PDA

Arată versiune întreagă : Trece Dinamo de turul 3 pt grupe?!

tigrutzz
14.05.2007, 08:39
Intrebare intrebatoare.. Care dintre voi crede ca Dinamo poate sa treaca de turul 3 prelimibar ligi campionilor?! Si daca mai da Domnul sa ajunga si Steaua.. va dati seama.. noi, romanii, sa avem 2 echipe in grupele ligii campionilor!! S-ar scrie istorie, chiar daca nu ar trece de grupe (lucru care nu se va intampla oricum, DACA ajung acolosmileys/smiley17.gif). Deci.. microbistilor.. sondaj pana aflat adevaru'smileys/smiley2.gif. Care ce ziceti?!

sorin
14.05.2007, 09:13
cam devreme pentru raspunsuri. trebuie vazut cu cine pica in turul 3, mai ales ca dinamo va juca mai mult ca sigur cu un cap de serie. daca steaua termina pe locul 2 si merge in liga, e posibil sa aiba adversari mai usori un pic, dar ce echipa mai e accesibila in ziua de azi?smileys/smiley75.gif

cum le-o fi norocul.

14.05.2007, 20:19
Cam devreme pt raspunsuri intr-adevar dar pt a ne da cu parerea cat de cat cred ca se poate. Asta daca este ok cu Sorin.

Steaua trece in turul 3 automat deoarece in turul 2 nu prea sunt echipe de fotbal . Iar in turul 3 cele mai grele "nume" ar fi gen Levski Sofia sau Fenerbahce. Deci cu siguranta Steaua va juca in UCL din nou, pe munca...... lor de data asta . Dinamo tre sa mai munceasca sa ia campionatul si la anul si de o maniera si mai clara daca e cu putinta. Pana atunci cred ca ne-am invatat lectiile si nu ne asteptam la minuni . Printre ce adversari ar putea intalni Dinamo se numara Real Madrid , Arsenal, Liverpool sau Milan si inca cateva nume de genul asta , ca echipe "4star" ar putea intalnii FC Sevilla , Benfica , Werder Bremen , Ajax si numai in cele din urma ar fii vreo 2-3 nume accesibile gen Levski Sofia sau Besiktas. Dupa cum se observa cu ochiul liber cel mai greu adversar al Stelei ar putea sa fie cel mai accesibil pt Dinamo. Vom vedea la tragerea la sorti ,Dinamo a fost mereu ghinionista si nu speram la Levski dar macar sa nu fie maitare de un Ajax caci cu cele top shelf n-avem nici o sansa . In cazul ala nasol Dinamo tre sa puna mana pe casma si la rame in UEFA si la un nou titlu

sauzimdebine
14.05.2007, 20:43
Indiferent de bunatatea sortilor, felicitari Dinamo si multa bafta in continuare. Cum multa bafta le doresc si celorlalte echipe romanesti, indiferent de culorile lor.

tigrutzz
15.05.2007, 05:58
Dupa cum zici tu Claudiu.. Dimano nu prea are sanse.. Steaua in schimb are mai multe. Adevarat.. Dinamo a fost cam ghinionista mai tot timpul.. dar ar fi vremea sa aiva si ei putin noroc asa cum au nevoie romanii de altfel smileys/smiley1.gif. Eu sper sa se califice amandoua indiferent cu cine pica.

BAFTA LA ROMANI!!!

pepper
16.05.2007, 15:01
Primul pas important pt. Dinamo e ca l-au tinut pe Rednic ca antrenor. Daca mai fac 3-4 achizitii de jucatori valorosi sa speram ca se vor califica pina la nivelul grupelor. Cu Steaua e acceasi problema antrenor bun si achizitii de jucatori. Si apoi ce va fi se va vedea.smileys/smiley32.gif

sorin
16.05.2007, 16:17
pepper, daca tot esti parior, ai curaj sa pariezi ca jiji nu-l schimba pe amarasteanu' de oli? smileys/smiley2.gif

pepper
16.05.2007, 18:29
Sa pariez directv cu tine, ma lasi sa inteleg. Am curaj sa pariez ca il schimba incepind cu campionatul viitor. Daca esti interesat spunepe cit pariem.smileys/smiley32.gif

sorin
16.05.2007, 18:34
simbolic, pariez $1, pentru ca nu vreau sa-ti iau banii. smileys/smiley36.gif

oops, deja suntem off topic, asa ca hai sa revenim la titlul topicului. dinamo are cam 1-2 echipe accesibile, dar sa vedem cum va sta cu norocul la tragerea la sorti.

