tata a luat viza pe 10 ani si ajunge aici saptamana viitoare pe 9. Deci cat de curand o sa mancam ciorbita de burta(hai sa-l lasam putin sa-si revina din ameteala si din euforie, ca doar nu m-a vazut de 2 ani, iar pe Eric niciodata!!!!)Si nu la Dunarea, care probabil ca are asa de multi clienti incat isi permite sa tina inchis in week-end.smileys/smiley5.gif

angela
03.02.2005, 11:06
carmen cum ai facut sa ii dea viza pe 10 ani? Ce acte ai depus? Cat timp a durat? Mersicsmileys/smiley2.gif

kiki
03.02.2005, 12:19
Ia povesteste-ne si noua pe cine a vrajit tatal tau de e asa euforic smileys/smiley36.gif

10 ani... uau! Bravo! Ti-am zis eu ca trebuie sa ia vizamacar casa vina sa-mi faca mie ciorba de burta, dar n-am crezut ca 10 ani ia ciorba asta sa se faca ...smileys/smiley9.gif

visez Hawaii, dar trebuie sa-mi tin zilele libere pt plecatul in Romania pt nunta smileys/smiley5.gif

dancing_fire
03.02.2005, 12:28
La 57 de ani, mai usor cu vrajtul!!! Ma gandesc si eu, ca nu se stie niciodata!!!smileys/smiley36.gif

Cat despre ciorba nu o sa trebuiasca sa astepti 10 ani. O sa fie inainte sa pleci in RO, promit!!!smileys/smiley2.gif

kiki
03.02.2005, 12:37
Perfect! Poate vine si Angela cu oala de ciorba dupa ea si apoi putem degusta in voie pe la toate colturile ca betivanii smileys/smiley36.gif

kiki
18.02.2005, 04:53
Deabia astept vremea buna ca sa trantim si noi cateva picnicuri la iarba verde si la nisip smileys/smiley36.gif

dancing_fire
18.02.2005, 04:55
Me too!!!!smileys/smiley17.gif

kiki
18.02.2005, 05:18
Dunarea nu e deschisa decat pt cina si are de la o anumita ora "acompaniament muzical" si mai are un televizor imens pus pe PRoTV International. ... Am vazut-o pe Teo...mama ce-a mai slabit, si Mihaela de la "De 3 ori femeie". Niciodata nu mi-a placut atat de mult nici una dintre ele, dar dupa un an de cand n-am mai pus picior in Romania mi s-a parut atat de minunat sa fiu parte dintr-un colt cu totul si cu totul romanesc.

Asa ca ...

Eu propun sa trantim o cina urmata de un mini chef la Dunarea in jur de 8 Martie, de ziua noastra, a femeilor. Barbatii sunt invitati si ei ...cu flori bineinteles smileys/smiley2.gif Pe 5 sau pe 12 Martie (pica Sambata).

Voturi?

dancing_fire
18.02.2005, 05:22
Ok, dar seara dupa 9 apar si eu cu sotiorul meu, ca pana atunci avem program bb.smileys/smiley2.gif

kiki
18.02.2005, 05:24
Nici o problema ...se incinge cheful pana veniti ... voi numai trebuie sa intrati in HORA!!! smileys/smiley36.gif

Da-le de veste si vecinilor!

danielle
18.02.2005, 06:11
Din pacate luna asta o sa fiu cam aglomerata, la fel si cea viitoare. Pe 5 n-am cum, in nici un caz, pentru ca o sa vina o familie din Ro la noi(si trebuie sa-i luam de la aeroport, etc)dar pe 12 martie as putea(zic eu) sa fac cumva.

kiki
18.02.2005, 07:28
Incercam pe 12 atunci!

Mai pune cineva votul in caciula?

Laura
18.02.2005, 08:45
Si eu ma inscriu...in principiu ar trebui sa pot si pe 5 si pe 12.

danielle
18.02.2005, 11:06
Hei Laura, cu cine tii, zi pe 12 martie, please...smileys/smiley19.gif...

