PDA

Arată versiune întreagă : Cursa aeriana NY-Bucuresti - DELTA

charme
06.06.2007, 07:33
http://www.wall-street.ro/articol/Turism/29815/Delta-inaugur (http://www.wall-street.ro/articol/Turism/29815/Delta-inaugureaza-astazi-cursa-aeriana-New-York-Bucuresti.html) eaza-astazi-cursa-aeriana-New-York-Bucuresti.html

Pisoi
06.06.2007, 08:03
...si acest topic se incadreaza la Forumul INFORMATII UTILE

p.s. charme, multumim de informatiismileys/smiley32.gif...daca mai ai si altele te rog posteaza-le la info

06.06.2007, 16:36
Stiam ca din Primavara era cel putin Atlanta - Bucurestigata . JFK - Bucuresti suna bine dar am auzit ca preturile sunt descurajatoare. Plusand la pret prea mult risca sa nu castige piata asta pe care mizeaza dupa resuscitarea din faliment . intr-un fel, bine ca se mai afla cat inseamna un 1,500 de euro pe bilet de avion in dolari americani.smileys/smiley1.gif

Mare bila neagra noua ca TAROM-ul din 19 Noiembrie 2003 nu mai zboara la JFK . Atunci lipsa de clientela si unele conditii impuse de americani i-au facut pe romani sa se retraga desi sigla TAROM a zacut acolosmileys/smiley19.gifsi dupa. Din ce am auzit romanii nu erau de acord sa plateasca pt a avea avioanele revizuite in hangarele americanilor ci vroiau sa zboare inapoi imediat lucru cu care JFK nu a fost de acord . E destul de prostut totusi sa nu avem si noi linie aeriana in America cum au sute de tari ,unele mult mai sarace ca noi , parca promitea Basescu ceva ca o sa revina TAROM?

light
06.06.2007, 23:42
Da fapt pretul e chiar competibil, in iulie cam $1100.

Cit despre Tarom, ce sa mai povestim? Nu voiau sa plateasca revizia aici, in schimb plateau apartamente in hotel pentru personal. Si sarac si fudul....

pvflor
03.08.2007, 15:44
Stiam ca din Primavara era cel putin Atlanta - Bucurestigata . JFK - Bucuresti suna bine dar am auzit ca preturile sunt descurajatoare.

Informatie eronata!

Nu exista cursa directa Atlanta - Bucuresti.

Clonescu
21.08.2007, 07:10
De fapt este o cursa directa ATL-OTP, care face doar escala la JFK, si nu schimbi avionul; lucru important ptr cei in varsta sau care nu stiu engleza si se tem ca se vor rataci in JFK.

Cursa directa inseamna ca mergi cu acelas avion pana la destinatie; cursa non-stopinseamna ca nu faci nici o oprire. Cursa ATL-OTP este directa dar nu non-stop!

21.08.2007, 07:50
Stiam ca din Primavara era cel putin Atlanta - Bucurestigata . JFK - Bucuresti suna bine dar am auzit ca preturile sunt descurajatoare.

Informatie eronata!

Nu exista cursa directa Atlanta - Bucuresti.

Ok atunci inseamna ca m-a pacalit chiar un pilot de la Delta

vad ca si Clonescu zice la fel , poate am inebunit cu totiismileys/smiley36.gif

angela
11.09.2007, 08:41
Am tot cautat cursa aceasta directa si nu am gasit nimic, cine ma poate ajuta?smileys/smiley9.gif< =""><!--
var SymReal&#079;nLoad;
var SymReal;

Sym()
{
window.open = SymWinOpen;
if(SymReal != null)
SymReal();
}

Sym&#079;nLoad()
{
if(SymReal&#079;nLoad != null)
SymReal&#079;nLoad();
window.open = SymRealWinOpen;
SymReal = window.;
window. = Sym;
}

SymReal&#079;nLoad = window.&#111;nload;
window.&#111;nload = Sym&#079;nLoad;

//-->
</>

Laura
11.09.2007, 09:15
Mie imi apare des printre variantele ieftine de zbor spre Romania. Nu este insa in fiecare zi a saptamanii, asa ca poate tu ai cautat exact zilele in care nu este. Cel mai simplu este probabil sa mergi pe site-ul Delta.

angela
29.11.2007, 09:10
Am cautat si pe delta.com dar degeaba nimic direct, am gasit numai cu 1 stop sau 2
Mai are cineva idei??
< =""><!--
var SymReal&#079;nLoad;
var SymReal;

Sym()
{
window.open = SymWinOpen;
if(SymReal != null)
SymReal();
}

Sym&#079;nLoad()
{
if(SymReal&#079;nLoad != null)
SymReal&#079;nLoad();
window.open = SymRealWinOpen;
SymReal = window.;
window. = Sym;
}

SymReal&#079;nLoad = window.&#111;nload;
window.&#111;nload = Sym&#079;nLoad;

//-->
</>

29.11.2007, 09:58
eu am luat bilet la cursa delta pentru decembrie. Pleaca din JFK la ora 5 PM si ajunge a doua zila OTP pe la 9 dimineata

la intoarcere pleaca de acolo din otopeni la 1.20 PM. E zbor direct JKF-OTP si retur. Mi se pare ca avionul merge apoi pana in Atlanta.

Daca vrei un nr de agentie super la NY este 212 856 0191. Eu am luat dealurile cele mai bune de la ei mereu.

Pisoi
29.11.2007, 10:44
AdyC, bine ai revenitsmileys/smiley20.gif

...ce "marca" e aeronava? Boeing de care? ...sau altceva?

29.11.2007, 11:46
este BOEING 767 JET si face JFK to OTP 10 ore fix . De la OTP la JFK invers face 11 ore.

Pleaca de la JFK la 4.55 PM ajunge la OTP la 9.50 AM a doua zi. Invers pleaca de la OTP la 1.20 PM si ajunge la NY la JFK la 5.20 PM. Are ore destl de bune.

Nu stiu daca zboara chiar zilnic.

Sherlock
12.11.2008, 07:59
Intre timp cursa directa Bucuresti - NY a fost anulata, dar se pare ca se introduce din nou incepand cu iunie 2009.

http://www.standard.ro/articol_68383/delta_air_lines_to_resume_bucharest_new_york_fligh t.html