tigrutzz
17.05.2007, 03:05
Dupa cum vad eu in presa in ultima vreme, Dinamo tine de jucatori si nu vinde, asta e un semn bun, pt ca daca ati urmarit presa.. au fost oferte decente pt Lobont, Radu Stefan si nu numai. Cu Rednic pe banca si cu putin noroc ar fi sanse sa intre in grupe.. Speranta moare ultima, ce mai!smileys/smiley2.gif.
Cat despre Steaua, cu Berbecali la achiziti, la facut echipa si la vandut jucatori.. nu vad tare bine treaba. Sa vrei sa-l vinzi tu pe Elton, care joaca fotbal si sa-l ti pe Jijel Coman, care saracu' a cam expirat (cu tot respectu' ca`i roman). Sa vinzi tu jucatorii straini, numai pt ca is straini, asta e cea mai mare prostie pe care am putut-o vedea in fotbal! Si din nou oierul iese in evidenta prin prostie!
Oricum, eu mai sper in calificarea amandorura.
S-auzim de bine!

marian42
17.05.2007, 20:26
Pentru claudiunj</span>, cu prietenie !smileys/smiley4.gif

http://i57.photobucket.com/albums/g240/musashi1643/image.jpg

17.05.2007, 21:36
Heiprietenesmileys/smiley31.gif,place poza cu care ma flatezi dar sa nu deranjam,hai ca mie unul imi lipsesti mult pe forumul de fotbal si nu numai .hai vino sa mai vorbim mai mereu ca inainte .fii rapidist si vino din nou pe forum

Mersi pt poza ! Augh Augh Augh !

pepper
17.05.2007, 21:50
Cred ca ilustrata i se potriveste mai bine lui jiji becali ca il spunea luiMM "Cum ti-a amortit mina??!! Ce fel de razboinic esti de nu mai poti tine sabia in mina". Asta se intimpla dupa ce MM a lipsit o saptamina si a motivat ca a avut probleme medicali; adica ia amortit o mina.smileys/smiley36.gif

tigrutzz
19.05.2007, 03:12
Gata pepper</span>, nu mai e jiji razboinic, acuma razboinici is dinamovistii smileys/smiley17.gif. No offense la dinamovisti! smileys/smiley4.gif.

29.05.2007, 21:07
Astfel cele 16 echipe cap de serie in Q3 vor fi : Liverpool, Arsenal, Benfica, Ajax Amsterdam, Valencia, Werder Bremen, Celtic Glasgow, Lazio, Glasgow Rangers, Sahtior, Besiktas, Anderlecht, Dinamo Kiew, (marea noastra speranta) Levski Sofia, inca o echipa din Spania si efectiv in ultimul rand Steaua. Echipa din Spania se va alege intre Real, Barcelona sau Sevilla depinzand de ierarhia finala dupa disputarea ultimelor 2 etape. Desigur cea mai rapciugoasa echipa din lista de mai sus ne este interzisa, data fiind apartenenta la aceiasi tara cu noi, curat ghinion !!!De asemenea este de notat ca Besiktas, Sahtior, Levski, Glasgow Rangers si Steaua vor disputa si turul 2 de calificare si in cazul unor suprize, echipele care ar elimina una dintre acestea vor lua locul pe lista de capi de serie ceea ce ar fi un avantaj pentru noi.

Ros_Albastru
30.07.2007, 09:17
Sa speram ca Dinamonu vatrece de grupe(sper sa nu va suparati prea tare pe mine pentru acest mesaj) La voi se vede altfel rivalitatea din tara.