Laura
18.02.2005, 12:00
Cu 12 martie bineinteles...smileys/smiley1.gif Eu tocmai
ce-am terminat cu midterm-urile si pana pe la mijlocul lui martie sunt
mai linistita. Mai am totusi niste teme de corectat ... sa vedem ce au
mai scris studentii mei. Oricum e mult mai usor decat cand am eu
examene.

Acum ma chinuiam cu niste sarmale ca weekend-ul asta o colega
organizeaza un pot luck si cred ca sarmalele ar avea succes. Sper sa
iasa, dar oricum am timp sa fac altceva daca nu arata bine. smileys/smiley9.gif

danielle
18.02.2005, 16:17
Ce fata buna esti Laura, sper sa-ti reuseasca sarmalele...stau numai cu pumnii stransi...smileys/smiley32.gif

Laura
19.02.2005, 05:18
Sa stii ca au iesit bune...chiar si dupa criteriile mele. John zice si el ca sunt bune, dar lui ii place aproape orice.smileys/smiley17.gif

Dupa bucatareala de ieri insa, azi trebuie sa trec la corectat...si asa n-am nici un chef.....smileys/smiley5.gif

kiki
19.02.2005, 10:59
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Asa-i si sotul meu ... ar manca orice daca e pregatit (cooked). Si
totul e foarte bun din punctul lui de vedere asa ca nu ma bazez pe el
cand imi dau cu parerea despre cum mi-a iesit mancarea, dar stiu sigur
ca indiferent cum iese el o mananca si inca foarte fericit. Si ma si
lauda smileys/smiley9.gif Stiu eu de ce ... ca sa fac mai des mancare ... fat chance smileys/smiley17.gif

Cum merge cu corectatul Laura? Sotul meu e tot profesor dar a terminat cu corectatul pe saptamana asta smileys/smiley4.gif

kiki
24.02.2005, 04:47
Deea ... ai vazut ca punem de o mamaliga pe 12? smileys/smiley36.gif

dancing_fire
24.02.2005, 04:53
Hei, chiar nimeni nu are chef de un chef pe 12 martie?! Haideti fetelor ca doar sarbatorim 1 si 8 Martie!!!smileys/smiley17.gif

Deea
24.02.2005, 06:26
12 Martie - absolut !

Laura mi-a scris si mi-a zis de chef - de fapt asta m-a si impins sa vin inapoi pe forum... Mi-am zis "nu se poate, fetele astea se distreaza fara mine!!" :)

Asa ca...abia astept !

kiki
24.02.2005, 06:53
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifBravo Laura!

Imi asum toate responsabilitatile si iti acord draga Laura un biloi alb! smileys/smiley36.gif

Deea
24.02.2005, 08:11
Fetelor,

Chiar vrem sa ne ducem la Dunarea ? (Stiti cum e la Dunarea - program intre anumite ore numai ....si cel mai probabil va fi plin ochi)

Nu vreti sa cautam alt loc?

kiki
24.02.2005, 09:15
Plin ochi? O singura data am fost si era gol golut....credeam ca asa e deobicei smileys/smiley92.gif

kiki
24.02.2005, 09:16
si era sambata

Deea
24.02.2005, 09:17
Eu am fost de 2 ori. A doua oara , golutz, intr-adevar. Dar prima oara am picat in mijocul unui botez si era super plin.

kiki
24.02.2005, 10:03
putem intreba din timp daca au rezervare pt vreo "chestie mare" smileys/smiley36.gif

danielle
24.02.2005, 10:31
Putem chiar face rezervare daca ne decidem pentru ziua si ora stabilita.

Deci cum ramane?

Sincera sa fiu nici eu nu ma omor cu Dunarea, nu mi-a placut de prima data cand am fost dar daca voi insistatila Dunarea, n-am cum sa fiu contra curentului si ma "sacrific".

Deci cine vine pe 12?

Carmen, Kiki, Deea, Laura si eu, cu jumatatile aferente? S-ar putea sa mai vin eu cu cei care vin noi aici(inca 2). Dar atat? Restul californienilor dorm?

Eu mai am o propunere. Daca e vreme frumoasa, am putea iesi la un picnic-gratar, pe zi, undeva langa ocean. Ce ziceti?

