PDA

Arată versiune întreagă : sufar de cancer... vreau sa mor

lianaman
24.05.2007, 02:34
Lupt cu aceasta boala crunta de cativa ani dar am ajuns la capatul puterilor. Atat fizic cat si psihic. Efectiv am ajuns sa-mi rog moartea, sa nu-mi mai fie frica de moarte. La inceput imi era frica ca nu o sa mai deschid ochii a doua zi. acum ma tem de inca o zi de chin... NU MAI VREAU SA TRAIESC! Pur si simplu!Dar nu o pot spune cu voce tare pentru ca nu vreau sa-i ranesc pe cei dragi! ei lupta in continuare, zilnic vin cu noi solutii, noi tratamente! Mi-am pierdut orice speranta, opentru ca efectiv nu mai am puterea sa lupt. Am dureri crunte si greturi cumplite. cu toate tratamentele pe care le fac. Mai mult nu se poate face. Am incercat totul... Acum vreau doar liniste, pace, odihna... Vreau sa mor, vreau sa incetez orice tratament. Dar cum sa le spun asta celor care ma vor in viata pentru a le fi sotie si mama?

angeline
24.05.2007, 03:26
Bine ai venit pe acest forum lianaman</span> !
este ingrozitor Liana </span>ce spui si te cred pe cuvant dar faptul ca ai tai te sustin, si spera, si te vor este mai mult decat minunat ! smileys/smiley4.gif
Liana</span> de unde esti ?

24.05.2007, 03:33
Liana, viata este o continua lupta. Tocmai asta e si frumusetea ei. Inteleg ca ai persoane dragi care doresc sa te aiba langa ele. E un motiv suficient ca sa te faca sa lupti. FA-O PENTRU CEI DRAGI. Altfel se poate interpreta ca siegoism. Nu crezi?

Noi suntem aici, prieteni virtuali si e inca un motiv in plus sa lupti. Noi te iubim si te sustinem.

lara_iulia
24.05.2007, 03:38
Buna liana,

In situatia in care esti tu acum este foarte important sa nu-ti pierzi credinta, credinta in Dumnezeu. Trebuie sa fii tare, sa lupti pana la capat...si sa nu-ti pierzi speranta...incearca sa fii optimista...si acest lucru te va ajuta foarte mult si in acelasi timp si pe cei dragi tie.

Iti doresc multa tarie sufleteasca si nu uita ca Cel de Sus are grija de noi toti!

24.05.2007, 06:10
Imi pare
rau pentru ceea ce </span>ti se intimpla si pentru
tot prin ceea ce trebuie sa treci .Am avut si eu un prieten care a trecut prin
acelasi lucru cu tatal lui,tatal lui ca si tine nu </span>mai vroia sa lupte si a intrerupt
taratamentul.Ceea ce pot sa-ti spun este ca pentru cei ramasi in urma este mult
mai greu dupa si sa accepte ca renunti si vrei sa ii parasesti mai
devreme este cumplit.Tu spui ca te gindesti la moarte , atita timp cit stii ca
s-ar putea sa pleci mai devreme ar trebuii sa apreciezi viata mult mai mult.Si
nu uita ca este usor sa pleci dar imposibil sa te mai intorci odata ajunsa
acolo.Nu renunta si lasa-i sa te ajute ,cind obosesti odihneste-te pe umarul lor . Mai tii minte povestea aia cu micutei sirena care prefera sa indure
dureri cumplite si sa-si piarda graiul numai ca sa fie alturi de cel iubit ?? !
Eu zic ca se merita toate astea cind esti iubit asa de mult si iubesti la
rindul tau maiales ca nu esti numai femeie ci si mama , curaj !Nu te gindii la moarte,gindeste-te la viata ! </span>

fifi
25.05.2007, 07:05
ce fel de cancer ai, lianaman? sau a recidivat?

pumitza
25.05.2007, 13:25
lianaman, imi pare tare rau. toate cuvintele la un loc un cuvint nu mai fac. eu zic ca eshti mai puternica decit pari sau lashi sa para. eu cred ca Bunul Dumnezeu tzi-a dat mai multa putere decit itzi imaginezi. avem un destin, avem o soarta de care nici macar nu shtim. avem incercari pe care trebuie sa le trecem, de cele mai multe ori ca Dumnezu Insushi sa-shi poat arata puterea divina. incearca sa ai cit mai multe amintiri alaturi de cei dragi tzie. ofera-le cit mai multe clipe din care sa se hranesca. suna putzin egoist, dar tu eshti cea care potzi sa induri mai mult decit ei. poate ca ziua de miine sa fie intr-adevar ceain care sa afli veshti mai bune.sperantza nu trebuie sa te parasesca. nu descatusha cutia Pandorei, mai ales pentru copii tai. sint alaturi de tine chiar shi numai virtual. nu este un ajutor prea mare dar rugaciunea mea, cit shi a celorlaltzi forumishti vor fi auzite de Bunul Dumnezeu. fie ca ziua de miine sa-tzi aduca lumina shi stralucirea bucuriei. sint sigura ca eshti o luptatoare shi ca luptzi umar la umar cu familia ta. nu renuntza sa luptzi.

26.05.2007, 05:50
lianaman,Dumnezeu nu pune pe umerii nostri o povara mai mare decat putem noi suporta.Puterea vine din dorinta de a trai...nu renunta la ea,atat timp cat mai exista o speranta.

Dumnezeu sa te ajute!