PDA

Arată versiune întreagă : networking pentru bunici in Orange County

agrun
16.05.2007, 08:52
Locuiesc in Irvine, Orange County si mama mea este in vizita pentru o
perioada indelungata. In cercul nostru de cunostinte nu este nimeni cu
o virsta apropiata de a mamei mele (58 ani) si as dori sa aflu daca nu
exista ceva grupuri de romani in zona in care as putea sa o introduc.
Banuiesc ca mai sint persoane in situatia mea, care ar dori sa creeze
pentru parinti un fel de retea de cunostinte.

Multumesc,

alina.

dixy2k
07.07.2007, 21:26
Abia acum am vazut intrebarea ta; sint noua pe forum asa ca-mi ia ceva timp sa citesc subiectele postate. Sint o gramada de romani de virsta mamei tale in Anaheim si Buena Park. De asemenea stiu ca se intilnesc la o biserica romaneasca pe undeva prin Torrance/South Bay Area cu diverse ocazii. Acolo s-ar putea intilni cu ei. Probabil pt Sf Maria in August or sa faca ceva la biserica; eu stiu numai din auzite pt ca nu particip la aceste intilniri.

12.07.2007, 22:52
Locuiesc in San Marcos, San Diego County si mama mea va veni in vizita din noiembrie pana in aprilie 2008. La fel am si eu aceeasi intrebare.Exista cineva in San Diego de o varsta apropriata mamei mele(65 ani)? Mama mea vorbeste numai romaneste. Doresc neaparat sa-i gasesc prieteni.Am aflat de biserica din San Diego.Am sa merg la biserica aceasta duminica.Eu sunt in San Diego de 3 ani si nu am intalnit nici un roman.

Multumesc si astept raspuns!smileys/smiley17.gif

caius23
17.10.2007, 13:47
http://www.romanianchurch-sandiego.com/

mai multe info despre unde e Biserica.

angela
18.10.2007, 23:48
Locuiesc in San Marcos, San Diego County si mama mea va veni in vizita din noiembrie pana in aprilie 2008. La fel am si eu aceeasi intrebare.Exista cineva in San Diego de o varsta apropriata mamei mele(65 ani)? Mama mea vorbeste numai romaneste. Doresc neaparat sa-i gasesc prieteni.Am aflat de biserica din San Diego.Am sa merg la biserica aceasta duminica.Eu sunt in San Diego de 3 ani si nu am intalnit nici un roman.

Multumesc si astept raspuns!smileys/smiley17.gif

Auch dar unde te-ai ascuns? Nu ai gasit nici un roman in San Diego? Eu am atat de multi prieteni acolo si comunitatea de romani e super. DUte la biserica si vei gasi multi de tot
< ="">