Deea
24.02.2005, 10:44
DA DA DA ! Hai la picnic, da-o-ncolo de Dunarea (nici nu-i asa frumos acolo), hai la balta, ca doar vietzuim in California !

kiki
24.02.2005, 11:43
Ce ziceti de Santa Monica? Ca-i asa de frumos aici? Tuturor le place smileys/smiley36.gifSi mie mi-ar conveni ne minune ca-i langa mine. Dar vin oriunde ...

Nu stiu cum e Carmen cu Eric, daca poate sa-l duca la picnic, ca si la restaurant zicea ca vine dupa ce-l cuca pe bebe smileys/smiley9.gif

kiki
24.02.2005, 11:48
Hai la vot cu picnicul ca odata ce avem locul si ora dau telefon la inca cativa romanasi de prin zona care nu se dau pe interneturi prea mult si poate au vreme sa vina si ei.

kiki
24.02.2005, 11:50
MEDIEVAL TIMES!!! Punem de un picnic si acolo numa sa-l realizam pe primul (12 martie) ca ne tot laudam de-o vreme! smileys/smiley36.gif

Deea
24.02.2005, 12:13
Eu votez pentru picnic. Pe linga Santa Monica unde propunea Kiki, mai avem Palos Verdes, Redondo Beach , Hermosa Beach, Manhattan Beach, Long Beach, Seal Beach, Huntington Beach...plin de biciuri, numai noi sa ne urnim:)

Deea
24.02.2005, 12:16
De fapt...hai sa asteptam veste de la Carmen cum /cind poate sa vina (din moment ce bebe nu poate sa vina la betiveala cu noi smileys/smiley1.gif) si dupa aceea in functie de cum pot si ei veni batem in cuie locul si oracu pricina.

kiki
24.02.2005, 12:20
Eu nu cunosc decat biciul din Sfanta Monica ...asa ca daca altii-s mai umblati decat mine ... da-ti cu votul. Stiu ca in Santa Monica, ai pier-ul si banda aia asfaltatat unde ne putem da in talente pe role, biciclete sau triciclete si mai au plase de volei...parca am vazut masute de picnic ...

Asteptam sugestii si voturi.

V-am zis. Eu vin oriunde!

kiki
24.02.2005, 12:20
ok Deea ...asa vom face

Deea
24.02.2005, 12:24
Mie-mi place cel mai mult Manhattan Beach colt cu Hermosa Beach (sint lipite una de alta) - ara ca niste statiuni ! Cel putin Manhattan Beach, de cite ori ma duc acolo, ma simt ca in vacanta!

kiki
24.02.2005, 12:27
ah ...locuri noi si frumoase...deabia astept

Carmen!!! Alooooooooooo! Te asteptam cu drag si nerabdare sa-ti dai cu parerea!

dancing_fire
24.02.2005, 12:31
Copii, bebele meu nu sta prea mult intr-un loc daca nu il plimbi mereu. Si mai trebuie sa mai si doarma, sa-l schimbi de pampersi, iar la plaja nu se prea reuseste. Iar daca mai este si departe de Anaheim unde locuim, cand il duc acasa, cand ma intorc...E rau cu un bebelussmileys/smiley19.gif...o sa vedeti voi, ca pana pe la 1,5 ani nu prea puteti sa plecati nicaieri. Oricum si la Dunarea daca mergem, eu si sotul meu venim pe la 9 seara dupa ce se culca bebe.

Asa ca pr mine o sa cam cada plaja...pacat, dar nu-i nimic, mergeti voi si-mi povesteste Danielle cum a fost. .

Laura
24.02.2005, 13:57
Atatea discutii aici, dar in timp ce voi puneati tara la cale, altii (adica eu) ma plictiseam/ pardon, invatam...pe la scoala.

Cum eu n-am bebe sau alte responsabilitati majore, pot sa vin cam oriunde, oricand....

Picnicul suna bine, dar sincera sa fiu, la vremea asta in costum de
baie nu ma vad decat daca vreau sa tremur toata ziua. Asa ca plaja,
plaja, dar sa fie si pe langa un loc unde sa ne putem adaposti astia
mai frigurosi.

danielle
24.02.2005, 18:48
Picnicurile nu sunt chiar pe plaja dar au vedere la plaja. Mie mi-e cel mai drag la Laguna Beach unde au cateva locuri super faine amenajate pentru gratar. Dar cred ca asta ar fi cam departe de Kiki si Deea.

