PDA

Arată versiune întreagă : celor ce cititi- mister literar

mirunagabriela
11.05.2007, 12:27
va rog, ajutati-ma si pe mine sa dezleg un mister. poate cineva sa imi spuna daca recunoaste pasajele de mai jos? imi plac extraordinar de mult.multumesc foarte mult

DE CE MA PLACI?

sa fie pentru ca sunt mai mare si mai puternic ca tine si-ti asigur un sentiment de liniste? sa fie pt ca-ti zambesc cand vin acasa? sau ca te iau in brate si alerg cu tine in sufragerie si te sarut cu pasiune? sa fie pt ca dormi in bratele mele si te trezesti fericita? sau pentru ca urmarim filmul impreuna? sau pentru ca tremuri cand te ating?
de ce?

nu sunt perfect cum nici tu nu esti. nu am 23 de ore sa ti le dedic dar alea pe care le dedic vreau sa-ti placa. te intrebi ce-i cu ora aia lipsa? e vremea in care-mi las un pic creierul sa mearga la o pauza de tigare desi nu fumez. e pauza de tigare de dupa http://www.mareaunire.com/images/wink.gif stii tu, cand epuizata imi zambesti asa frumos de-mi zic "la naiba, bine e sa fii barbat avand o asa femeie langa mine"
Dumnezeu nu te-a facut perfecta dar din fericire mi-a dat mie puterea sa te fac...esti acum perfecta pentru mine.
pana la urama...de ce ma placi?
http://www.mareaunire.com/images/smile.gif

De ce te plac? Grea intrebare, dar si mai greu raspunsul...
Faptul ca erai barbatul cu experienta, care calatorise si se ratacise de multe ori prin lume, ca esti un barbat a carui existenta este guvernata de cuvinte? Poate pentru ca stii sa scoti la lumina chiar si latura cea mai ascunsa a feminitatii...
Te plac, poate chiar pot spune ca te iubesc.. Dar asta nu e de ajuns... Te porti de prea multe ori ca un amant, desi suntem amandoi persoane libere... Amantii dispar mult prea des, sunt ca nisipurile miscatoare...

De acum inainte, din acest moment al vietii noastre, ori ne gasim sufletele, ori ni le pierdem...Si chiar daca imi vei spune: "Inca nu mi-e dor de tine...", eu iti voi raspunde: "Are sa-ti fie..."

ma ajutati sa recunoasteti aceste cuvinte?

12.05.2007, 00:05
nu mi se par atat de profunde incat sa faca parte din literatura de calitate clasica...in rest nu stiu ...poate ceva comercial...era asa in romaneste?sau ai tradus tu?unde ai gasit asa ceva?

qualia
28.03.2010, 19:19
Cred ca sint off-topic, dar scrierile astea mi-au amintit de "Buletin de Bucuresti". Un text asemanator se desfasura la radio in timp ce Mircea Diaconu si Catrinel Dumitrescu inchiriasera o camera la hotel pentru ca el s-o bata :)) si prietenul lui sa depuna marturie in tribunal. Bineinteles ca cei ce interpretau rolurile din teatrul radiofonic erau tot cei doi :).