PDA

Arată versiune întreagă : k1 visa asteptam de 16 luni

specialleticia
06.03.2005, 02:44
Am citit si eu multe din mesajele si dicutiile de mai jos. Am depuse acte pentru K1 visa din 21 oct 2003. Noi am facut logodna in Romania dar nu am depus un astfel de act.( ca ne-am logodit in Romania)am primit un rasp scris de mana precum ca ne-au amnat actele pana in 17 iunie 2005 fara nici un fel de explicatie.

Online exista acest raspuns

Application Type:I129F, PETITION FOR FIANCE(E)

Current Status:

On June 28, 2004, your I129F PETITION FOR FIANCE(E) was received here for processing. It is taking between 15 and 21 days for us to process this kind of case. We will mail you a decision as soon as processing is complete.

Nu putem lua in considerare ideea de a angaja un avocat. Logodnicul meu are 4 copii si acum a ramas fara servici. Lucreaza ca si electrician.

A sunat la custome sevice si acum asteptam sa vedem un rasp la intrebarile lui. Am inteles de asemenea ca actele sunt la Washington Dc.si ca acest lucru e neobisnuit.

cum am putea actiona intr-o astel de situatie? aveti vreo idee???

specialleticia
07.03.2005, 04:20
vad ca nu prea aveti ce spune cand cineva asteapta pt K1 viza de 16 luni. Angela ai ajuns in Hawai in 13 zile ai vreo idee sa ma ajuti?

angela
07.03.2005, 05:08
Eu am venit cu K3, deci habar nu am nmic de K1. Imi pare rau ca nu te pot ajutasmileys/smiley9.gif.
Eu eram deja casatorita cand am venit aici. A fost rapid la mine dar
sincer chiar nu stiu sa iti dau detalii despre K 1 si de ce dureaza
atat de mult in cazul tausmileys/smiley9.gif. Imi pare rau ca trebuie sa treci printr-o astfel de situatie.

specialleticia
07.03.2005, 05:58
multumesc pentru raspuns si pentru parerile de rau, in asemenea situatie e bine sa stii ca cineva sufera cu tine, si iti este alaturi. Deci el a venit aici v-ati casatorit si apoi ati depus actele de aici? am inteles bine?

angela
07.03.2005, 15:24
Da, noi am depus actele din Romania, a fost mult mai simplu asa, cel putin in cazul nostrusmileys/smiley2.gif