La Santa Monica n-am vazut locuri amenajate pentru picnic, cel putin nu pe langa zona Pier-ului dar daca stie Kiki ca exista, or fi.

Deci, incotro?

kiki
25.02.2005, 05:45
Chiar langa pier nu cred ca sunt locuri de picnic, doar daca nu vreti sa va intovarasiti cu oamenii strazi care dorm si-si petrec vremea pe zona verde de la baza pier-ului.... Cam aglomerat as zice eu. Zona de picnic e langa postul de salvare 26, eu acolo ma duc deobicei la plaja.

Daca vreti alte plaje sunt deacord, problema e ca trebuie sa o taiem pe Carmen de pe lista in acest caz. Ce ziceti sa facem un sacrificiu si sa mergem la Dunarea, sa facem noi atmosfera, sa o avem si pe Carmen langa noi? Daca trupa se incheaga bineputem face mii de picnicuri cand nu trebuie sa cautam"umbra de frig" smileys/smiley36.gif

angela
25.02.2005, 06:02
Dar cate probleme mai apar in privinta gasirii unui loc bunsmileys/smiley9.gif, asa ca am sa va ajut eu un picsmileys/smiley2.gif

Veniti duminica sau in orice duminica in Oahu si va duc eu la cele mai
frumoase locuri de picnic, totul gratuit, trebuie doar sa aducem
carnea, carbunii si bautura(sau biberonul Kiki ca mai am 2 sticle de vinsmileys/smiley36.gif)

Noi suntem deja 4 romani aici asa ca ne vom simti minunat spersmileys/smiley2.gif

Va asteptam cu drag,

Comunitatea romaneasca din Oahusmileys/smiley2.gif

Deea
25.02.2005, 06:11
Sint de acord cu Kiki - daca tot ne-am hotarit sa ne intilnim cu totii, hai sa facem in asa fel incit sa poata veni si Carmen.

dancing_fire
25.02.2005, 06:35
Multumesc mult fetelor!!!!smileys/smiley17.gif

kiki
25.02.2005, 09:21
Ramane Dunarea pe sambata 12 Martie. Din cate stiu eu Dunarea deschide abia la 6:30pm. Carmen nu poate veni decat la 9, asa ca7:30 sau 8pm e perfect ca ora de intalnire.

Sa va zic una buna: eu programam intalnirea asta de zor si cand s-a clarificat ca e pe 12, i-am zis si sotului sa nu-si faca alte planuri. El m-a intrebat: "Sambata pe 12 Martie vreti sa va intalniti?" Eu:"DA" El: " Pe 12 Martie adica" apasand pe fiecare cuvant. Eu simplu "DA". Vazand ca nu o scoate la liman cumine mi-a zis "Stii cape 12 se implineste exact un an de cand ne-am casatorit!" Ooops smileys/smiley17.gifSi cica barbatul e cel care uita datele importante ...smileys/smiley36.gifEh, asa ca o sa avem multiple motive pt a sarbatorii (ce bine ca el nu beasmileys/smiley36.gif caeu imi aduc biberonul) smileys/smiley36.gif

kiki
25.02.2005, 09:23
Angela, daca invitatia ramane valabila am sa-i fac o surpriza sotului cu 2 bilete pana la tine. Sa-ti perfectionezi dansul din buric! smileys/smiley2.gif

angela
25.02.2005, 09:51
Welcome girlsmileys/smiley2.gif

kiki
05.03.2005, 19:41
Insfarsit am revenit si eu din jungla jobului si a orelor fara sfarsit in lanturile sefilorsmileys/smiley36.gif

Vreau sa confirm cu toata lumea intalnirea de la restaurantul Dunarea
pe data de 12 Martie la ora 7:30pm ca sa putem si noi sa sunam sa facem
o rezervare!

Daca mai stiti alti romani prin zona sunt bineveniti!

va pup pe toate si pe toti!

kiki

Laura
05.03.2005, 21:04
Din partea mea poti conta pe doua persoane: eu si prietenul meu.smileys/smiley2.gif

kiki
06.03.2005, 08:15
Laura ...esti in cap de listasmileys/smiley2.gif

Deea
07.03.2005, 05:23
kiki - eu + sotul meu.