Campioni am fost,Campioni vom fi,Pina vom muri,STEAUA BUCURESTI!

sorin
30.07.2007, 10:11
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Ros_Albastru[/B], in primul rand suntem romani in meciurile internationale si apoi suporteri ai echipelor X, Y, Z, etc. Atitudinea suporterilor echipelor din Bucuresti lasa uneori de dorit si se lasa de multe ori cu suspendari de stadioane, acesta denotand faptul ca se exagereaza

Ros_Albastru
30.07.2007, 11:12
Nu pot sa nu iti dau dreptate referitor la ceea ce mi-ai raspuns dar ca fata imi este frica sa mai merg la un meci pe stadioanele din Romania pentru ca s-ar pute sa nu mai ajung intreaga acasa. Suporterii nu mai vin la meci sa incurajeze echipele, auzi numai injuraturi si vezi numai batai. Eu una nu l-am auzit pe Borcea sau Copos si multi altii sa incurajeze echipa Steaua atunci cind disputa meciuri internationale.Eu nu am auzit un suporter rapidist sau dinamovist care sa tina cu Steaua.Eu nu am nimic cu jucatorii care sint mai moderati in declaratii, dar violenta pleaca in principal de la patronii si presedintii de cluburi care prin declaratiile care le fac incita la asemenea acte. Din pacate la capitolul civilizatie si bun simt am ramas mult in urma. De ce nu ar putea suporterii sa ia exemple de la galeriile marilor echipe engleze care vin si cinta tot meciul indiferent de rezultatul de pe teren.

HAI ROMANIA!! Asta pot sa o spun pentru echipa nationala si pentru echipa mea favorita.

30.07.2007, 15:59
Sa speram ca Dinamonu vatrece de grupe

Sa speram ca vei crapa daca o va facesmileys/smiley36.gif

Ros_Albastru
31.07.2007, 06:03
[/QUOTE]

Sa speram ca vei crapa daca o va facesmileys/smiley36.gif

[/QUOTE]

Iti multumesc pentru urare si felicitari pentru frumoasele cuvinte adresate,credeam ca acolo sunt altfel de oameni. Mai mult ca sigur nu voi crapa.Dinamovistii

tigrutzz
14.08.2007, 18:08
A terminat Dinamo 1-1 si daca a jucat, sau mai bine zis, n-a jucat mai nimic. Asa cum a jucat ma bucur ca am obtinut un rezultat notabil in Italia. Asteptam returul si speram cu totii ca sa joace ceva, Lazio nearatand prea multe nici ea.. deci se poate!!!
Steua are sanse mult mai mari ca Dinamo, dar eu m-as bucura sa avem 2 echipe in grupe, ar fi ceva istoric pt noi

Hai Romania!!! smileys/smiley1.gif

14.08.2007, 19:27
tigrutz lumile sunt la inceputuri de sezoanesa numai pomenesc de miza meciului,dar oricum chiar si asa nu poti spune ca n-am jucat nimic, au fostminute cand am dat cu Lazio de pamant la ei in barlog.Lazio nu e Zaglebie Lubin sa ne domine tot meciulsmileys/smiley36.gif si nici Steaua ca daca era asale dadeam 4-2 si poarta-n casa.

tigrutzz
15.08.2007, 05:46
smileys/smiley36.gif
Esti tare Clau!!! Adevar e ca eu n-am vazut decat putin din finalul primei reprize si a doua toata si na.. asta impresie mi-a lasat mie Dinamo. Si in repr a 2-a, inafara de un sut a lui Izvoranu parca, nu prea au facut mai nimica.. nici cand au avut un om in plus, nici cand au avut doi. Nu zic eu de Steaua, ca nici Steaua nu joaca mai nimic. Vorbeam de joc.. si na.. pana la urma e un rezultat fff bun a lui Dinamo in deplasare, asta conteaza! M-as bucura sa joace si mai prost in retur, sa scape pe o contra Niculescu sau vro unu, sa le dam un gol si sa ne calificam. Sa fie Lobont iara intr-o zi buna si sa avem doua echipe in grupele ligii (asta in ideea ca trece si Steaua de BATE). Ar fi ceva istoric pt romani!!!

Hai SANATATE!!!

tigrutzz
30.08.2007, 02:24
Raspunsul meu la intrebarea topicului mi l-au dat italienii, bata-i vina sa-i bata!!! Mai tre sa manca mult ca sa-i batem pe astia.. din pacate!

08.09.2007, 05:40
inofensiv , am intrebat intr-un grup de dinamovisti pe net "cu cine a cazut in grupele Champions League</span> , Dinamo? "
unul mi-a raspuns : " cu măta !"
.. ce oameni .. http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emotic&#111;ns7/45.gif