(Multzumim ca te ocupi de rezervari)

california69
07.03.2005, 17:04
In sfirsit ne-am adunat si noi de pe drumuri si am facut in asa fel incat pe data de 12 s i13 Martie suntem liberi si vom veni si noi la Dunarea. Sorry ca nu am participat si noila aranjarea intilnirii pe data de 12 Martie, dar din pacate am fost numai pe drumuri in ultimele 2 luni de zile, si oricum ne-am bazat pe Kiki si Carmen care se pare ca sunt la mare iniltime si stiu sa puna punctul pe i

Deci a sunat cineva la Dunarea pentru rezervare? Vreti sa ma ocup eu de rezervare?

Dabia asteptam sa vina simbata si sa ne cunoastem personal si nu numai virtual prin intermediul tastaturii si asa poate vom putea sa punem la cale mai multe intilniri si BBQ la plaja.

Noi am organizatin 2001cateva intilniri bune pe plaja in Huntigton beach si am reusit sa stringem in jur de 20-25 pe romani pe plaja , unde fiecare a venit cu ceea ce a crezut ca poate sa aduca si am stat pina la ora 3-4 dimineatza , am cintat, am povestit si ne-am simtit foarte bine. In cele din urma am reusit sa organizam de 5 ori acele focuri la ocean.

Am sa postez cateva poze de la acele minunate focuri de toamna.

Deci pina una alta , asteptam sa ne intilnim pe data de 12 Martie si vom mai vedea pe urma ce si cum.

Mihai si Corina

danielle
07.03.2005, 17:26
Hello, si eu sunt inscrisa pentru intalnire dar deja stiti asta cei mai multi dintre voi. Noi suntem 4 persoane(ne-am inmultit) asa ca...vom fi acolo cu biberoane smileys/smiley2.gifcu tot...smileys/smiley5.gif

Pana la urma cine face rezervarea? Ca si eu pot sa o fac?smileys/smiley5.gif

california69
07.03.2005, 18:17
Deci pina una alta pentru cate persoane trebuie sa facem rezervarea?

Kiki 2 persoane

Laura 2 persoane

Carmen 2 persoane

Danielle 4 persoane

California69 3 persoane

Deea 2 persoane

Deci pina acuma suntem 15 la numar. Mai este cineva ?

Lista este deschisa . Eu am sa sun maine si am sa fac o rezervare pentru 15-20 de persoane.

Este OK?

Mihai

california69
08.03.2005, 10:20
URGENT !

Am sunat azi la Dunarea si va trebui sa confirmam pina maine seara cate persoane pentru data de 12 Martie.

Astept sa confirmati fiecare sau daca stie cineva cate persoane vom fii , ar fi superb.

In principiu am vorbit pentru 20 de persoane . Ce ziceti , este bine sau trebuie pentru mai multi ?

Astept raspunsul vostru .

Mihai

kiki
08.03.2005, 12:08
Pana la urma vom sta in brate unul la celalalt daca chiar trebuie smileys/smiley36.gif Eu am sunat cativa pui de romani, dar trebuie sa-si verifice calendarele, iar altii o lasa pe ultima zi (poate, poate ii lasa de la serviciu mai repede sambata) ...

Maine fac adunarea sau scaderea si am sa-ti spun Mihai cate persoane se mai anunta.

Astea de la Dunarea vor sa stie doar daca sa taie vaca sau purcelu' ...dupa cati venim ... smileys/smiley36.gif asta-i grija lor

california69
08.03.2005, 14:26
Ideea este ca mai bine sa avem rezervare decat sa ne trezim in fata restaurantrului si sa ne spuna ca nu mai sunt locuri.

De aceea am crezut ca este mai bine sa ne rezervam locuri din timp, chiar daca Simbata cind vom ajunge acolo o sa fim doar noi singurii clienti.

Oricum, multumiri tuturor celor care au colaborat la organizarea acestei intilniri ( Kiki, Carmen si tutor care au ajutat smileys/smiley31.gif).

Astept sa ne intilnim simbata pe 12 Martie la ora 6:30-7:00Pm.

Mihai

dancing_fire
09.03.2005, 07:40
Hei, eu mai vin cu inca 2 persoane...deci iata ca suntem mai multi...

kiki
10.03.2005, 02:59
Eu am o persoana care va sta pana pe la 8 doar ca lucreaza de la 9, asa ca m-am angajat sa fiu acolo la 6:30pm.

Si cealalta d-soara e aproape sigur ca vine.

Mai astept vesti si de la altii ...

Deea
10.03.2005, 05:30
Fratilor !! Pina la urma e 6:30, 7:00 ori 7:30? Hai sa batem ora in cuie ca e aiurea sa venim fiecare la alta ora !!!!

danielle
10.03.2005, 05:36
Pai Carmen va veni la 9 seara, ce sa facem noi acolo de la 6.30? Si apoi cand vine Carmen sa vrem acasa?

kiki
10.03.2005, 06:13
Asa de plictisitoare ne crezi? smileys/smiley5.gif

Mie imi e teama ca nu ne ajunge toata ziua si noaptea sa ne cunoastem si sa horim! smileys/smiley36.gif

angela
10.03.2005, 06:43
Cand va intalniti sper sa aveti parte de un timp minunat. Sper ca prin
luna iunie sa mai faceti intalniri ca atunci aterizez si eu in San Dsmileys/smiley2.gif

kiki
10.03.2005, 07:39
Pana la urma te muti in San Diego anul asta sau nu? smileys/smiley29.gifImi tot dai socuri de genu asta si nu mai ai cu cine sa te arunci intr-un maraton "Friends" smileys/smiley36.gif

angela
10.03.2005, 08:52
Friends - am luat si seria 9. Iuhuu ca deja m-am uitat la toate cele 4 dvd-urismileys/smiley36.gif

Acum planul s-a schimbat si se pare ca mergem in San D. smileys/smiley2.gif

kiki
10.03.2005, 09:12
Eu pe 1 iunie ma intorc din tara muma smileys/smiley2.gif Tragem niste chefuieli apoi pe plaja pana nu mai vrem sa vedem nisip nici in vis smileys/smiley9.gif

kiki
10.03.2005, 09:14
Fetelor eu am sa fiu acolo la 6:30pm... ca sa fiu sigura ca deschid restaurantul ...nu de alta smileys/smiley2.gif Si apoi i-am promis prietenei mele care lucreaza de la 9 in seara aia (inalta parte) ca am sa-mi arat mutra la 6:30pm smileys/smiley9.gif

dancing_fire
10.03.2005, 11:38
Iar eu apar la 9:30. Sa nu care cumva sa va plictisiti casmileys/smiley7.gif...mai vin cu inca 2 persoane si e pacat sa ne facem de ras, doar noi romanii suntem vestiti pentru petrecerile noastre lungi, nu?smileys/smiley2.gif

kiki
10.03.2005, 12:04
Nu-ti fie teama Carmen. Aduc eu cate un biberon pt fiecare si pana vii tu toti o sa fie-n chef smileys/smiley2.gif

california69
10.03.2005, 23:44
\Am ajuns si noi acasa in cele din urma. Se pare ca nu ne-ati simtit lipsa smileys/smiley41.gif.

Oricum nu scapati de noi, am sunat la restaurant este totul aranjat pentru 20 de persoane la ora 6:30PM.

Noi aterizam la 6:30PM cursa speciala din San Diego . Deci Kiki, cred ca noi vom incalzi atmosfera pina la ora 9:30PM cind vor sosi si restul. Nu stiu de ce este atit de greu sa se stabileasca la ce ora si cine vine si asa mai departe. Fiecare sa-si consulte agentutza si ora si .........

Oricum noi vom ajunge la 6:30PM .

Mihaihttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley2.gif

kiki
11.03.2005, 04:14
Eu am sa-mi incarc masinuta cu oameni plini de chef si aterizez si eu la Dunarea la 6:30pm. smileys/smiley2.gif

Deea
11.03.2005, 06:02
http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley101.gifok, venim si noi pe la 6:30 ! (Aviz celor care vin mai tirziu - pina ajungeti voi, noi tura de la 6:30, o sa avem ceva biberoane la bord deja....he he smileys/smiley59.gif)

kiki
11.03.2005, 07:25
Nu cred ca va fi o problema pt Carmen ... ea o sa ne inteleaga ca are experienta cu Eric ...si o sa traduca toate gangurelile noastre ...smileys/smiley59.gifsmileys/smiley59.gifsmileys/smiley59.gif

danielle
11.03.2005, 18:26
Noi la 7 vom fi acolo. De-abia astept smileys/smiley59.gif.

sorin
14.03.2005, 05:20
S-ar parea ca toata lumea este inca mahmura dupa cheful de sambata, ca nu vad nici un comentariu smileys/smiley36.gif

kiki
14.03.2005, 08:54
Eu n-am glumit cand am zis ca-mi duc biberonul. Am comandat un Cotnari si pt ca era semi-dulce si aterizasem intre baieti only a trebuit sa dau sticla aia de vin gata de una singura ... si asa am facut smileys/smiley59.gif

Si am dansat cu un rrom (ca era si o petrecere pt o "inima de tiganca"la Dunarea) pana nu am mai stiut care e verticala si care e orizontala smileys/smiley9.gifSi-mi tot zicea "hai d'soara, nu te lasa" ... si eu nu m-am lasat ... smileys/smiley36.gifCe-am mai topait!

In rest ... muzica a fost prea tare ca urlam unul la altul sa ne auzim... si de-abia astept sa ies si cu fetele din celalalt capat de masala care n-am mai ajuns ca sa stam si noi la taclale ... se stiu ele... ca-s membre pe forum smileys/smiley2.gif

Trebuie sa mai punem de o intalnire ...dar intr-un loc mai ...civilizat smileys/smiley17.gif

Ieri a fost cea mai groaznica zi din viata mea (exagerez eu putin) ... sticla aia de vin numai nu voia sa ma lase-n pace smileys/smiley80.gif, si am jurat ca nu mai pun biberonul decat pe pahare de acum inainte smileys/smiley36.gif

angela
14.03.2005, 08:59
Kiki esti de coma, dar acuma macar sunt fericitasmileys/smiley36.gif,
cand vin in CA macar am cu cine sa pun din cand in cand cate un biberon
pe sticla. Nu beau des dar din cand in cand imi este dor de un vin bun
si o companie pe masura, ma refer intre prietenesmileys/smiley2.gif

Mai aveam suete in tara cateodata si tare bine ne mai era. smileys/smiley36.gif

kiki
14.03.2005, 09:30
Angela draga, pregateste-ti biberonul ca suete vor fi gramada. Gasca noastra de romani e pe masura! smileys/smiley2.gif

Ahh, sa nu uit. Am papat jumatate din ciorba de burta pe care si-a comandat-o Carmen la Dunarea si a fost excelenta. smileys/smiley2.gif ....eh, parerea expertei Carmen ...ca eu eram abia incepatoare! smileys/smiley9.gifPacat ca nu am avut un ardei iute, iute langaciorbita. Il daduse Carmen gata pana mi-a venit randul ...mie mi-au ramas semintele si coditasmileys/smiley17.gif

15.03.2005, 10:25
Kiki,ceva poze?smileys/smiley2.gif macar cu ciorba de burta ,ca tot nu imi place miesmileys/smiley36.gif

kiki
16.03.2005, 07:26
Mi-am lasat aparatul de foto acasa din motive de ... uituca ce-s. smileys/smiley2.gif Apoi de ce sa spargem anonimatul chiar noi, puii de california. Poate doar eu si tiganul meu dansaret smileys/smiley36.gifDeocamdata anonimatul imi convine de minune! smileys/smiley2.gif ...ca la restul dealtfel

Nu stiu ce se intampla de ceilalti forumisti care au fost prezenti nu-si arata "fetele". Macar un cuvant, doua ... Stiu ca acum putem vorbi la telefon toata ziua, dar se supara Sorin...si ni se termina si minutele smileys/smiley2.gif

Eh, tocmai am comandat Sichuan Shrimp si Garlic Noodles de la P.F. Chang's ca sa recuperez ardeiul ala iute care trebuia sa-l pap cu ciorba de burta. Am sa ma incalzesc intr-o clipita smileys/smiley9.gif

Kiki out

16.03.2005, 07:49
smileys/smiley36.gifglumeam si eu ,e mai convenabil sa ramii anonim ,parca te simti mai libersmileys/smiley2.gifvezi sa nu iei foc,http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gifpofta mare!

kiki
16.03.2005, 07:57
Asa trag un picnic pe mocheta asta de la birou de ma enervez ... in stil californian. Sa-mi mai racoresc si eu fundul dupa atata mancare iute smileys/smiley36.gif

16.03.2005, 08:07
smileys/smiley36.gifIa vezi au inceput sa iasa scintei?!smileys/smiley2.gifastea sint urmarile de dupa...

azi un coleg a intirziat la servici si il intrebau ceilalti rizind: Ce ai program californian?!smileys/smiley36.gif

dancing_fire
16.03.2005, 11:41
Hei, sunt si eu pe aici, dar tocmai azi s-a apucat seful sa ne contorizeze timpul la fiecare "duties" intr-o zi de muncasmileys/smiley7.gif. Se pare ca cineva m-a cam observat, asa ca mai putin cu internetul.

Cat despre poze, Laura a facut niste poze daca nu ma insel. Insa se pare ca iar a disparut Laura. Daca apare poate posteaza niste poze.smileys/smiley2.gif

Laura
16.03.2005, 13:39
De facut, am facut cateva poze, mai mult pe coltul nostru ce-i drept.
Insa dupa cum spunea si Kiki destui de multi dintre noi preferam sa ne
pastram cumva anonimatul, asa ca ar fi mai bine daca nu le postam aici.

angela
16.03.2005, 14:58
Sau postati si ne lasati pe noi sa ghicim care-i Kiki, cine e Carmen, Laura si tot asasmileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Tine vrajeala sau nu prea????smileys/smiley36.gif

danielle
16.03.2005, 20:57
Angela, nu tine vrajeala din pacate. Chiar vrem sa ramanem anonimi. Astfel cei ce nu ne cunosc vor incerca sa ghiceasca ce minunati suntem...noi californienii smileys/smiley2.gif. Si vor fi si mai curiosi sa vina aici sa ne vada pana facem o gasca maaaareeee, maaaareeee.

Angela, tu oricum vii in vara, asa ca...o sa ne vezi.

Dar serios, orice intalnire ar mai fi, eu la Dunarea nu mai calc...si nu sunt singura...care am promis asta.smileys/smiley5.gif

Deea
17.03.2005, 06:43
Danielle, subscriu !!

Daca vrem sa ne intelegem unul cu altul, trebuie sa stam departe de Dunarea. Muzica aia e arma de distrugere in masa !

kiki
18.03.2005, 18:09
Eu am sa ma duc din nou la Dunarea sa pap ciorba de burta si sarmalute
.... ca mi-e o lene sa ma apuc sa impatur sarmalele de numa' numa'smileys/smiley36.gif. Dar inainte de a da drumu la muzicantismileys/smiley9.gif

kiki
18.03.2005, 18:13
Azi am fost la o conferinta in Newport Beach. Pacat ca a fost asa
intunecat ca mai statea sa vad imprejurimile, dar cu ploaia si traficul
spre Santa Monica m-am gandit ca ar fi mai bine sa ma apuc de drum
imediat dupa ce s-a terminat conferinta.

Am vazut Huntington Beach si Euclid si Magnolia pe 405 S in drum spre
conferinta. Deci cumva Euclid si Magnolia, care stiu ca-s strazi in
Anaheim, ajung pana la 405?

Laura
18.03.2005, 18:28
Ambele ajung chiar pana la PCH.

sorin
23.03.2005, 07:01
S-ar parea ca prea le aveti cu biberonul ca dupa "picnicul" ala de la Dunarea sunteti cu totii in program de recuperare prelungita. Deh, lipsa de antrenament smileys/smiley36.gif

kiki
11.04.2005, 13:34
Asa e Sorin. Asa am tras din biberonul ala de s-a largit gaura si mi-a alunecat licoarea prea repede pe gat ... si din belsug. Asa ca recuperarea e de lunga durata smileys/smiley2.gif